Results 1 to 12 of 12

Thread: UFC και γενικότερα Mixed Martial Arts

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    784

    Default UFC και γενικότερα Mixed Martial Arts

    Όλο και κάποιος θα ασχολείται.

    Ή όχι;

    Εγώ πάντως από όταν είδα το UFC 47 σε κάποιο τοπικό κανάλι έχω κολλήσει.
    I can not fit in
    this place was not measured
    for hope

  2. #2
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default Re: UFC και γενικότερα Mixed Martial Arts

    UFC parakolouthouse enas vlammenos filos mou otan hmastan agglia, piso sto 2001. Poly ksylo.
    Life begins at 45°.

  3. #3
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default Re: UFC και γενικότερα Mixed Martial Arts

    volcano είσαι πολύ πίσω, το 47 είναι τουλάχιστον πενταετίας. Ασχολούμαι εγώ φανατικά (με το να βλέπω) είχα κάνει και κανα χρόνο bjj όταν ήμουν στην αγγλία. Τώρα τελευταία έχει ψιλογαμηθεί με τις μαλακίες του προέδρου (ακους εκεί coutoure vs lesnar) και άντε να δούμε που θα πάει
    [/URL]

  4. #4
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default Re: UFC και γενικότερα Mixed Martial Arts

    Quote Originally Posted by locust
    coutoure vs lesnar
    Τον Lesnar τον θυμάμαι από το wrestling. Λέει τίποτα στο ufc ή μπα?

  5. #5
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default Re: UFC και γενικότερα Mixed Martial Arts

    1 ήττα 1 νίκη, φαίνεται και είναι ζώο, αλλά απο τεχνική λίγα πράγματα
    [/URL]

  6. #6
    sober Ragozin irreligious's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    lucky
    Posts
    4,857

    Default Re: UFC και γενικότερα Mixed Martial Arts

    δεν ξέρω τι είναι το ufc αλλά αυτό το
    φαίνεται και είναι ζώο, αλλά απο τεχνική λίγα πράγματα
    μου θυμίζει αυτόνα εδώ τον μαυρούκο.

    http://www.youtube.com/watch?v=GoaGB7E77-o
    http://www.youtube.com/watch?v=9pNeqZ8y ... re=related
    http://www.youtube.com/watch?v=5o7lrNQZ ... re=related

    τσεκάρετε και τον θεούλη κροάτη(αν κ τσεος) στο πρώτο βιντ.τα σπάει
    i need feminime venoms in order to function with the system.

  7. #7
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default Re: UFC και γενικότερα Mixed Martial Arts

    ο κροάτης κέρδισε τον πρώτο του αγώνα στο ufc και στους επόμενους 2 έφαγε το ξύλο της αρκούδας.
    [/URL]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    784

    Default Re: UFC και γενικότερα Mixed Martial Arts

    Sorry, δε το έθεσα σωστά.

    Να το ξαναπώ. Από όταν είδα το UFC 47 στην τηλεόραση κόλλησα και κατέβασα όλα τα UFC και τα έχω δει όλα από το 34 και μετά συν μερικά παλιότερα. Επίσης έχω κατεβάσει Pride FC αρκετά πράγματα και Cage Rage(αγγλικό MMA Event).

    Εγώ θέλω να διευρύνω λίγο την κουβέντα μέσω μερικών ερωτήσεων που γενικά απασχολούν τους φίλους του αθλήματος.

    1)Ποιος θα νικήσει τον Anderson Silva?
    2)Θα νικήσει ο Randy τον Lesnar διαψεύδοντας(και πάλι) εκείνους που τον θέλουν τελειωμένο;
    3)Πότε θα αποσυρθεί ο Chuck Liddell?
    4)Θα φέρουν ποτέ το Fedor στο UFC?
    5)Θα βουλώσει ο George St.Pierre το γαμώστομα του BJ το Γεννάρη?
    6)Πότε θα γίνει το Matt Serra vs Matt Hughes;
    7)Μπορεί κάποιος να μείνει για καιρό πρωταθλητής στην κατηγορία των 205?

    Όσο για τον Cropcop που αναφέρατε, εντάξει ο άνθρωπος ήτανε επικίνδυνος αλλά στο UFC έγινε από εκείνους που υπάρχουν για να αναδεικνύουν τις καριέρες των άλλων. Ειδικά εκείνη η headkick από τον Gonzaga, εντάξει wtf. Από ότι ξέρω την έκανε για λίγο από UFC και σκοπεύει να επιστρέψει αργότερα.

    Φίλε locust, πως είναι το bjj; Εννοώ, πόσο διαφορετικό είναι να το κάνεις από το να το βλέπεις; Γενικά καλή φάση;

    Άντε, έχει και Fight Night αύριο.
    I can not fit in
    this place was not measured
    for hope

  9. #9
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default Re: UFC και γενικότερα Mixed Martial Arts

    Αν θέλει κάποιος να αρχίσει να βλέπει, πρότεινετε κανα δυο πολύ καλά ppvs που χουν γίνει

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    784

    Default Re: UFC και γενικότερα Mixed Martial Arts

    Η αλήθεια είναι πως θέλει λίγο καιρό να μπεις στο κλίμα. Δηλαδή αν βλέπεις jiu-jitsu μπορεί αρχικά να μη καταλαβαίνεις τι γίνεται, αλλά αν μάθεις πέντε πράγματα, μετά το εκτιμάς πολύ περισσότερο.

    Το UFC 73 - Stacked είχε διάφορα καλά matchups και δύο title-fights οπότε μπορείς να το πεις καλό. Επίσης καλό ήταν και το UFC 79 - Nemesis που είχε Chuck - Wanderlei και Hughes - St Pierre 3. Προσωπικά αγαπημένα είναι και τα 65 και 77 για μένα, με τις δύο "μάχες" του Anderson Silva με τον Rich Franklin.
    I can not fit in
    this place was not measured
    for hope

  11. #11
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default Re: UFC και γενικότερα Mixed Martial Arts

    Quote Originally Posted by V0lcaN0
    Sorry, δε το έθεσα σωστά.

    Να το ξαναπώ. Από όταν είδα το UFC 47 στην τηλεόραση κόλλησα και κατέβασα όλα τα UFC και τα έχω δει όλα από το 34 και μετά συν μερικά παλιότερα. Επίσης έχω κατεβάσει Pride FC αρκετά πράγματα και Cage Rage(αγγλικό MMA Event).

    Εγώ θέλω να διευρύνω λίγο την κουβέντα μέσω μερικών ερωτήσεων που γενικά απασχολούν τους φίλους του αθλήματος.

    1)Ποιος θα νικήσει τον Anderson Silva?
    2)Θα νικήσει ο Randy τον Lesnar διαψεύδοντας(και πάλι) εκείνους που τον θέλουν τελειωμένο;
    3)Πότε θα αποσυρθεί ο Chuck Liddell?
    4)Θα φέρουν ποτέ το Fedor στο UFC?
    5)Θα βουλώσει ο George St.Pierre το γαμώστομα του BJ το Γεννάρη?
    6)Πότε θα γίνει το Matt Serra vs Matt Hughes;
    7)Μπορεί κάποιος να μείνει για καιρό πρωταθλητής στην κατηγορία των 205?
    1) Μάλλον αυτός που θα τον πιάσει με flying heelhook (http://www.youtube.com/watch?v=ybt6rZWtnFQ προχώρα το video sto 5:50) lol
    2) Άνετα, ο lesnar είναι κρεας, αν κερδίσει ο lesnar θα είμαι ο πρώτος που θα πεί οτι ο αγωνας ήταν στημένος
    3) Μέσα στη βδομάδα, εντελώς υπερεκτιμημένος αθλητής
    4) Ποτέ, δεν τα βρίσκουν στα λεφτά
    5) Μάλλον ναι, αν και θα δυσκολευτεί
    6)
    7) lol o forrest gump

    Φίλε locust, πως είναι το bjj; Εννοώ, πόσο διαφορετικό είναι να το κάνεις από το να το βλέπεις; Γενικά καλή φάση;
    πολύ πιο δύσκολο απότι φαίνεται, δεν περιγράφεται η αίσθηση να έχεις κάποιον πάνω σου και να σε πιέζει το βάρος του, είναι απίστευτα κουραστικό. Η τεχνική είναι θέμα προπόνησης. Παλεύω συνέχεια με την κοπέλα μου, στην αρχή την κέρδιζα άνετα αλλά με τον καιρό έμαθε να αμύνεται και πλέον ερχόμαστε συνέχεια ισοπαλία.
    [/URL]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    784

    Default Re: UFC και γενικότερα Mixed Martial Arts

    Χαχαχα σε πιάνει σε Peruvian Necktie και tapout?

    1)Σοβαρά τώρα, έχω δει τα videos του Silva από όλες τις διοργανώσεις και αν και έχει χάσει μόνο από Ιάπωνες(), νομίζω πως ο πιο πιθανός τρόπος να χάσει είναι από κάποιον πολύ καλό στο BJJ, όπως ίσως ο Maia ή ο Palhares, αν αυτοί καταφέρουν να πάρουν κάποιο title shot βέβαια και αν ο Silva δε τους βγάλει knockout πριν προλάβουν να αρχίσουν τα μαγικά jiu jitsu τους.
    2)Δεν τον λες και κρέας ρε τον Lesnar. Οκ, είναι άτεχνος αλλά είναι θηρίο και ο Randy είναι κυρίως παλαιστής, οπότε δε θα τον πίασει σε κανένα leg lock όπως ο Mir, τουλάχιστον δε νομίζω. Επίσης ο Randy είναι και 45 χρονών έτσι. Αλλά και εγώ ψηφίζω Couture.
    3) Ο Chuck ήταν κάποτε poster boy ας πούμε και γενικά όταν το άθλημα ήταν πιο περιορισμένο τεχνικά, ήταν φόβητρο ίσως για τον πολύ τον κόσμο. Αλλά αυτό το knockout sto UFC 88 ήταν όλα τα λεφτά.
    4)Για τον Fedor άκουσα πως όταν λήξει το συμβολαιό του με το Affliction, μπορεί να τον πάρουν στο UFC. Ο Dana είχε πει αρκετές μαλακίες για τον Fedor αλλά τώρα φαίνεται πως τα πήρε πίσω. Ωραία θα ταν να τον δούμε στο UFC χωρίς τον Frank Trigg να σχολιάζει.
    5)Και εγώ βλέπω GSP, αν και ο Penn είναι γενικά τόσο καλός όσο μαλακάς είναι. Τρομερή takedown defense(τα πόδια του γυρνάνε ανάποδα να πούμε) αλλά πολύ θέλω να δω τον GSP να τον σηκώνει σα σακί και να τον σκάει στο έδαφος.
    6) Το Hughes vs Serra θα γίνει και θα είναι μάλλον και το αποχαιρετιστήριο του Matt Hughes. Αν γινότανε στο UFC 79 που είχε προγραμματιστεί, όταν ο Serra ήταν ακόμη πρωταθλητής, τότε ίσως να είχε ένα παραπάνω ενδιαφέρον.
    7)Σοβαρά βλέπεις τον Forest να μένει για καιρό πρωταθλητής; Τον πάω πάρα πολύ τον τύπο, είναι πολύ μαχητικός και δεν τα παρατάει και γενικά πάει καλά προετοιμασμένος στις μάχες, αλλά σε μια κατηγορία με Jackson, Wanderlei, Evans(πλέον), Machida, Franklin(πλέον) και ίσως και Anderson Silva, τον βλέπεις να το κρατάει πολύ το στέμμα; Μακάρι αλλά δε το βλέπω.
    I can not fit in
    this place was not measured
    for hope

Similar Threads

  1. Replies: 594
    Last Post: 12-03-2016, 09:42
  2. Martial Arts
    By Faithless Spirit in forum Athletics
    Replies: 13
    Last Post: 09-03-2011, 20:31
  3. Replies: 26
    Last Post: 16-07-2007, 22:21
  4. Verdict Denied - Mixed by Jeff Waters (Annihilator)
    By verdictdenied in forum Self-Promotion
    Replies: 164
    Last Post: 14-05-2007, 13:34
  5. Aegean Arts Circle Creative Writing Workshops @ Andros
    By eyeamflesch in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 11-05-2005, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •