Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 77

Thread: UFO στην Αττική

  1. #31
    Giagias me Jazzmaster Μελαγχολικός Χοντρούλης's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    589

    Default

    εχω τελειωσει εντάξει. δεν εγινε ποτε επίθεση και δεν συζητήθηκε περεταίρω το θέμα.

    Παντως υπάρχουν μπόλικες ιστορίες με αυτόν τις οποίες μου εχουν πει και εχουν εξακριβώσει και τρίτοι.

    Πχ μια φορά είχαν παει στην Εδεσσα για ένα αγημα και ειχε αρχισει να βρέχει. Οποτε κατέβηκε κατω και εκανε κατι μμμααουυ μμμαααοουυ και επικλησεις και σταμάτησε. Από τότε γενικά ενας εποπ που ηταν παρών μου είπε οτι αρχισε να το χάνει δραματικά.

    τον θυμάμαι πάντα με βιβλια ενός τύπου που λεγόταν Γεράσιμος Καλογερακης (πρωην στρατηγος νυν ''ερευνητής'' και γενικά πιστευε σε όλο το πακέτο λιακό.
    επίσης ηταν τιγκα γερμανοφιλος και μάλλον το σταξε Χρυση αυγη. Είχε παει μια φορα Γερμανια λεει με την γυναικα του και μας εκραζαν κατι Γερμανοί και πήγε λεει αυτη να διαμαρτυρηθεί και της λεει : ''Σκασε μην φας καμμια στα μούτρα''

    το δραματικότερο σημείο στην σχέση μας ηταν μια μέρα που μάλλον τον ειχαν δουλεψει ολοι (γενικα ηταν τέτοιο σόου που τον δουλευαν και μπροστά στους φαντάρους, είχα λυπηθεί λίγο), οπότε περναει απτο κψμ να μας βρει και άρχισε να παραληρεί με κάτι τρελά τύπου :

    ''αυτοί με δουλευουν αλλα σε λίγα χρόνια οταν θα οδηγούν και θα κοιτούν στον ουρανο και θα βλέπουν τον ΔΙΑ τότε θα δούμε ποιος θα γελάει''

    ένα ακόμα τελευταίο που μου ρχεται ειναι οτι ετρωγε ενα ειδικο μέλι που του εκανε την πουτσα τεραστια.
    ηταν πολυ περιγραφικος γενικά σε σημείο που εδειχνε και το μεγεθος με τα χερια
    φιλελεύθερος παρακρατικός
    αλβανος χρυσαυγίτης
    gay παπας
    σουβλάκι καλαμάκι
    emocore-commando
    μεταλάς
    χριστιανός-κρυφορεφορμιστης-φανεροπορτουνιστης
    παραγωγός εισαγωγών
    αντι-αντι-ιμπεριαλιστης (ιμπεριαλιστής)

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    ΟΚ και άλλοι λαοί μίλησαν για το 2012 ότι θα γίνει τι;
    Αν οσοι προσπαθησαν να επιβαλουν την πιστη τους δεν κατεστρεφαν oτι εβρισκαν μπροστα τους σε καθε εισβoλη, τωρα σιγουρα θα ξεραμε περισσοτερα, ή τουλαχιστον θα ειμασταν βεβαιοι σε ορισμενα θεματα. Οποτε υπαρχουν διαφορες θεωριες. Μια απο αυτές, και κατα την αποψη μου η περισσοτερο σημαντικη, εχει να κανει με την γαλαξιακη ενεργεια. Ανα χιλιαδες χρονια το κεντρο του γαλαξια “εκπεμπει” σε μορφη τελειων κυματων (δηλαδη το καθε κυμα εχει την ιδια ακριβως αποσταση απο το αλλο – αυτο ειναι τοσο παραδοξο που μοιαζει λες και το κεντρο του γαλαξια εχει νοημοσυνη) ενα ειδος ενεργειας προς καθε σημειο μεσα στον γαλαξια. Η ενεργεια αυτη επηρεαζει τα σωματα και εχει την δυνατοτητα να μεταμορφωσει μεχρι και το DNA μας. Να το εξελιξει. Οσο αυτη η ενεργεια πλησιαζει τοσο τα φαινομενα θα ειναι πιο εντονα. Ενα παραδειγμα ειναι η τρομακτικη κυριολεκτικα καταιγιδα που ξεσπασε στον Κρονο με εκταση οσο η Γη (!) και συνεχιζεται εδω και μηνες. Επισης αν κοιταξεις σεισμικους χαρτες στη Γη θα δεις οτι ολοκληρος ο πλανητης δηνητε κανονικα φετος. Ενα αλλο φαινομενο ειναι η υπερθεμανση των ωκεανων. Ολα αυτα, αναξερατητοι επιστημονες και (πλεον) οχι μονο, τα αποδιδουν στην γαλαξιακη ενεργεια. Μαλιστα προσφατα ενα εγκυρο επιστημονικα σαιτ εβγαλε μια ανακοινωση οτι ενας ειδος ενεργειας ερχεται απο το κεντρο του γαλαξια. Τελος παντων, οσον αφορα το DNA, λενε πως η ενεργεια αυτη ευθηνεται για τις αποτομες αλλαγες στην εξελιξη του ειδους μας ανα τους αιωνες. Κατι τετοιο υποστηριζουν οτι θα συμβει απο τις 21 Δεκεμβρη και μετα. Πρεπει να αναφερω βεβαια για το DNA οτι μεχρι χθες το “ιερατιο” της επιστημης θεωρουσε το 95% του DNA σκουπιδια! Τωρα γνωριζουν πως όταν αυτο αποκωδικοποιηθει θα γινουμε αυτό που λεμε “θεοι”. Επισης να πω οτι σον αφορα το DNA στην ουσια μιλαμε για το συμπαν σε μικρογραφια, και αυτο δεν ειναι καθολου τυχαιο. Στην Μαγεια (με αλλα λογια στη φυση των κβαντα) ειναι γνωστη η φραση “As above, so below”.

    Αλλα τελικα και για παρανοηση να προκειται το ολο θεμα, τον Δεκεμβριο θα συμβει ενα πραγματικα μοναδικο συμπαντικο γεγονος, το οποιο συμβαινει ανα 26.000 χρονια:


  3. #33
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by high pilot View Post
    Αλλα τελικα και για παρανοηση να προκειται το ολο θεμα
    ...εμείς ας φάμε τη ζωή μας σε θεωρίες επί θεωριών. Τεσπα, αν κάποιος γουστάρει, πάω πάσο βέβαια.

    Το ότι προφανώς θα συμβεί κάποιο αστρονομικό γεγονός στις 21 του Δεκέμβρη δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω, αλλά το ότι θα γίνουμε σε μια νύχτα θεοί ή ότι θα βλέπουμε το πρωί τον ΔΙΑ στον ουρανό και άλλα τέτοια όμορφα επέτρεψέ μου να μου φαίνονται τσαρλατανιές. Ότι δλδ πρόκειται για "παρανόηση το όλο θέμα", όπως ο ίδιος δε θα έλεγες αν ήσουν σίγουρος για κάποιο από αυτά.

  4. #34

    Default

    Ε, ενταξει συμφωνω σε αυτο που λες για τον Δια, την ομαδα Ε κ.λπ. Για μενα ολα αυτα ειναι απλα μια συγχρονη παραλλαγη των οσων περιγραφουν τα θρησκευτικα κειμενα. Και οπως ελεγε ο Bukowski “Εκεινοι που κηρυττουν θεο, χρειαζονται θεο”. Οσα ομως ανεφερα προερχονται απο εγκυρες πηγες (τα οποια εννoειται ομως οτι με τον καιρο μπορει να αποδειχθουν λαθος, αλλο αυτο) και το οτι φαινονται παραλογα ολα αυτα εχει να κανει μονο με το οτι συμβαινουν παρα πολυ σπανια. Αυτο που ειπα οτι θα μπορουσαμε να μεταβουμε σε ενα ανωτερο επιπεδο συνειδησης μεσα απο την αποκωδικοποιηση του DNA ειναι γεγονος, δεν το ισχυριζομαι εγω . Ειναι ομως διαφορετικο με την γαλαξιακη ενεργεια –αν και στην ουσια παλι για αφυπνιση μλαμε- και φυσικα θα παρει καιρο (αν υποθεσουμε οτι ειμαστε σε θεση να το αποκωδικοποιησουμε).
    Last edited by high pilot; 27-05-2012 at 13:02.

  5. #35
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    ΜΗΝ ΤΑΪΖΕΤΕ ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΤΟ ΤΡΟΛΛ

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Quote Originally Posted by high pilot View Post
    Ε, ενταξει συμφωνω σε αυτο που λες για τον Δια, την ομαδα Ε κ.λπ. Για μενα ολα αυτα ειναι απλα μια συγχρονη παραλλαγη των οσων περιγραφουν τα θρησκευτικα κειμενα. Και οπως ελεγε ο Bukowski “Εκεινοι που κηρυττουν θεο, χρειαζονται θεο”. Οσα ομως ανεφερα προερχονται απο εγκυρες πηγες (τα οποια εννoειται ομως οτι με τον καιρο μπορει να αποδειχθουν λαθος, αλλο αυτο) και το οτι φαινονται παραλογα ολα αυτα εχει να κανει μονο με το οτι συμβαινουν παρα πολυ σπανια. Αυτο που ειπα οτι θα μπορουσαμε να μεταβουμε σε ενα ανωτερο επιπεδο συνειδησης μεσα απο την αποκωδικοποιηση του DNA ειναι γεγονος, δεν το ισχυριζομαι εγω . Ειναι ομως διαφορετικο με την γαλαξιακη ενεργεια –αν και στην ουσια παλι για αφυπνιση μλαμε- και φυσικα θα παρει καιρο (αν υποθεσουμε οτι ειμαστε σε θεση να το αποκωδικοποιησουμε).

  7. #37
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by high pilot View Post
    Καλο ειναι πριν μιλησουμε για ενα θεμα να εχουμε ασχοληθει εστω και επιφανειακα. Δεν ανεφερα τυχαια ανωθεν οσους προσπαθουν να περασουν τις θεωριες τους μεσα απο οσα συμβαινουν (ειδικα) τα τελευταια δυο χρονια. Οι Μαγια ποτε δεν μιλησαν για το τελος του κοσμου. Αν βρεις κατι τετοιο σε παρακαλω να το παραθεσεις. Εστω και ερασιτεχνικα να εχει ασχοληθει καποιος με την αστρονομια γνωριζει οτι οι Μαγια ηταν ακριβεστατοι σε αυτα τα θεματα. Οι γνωσεις τους ηταν μοναδικες. Αλλα γενικοτερα το θεμα με το αρχαιο Μεξικο παρουσιαζει τεραστιο ενδιαφερον. Επισης τωρα γινεται γνωστη και η σχεση των Μαγια με το DMT και τα κβαντα, τα οποια φυσικα δεν ονομαζαν ετσι αλλα το οτι γνωριζαν την φυση τους προβληματιζει παρα πολυ. Οποιος εχει ασχοληθει παντως με το θεμα γνωριζει οτι και αλλοι λαοι μιλησαν για το 2012. Εδω να πω παντως πως οτι εχω μελετησει προερχεται μεσα απο βιβλια και εμπειριες ανθρωπων, οχι μεσα απο διαφορες εκπομπες τις οποιες ποτε δεν παρακολουθησα και δεν γνωριζω καν αν συνεχιζουν ακομη. Γενικα δεν βλεπω καθολου τιβι.
    Εχω ασχοληθει πολυ περισσοτερο απο επιφανειακα με παρεμφερη θεματα, αφου ειναι το αντικειμενο μελετης και διδασκαλιας μου. Οσα γραφεις ειναι αστεια και αφελη και μου θυμιζουν τα emails που παιρνω καθημερινα απο ενα θειο μου για το πως οι αρχαιοι Ελληνες ηξεραν περισσοτερα για το συμπαν απο οτι ξερουν τωρα οι μοντερνοι αστρονομοι. Οι Ελληνες, που δε μπορουσαν να ξεκολλησουν απο το (πληρως λανθασμενο και γελοιο φυσικα) γεωκεντρικο πτολεμαϊκο συστημα. Καλο το τρολαρισμα σου, αλλα γραψε και καμια λιακοπουλια να γουσταρουμε. Αυτα που γραφεις ειναι λυπηρα, ουτε καν αστεια.

    Quote Originally Posted by high pilot View Post
    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    ΟΚ και άλλοι λαοί μίλησαν για το 2012 ότι θα γίνει τι;
    Αν οσοι προσπαθησαν να επιβαλουν την πιστη τους δεν κατεστρεφαν oτι εβρισκαν μπροστα τους σε καθε εισβoλη, τωρα σιγουρα θα ξεραμε περισσοτερα, ή τουλαχιστον θα ειμασταν βεβαιοι σε ορισμενα θεματα. Οποτε υπαρχουν διαφορες θεωριες. Μια απο αυτές, και κατα την αποψη μου η περισσοτερο σημαντικη, εχει να κανει με την γαλαξιακη ενεργεια. Ανα χιλιαδες χρονια το κεντρο του γαλαξια “εκπεμπει” σε μορφη τελειων κυματων (δηλαδη το καθε κυμα εχει την ιδια ακριβως αποσταση απο το αλλο – αυτο ειναι τοσο παραδοξο που μοιαζει λες και το κεντρο του γαλαξια εχει νοημοσυνη) ενα ειδος ενεργειας προς καθε σημειο μεσα στον γαλαξια. Η ενεργεια αυτη επηρεαζει τα σωματα και εχει την δυνατοτητα να μεταμορφωσει μεχρι και το DNA μας. Να το εξελιξει. Οσο αυτη η ενεργεια πλησιαζει τοσο τα φαινομενα θα ειναι πιο εντονα. Ενα παραδειγμα ειναι η τρομακτικη κυριολεκτικα καταιγιδα που ξεσπασε στον Κρονο με εκταση οσο η Γη (!) και συνεχιζεται εδω και μηνες. Επισης αν κοιταξεις σεισμικους χαρτες στη Γη θα δεις οτι ολοκληρος ο πλανητης δηνητε κανονικα φετος. Ενα αλλο φαινομενο ειναι η υπερθεμανση των ωκεανων. Ολα αυτα, αναξερατητοι επιστημονες και (πλεον) οχι μονο, τα αποδιδουν στην γαλαξιακη ενεργεια. Μαλιστα προσφατα ενα εγκυρο επιστημονικα σαιτ εβγαλε μια ανακοινωση οτι ενας ειδος ενεργειας ερχεται απο το κεντρο του γαλαξια. Τελος παντων, οσον αφορα το DNA, λενε πως η ενεργεια αυτη ευθηνεται για τις αποτομες αλλαγες στην εξελιξη του ειδους μας ανα τους αιωνες. Κατι τετοιο υποστηριζουν οτι θα συμβει απο τις 21 Δεκεμβρη και μετα. Πρεπει να αναφερω βεβαια για το DNA οτι μεχρι χθες το “ιερατιο” της επιστημης θεωρουσε το 95% του DNA σκουπιδια! Τωρα γνωριζουν πως όταν αυτο αποκωδικοποιηθει θα γινουμε αυτό που λεμε “θεοι”. Επισης να πω οτι σον αφορα το DNA στην ουσια μιλαμε για το συμπαν σε μικρογραφια, και αυτο δεν ειναι καθολου τυχαιο. Στην Μαγεια (με αλλα λογια στη φυση των κβαντα) ειναι γνωστη η φραση “As above, so below”.

    Αλλα τελικα και για παρανοηση να προκειται το ολο θεμα, τον Δεκεμβριο θα συμβει ενα πραγματικα μοναδικο συμπαντικο γεγονος, το οποιο συμβαινει ανα 26.000 χρονια:
    1. Καταιγιδες οσο μεγαλες οσο η Γη και ακομα μεγαλυτερες, συμβαινουν στον Δια και στους αλλους μεγαλους πλανητες κατα κορον. Συγκεκριμενα η Μεγαλη Κοκκινη Κουκιδα ειναι μια καταιγιδα στο μεγεθος περιπου 2-3 πλανητων οσο μεγαλοι οσο η Γη, και μαινεται εδω και περιπου 200-300 χρονια. Αυτα τα φαινομενα δεν ειναι τιποτα φυσικα μπροστα σε πολυ πιο εντονα φαινομενα οπως οι παλσαρς, οι σουπερνοβες, τα ενεργα γαλακτικα κεντρα και οι μαυρες τρυπες. Αν εντυπωσιαζεσαι με ενα ψιλοβροχο στον Κρονο, θα θελα να δω τι θα γραφεις με τα υπολοιπα.
    2. Φυσικα αυτα που γραφεις για τα κυματα ειναι οχι μονο ανακριβη, αλλα και ακατανοητα. Δεν ισχυει τιποτα απο ολα αυτα.
    3. Η ευθυγραμμιση των πλανητων δεν ειναι μοναδικο συμπαντικο γεγονος. Συγκεκριμενα εχουν ανακαλυφθει εκατονταδες υποψηφιοι πλανητες σε αλλα αστρικα συστηματα, πολλοι απο τους οποιους βρισκονται στο ιδιο συστημα. Ενα απο τα πλεον διασημα αστρικα συστηματα εκει εξω, περιεχει 5 πλανητες τουλαχιστον (μπορει να μη μπορουμε να ανιχνευσουμε τους μικροτερους), οι οποιοι καποια στιγμη αναγκαστικα ευθυγραμμιζονται. Ειναι θεμα δημιουργιας ενος αστρικου συστηματος, το οποιο βασιζεται στην στροφορμη, με αποτελεσμα ολοι οι πλανητες να βρισκονται σχεδον στο ιδιο επιπεδο, και καποια στιγμη αναποφευκτα να ευθυγραμμιζονται.
    4. Συνεχισε τις τρολιες σου, θελω να δω τι αλλο θα γραψεις.
    5. Σκεψου ποσο "τυχαιο" και "Μαγικο" ειναι το οτι το φεγγαρι μας γυρναει γυρω απο τον αξονα του στον ιδιο χρονο στον οποιο συμπληρωνει μια περιστροφη γυρω απο τη γη, με αποτελεσμα να βλεπουμε παντα μονο τη μια πλευρα του! It will blow your miiiiiiiind!

  8. #38
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by high pilot View Post
    Καλο ειναι πριν μιλησουμε για ενα θεμα να εχουμε ασχοληθει εστω και επιφανειακα. Δεν ανεφερα τυχαια ανωθεν οσους προσπαθουν να περασουν τις θεωριες τους μεσα απο οσα συμβαινουν (ειδικα) τα τελευταια δυο χρονια. Οι Μαγια ποτε δεν μιλησαν για το τελος του κοσμου. Αν βρεις κατι τετοιο σε παρακαλω να το παραθεσεις. Εστω και ερασιτεχνικα να εχει ασχοληθει καποιος με την αστρονομια γνωριζει οτι οι Μαγια ηταν ακριβεστατοι σε αυτα τα θεματα. Οι γνωσεις τους ηταν μοναδικες. Αλλα γενικοτερα το θεμα με το αρχαιο Μεξικο παρουσιαζει τεραστιο ενδιαφερον. Επισης τωρα γινεται γνωστη και η σχεση των Μαγια με το DMT και τα κβαντα, τα οποια φυσικα δεν ονομαζαν ετσι αλλα το οτι γνωριζαν την φυση τους προβληματιζει παρα πολυ. Οποιος εχει ασχοληθει παντως με το θεμα γνωριζει οτι και αλλοι λαοι μιλησαν για το 2012. Εδω να πω παντως πως οτι εχω μελετησει προερχεται μεσα απο βιβλια και εμπειριες ανθρωπων, οχι μεσα απο διαφορες εκπομπες τις οποιες ποτε δεν παρακολουθησα και δεν γνωριζω καν αν συνεχιζουν ακομη. Γενικα δεν βλεπω καθολου τιβι.
    Το πιο χαζό πράγμα στην όλη υπόθεση είναι πόσο βάση δίνεται σε ένα ημερολόγιο που είναι απίστευτα κακό στην μέτρηση των ετών σε σχέση με την περιφορά της Γης γύρω από τον Ήλιο, εφόσον υπολόγιζαν 360 ημέρες και, προφανώς, δεν είχαν κάτι παρόμοιο με τα δίσεκτα έτη.

    Το μόνο που πρόκειται να συμβεί 21 Δεκ 2012 είναι μία νέα εποχή (baktun) στο ημερολόγιό τους. Το πολύ πολύ, αν υπήρχαν ακόμη ως πολιτισμός, να κανόνιζαν και κανά γλέντι.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  9. #39

    Default

    Fixxer, στην παραθεση που εκανες για οσα λεω περι των Μαγια, λες οτι ειναι γελοια και αφελη, θελεις να το αναλυσεις λιγο? Σε τι ακριβως αναφερεσαι? Ο Λιακοπουλος τι σχεση εχει με ολα αυτα και πραγματικα αναρωτιεμαι γιατι αναφερεις τους αρχαιους ελληνες, χωρις καν να σχολιαζεις κατι απο αυτα που γραφω. Εισαι βεβαιος οτι οι Μαγια δεν μιλησαν για τα κβαντα και δεν ειχαν σχεση με ενθεογενη? Γνωριζεις οτι υπαρχουν ψυχοτροπικα φυτα με τα οποια ολοι εχουν συγκεκριμενα οραματα που αφορουν κυριως UFO? Τελος παντων, περιμενω να μου πεις τι σου φανηκε γελοιο.

    Οι μελανες οπες που αναφερεις τι σχεση εχουν? Και βεβαια γνωριζω περι τινως προκειται και εννοειται οτι ειναι κατι πιο τρομερο απο τις καταιγιδες στο ηλιακο μας συστημα. Ασχετο ωστοσο. Γνωριζω για την καταιγιδα στον Δια, ομως εγω ανεφερα αυτη στον Κρονο η οποια ξεσπασε προσφατα και απ οτι γνωριζω ειναι η πιο ισχυρη, γι αυτο και την ανεφερα.

    Φυσικα αυτα που γραφω για τα κυματα δεν ειναι και τοσο ανακριβη. Δες ενα παραδειγμα http://www.dailygalaxy.com/my_weblog...HC-Z4.facebook Βεβαια εσενα μπορει να σου φαινεται παραλογη και η θεωρια περι Σκουληκοτρυπων. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι οι τελευταιες ερευνες δεν ειναι εντυπωσιακες.

    Ουτε για ευθυγραμμιση πλανητων μιλησα. Για παρατηρησε καλυτερα την εικονα. Αυτο που συμβαινει ανα 26.000 χρονια ειναι η ευθυγραμμιση του Ηλιου με το κεντρο του γαλαξια. Η ευθυγραμμιση των πλανητων ειναι ενα σχετικα συχνο φαινομενο. Ωστοσο στο τελος της χρονιας θα συμβουν και τα δυο μαζι. Αυτο ειναι μοναδικο.

    Μπροστα στα μυστηρια του συμπαντος και της Γης, η αθεατη πλευρα της σεληνης ειναι το λιγοτερο εντυπωσιακο.
    Last edited by high pilot; 27-05-2012 at 14:48.

  10. #40
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by high pilot View Post
    Αυτο που συμβαινει ανα 26.000 χρονια ειναι η ευθυγραμμιση του Ηλιου με το κεντρο του γαλαξια.
    Pro tip: Δύο σημεία σε έναν χώρο είναι πάντοτε ευθυγραμμισμένα.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  11. #41
    Οργισμένος Βαλκάνιος Pinatero's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    TERRA ROSSA
    Posts
    5,779

    Default

    ιστοριες αποτο στρατο συνεχεια..

    μια μερα ειμαι στου διοικητη, του κανα θεμα για τις υπηρεσιες που μας πηγαινε αιμα, (διαρκεια συζητησης 2λεπτα)
    στη συνεχεια με καλει στου λαπιτοπ του
    και με βαζει power point παρουσιαση για τα περιεργα συννεφα στον ουρανο
    (του εξηγω γενικα οτι ειναι φαινομενο απο τα αερια των αεροπλανων και θερμοκρασιας)
    αλλα η παρουσιαση ηταν περαν καθε αμφισβητησης τα χε ολα, δεν αφηνε τιποτα αναπαντητο
    (συνολικο συμπερασμα μας ψεκαζουν ισραηλιτες εξωγηινοι) (διαρκεια συζητησης - παρουσιασης) 20 λεπτα
    ..Γω νόμιζα πως ήσασταν ο Σπουδαίος Θεός, ο Μεγαλοδύναμος
    αλλά σεις δεν είστε παρά ένα ειδωλάκι, ένας κόπανος με γραβάτα
    Σκύβω ήδη να πιάσω το κέρατο
    που χω κρυμμένο στα σταράκια μου...


    http://justaburn.blogspot.gr/
    http://www.facebook.com/pages/Nights...70783152963345
    http://www.downtunedmag.com/p/downtuned-radio.html
    https://www.facebook.com/1000modsFanClub

  12. #42
    Senior Member Snorkmaiden's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    821

    Default

    Quote Originally Posted by high pilot View Post
    Επισης αν κοιταξεις σεισμικους χαρτες στη Γη θα δεις οτι ολοκληρος ο πλανητης δηνητε κανονικα φετος. Ενα αλλο φαινομενο ειναι η υπερθεμανση των ωκεανων. Ολα αυτα, αναξερατητοι επιστημονες και (πλεον) οχι μονο, τα αποδιδουν στην γαλαξιακη ενεργεια. Μαλιστα προσφατα ενα εγκυρο επιστημονικα σαιτ εβγαλε μια ανακοινωση οτι ενας ειδος ενεργειας ερχεται απο το κεντρο του γαλαξια.
    μμμμμμαιστα.
    Ο πλανητης δονειται παντα και παντου. Ειναι οι περιοδικες κινησεις των πλακων και η δραση τους. Ολα αυτα εξαιτιας κινησεων στερεου φλοιου σε υγρο μανδυα και παραμορφωση των χερσαιων τμηματων λογω υποβυθησης, εφιππευσης και ανατηξης. Η γαλαξιακη ενεργεια δεν εχει καμια εμπλοκη απο τη στιγμη που ολες οι κινησεις προκυπτουν λογω των δυναμεων που επιδρουν μεταξυ στερεου πυρηνα, υγρου μανδυα. Κατι σαν αυτο το powerball. Το γεγονος οτι μπορει φετος να φαινεται οτι εχουμε παραπανω τετοια γεγονοτα ειναι απλα λογω της περιοδου επανεμφανισης αυτων των φαινομενων.
    Η υπερθερμανση του πλανητη ειναι φυσικη διαδικασια. Βρισκομαστε σε μεσοπαγετωδη περιοδο. Τωρα ειναι η περιοδος μετα το last glacier maximum αρα οτι συμβαινει ειναι φυσιολογικο για τον πλανητη. μια κρυο και μαμουθ , μια ζεστη και παραλια. Αν βεβαια αποφασισουν να ερθουν οι ζεργκ τοτε το βουλωνω.
    Briar

  13. #43
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    high pilot για μας τους υδροχοους κατι?
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  14. #44
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by Μελαγχολικός Χοντρούλης View Post
    ειμαι στο στρατοπεδο και εχω εξεταστικη
    Μεγάλο Σαββάτο όταν ήμουν φαντάρος, είχα υπηρεσία 24ωρη τηλεφωνικό στο ΚΕΠΙΚ μαζί με ΕΠΟΠ που προσπαθούσε να με πείσει ότι οι Αμερικανοί δεν πήγανε ποτέ στο φεγγάρι (λόγω του Van Allen radiation belt) και έναν φαντάρο που πίστευε ότι η Γη είναι 6000 ετών. \m/


    Υ.Γ. Ο ίδιος ΕΠΟΠ μια μέρα μου καυχιόταν που τους είχε δώσει μια δασκάλα στο σχολείο IQ test και είχε πάρει 98...
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  15. #45
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    high pilot νομιζω τα εχεις μπλεξει λιγο και θυμιζουν αρκετα συνταγη new age σουπας τα οσα λες...
    Κλασσικη new age συνταγη να παιρνουν στοιχεια απο δω και απο κει (πολλα απο τα οποια εχουν επιστημονικη βαση, πχ σχεση dna και συμπαντος) ειτε τους αλλαζουν τα φωτα ειτε κανουν τοσα λογικα αλματα και αστηρικτες συνδεσεις που μπορει να σου βγαλει το οτιδηποτε ως πιθανο.

    Το καλο ειναι οτι τουλαχιστον δεν πιστευεις κατι απολυτα αλλα το βλεπεις απλα ως πιθανοτητα. Οκ, αλλα κοιτα και αυτα που σου λενε... Αν σε ενδιαφερει ρε συ μαθε αστρονομια,αστροφυσικη κλπ και θα δεις οτι απο πολλες τετοιες αχταρμοθεωριες δεν μενει τιποτα αν τα περασεις απο κοσκινο κριτικης σκεψης.
    Let The Freak Flag Fly!

Similar Threads

  1. oi Nightrage στην Αθήνα, 26-01
    By loudsound in forum Live & Events Talk
    Replies: 1
    Last Post: 09-01-2008, 03:00
  2. Replies: 39
    Last Post: 21-02-2006, 10:59
  3. UFO - Showtime [DVD]
    By Dragonlord in forum Albums
    Replies: 0
    Last Post: 21-02-2006, 01:25
  4. AC/DC Live στην Αθήνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    By virtual reality in forum Music Discussion
    Replies: 58
    Last Post: 29-12-2005, 21:51
  5. UFO + Uli Jon Roth
    By Dragonlord in forum Live Reports
    Replies: 48
    Last Post: 01-03-2004, 21:41

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •