Results 1 to 13 of 13

Thread: Ηλ. Κιθάρα RAN Custom Mockingbird ΠΩΛΕΙΤΑΙ

  1. #1

    Default Ηλ. Κιθάρα RAN Custom Mockingbird ΠΩΛΕΙΤΑΙ

    Την πήρα περίπου πρίν ένα χρόνο και την έχω παίξει 4 φορές, είναι ΕΝΤΕΛΩΣ αγρατζούνιστή!!!
    Οι RAN πλέον έχουν πάνω από ένα χρόνο αναμονή λόγω μεγάλης ζήτησης.
    Το όργανο είναι μακράν ότι καλύτερο έχω παίξει ποτέ και από τα χέρια μου έχοθυν περάσει άπειρες καλές κιθάρες όπως αμερικάνικες BC Rich, Jackson, Gibson κλπ...

    Τιμή 1.100 εύρω και πιστέψτε με είναι ξεφτύλα για την ποιότητα, με αυτά τα χρήματα άντε να πάρετε καμιά Ιαπωνέζικη Ibanez ή ESP όπου ποιοτικά και από πλευράς ήχου δε θα πλησιάζουν την RAN!

    Τηλ. 6932611666

    Οι φωτογραφιές μιλάν από μόνες τους:




  2. #2
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default Re: Ηλ. Κιθάρα RAN Custom Mockingbird ΠΩΛΕΙΤΑΙ

    Τι είπες ρε φίλε τώρα... Και να φανταστείς δεν ξέρω να παίζω κιθάρα.

    Γαμάει εμφανισιακά πάντως.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Hell....and back
    Posts
    70

    Default Re: Ηλ. Κιθάρα RAN Custom Mockingbird ΠΩΛΕΙΤΑΙ

    Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε εδώ τα πράγματα για οσους δεν ξέρουν. Η Ραν βγάζει γαμάτες κιθάρες, οι γνώστες μάρκες Jackson-Gibson-Ibanez-Fender και τα λοιπά καυσόξυλα που περνάνε για κιθάρες δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτό το μωρό ή μπροστα σε μια MOSER (ότι καλύτερο υπάρχει) ή μια εξαιρετική Bernie Rico jr (βλέπε Exodus).

    Αλλά...πολλοί στο εξωτερικό -συλλέκτες και μέλη από κλαμπ με κιθάρες- θα σας μισήσουν για μια τέτοια κιθάρα γιατί ειναι "forgery" δηλαδή πήραν και και το κορμι και το κεφάλι μιας bc rich χωρίς άδεια. Την Ραν την κυνηγάνε πολλές εταιρίες αλλά δεν τους έχουν κλείσει ακόμα.

    Φιλαράκι θα κατέβαινα Αθηνα αυριο (για 2 φορά σε ενα μήνα αν και βαρέθηκα τα γαμημένα τα τρένα με τους πακιστανούς και τους τσιγγανους να σε σπρωχνουν κάθε 10') να την πάρω αλλά το Set-neck με απώθησε. Ίσως αν πουλήσω μια από τις κιθάρες μου τα Χριστούγεννα να την πάρω, θα μιλήσουμε αν τα καταφέρω.

  4. #4

    Default Re: Ηλ. Κιθάρα RAN Custom Mockingbird ΠΩΛΕΙΤΑΙ

    Quote Originally Posted by Brain-pain
    Φιλαράκι θα κατέβαινα Αθηνα αυριο (για 2 φορά σε ενα μήνα αν και βαρέθηκα τα γαμημένα τα τρένα με τους πακιστανούς και τους τσιγγανους να σε σπρωχνουν κάθε 10') να την πάρω αλλά το Set-neck με απώθησε. Ίσως αν πουλήσω μια από τις κιθάρες μου τα Χριστούγεννα να την πάρω, θα μιλήσουμε αν τα καταφέρω.
    ti se xalaei me to set-neck, protimas bolt-on h' neckthru?
    Vasika me to set neck exei apeiro sustain opws kai mia neckthru!

  5. #5
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default Re: Ηλ. Κιθάρα RAN Custom Mockingbird ΠΩΛΕΙΤΑΙ

    Quote Originally Posted by Brain-pain
    (για 2 φορά σε ενα μήνα αν και βαρέθηκα τα γαμημένα τα τρένα με τους πακιστανούς και τους τσιγγανους να σε σπρωχνουν κάθε 10')
    τουλάχιστον δεν έχει Κύπριους.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Hell....and back
    Posts
    70

    Default Re: Ηλ. Κιθάρα RAN Custom Mockingbird ΠΩΛΕΙΤΑΙ

    [quote=Phantom Duck]
    Quote Originally Posted by "Brain-pain":1ttr5zxa
    (για 2 φορά σε ενα μήνα αν και βαρέθηκα τα γαμημένα τα τρένα με τους πακιστανούς και τους τσιγγανους να σε σπρωχνουν κάθε 10')
    τουλάχιστον δεν έχει Κύπριους.[/quote:1ttr5zxa]

    Μαλάκες τουρκόσπορους που το παίζουν αναρχο-επαναστάτες σαν εσένα έχει?
    Αγοράκι βγάλε τα κόμπλεξ σου με ανθρώπους που δεν μπορούν να σου λιώσουν το κεφάλι με μια κίνηση. Επειδή υποστήριξα την Ανόρθωση έπεσε το βρακί σου ε? Καλή επιτυχία στο ΟΥΕΦΑ γαυρούλη...

    Abomination δεν είναι το set-neck το αγαπημένο μου είδος αλλά βλέπω πως είναι διαφορετικό από αυτό άλλων εταιριών. Φτάνεις χαμηλά πιο έυκολα σε αυτην, αλλά το neck-thru είναι το αγαπημένο μου βλέπω πολλή διαφορά στο sustain. πάντως η τιμή είναι καλή έχω δει πιο χαμηλές αλλά όχι σε τέτοια άριστη κατάσταση. Γιατί την πουλάς αν επιτρέπεται?

  7. #7

    Default Re: Ηλ. Κιθάρα RAN Custom Mockingbird ΠΩΛΕΙΤΑΙ

    την ακούμπησε ένας αλλοδαπός μια φορά.

  8. #8

    Default Re: Ηλ. Κιθάρα RAN Custom Mockingbird ΠΩΛΕΙΤΑΙ

    [quote=Brain-pain][quote="Phantom Duck":2mm46rtj]Abomination δεν είναι το set-neck το αγαπημένο μου είδος αλλά βλέπω πως είναι διαφορετικό από αυτό άλλων εταιριών. Φτάνεις χαμηλά πιο έυκολα σε αυτην, αλλά το neck-thru είναι το αγαπημένο μου βλέπω πολλή διαφορά στο sustain. πάντως η τιμή είναι καλή έχω δει πιο χαμηλές αλλά όχι σε τέτοια άριστη κατάσταση. Γιατί την πουλάς αν επιτρέπεται?[/quote][/quote:2mm46rtj]

    Με το set-neck που έχει η συγκεκριμένη έχεις τέλεια πρόσβαση στα κάτω τάστα, μην ανησυχείς καθόλου!
    Πραγματικά είναι σε ΑΡΙΣΤΗ κατάσταση και ο μόνος λόγος που την δίνω είναι ότι χρειάζομαι χρήματα και είναι η μόνη κιθάρα από τις πολλές που έχω που θα πιάσει κάποια χρήματα. Δηλαδή, να πουλήσω μία Jackson π.χ. για 500, δέ σώζομαι... Επίσης παίζω σε Death Metal συγκρότημα και τη λυπάμαι να την χρησιμοποιώ στα live μας με ζώνες με καρφιά κλπ. Είναι πραγματικά κριμα ένα τέτοιο όργανο να μένει στη θήκη του και να μήν αξιοποιήται όπως πρέπει.
    Δες photos από αρκετά live μας εδώ: [url="http://www.myspace.com/deadcongregation"]www.myspace.com/deadcongregation[/url] , δεν την έχω βγάλει στη σκηνή ΠΟΤΕ!

    My loss is your gain! Επίσης, όταν εγώ την είχα παραγγείλει έδιναν χρόνο παράδοσης 6 μήνες και τελικά μου τιν έστειλαν στους 12! Οπότε φαντάζομαι πως τώρα που στο website τους δηλώνουν 10-12 μήνες, ο πραγματικός χρόνος θα είναι τρέχα γύρευε!

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Hell....and back
    Posts
    70

    Default Re: Ηλ. Κιθάρα RAN Custom Mockingbird ΠΩΛΕΙΤΑΙ

    Το χειρότερο με χειροποίητες κιθάρες από την Αμερική είναι ότι το τελωνείο και η αποστολή ανεβάζουν τις τιμές στα ύψη (όχι ότι δεν ήταν ήδη ψηλά). Η δική σου από Πολωνία είναι λογικά και γλύτωσες πολλά φράγκα. Για αυτό μου αρέσει τόσο αυτή, είναι και στην Ελλάδα και δεν θα τρέχω καθόλου ούτε θα χρεωθώ επιπλέον.

    Λοιπόν μόλις πουλήσω κάτι από τις δικές μου (περισσότερο χώρο θέλω) θα σε πάρω γιατί ειναι κουκλί και θα μπορώ να την τεστάρω πριν την πάρω αντίθετα με αυτές του εξωτερικού. Αν δεν τα καταφέρω θα ψήσω κάποιον φίλο μου να την πάρει και θα την δανείζομαι συνέχεια. Τι διάολο, όλο τους λέω να πάρουν μια χειροποίητη κάποια στιγμή θα με ακούσουν.

  10. #10
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default Re: Ηλ. Κιθάρα RAN Custom Mockingbird ΠΩΛΕΙΤΑΙ

    ευχομαι να την αγορασεις και να στη σπασουν σε χιλια κομματια αλβανοι και τσιγγανοι
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Hell....and back
    Posts
    70

    Default Re: Ηλ. Κιθάρα RAN Custom Mockingbird ΠΩΛΕΙΤΑΙ

    Quote Originally Posted by GG*
    ευχομαι να την αγορασεις και να στη σπασουν σε χιλια κομματια αλβανοι και τσιγγανοι
    1)Δεν έχουν τα κότσια να με κοιτάξουν στα μάτια κοριτσάκι, πόσο μάλλον να πειράξουν μια χειροποίητη κιθάρα μου.

    2)Να το ευχηθείς στον άγιο Βασίλη τώρα για τα Χριστούγεννα, αν ήσουν καλό παιδί όλο τον χρόνο έχεις ελπίδες.

  12. #12
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default Re: Ηλ. Κιθάρα RAN Custom Mockingbird ΠΩΛΕΙΤΑΙ

    Σιγα ρε γαμια και συ!
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  13. #13
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default Re: Ηλ. Κιθάρα RAN Custom Mockingbird ΠΩΛΕΙΤΑΙ

    γιατι να σε κοιταξουν στα ματια ρε κακομοιρη αφου σε εχουν στα τεσσερα
    βαλε στη σουφρα σου τωρα ολες τις χειροποιητες κιθαρες σου
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

Similar Threads

  1. Custom titles
    By Deggial in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 17
    Last Post: 10-03-2009, 00:10
  2. Ηλ. Κιθάρα JACKSON Kelly Performer ΠΩΛΕΙΤΑΙ
    By abomination_virginborn in forum Musicians Chat
    Replies: 1
    Last Post: 26-07-2008, 10:26
  3. BC Rich Mockingbird USA ΚΛΑΠΗΚΕ - ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By abomination_virginborn in forum Musicians Chat
    Replies: 5
    Last Post: 03-05-2008, 14:17
  4. Custom Animation
    By ari-m in forum General Discussion
    Replies: 8
    Last Post: 13-07-2005, 15:01
  5. RAN
    By freak brother in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 10
    Last Post: 18-03-2004, 23:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •