View Poll Results: Τι θεωρείτε απαραίτητο σε ένα topic στο album reviews;

Voters
69. You may not vote on this poll
  • Τουλάχιστον παράγραφο

    12 17.39%
  • Μερικές προτάσεις έστω, δηλαδή όχι και μονολεκτικά

    22 31.88%
  • Εξώφυλλο

    16 23.19%
  • Tracklist

    15 21.74%
  • Τίποτα, και τα topics τύπου "γαμάει" μια χαρά είναι

    4 5.80%
Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 136 to 145 of 145

Thread: Album reviews

  1. #136

    Default Re: Album reviews

    Ρε, χέσε τα άτομα, δε βγάζει πουθενά αυτό. Απλώς υπάρχουν ισχυρότερα επιχειρήματα υπέρ της μίας άποψης. Κι αυτά που λες να ισχύουν, το γεγονός ότι το albums παλιά είχε τρελή κίνηση και η μεταφορά αυτών των συζητήσεων στο music έγινε τα τελευταία 2 χρόνια με το mag και κυρίως όταν μπήκαν άτομα εκτός φόρουμ, σημαίνει ότι μάλλον κάποιοι αισθάνονταν περίεργα στο albums λόγω αυτού του γεγονότος. Ε, το mag δεν υπάρχει πια. Το albums forum υπάρχει για να γίνονται ακριβώς τέτοιες συζητήσεις. Do the math, είναι καιρός οι χρήστες του φόρουμ να επανακτήσουν την οικειότητα που είχαν με το albums.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #137
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default Re: Album reviews

    Quote Originally Posted by wom
    και πανω σε αυτο κατι μπερδεμενο:

    η πλειοψηφια οσων προτειναν να κλεισει το thread προτασεις :
    [λεω εγω] δεν ηθελαν να γραψουν εκει ,
    [λεω εγω] δεν το διαβαζαν (ειδαν το θεμα σαν συνεχεια του download thread ) ,
    [λεω εγω] δεν εγραψαν ισως ποτε στο threads album reviews (με τον τροπο που προτεινετε τωρα ) ,
    [λεω εγω] δεν εχουν σχεση με μουσικη + 'ενα μουσικο forum' τετοια, οπως την αντιλαμβανονται (την οποια σχεση και με τον τροπο τους) ολοι οσοι εγραφαν στο προτασεις.
    Δώστε λίγη σημασία σ'αυτό το ποστ, τα λέει καλά ομολογουμένως (ο χρήστης wom είναι ο yoda, μην σας αποθαρρύνει το συντακτικό του και κυρίως μην πανικοβληθείτε).

    εδιτ: στην τελευταία πρόταση λέει λίγο πολύ ότι κάποιοι δεν γούσταραν την μουσική του προτάσεις (σε μένα δεν έγινε από την αρχή αντιληπτό τι εννοεί, έπρεπε να τον πιάσω στο μσν για να καταλάβω, πανάθεμα). : )
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  3. #138
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default Re: Album reviews

    γιατί τόση καήλα με το albums θρεντ δεν μπορώ να την καταλάβω
    οκ, παλιά ήταν το πιο ενεργό, τώρα όχι. σόου γουάτ?
    τεσπα δεν γράφω για να διαφωνήσω. Η αλλάγή έγινε και είναι καθαρά θέμα συνήθειας.

    το "επιχειρήματα υπέρ της μίας άποψης" ήθελα να σχολιάσω, η οποία είναι η δική σου άποψη προφανώς. Ακούγεται κάπως. Γενικά ναι, προφανώς κρατάς ζωντανό το αγαπημένο μας φόρουμ, κ ναι προφανώς τι να σου πω εγώ απ'τη στιγμή που δεν δίνω δεκάρα τσακιστή για τον σερβερ. Απόλυτα σεβαστό αυτό από όλους εδώ μέσα πιστεύω. Αλλά θα πρέπει να παραδεχτείς τουλάχιστον ότι ο τρόπος που έγιναν οι αλλαγές δεν ήταν ο καλύτερος. Γι'αυτό και τότε ζήτησα (χωρίς λόγο ουσιαστικά) να γίνει πολλ για το ΝΠ.
    Απ'την άλλη να μου πεις "και γιατί να σας το πω δλδ? να σας χαϊδέψω τα αυτάκια γούτσου?"
    όχι αλλά τουλάχιστον δείξε ότι καταλαβαίνεις τι σου λέμε
    I must have some booze. I demand to have some booze

  4. #139

    Default Re: Album reviews

    Ρε, προφανώς το καταλαβαίνω, άλλωστε πχ η μεταφορά του νπ στο μιούζικ δική μου ιδέα/απόφαση ήταν. Τι να μου εξηγήσεις, αυτό που είχα κάνει από μόνος μου; Το είχα κάνει ποντάροντας στο ότι θα συνηθιστεί. Κι αν δε διαμαρτυρόταν κανείς ακόμα εκεί θα ήταν. Απλά, όταν ζυγίσεις τα επιχειρήματα υπέρ του να μείνει (κάπως πιο μαζεμένα τα φόρουμς, μερικούς τους βόλευε έτσι) και υπέρ του να μεταφερθεί (κάποιοι εκνευρίζονταν εκεί που ήταν, μερικούς άλλους μπορεί να τους βόλευε αλλού) είναι ισχυρότερα τα δεύτερα. Δεν θέλει πολύ για να το καταλάβεις, γι'αυτό και δε θεώρησα ότι χρειάζεται poll - φάνηκε και από τα αποτελέσματα άλλωστε.
    Η "καήλα με το albums forum" δεν έχει να κάνει με νοσταλγία των παλιών ένδοξων εποχών που είχε περισσότερη κίνηση ή κάτι τέτοιο. Δε χρειάζεται να το αναλύουμε περισσότερο από το ότι υπάρχει για να ποστάρονται σχόλια για δίσκους, και είναι στοιχειώδες για την καλή λειτουργία ενός φόρουμ το ότι πρέπει να ποστάρεται το καθετί στο ανάλογο φόρουμ. Το ότι καταλαβαίνω και τις μεν και τις δε απόψεις εννοείται, απλώς τι να κάνουμε, κάποιοι θα μείνουν παραπονεμένοι στο τέλος.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,855

    Default Re: Album reviews

    kalimera paidia ti kanete ego ola kala elpizo to auto kai di ymas pou lete loipon eiste ligo vlakes osoi katheste kai syzitate gia to pou kai pos tha fanei i apopsara sas gia opoiodipote mousiko ponima pou (den) apolamvanete eno to mono provlima einai oti synithos den exete apopsara gia mousiki kai tautoxrona adiaforeite kai gia tin apopsara tou plision xristi sas kai genika re paidi mou an thes na grapseis/sxoliaseis/proteineis/thapseis/otidipote mporeis na to kaneis opou thes kai opos thes kai pistepse me den prokeitai kaneis na sou valei xeri kai an to ksekiniseis omorfa to thema oloi tha sou poun mpravo tade xristi gia tin orea syzitisi pou ksekinises sxetika to tade group i to tade mousiko reuma ton 220 volt kai akoma pio genika syzitiste epitelous gia mousiki edo mesa auto einai to mono pragma pou leipei apo to er pleon giati apo ta alla exoume xortasei vre aderfe mousiko forum einai miliste gia mousiki opou thelete kai opos thelete kai opoios varietai na milisei gia mousiki den exei douleia edo mesa kai na paei na gamithei me sivirianes tigreis kathws mas adeiazei ti gonia napoumekietsi kai pou lete katevasa xthes auto to vulture industries pou legate kai einai katapliktiko kai sigoura kalytero apo to sideshow kai maresei pou o tragoudistis einai pio garm ki apo ton garm kai elpizo auto to thread edo na ginei merge me to thread ton vulture industries sto albums forum afou svistoun prota ola ta proigoumena posts.

    milisa. symmorfotheite.

  6. #141

    Default Re: Album reviews

    Quote Originally Posted by Swollen
    Γενικά ναι, προφανώς κρατάς ζωντανό το αγαπημένο μας φόρουμ, κ ναι προφανώς τι να σου πω εγώ απ'τη στιγμή που δεν δίνω δεκάρα τσακιστή για τον σερβερ. Απόλυτα σεβαστό αυτό από όλους εδώ μέσα πιστεύω. Αλλά θα πρέπει να παραδεχτείς τουλάχιστον ότι ο τρόπος που έγιναν οι αλλαγές δεν ήταν ο καλύτερος. Γι'αυτό και τότε ζήτησα (χωρίς λόγο ουσιαστικά) να γίνει πολλ για το ΝΠ.
    Απ'την άλλη να μου πεις "και γιατί να σας το πω δλδ? να σας χαϊδέψω τα αυτάκια γούτσου?"
    όχι αλλά τουλάχιστον δείξε ότι καταλαβαίνεις τι σου λέμε
    Κάτι τελευταίο γιατί νομίζω ότι μπορεί να παρεξηγήθηκε αυτό που είπα για τα χρήματα. Δεν εννοούσα σε καμία περίπτωση ότι "εγώ πλερώνω οπότε μόκο". Το είπα για να δείξω ότι όλο αυτό το κάνω καθαρά από καλή διάθεση και με καλές προθέσεις, και το είπα σαν απάντηση όταν ειπώθηκαν άκυρα πράγματα τύπου ότι είμαι ο "Γαμάω" κλπ. Δεν κερδίζω τίποτα από αυτό το πράγμα. Ούτε από κοινωνικής άποψης με ανεβάζει το να έχω ένα στιλάκι ή οτιδήποτε, άλλωστε για τους περισσότερους είμαι απλά ένα νικ σε ένα φόρουμ και έτσι θα παραμείνω. Από τους υπόλοιπους ζήτημα είναι να έχω κρατήσει στην ουσία επαφή με 3-4 άτομα, αν και υπάρχει περισσότερος κόσμος που εκτιμώ δω μέσα. Και δε λέω ότι αυτό δε σας δίνει κανένα δικαίωμα να διαμαρτύρεστε or smth, απλά σκεφτείτε λίγο καλύτερα γιατί διαμαρτύρεστε (όσοι το κάνετε τέσπα). Κρατήστε το για κάτι που θα έχει νόημα. Είναι υπερβολικό από κάθε άποψη να κάνουμε τέτοιες συζητήσεις για θέματα στην ουσία διαδικαστικά. Προσπαθήστε να κρατήσετε την ουσία του τι γίνεται εδώ μέσα και όχι το πώς πλασάρεται. Πλασιέ δεν είμαι για να σας το πλασάρω όμορφα. Η ουσία όμως είναι ότι ακούω όλες τις απόψεις και πάντα επηρεάζουν τις αποφάσεις. Αν νομίζετε ότι απλά κάνω του κεφαλιού μου, ξαναλέω, πολύ πρόσφατα πήρα πίσω την απόφαση να βάλω το νπ στο music μετά από παράπονα των: iskra, x, bli][zer. distortionofperception, lab κλπ. Το προτάσεις έκλεισε μετά από πρόταση των stam and the witches, jim dandy mangrum κλπ. Το ότι δε συμφωνείτε μερικοί δε σημαίνει ότι σας έγραψα στ'αρχίδια μου, σημαίνει ότι απλά συμφωνούσα με τους άλλους παραπάνω, τι να κάνουμε τώρα, πάντα κάποια απόφαση θα παίρνεται και πάντα κάποιοι θα είναι παραπονεμένοι, ξεπεράστε το. Αν θέλετε να γκρινιάξετε τουλάχιστον γκρινιάξτε για κάτι πιο ουσιαστικό, πχ το κλείσιμο του μαγκ ή το μπαν του ικόνοκλαστ, μην τσακωνόμαστε τώρα που έκλεισε ένα τόπικ και θα πρέπει να κάνετε τον τεράστιο κόπο να ποστάρετε εκεί που πρέπει σύμφωνα με τους κανόνες! Δηλαδή καθόμαστε και συζητάμε εδώ και κάτι μέρες και παραπονιέστε για τον τρόπο που έγινε το κλείδωμα, ενώ θα μπορούσα άνετα απλώς να επικαλεστώ τους κανόνες λειτουργίας του φόρουμ όπως αυτοί έχουν αναρτηθεί στο general, σύμφωνα με τους οποίους:
    Στο Music Discussion ποστάρουμε ο,τιδήποτε έχει να κάνει με μουσική και δεν είναι κριτική δίσκου, δεν αναφέρεται σε συναυλίες και δεν απευθύνεται σε μουσικούς. Μουσικά νέα και συζητήσεις περί μουσικής για παράδειγμα πάνε εδώ. Η μουσική που μας ενδιαφέρει κυρίως είναι ο γενικότερος rock/metal χώρος. Αυτό δεν αποκλείει άλλα είδη μουσικής, αλλά μόνο όσο παραμένουν η εξαίρεση και όχι ο κανόνας. Αν κάποιος θέλει να μιλήσει για τα νέα της Βανδή προφανώς βρίσκεται σε λάθος forum.
    Ας γυρίσουμε στις δουλειές μας όλοι, μ;
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  7. #142
    inactive X's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,809

    Default Re: Album reviews

    OK. Unban ton ikonoklast re mounia!!!!

  8. #143
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default Re: Album reviews

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Γράφουμε πάντα σε ελληνικά, oxi greeklish
    τι τα κανουμε τα ριβιους που ειναι σε γκρηκλις;
    Vielen Dank für alles was mal war

  9. #144
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  10. #145

    Default Re: Album reviews

    Quote Originally Posted by enitharmon
    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Γράφουμε πάντα σε ελληνικά, oxi greeklish
    τι τα κανουμε τα ριβιους που ειναι σε γκρηκλις;
    Υπόδειξη στον topic starter να το κάνει edit. Του iskra το έκανα εγώ, αλλά προφανώς δεν περιμένουμε από τους mods να κάθονται να κάνουν αυτή τη δουλειά. Δε νομίζω πως είναι κάτι δύσκολο, στην τελική όποιος δεν μπορεί να γράψει ελληνικά ας χρησιμοποιήσει το παραπάνω λινκ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. Book reviews requests
    By The_Painless in forum Literature
    Replies: 91
    Last Post: 15-04-2014, 11:06
  2. Equipment reviews
    By soulless9 in forum Musicians Chat
    Replies: 0
    Last Post: 14-12-2005, 19:52
  3. Pws ta protimate ta reviews?
    By eyeamflesch in forum Music Discussion
    Replies: 18
    Last Post: 09-01-2005, 17:20
  4. ellhnika sites me reviews
    By freak brother in forum PC & Games
    Replies: 2
    Last Post: 09-04-2004, 14:08
  5. www.rockcity.gr reviews
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 67
    Last Post: 23-10-2003, 13:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •