View Poll Results: πόσο μαλάκας είσαι;

Voters
20. You may not vote on this poll
  • από εδώ ως το σύμπαν.

    8 40.00%
  • καθρεφτάκι.

    12 60.00%
Page 8 of 17 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 244

Thread: thread ειλικρινούς απορίας.

  1. #106
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default Re: thread ειλικρινούς απορίας.

    Quote Originally Posted by FIXXXER
    Marillion, απλα για να μη νομιζεις οτι αναφερομουν σε σενα οταν εγραψα για αυτους με το ντεφακτο, ...
    Quote Originally Posted by FIXXXER
    Εγω δεν εννοουσα αυτο παντως αν εμενα κατηγορεις!
    Quote Originally Posted by LokiTricksterGod
    δεν κατηγορώ κανέναν, και αν δεν το πες εσύ, προφανώς δεν απευθύνομαι σε σένα.
    Και αυτά χωρίς να πάω σε προηγούμενες σελίδες. Κάποιος κρύβεται σε αυτό το thread, κι όλοι μιλάνε για αυτόν
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  2. #107
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default Re: thread ειλικρινούς απορίας.

    Quote Originally Posted by hcpunksonacid
    hcpunksonacid- βασικα ο χρηστης μαριλλιον εκανε τοσο μεγαλο θεμα με βαση μια κουβεντα μας πανω σε πολλα πραγματα,οπως η γενικη μουσικη παρακμη του ευρυτερου ροκ κινηματος στην ελλαδα(συναυλιακοι χωροι που κλεινουν,καταληψεις σε μαρασμο,ανεξαρτητα δισκοπωλεια που ενω εχουν πραγματικα χαμηλες τιμες βαρανε φαλιμεντο) και τις αιτιες υπαρξης αυτου του φαινομενου.
    ενυγουει,καθενας ακουει οτι θελει,δεν υπαρχει μουσικη αστυνομια(ευτυχως) απλα η ανεξαρτητη μουσικη(προσοχη,οχι το μεταλ) στην ελλαδα βρισκεται σε μια φαση που αγγιζει το ναδιρ,που ομοια της δεν υπηρξε ουτε καν στην πιο "μαυρη" πενταετια 1995-2000.
    στο εξωτερικο βεβαιως τα πραγματα ειναι εντελως διαφορετικα.
    ασχετο,αλλα σημερα αγορασα εναν δισκο brant bjork and the bros-somera sol.στα 9 ευρωπουλα.στην ιδια στοιβα υπηρχαν και δισκοι των dinosaur jr,pavement ολα στην ιδια ή και χαμηλοτερη τιμη.αυτο πολυ απλα λεει κατι-οτι δεν υπαρχει και πολυ μεγαλο αγοραστικο κοινο για αυτην την μουσικη.
    αλτερ ηγκο-
    τι παίχτηκε εδώ ρε? ποιος είναι στην γραμμή?
    τοσο καιρό ο μαρίλλιος είναι fake του πάνκη?

  3. #108
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default Re: thread ειλικρινούς απορίας.



    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  4. #109
    Oljeselger Zoonchild's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    On a Desperate Moon
    Posts
    2,107

    Default Re: thread ειλικρινούς απορίας.

    γενικα δεν μπαινω ποτε σε τετοιες συζητησεις αφενως γιατι τις περισσοτερες φορες τις θεωρω ανουσιες, αφετερου επειδη βρισκομαι στην δουλεια και μου ειναι αδυνατο να προλαβαινω τις "εξελιξεις". Θα ηθελα πολυ να μαθω ομως που μπορω να βρω και εγω την παρακατω στοιβα

    Quote Originally Posted by hcpunksonacid
    ασχετο,αλλα σημερα αγορασα εναν δισκο brant bjork and the bros-somera sol.στα 9 ευρωπουλα.στην ιδια στοιβα υπηρχαν και δισκοι των dinosaur jr,pavement ολα στην ιδια ή και χαμηλοτερη τιμη.αυτο πολυ απλα λεει κατι-οτι δεν υπαρχει και πολυ μεγαλο αγοραστικο κοινο για αυτην την μουσικη.
    ευχαριστω

    ΑΕΛ τρακτερ και Love is in the air /

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,337

    Default Re: thread ειλικρινούς απορίας.

    Καταληγωντας,αυτο που ηθελε να δειξει ο μαριλλιον ειναι πως στην ελλαδα γενικα η "ροκ φαρα" δεν αντιμετωπιζει το εκαστοτε ιδιωμα που γουσταρει με την σοβαροτητα που του αξιζει.
    απο την μια και μοναδικη φορα που συναντησα τον ρεγκιουλαρπαυλο το μονο που θυμαμαι(επειδη ημουν ελαφρως κομματια) ειναι μια κουβεντα που μου ειπε:
    "Ρε μαλακα,τι πραγμα ειναι αυτο εδω με την ντισκο??"
    Οταν λοιπον σε ενα μαγαζι οπως το σιχαμενο (κανγκουρο)εητμπολλ,το οποιο εχει 2 επιπεδα,στο κατω παιζει ντισκο,και στο πανω παιζει π.χ ντεθ μεταλ και ολοι οι ντεθμεταλλαδες ειναι κατω στο ντισκο για να "χορεψουν" και "να περασουν καλα", οπαδοι των τουλ ή των αρκτικ μανκυς προτιμουν να βγαινουν σε τρενταδικα απο το να πανε σε ενα μαγαζι ποιο κοντα στα μουσικα τους γουστα,ε παει να πει πως σε αυτην την χωρα υπαρχει προμπλεμ ρε παιδι μου.πως αντιμετωπιζουμε δλδ την μουσικη εντελως επιφανειακα.

    crack the whip and punish me

  6. #111
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default Re: thread ειλικρινούς απορίας.

    Quote Originally Posted by Harbinger of Death
    Quote Originally Posted by FIXXXER
    Marillion, απλα για να μη νομιζεις οτι αναφερομουν σε σενα οταν εγραψα για αυτους με το ντεφακτο, ...
    Quote Originally Posted by FIXXXER
    Εγω δεν εννοουσα αυτο παντως αν εμενα κατηγορεις!
    Quote Originally Posted by LokiTricksterGod
    δεν κατηγορώ κανέναν, και αν δεν το πες εσύ, προφανώς δεν απευθύνομαι σε σένα.
    Και αυτά χωρίς να πάω σε προηγούμενες σελίδες. Κάποιος κρύβεται σε αυτό το thread, κι όλοι μιλάνε για αυτόν
    Χαχχαχα τι βλακας εισαι ρε Κουγια της κακιας ωρας.

  7. #112
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default Re: thread ειλικρινούς απορίας.

    Πάντως αυτό το thread κάπου το έχει ξαναπάρει το μάτι μου. Πολλές φορές. Και δεν βγήκε και κάτι.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  8. #113

    Default Re: thread ειλικρινούς απορίας.

    Quote Originally Posted by FIXXXER
    Τελικα ομως ξεκαθαρισε ρε παιδι μου, θεωρεις οτι ξερεις καλυτερα τους λογους για τους οποιους ο ταδε χρηστης γουσταρει το κομματι του Τιμπαλαντ (τυχαιο παραδειγμα λογω του θρεντ) απο τον ιδιο το χρηστη?
    Όχι βέβαια, και αυτό το ξεκαθάρισα πιο πριν επειδή ήμουν σίγουρος ότι κάποιος θα το ρωτήσει, λογικότατο γαρ, στο ποστ για το οποίο σου έδωσα λινκ.

    Τώρα κάτι τέτοια επιχειρήματα είναι πολύ πειραματικά και δεν έχει παρα να έρθει και να σου πει ο άλλος "τι λές μωρέ? Φυσικά και είμαι σοβαρός και μου αρέσει αυτό δεν είναι παρασυρμένος γαμώ το διάολο σου" για να του πεις "οκ, φιλαράκι, άκυρο" όπως γίνεται τουλάχιστον στο 99% των καθημερινών συζητήσεων με μουσικό καλλιτεχνικό περιεχόμενο που υπάρχει διάσταση αισθητικών και απόψεων. Για αυτό ακριβώς και γενικεύω και δεν δεν αναφέρομαι προσωπικά σε τέτοια πράγματα.
    σε συνέχιση αυτού και όχι μόνο, θέλω να αναφερθώ σε κάποια πράγματα με αφορμή το τσουβάλιασμα και την ταμπελοποίηση για την οποία με κατηγόρησαν κάποιοι χρήστες, με το δίκιο τους βέβαια εφόσον δε κατάλαβαν ότι δεν ήταν σοβαρή και δε πιστεύω σε άσπρο μαύρο. Ο Νάθινγκμαν λέει ότι δε θέλει να κάνει μία συγκριτική ανάλυση των μεταλλάδων, ποστροκάδων και του υπόλοιπου κόσμου, εγώ θέλω όμως να κάνω, όχι για να χωρίσω τον κόσμο σε στρατόπεδα, αλλά για να καταλάβω και τους μεν και τους δε. Η πραγματικότητα είναι πως δεν υπάρχει καν χέβι μέταλ κοινό στο οποίο να βάζουμε δύο γραμμές και να το χωρίζουμε από τους άλλους, όλοι είμαστε αποτελέσματα των επιρροών μας και κανένας δεν είναι κλεισμένος σε ένα κουτί να επηρεάζεται από μόνο ένα πράγμα. Παρ' όλα αυτά χέβι μέταλ υπάρχει: δεν είναι ένα άτομο και μία μπάντα, είναι χίλια άτομα και χίλιες μπάντες τόσο όμοιες όσο και διαφορετικές μεταξύ τους, απο τις οποίες παίρνουμε τα κοινά χαρακτηριστικά και τα λέμε πορτοκάλια, μήλα, χέβι. Ο Rincewind υποστηρίζει πως παρ' ότι έχει και ακούει τη δισκογραφία manowar δεν είναι χέβι μέταλ κοινό. Κάνει λάθος, διότι είναι ΚΑΙ χεβιμέταλ κοινό μαζί με τα άλλα χίλια δύο διαφορετικά πράγματα που είμαι σίγουρος ότι είναι, οτιδήποτε we experience μας αλλάζει θέλετε ή όχι. Σαφώς σεβαστό και σωστό το δικαίωμα του καθενός να μην αυτοκαθορίζεται, αλλά το ότι δεν είναι άσπρο ή μαύρο δεν σημαίνει ότι δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ. Είναι κάτι, κάτι ενδιάμεσα.

    Γενικά καθώς ο καθένας άνθρωπος είναι διαφορετικός από τον άλλο, οι ταμπελοποιήσεις και οι ομαδοποιήσεις όταν τις κάνει κάποιος ο οποίος δεν είναι ηλίθιος η φασίστας τουλάχιστον δεν είναι μια προσπάθεια να βάλει μερικούς σε ένα τσουβάλι και να πει "είστε ίδιοι" αλλά είναι μια προσπάθεια για να κατανοήσει το σύνολο, να βάλει τα πράγματα σε μία σειρά ανάλογα με τις ομοιότητες και τις διαφορετικότητες. Έχουμε εκατό σημεία από το άσπρο ως το μαύρο, σήμερα θέλουμε να πάρουμε από το 15 ως το 25 και να βγάλουμε ένα συμπέρασμα για αυτό το μέρος του φάσματος, πως θα το πούμε αυτό? Ας το πούμε θρας μέταλ, ας το πούμε κινέζο, ας το πούμε σοσιαλδημοκρατία! Δεν πρέπει να είναι ποτέ κάτι παραπάνω, δεν πρέπει ποτέ ο μέσος όρος να αντικαταστήσει το άτομο, δεν πρέπει ποτέ κάποιος να αισθάνεται υπόλογος για την κουλτούρα του, την ομάδα του, την ιδεολογία του, δεν είναι αυτό, είναι ίσως μόνο κατά ένα μέρος. Κανένας δε μιλάει με απόλυτες αλήθειες διότι δε ξέρουμε τίποτα στην εντέλεια του πέρα από τον δικό μας εαυτό, και αυτόν όσο. Μιλάμε με πιθανότητες, με ποσοστά και με εκτιμήσεις. Λένε μερικοί πως οι θρασάδες είναι κάφροι και αγροίκοι, το παλικάρι αυτό με το λουλούδι στο αυτί, τον Joyce στο χέρι και τους Forbidden στο αυτί το σκέφτηκες? Όχι?? Ε τότε μην μιλάς καθόλου. Ή αν θέλεις να μιλήσεις, να πεις οι περισσότεροι, να πεις συνήθως και κατα τη γνώμη μου και απόσα έχω δει. Μακάρι να τα ξέραμε όλα στο κόσμο, να 'χαμε 6 δις γνωστούς για να μη χρησιμοποιούμε περισσότεροι και συνήθως. Αλλά από το να μην μιλάμε καθόλου και να μη μαθαίνουμε τίποτα και να μην κατανοούμε τις αιτίες που κάνουν αυτό και το άλλο να είναι διαφορετικά μήπως και στενοχωρήσουμε κανέναν που φοβάται μη τσουβαλιαστεί, ε προτιμώ το "πιθανόν" και τη συζήτηση και την μελέτη, σόρρυ.

    rincewind παλικάρι μου άμα θες να κριτικάρεις τον άλλο ουσιαστικά άσε τους ζαχαρόπουλους και τα καμία ελπίδα (σε ενόχλησε που έκανα έντιτ το ποστ επειδή δε γουστάρω μελοδραματισμούς?) και πες αν έχεις κάτι να πεις.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  9. #114
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default Re: thread ειλικρινούς απορίας.

    Δε το διάβασα το τελευταίο ποστ σου ολόκληρο, αλλά μια ερώτηση χωρίς δόση κακίας (ειλικρινά) θα την κάνω : εγώ δεν έχω πιάσει τίποτα απ'αυτά που έχεις πει, ο τιποτένιος έχει καταλάβει λάθος, ο φριξξξερ ως συνήθως είναι πανίβλακας, ο ρινς δεν έχει κάτι να πει, ο κάλκι είναι πουστόφλωρος, ο Άγνωστος Γιούζερ παρεξήγησε, γενικά τι πιθανότητα δίνεις στο τόπικ να εξελιχθεί σε συζήτηση;
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    once upon the playground
    Posts
    1,900

    Default Re: thread ειλικρινούς απορίας.

    Quote Originally Posted by Vicotnik
    Είναι ευκόλως νοούμενα αυτά που έχουν ειπωθεί και καλό θα ήταν να σταματήσουμε να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας (δεν λέω ότι το κάνετε εσείς, γενικά μιλάω!!!).
    Όσο συμβαίνει αυτό εδώ, καμία.
    i said bye bye to you


  11. #116

    Default Re: thread ειλικρινούς απορίας.

    Quote Originally Posted by Amnesiac.
    Δε το διάβασα το τελευταίο ποστ σου ολόκληρο, αλλά μια ερώτηση χωρίς δόση κακίας (ειλικρινά) θα την κάνω : εγώ δεν έχω πιάσει τίποτα απ'αυτά που έχεις πει, ο τιποτένιος έχει καταλάβει λάθος, ο φριξξξερ ως συνήθως είναι πανίβλακας, ο ρινς δεν έχει κάτι να πει, ο κάλκι είναι πουστόφλωρος, ο Άγνωστος Γιούζερ παρεξήγησε, γενικά τι πιθανότητα δίνεις στο τόπικ να εξελιχθεί σε συζήτηση;

    εντάξει που δε διαβάζεις τα ποστ μου, είναι ανάγκη να μου βάζεις και πράγματα που δεν έχω πει? Πότε είπα εγώ τον Φίξερ βλάκα και τον Κάλκη πουστόφλωρο και τον νάθινγκμαν ότι δεν έχει καταλάβει? Όταν νιώθω ότι κάποιος απαντάει χωρίς να έχει πιάσει κάποια πράγματα από αυτά που έχω πει το λέω, δεν κρατάω κακία απέναντι σε κανέναν ούτε θέλω να υποβιβάσω κάποιον. Είμαι σίγουρος ότι μερικές φορές δε γίνομαι κατανοητός από δικά μου λάθη άλλωστε, για αυτό προσπαθώ να ξεκαθαρίσω την θέση μου πολλές φορές όσο μπορώ. Αν υπάρχει όρεξη για περισσότερη συζήτηση και όχι για διαγωνισμό ηλεκτρονικής περσόνας και α μου την είπες θα σου τη πω ας γίνει.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  12. #117
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default Re: thread ειλικρινούς απορίας.

    Quote Originally Posted by phthoggon
    Quote Originally Posted by Amnesiac.
    Δε το διάβασα το τελευταίο ποστ σου ολόκληρο, αλλά μια ερώτηση χωρίς δόση κακίας (ειλικρινά) θα την κάνω : εγώ δεν έχω πιάσει τίποτα απ'αυτά που έχεις πει, ο τιποτένιος έχει καταλάβει λάθος, ο φριξξξερ ως συνήθως είναι πανίβλακας, ο ρινς δεν έχει κάτι να πει, ο κάλκι είναι πουστόφλωρος, ο Άγνωστος Γιούζερ παρεξήγησε, γενικά τι πιθανότητα δίνεις στο τόπικ να εξελιχθεί σε συζήτηση;

    εντάξει που δε διαβάζεις τα ποστ μου, είναι ανάγκη να μου βάζεις και πράγματα που δεν έχω πει? Πότε είπα εγώ τον Φίξερ βλάκα και τον Κάλκη πουστόφλωρο και τον νάθινγκμαν ότι δεν έχει καταλάβει? Όταν νιώθω ότι κάποιος απαντάει χωρίς να έχει πιάσει κάποια πράγματα από αυτά που έχω πει το λέω, δεν κρατάω κακία απέναντι σε κανέναν ούτε θέλω να υποβιβάσω κάποιον. Είμαι σίγουρος ότι μερικές φορές δε γίνομαι κατανοητός από δικά μου λάθη άλλωστε, για αυτό προσπαθώ να ξεκαθαρίσω την θέση μου πολλές φορές όσο μπορώ. Αν υπάρχει όρεξη για περισσότερη συζήτηση και όχι για διαγωνισμό ηλεκτρονικής περσόνας και α μου την είπες θα σου τη πω ας γίνει.
    Δε με κατάλαβες!
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  13. #118
    grafeiokraths
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    1,677

    Default Re: thread ειλικρινούς απορίας.

    καλτ, α; είσαι και εσύ της άποψης ότι το er δεν είναι μουσικό φόρουμ; ότι είναι ένα κοσμοπόλιταν της πούτσας και του ελέους; και ας πούμε ότι είναι, σε τι μας εμποδίζει να κάνουμε μια μουσική κουβεντούλα με την υποψία ότι μπορεί να καταλήξει κάπου; εγώ πχ λέω ότι το λήξαμε πια το ζήτημα με τα ανέκδοτα του Καντίρου και τα μαισπέις βυζόμπαλα, καιρός να μιλήσουμε για κάτι άλλο!
    Mh prodikazeis me pragmata pou den ennooisa. Euxaristo. Ennoeitai oti se KATHE forum tha peis kai ti paparia sou. Allo to ena, allo t allo, prepei sto mualo sou na to valo ( =p). Auto pou anarotithika einai kata poso oi xrhstes to antimetopizoun os ena mousiko forum. To analogo tmima diladi. Gia na to pw pio liana, o ekastote mousikofilos otan vlepei kati sovaro pou de ton endiaferei, to prosperna. Isos kai na to kannivalisei ligo an einai kommataki kammenos. Otan omos to phda, epeidh se faseis auto symvainei kati paei strava, Arxizei kai ginetai metallas me ti kaki ennoia. Epeidi kaka ta psemmata, to alpha kai to omega sti nootropia tou metalla einai to kraksimo

    Kai to asteio einai giati ntrepetai na to paradexthei kapoios. As piaso ena prosfato paradeigma "Akouo manowar alla den eimai xevymetal koino". Oraia kai ti akous diladi? Palia laika? Iletronies? Posties? Ki ego t akouo auta alla exo to tharros tis krisis na antimetopiso to xarakthrismo me vasi th pleiopsifeia ton akousmaton mou, kai auta upokuntai stin euriteri sfaira tou rock kai metal.

    Den exo oreksi na ti po se kanenan, an kapoios pareksithei shit happens

    kai just for the record gia na valo kai ton eauto mou se ena kaloupi, eimai metallas kai mousikofilos.
    there is no stronger drug than reality

  14. #119
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default Re: thread ειλικρινούς απορίας.

    Φθογγον, καταλαβα ΑΠΟΛΥΤΑ τι θες να πεις στο τελευταιο σου ποστ και πιστευω οτι ειναι ενα πολυ σωστο ποστ, αυτο που δεν καταλαβα ακομα γιατι ακομα δεν το εχεις εξηγησει σε κανενα λινκ που μου εδωσες ειναι η αποψη που εχεις για το κομματι, το μουσικο ιδιωμα στο οποιο ανηκει και τη γνωμη σου για αυτους στους οποιους αρεσει αυτο το κομματι, ειτε το ακουν επιδερμικα, ειτε προσπαθουν να βρουν καποιο βαθυτερο νοημα στο κομματι. Και βασικα, τα πρωτα δυο δε με ενδιαφερουν, γιατι ειναι το δικο σου γουστο, και εδω που τα λεμε ουτε και τα δυο επομενα ιδιαιτερα, καθως σε ενα σωρο κοσμο θα συνεχιζει να αρεσει το κομματι ειτε εσυ ξερω δεν το βρισκεις σωστο ειτε οχι. Με αυτα που γραφεις εδω και 1,5 σελιδα αρχιζω να πιστευω οτι δε διαφωνεις και με κανεναν, απλα εισαι εδω για τη συζητηση και τη συνεχιζεις για τη φαση ξερω γω. Τελος, αν εσυ θελεις να μιλησεις για τα σημεια 15-25 οταν ολη η μουσικη αποτελειται απο 100 σημεια ξερω γω, τοτε να σε πληροφορησω οτι το κομματι του Timbaland και γενικοτερα η μουσικη την οποια εχω εγω στο μυαλο μου οταν γραφω "λαθος φορουμ" ειναι σιγουρα καπου περα απο το 60.

  15. #120
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default Re: thread ειλικρινούς απορίας.

    phthoggon, να σε κάνω μια ερώτηση (νταξει όχι ακριβώς ερωτηση)

    Μήπως η ανάλυση που λες και τα στατιστικά, θα πέσουν στο κενό γιατί αρχικά μιλάμε για αρ-εν-μπι και χεβυ μεταλλς?
    Εννοώ ότι στην ουσία δεν έχει να κάνει με το ότι κάποιος μπορεί να γουστάρει κομματι-α απο αρ-εν-μπι ενώ ακούει *κατα βάση* άλλα πράγματα, αλλά με την πολυσυλλεκτικότητα που *πρέπει * να υπάρχει στα ακούσματα κάποιου, για να μπορέσει να πάρει ένα σχόλιο από άλλους "φιλες εσύ ξες απο μπαλα!!1!!`" κλπ.
    Δηλαδή, άλλο να σου αρέσουν διαφορετικά πράγματα, αλλά παρολαυτά να υπάρχει μια ποικιλία στα ακούσματα και άλλο να είσαι ψαγμένος για να είσαι ψαγμένος.Σωνει και καλα ότι εχεις λιωσει με ΔΙΑΦΟΡΑ ειδη μουσικής και είσαι ο μουσικο(γ)κουρου, αλλά παρολαυτά όταν μπαίνεις στο ηαρ, βάζεις τον εαυτό σου σε ψαγμένο mode και ακούς πράγματα τα οποία "υπο φυσιολογικές" συνθήκες, θα τα ήξερες επιδερμικά, αλλά αρκούντως ώστε να μπορείς να έχεις μια α αποψη για αυτό, αλλά και πολυποθητη πολυσυλλεκτικότητα. Μια μικρή ματιά στο θρεντ πραγματικής ευθύνης ή πως σκατά λέγεται, μου φαίνεται πείθει.

    Αν πάλι κάνω λάθος στο που θες να το πας, τότε είναι αυτό που θα εξέφραζα εγώ αν είχα μπει πιο νωρίς στην συζήτηση.
    Kill the wise one!

Similar Threads

  1. Zesti thread
    By The Butcher in forum General Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 06-02-2012, 07:51
  2. Gynaikes only thread
    By eyeamflesch in forum General Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 26-12-2011, 17:58
  3. εικόνες ειλικρινούς απορίας
    By carheart in forum Music Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 15-12-2008, 16:29
  4. the blog thread
    By metamelia3 in forum General Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 03-07-2008, 00:17
  5. the kremmydi thread
    By cancer in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-2007, 07:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •