Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 107

Thread: Enisxiths Bassou

  1. #46

    Default

    Νόμιζα εννοούσες σχετικά με το πόσο defined ακούγεται η B και όχι θολούρα.
    Δεν παρατήρησα κάποιο μειονέκτημα με τα bright πάντως, αλλά ο τόνος που αρέσει στον καθένα είναι κάτι υποκειμενικό.

    Από class D δεν ξέρω.

  2. #47

    Default

    έχουμε αποψάρα για αυτόν;

    http://smart.noiz.gr/details.php?id=116003

  3. #48

    Default

    halp, στήνουμε προβάδικο σε γκαράζ και ψάχνουμε ενισχυτή που να μη ξεπερνάει τα 100ε μεταχειρισμένος, ζητάω πολλά ή θα βρω?
    πόσα watt και πάνω να κοιτάω? για κιθάρα έχω βάλει έναν Randall 30άρη και στέκεται αξιοπρεπέστατα δίπλα σε κοπάνημα τυμπάνων κάπου στα μισά της έντασης του, να υποθέσω ότι και 30άρης μπάσου θα είναι οκ?

    δείξτε κατανόηση δεν είμαι μπασίστας
    tt0274518

  4. #49
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    oyte egw eimai giwrgh alla apoti xerw psaxneis gia apo 300 wattt kai panw
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  5. #50
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Εξαρταται κι απο τις ιντσες του ηχειου. Αν ειναι κανενα αξιοπρεπες 15αρι και λιγοτερα watt θα σου φτςσουν, ειδικα μεσα στο γκαραζ που θα στελνει τις χαμηλες συχνοτητες μπρος - πισω. Ψαξε στο noiz. Ειναι -δυστυχως- εποχη ευκαιριων...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    halp, στήνουμε προβάδικο σε γκαράζ και ψάχνουμε ενισχυτή που να μη ξεπερνάει τα 100ε μεταχειρισμένος, ζητάω πολλά ή θα βρω?
    πόσα watt και πάνω να κοιτάω? για κιθάρα έχω βάλει έναν Randall 30άρη και στέκεται αξιοπρεπέστατα δίπλα σε κοπάνημα τυμπάνων κάπου στα μισά της έντασης του, να υποθέσω ότι και 30άρης μπάσου θα είναι οκ?
    σε καμία περίπτωση. τωρα για το πόσα βατ θα χρειαστεί, θα πρεπει να δώσεις κι αλλες πληροφορίες. τι είδος μουσικής; θα είναι μόνο μία κιθάρα; βαράει πολύ ο ντράμερ;

    υγ. για χρόνια έπαιζα σε αποθήκη με 80άρη ενισχυτή και νόμιζα ότι ακουγόμουν, αλλά ουσιαστικά υπήρχα κάπου στο χώρο κι ας έσπαγα τα χέρια μου.

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by chris_boss View Post
    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    halp, στήνουμε προβάδικο σε γκαράζ και ψάχνουμε ενισχυτή που να μη ξεπερνάει τα 100ε μεταχειρισμένος, ζητάω πολλά ή θα βρω?
    πόσα watt και πάνω να κοιτάω? για κιθάρα έχω βάλει έναν Randall 30άρη και στέκεται αξιοπρεπέστατα δίπλα σε κοπάνημα τυμπάνων κάπου στα μισά της έντασης του, να υποθέσω ότι και 30άρης μπάσου θα είναι οκ?
    σε καμία περίπτωση. τωρα για το πόσα βατ θα χρειαστεί, θα πρεπει να δώσεις κι αλλες πληροφορίες. τι είδος μουσικής; θα είναι μόνο μία κιθάρα; βαράει πολύ ο ντράμερ;

    υγ. για χρόνια έπαιζα σε αποθήκη με 80άρη ενισχυτή και νόμιζα ότι ακουγόμουν, αλλά ουσιαστικά υπήρχα κάπου στο χώρο κι ας έσπαγα τα χέρια μου.
    μια κιθάρα, ο ντράμμερ βαράει όσο χρειαστεί, hardcore/punk
    συμφωνήσαμε με φορουμίτη για έναν behringer στα 180 βατ, μου είπε ότι βγάζει τέτοιες φάσεις άνετα, άρα όλα καλά
    tt0274518

  8. #53
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Μια που τον έχω αμολήσει να παίζει μπαλίτσα στο Noiz, ας σπαμάρω λίγο και την φορουμάρα:
    http://smart.noiz.gr/details.php?id=187893

    Deafening, painstaking, BB King

  9. #54
    clitsaw-buttdrill korrupt3r's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    into specks of light
    Posts
    770
    In somewhat greater perspective of time
    You are practically non-existent




  10. #55
    Senior Member thanasis00's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    136

    Default

    Quote Originally Posted by korrupt3r View Post
    Ωραία φάση φαίνεται! Φουλ λάμπα με kt88, 300w δυνατό μηχάνημα. Θα ήθελα να το ακούσω βέβαια πρώτα για να κρίνω.

  11. #56

  12. #57
    Senior Member thanasis00's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    136

    Default

    πολύ ωραίο review! Οι Bugera είναι της Behringer, αυτό δε το ήξερα. Απ' ότι λένε είναι κλώνος του Ampeg SVT-CL, κυρίως σχηματικά. Και οι εσωτερικές φωτογραφίες φαίνονται καλές, έχει γίνει καλή κατασκευή. Θεωρώ, ότι με το καιρό, αν γίνουν κάποιες αλλαγές εσωτερικά, μπορεί να γίνει πολύ decent ενισχυτής, ειδικά για τα λεφτά του (αν σκεφτείς ότι μόνο οι 6 KT88 κοστίζουν γύρω στα 350 euros).

  13. #58
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Θέλω καινούργιο μπάσο και χρειάζουμαι λεφτά:
    http://smart.noiz.gr/details.php?id=210984 θενκιου

    Deafening, painstaking, BB King

  14. #59
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Τι θα πάρεις;
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  15. #60
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Την έδωσα την καμπίνα! Την σκότωσα, αλλά δεν γαμείς.
    Αγάπη αυτό το σέο θα πάρω:


    Ινδονησία, 444€ στον Γερμαναρά. Θέλω οπωσδήποτε Jazz Bass, οπωσδήποτε single coil! Θέλω το "σπάσιμο" του single coil, την φυσική γκαρίλα του Jazz, όταν βγάζω τα μάτια του προενισχυτή. Οι humbuckers στο μπάσο, για τα ΘΡΑΣ που παίζω, γαμάνε σε ισορροπία, ένταση, εύρος αρμονικών αλλά είναι πολύ ...clean! :O
    Θέλω ήχο σάπιο, τα Fenders δεν μου αρέσουν (και έχουν και πιο vintage/χοντρά μπράτσα από το G&L), πάνω από το από 500αρικο δεν είμαι σε φάση να διαθέτω ΚΑΙ καβλώνω και με την maple ταστιέρα του G&L. Πάω με τα μάτια κλειστά και φλόγα στην καρδιά.

    Deafening, painstaking, BB King

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •