Page 1 of 21 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 301

Thread: Ο Μαύρος Άνθρωπος (μπου)

  1. #1

    Default Ο Μαύρος Άνθρωπος (μπου)

    Ελπίζω να μη γαμηθεί τελείως αυτό το τόπικ,αν και χλωμό.Έχω ακούσει από αρκετούς (3-4) γνωστούς μου,άγνωστους μεταξύ τους,την εξής ιστορία:την ώρα που είναι ξαπλωμένοι,ξαφνικά αισθάνονται να κάθεται κάποιος στην άκρη του κρεβατιού.Είναι μια μορφή μαύρη,σα σκιά.Δε μπορούν να κουνηθούν για κάποια λεπτά που κρατάει αυτό,μετά φεύγει και σιγά σιγά επανακτούν τον έλεγχο του σώματος τους.Η συγκεκριμένη ιστορία ξέρω πως ακούγεται τελείως τραβηγμένη/ηλίθια,αλλά ακριβώς επειδή έχει συμβεί σε περισσότερους από έναν μου κίνησε το ενδιαφέρον.Ασχολείται κανείς με μεταφυσικά θέματα;Γνωρίζετε κάτι επί τούτου;
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #2
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Sorry, alla me phran ta gelia. To kalokairi eixa dei ena show ths Pania pou elegan akrivw2s ta idia. Ekswswmatikes empeiries legontai btw.

  3. #3
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    το έχω ξανακούσει και εγώ από γνωστούς μου (όχι φίλους όμως, οπότε δεν ξέρω αν μπορώ να τους πιστέψω), αλλά είμαι πολύ επιφυλακτικός σε αυτά τα θέματα + δεν έχω ψάξει το συγκεκριμένο θέμα...
    Rock or Nothing

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by cloud
    Sorry, alla me phran ta gelia. To kalokairi eixa dei ena show ths Pania pou elegan akrivw2s ta idia. Ekswswmatikes empeiries legontai btw.
    όχι,στις συγκεκριμένες περιπτώσεις δε "βγαίνουν" από το σώμα τους
    ίσως από τα ρούχα τους που τους χαλάει τον ύπνο
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Under the Blade
    Posts
    1,589

    Default

    Ελπίζω να μη γαμηθεί τελείως αυτό το τόπικ,αν και χλωμό.Έχω ακούσει από αρκετούς (3-4) γνωστούς μου,άγνωστους μεταξύ τους,την εξής ιστορία:την ώρα που είναι ξαπλωμένοι,ξαφνικά αισθάνονται να κάθεται κάποιος στην άκρη του κρεβατιού.Είναι μια μορφή μαύρη,σα σκιά.Δε μπορούν να κουνηθούν για κάποια λεπτά που κρατάει αυτό,μετά φεύγει και σιγά σιγά επανακτούν τον έλεγχο του σώματος τους.Η συγκεκριμένη ιστορία ξέρω πως ακούγεται τελείως τραβηγμένη/ηλίθια,αλλά ακριβώς επειδή έχει συμβεί σε περισσότερους από έναν μου κίνησε το ενδιαφέρον.Ασχολείται κανείς με μεταφυσικά θέματα;Γνωρίζετε κάτι επί τούτου;

    An ksanapeis malakia gia manowar klp tha sou steilo ton araph

    My words but a whisper - your deafness a shout

  6. #6
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Den kserw, etsi ta elegan oi "eidikoi". H alitheia einai oti einai eykolo na ksegelastei o anthrwpinos nous kai na nomizeis otio ezhses tetoies katastaseis. Mporei na einai kai alitheia kserw gw...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Agrinio
    Posts
    3,494

    Default



    Plaka plaka kai gw kamia fora otan koimamai niwthw na min mporw na kounithw oute na anapneusw alla oxi oti stekete kai mia mauri morfi sto krevati mou.ROFL,tragiko.
    Mallon kapoia iatriki eksigisi uparxei.

    H mana mou leei einai i Moira,ena pneuma poy to prokalei auto,to idio elege kai i giagia mou.Gunekes...ti na peis


    Quote Originally Posted by Odonian
    Καλά που υπάρχει και το ER και ενημερωνόμαστε για την ποιοτική μουσική.

  8. #8

    Default

    Warlord,δε σου τη λέω για τους manowar-κι εγώ ακούω ακόμα που και που.Σου τη λέω επειδή είσαι βλάκας,απλά και όμορφα.Αλλά είσαι πολύ βλάκας για να το καταλάβεις,γεγονός που ενισχύει την πεποίθησή μου.


    Αυτή ήταν άλλη μία φασιστική άποψη από τον αγαπημένο σας αντμίν
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Under the Blade
    Posts
    1,589

    Default

    Ayto htan. Thn ebapses malaka!

    To vrady mh koimitheis, o mavros anthropos tha sou thn exei sthmenh.

    My words but a whisper - your deafness a shout

  10. #10
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Quote Originally Posted by WoTaN
    H mana mou leei einai i Moira,ena pneuma poy to prokalei auto,to idio elege kai i giagia mou.Gunekes...ti na peis
    eleos. akoma kai i mana tou kai i giagia tou akoune epic.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Agrinio
    Posts
    3,494

    Default



    Quote Originally Posted by Odonian
    Καλά που υπάρχει και το ER και ενημερωνόμαστε για την ποιοτική μουσική.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    A_Bleak_Garden
    Posts
    157

    Default

    xairomai pou den to diabasa brady auto to topic giati 8a elega antio ston upno mou . 8umamai oti se mia ekpomph ths drouzas ton septembrh eixe paei mia omada ereunhtwn kai kala metafusikwn fainomenwn kai kati legane gia auton ton antra .an 8es dragonlord na ma8eis perissoteres plhrofories mpes sto forum tou www.esoterica.gr ,olo kai kapoio topic mporei na exei ,alla akoma kai an den breis plhrofories gia auto ,yparxoun kai alla wraia topic pou isws sou sterhsoun ton upno sou





    Help me to escape from this existence , i yearn for an answer can you help me ?
    Help me to escape from this existence , i yearn for an answer can you help me ?I'm drowning in a sea of abused visions and shattered dreams in somnolent illusion...I'm paralysed

  13. #13
    Ημικρανία ang69's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Howondaland
    Posts
    2,782

    Default

    Αυτό σχετικά με την αδυναμία να κινήσει το σώμα του, το είχε ρωτήσει ένας συμφοιτητής μου στην καθηγήτρια που μας έκανε κλινική ψυχολογία, χωρίς να αναφέρει κάποια μαύρη σκιά, βέβαια, γιατί ακόμα κι αν την είχε δει, σιγά μην το έλεγε μπροστα σε 60 άτομα.

    Τέλος πάντων, αυτό που εκείνη του απάντησε ήταν ότι όταν έχεις μισοξυπνήσει ή μισοκοιμηθεί ο εγκέφαλος βρίσκεται σε μια ενδιάμεση κατάσταση και μπορεί για λιγο να μην έχεις έλεγχο των μελών σου, παρόλο που η συνείδησή στου βρίσκεται σε εγρήγορση. Αυτή είναι η επιστημονική άποψη.

    Υπάρχουν όμως διάφορες εξηγήσεις και από την "άλλη πλευρά". Λένε πως αυτή η παραλυσία είναι το πρώτο στάδιο της διαδικασίας της αστρικής προβολής και μπορεί να συμβεί σε ανθρώπους ασυνείδητα, ακόμα κι αν δεν προσπαθούν να βγουν από το σώμα τους.

    Η μορφή μπορεί να δικαιολογηθεί και αυτή με τη συγκεκριμένη λογική και δεδομένου πως πιστεύεις σε τέτοια πράγματα όπως η αστρική προβολή, το παράλληλο σύμπαν σε ενεργειακό επίπεδο, όπου ταξιδεύεις όταν βρίσκεσαι έξω από το σώμα σου μαζί με τις υπόλοιπες "ψυχές" (ελλείψει καλύτερης λέξης), το δεξί και αριστερό μονοπάτι και ο πόλεμος που επίκειται -ή έχει ήδη ξεκινήσει- ανάμεσά τους κλπ κλπ. Δε γνωρίζω αρκετά για να μιλήσω για αυτά τα πράγματα όμως και δε θέλω να αρχίσω να λέω ανακρίβειες και ούτε είμαι ακόμα σίγουρη αν τα πιστεύω. Εξάλλου από ό,τι έχω δει κι αυτοί που ασχολούνται και "γνωρίζουν" δεν μιλούν για όλα αυτά παρά μόνο απ'έξω-απ'έξω.

    Αν ακουστηκα σαν τους παλαβούς στις διάφορες εκπομπές τύπου Αϋπνίες κλπ σόρι. Δε με νοιάζει.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Agrinio
    Posts
    3,494

    Default

    Trixes...


    Quote Originally Posted by Odonian
    Καλά που υπάρχει και το ER και ενημερωνόμαστε για την ποιοτική μουσική.

  15. #15
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    I'll stick me thn episthmonikh apopsh. Soundz normal.

Similar Threads

  1. Άνθρωπος - Ρομπότ: 1-0
    By minus6 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 3
    Last Post: 16-03-2005, 20:48

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •