Page 2 of 31 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 462

Thread: thread pragmatikis ypeuthynotitas.

  1. #16
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default Re: thread pragmatikis ypeuthynotitas.

    1.tea party - bazaar

    Δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος, απλά με το που άκουσα αυτό το τραγούδι,κολλησα.

    2.Τοri Amos - Winter

    Υπέροχο πιάνο, υπέροχη φωνή, υπέροχη ερμηνεία.

    3.Ulver - The Future sound of music

    Οποιος το χει ακούσει σε βραδινή βόλτα με αυτοκίνητο στην πόλη, καταλαβαίνει. Η κορύφωση κάπου στην μέση γαμάει κόσμους.

    4.Pain of Salvation - Beyond the Pale

    Yπέροχο ολάκερο το τραγούδι, από τις καλύτερες ερμηνείες του τραγουδιάρη και πανέμορφοι στίχοι.

    5.Tea Party - Writings on the wall

    30 κιλά αρχίδια αυτό το τραγούδι. Μου φτιάχνει το κέφι.

    6.RPWL - Sea-Nature

    Ταξιδιάρικο.

    7.The Haunted - Forensick

    Θα χρησιμοποιήσω στίχους από άλλο τους τραγούδι : If this is where we're headed now ,Welcome to hell

    8.Ark - Burn the sun

    Yπεριφφαρες, ωραίοι στίχοι.

    9.Αγγελακας - Σιγα μην κλαψω

    Προσωπικοι λογοι

    10.Faith No More - King for a day

    Γιατί είναι ίσως το τραγούδι σουμα του δίσκου.ΚΟμματάρος.


    Έμειναν αρκετά απ έξω, ήθελε τοπ 15.
    Kill the wise one!

  2. #17
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default Re: thread pragmatikis ypeuthynotitas.

    Ωραιος ο αποπανω σε γενικες γραμμες, αν εξαιρεσεις το 9 που ειναι ΣΚΑΤΑ. Πολλη περαση οι Tea Party σε αυτο το θρεντ. Θα τιμησω συντομα. Αν και 10 ειναι πααααααααρα πολυ λιγα, αλλα δε γινεται αλλιως.

  3. #18
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default Re: thread pragmatikis ypeuthynotitas.

    Θα γράψω τα τοπ 10 χωρίς όμως να περιλαμβάνω όσα γράφτηκαν μέχρι τώρα. Να το κάνετε κι εσείς. Λοιπόν βγάζοντας έξω το ζειμπέκικο και το λειντιφαντασι έχουμε και λέμε, αντιστρόφως:

    10. Radiohead - Exit music [for a film]
    eh

    9. Tool - Ænema
    Ωραίοι στίχοι. Κάτι έπρεπε να βάλω απο τοολ.
    Εναλλακτικά: Isis - So did we
    Τρομακτικά δυνατό ιντρο δίσκου.

    8. activemember - Ψέμα μου
    Επικοί στίχοι, ατμόσφαιρα που σίγουρα πέτυχε τυχαία ο χοντρός, αλλα σίγουρα ταιριάζει με τα λιβάδια του Twin Peaks της Ουαλίας οπου ηχογραφήθηκε το κομμάτι. Ψυχρό μα αισιόδοξο!

    7. Porcupine Tree - Arriving somewhere but not here
    Γιατί έχω φανταστεί λεπτομερώς όλο το vclip του κομματιού. Τόσο ταξιδιάρικο. Απ τα πιο ευγενικά κομμάτια ακόμα και στο σπάσιμο. Πλήρες.

    6. Beatles - Yesterday
    Απ τα πρώτα κομμάτια μουσικής που άκουσα.

    5. Pink Floyd - Marooned
    -

    4. Aphex Twin - Nannou
    Παράνοια και φόβος σ'ένα παιδικό δωμάτιο.

    3. Rage against the machine - Born of a broken man
    Ιδιαίτεροι στίχοι, δεν περιμένεις να έχει γράψει κάτι τέτοιο ο zack. Μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση.

    2. System of a down - Mr Jack
    Το μοναδικό κομμάτι που δε θα βαρεθώ να ακούω ποτέ. Το χω ακούσει και 100 φορές συνεχόμενα. (αλήθεια). Δεν έχω την παραμικρή ιδέα γιατί μου αρέσει τόσο, στιχουργικά και μουσικά δεν είναι κάτι ιδιαίτερο.

    1.Europe - Final countdown
    Πλακίτσα.


    1. Rolling Stones - She's like a rainbow / Looptroop - Last song
    Καμία σχέση μεταξύ τους.
    Α, η σειρά είναι τυχαία.
    inb4 faggotry.
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  4. #19
    Bastard Samurai Pitsadoros's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    σκατά και εμετός
    Posts
    2,842

    Default Re: thread pragmatikis ypeuthynotitas.

    gamaei to thread k tha ftiaxtoun silloges/proswpikotites. valte ekswfillo ti fatsa sas!!

    enistamai omws giati mou fainetai periergo pou den iparxei kanena slayer metallica iron maiden klp k iparxei mono ena sampath. auta ta kommatia ta xoume akousei k niwsei to idio i k perissotero ap auta pou exoun postaristei mexri twra k pou anakalipsame arketa argotera. i oxi? mi ftinete sto parelthon sas!
    Cut your flesh and worship Santa

  5. #20
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default Re: thread pragmatikis ypeuthynotitas.

    Quote Originally Posted by Pitsadoros
    gamaei to thread k tha ftiaxtoun silloges/proswpikotites. valte ekswfillo ti fatsa sas!!
    Επαυξάνω.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    980

    Default Re: thread pragmatikis ypeuthynotitas.

    ενα τοπ 3, οχι πολυ υπευθυνο, αλλα ειναι μαλλον τα τραγουδια που εχω ακουσει περισσοτερο

    ακουω την αγαπη, τρυπες

    μιλω για σενα, θανασης παπακωνσταντινου

    les ecorches, noir desir

  7. #22
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default Re: thread pragmatikis ypeuthynotitas.

    Γαμάτο thread. Λοιπόν έχουμε κ λέμε:

    1. Fates Warning - Chasing Time
    ...κάποιος είπε για το βιολί στο τέλος...θα συμπληρώσω κ για τους στίχους του...τους σκέφτηκα κ ανατρίχιασα...
    ...forever living for the future of an illusion...

    2. Queensryche - Mission
    από το livecrime
    ...bless me father for I 've sinned...
    κ μετά μπάινει η θεϊκή μελωδία κ φωνή
    ...I can't explain this Holy pain...
    κ ένα από τα τελειότερα σόλο της μουσικής τίγκα στο συναίσθημα

    3. Rush - Natural Science
    ...κυρίως για το ριφ που μπαίνει στο 2:21...ριφ που απλά είναι τέλειο κ έχει επηρεάσει ΟΛΟ το prog κ τη μισή μουσική σκηνή γενικότερα...

    4. Iron Maiden - Hallowed Be Thy Name
    ...γιατί το έχω δει τόσες φορές live κ κάθε φορά είναι σαν την πρώτη, γιατί έχει όλα τα στοιχεία που έκαναν τους Maiden τόσο μεγάλη μπάντα, για την ερμηνεία του Dickinson, για την κατάσταση που περιγράφουν οι στίχοι...

    5. Manowar - Secret Of Steel
    ...γιατί όποτε ακούω τα τύμπανα στην αρχή ξεσηκώνομαι, μεταφέρομαι αυτόματα σε ένα πεδίο μάχης ή στη Valhalla, γιατί η φωνή αυτού του ανθρώπου(?) απλά δεν υπάρχει, γιατί περιγράφει το όλο σκεπτικό της μπάντας μεταφορικά...

    6. Death - Spiritual Healing
    ...από τους πολλούς ύμνους τους αυτό για την ΥΠΕΡθεϊκή στιγμή της κραυγής Practice What You Preach κ το αγαπημένο μου σόλο του μακαρίτη...

    7. Megadeth - Tornado Of Souls
    ...γιατί έχει ίσως το πιο τέλειο σόλο που έχω ακούσει...

    8. Jag Panzer - Harder Than Steel
    ...γιατί αποτελεί τον ορισμό κ την πεμπτουσία του US power, για αυτό το γαμημένο εξυψωτικό συναίσθημα που μόνο αυτό το είδος ξέρει να δημιουργεί...

    9. Dream Theater - Mirror
    ...κ μουσικά κορυφαίο, αλλά ίσως από τα λίγα κομμάτια που με πορώνουν περισσότερο λόγο στίχων...
    ...It's time for me to deal, Becoming all too real, living in fear-, Why'd I betray my friend?
    Lying until the end, Living life so pretend, It's time to make my amends, I'll never hurt you again...

    ...κ τέλεια μελωδία από Kevin Moore μετά...

    10. Candlemass - Samarithan
    ...γιατί εμπεριέχει όλα τα στοιχεία που λατρεύω σε μία doom metal μπάντα, κ γιατί η φωνή του Messiah προάγει το τραγούδι σε άλλο επίπεδο...
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  8. #23
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default Re: thread pragmatikis ypeuthynotitas.

    Quote Originally Posted by Pitsadoros
    enistamai omws giati mou fainetai periergo pou den iparxei kanena slayer metallica iron maiden klp k iparxei mono ena sampath. auta ta kommatia ta xoume akousei k niwsei to idio i k perissotero ap auta pou exoun postaristei mexri twra k pou anakalipsame arketa argotera. i oxi? mi ftinete sto parelthon sas!

    Για αυτό καλύτερα είναι να ναι 15 τα κομμάτια.
    Kill the wise one!

  9. #24
    Bastard Samurai Pitsadoros's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    σκατά και εμετός
    Posts
    2,842

    Default Re: thread pragmatikis ypeuthynotitas.

    iskra mporeis na dieukriniseis kati epeidi m endiaferei to zitima?

    oi epiloges ginontai me vasi tin proswpiki simasia pou exei to kathe kommati gia ton grafonta i einai proswpiki prospatheia antikeimenikotitas? giati auta pou vales esi exoun perigrafes me kritiria pou esi thewreis antikeimenika (stixourgika, sinthetika klp) k tous bhp tous exeis ksexwrista sa proswpiki epilogi. auta pou postaroun oi alloi einai proswpika gousta k sindesmoi me faseis ti zwis tous kserw gw opote den exoun sxesi me ti threadstarting sillogi an telika o skopos tis itan i antikeimenikotita. telika ti?

    oi silloges me ta antikeimenika kalitera tragoudia exoun megalitero endiaferon ap tis silloges me agapimena tragoudia tharrw

    fantastiiko to top10 sou mpaidegouei
    Cut your flesh and worship Santa

  10. #25

    Default Re: thread pragmatikis ypeuthynotitas.

    Είναι δέκα τραγούδια. Δέκα τραγούδια που αγγίζουν την τελειότητα, δέκα τραγούδια που δεν χάνουν σε κανένα σημείο. Ήταν αδύνατο να τηρηθεί το ένα τραγούδι ανά καλλιτέχνη. Δεν μειώνει τίποτα αυτό, στα υψηλότερα πράγματα είναι αδύνατο να υπάρξει οποιοσδήποτε περιορισμός, ειδικά αν κάθε στιγμή από την κάθε νότα ραγίζει την γαλήνη της φιλάσθενης ψυχούλας μας!!~!~

    Χωρίς σειρά προτίμησης.

    Αυτό έλειπε.

    1. Momus - Amongst Women Only
    O Momus έχει καταφέρει το ακατόρθωτο. Έχει ξεπεράσει όλους του τους μέντορες. Τον David Bowie. Τον Serge Gainsbourg. Τον ίδιο τον Jacques Brel ακόμα. Σε αίσθηση της μελωδίας. Σε πάθος. Σε δημιουργία ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ. Σε ποίηση. Σε αισθητική. Σε άποψη. Σε όλα. Δεν υπάρχει ούτε ψεγάδι σε κάτι που αφορά τη μουσική του πλευρά. Το συγκεκριμένο κομμάτι βρίσκεται στον τέταρτο δίσκο του "Don't stop the Night", που κυκλοφόρησε στην Creation. Οι λόγοι που ο Momus είναι τελικά ο αγαπημένος μου καλλιτέχνης, είναι επειδή έχει καταφέρει να δώσει απαντήσεις ακόμα και σε ερωτήματα τόσο βαθιά που δεν είχα καν καταφέρει να θέσω. Με όποιον τρόπο και αν βρίσκει να τα καμουφλάρει. Από τον σκληρότερο κυνισμό, στον απόλυτο συναισθηματισμό, τούμπαλιν. Μην όντας καλλιτέχνης που μπορείς να απομονώσεις χαρακτηριστικά του, σου δίνει την άνεση, αν τον "πιάσεις", να τον δεχτείς συνολικά, για οτιδήποτε, και αυτό είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ σπάνιο τόσο στη μουσική όσο και οπουδήποτε αλλού, ο Momus είναι το μουσικό αντίστοιχο του Albert Camus, δεν μπορώ να το θέσω διαφορετικα.

    2. Momus - The Hairstyle of the Devil
    O Momus έχει καταφέρει το ακατόρθωτο... Το "The hairstyle of the Devil" έχει δύο εκτελέσεις, μια στο ομώνυμο 12" της Creation και μια στο LP "Monsters of Love", σε video έκδοση. Εδώ πραγματεύεται κάτι άλλο.

    3. Momus - Sex for the Disabled
    Ο Momus έχει καταφέρει το ακτόρθωτο... Στο δεύτερο album του, "The Poison Boyfriend". Είναι αυτοβιογραφικό και το έγραψε για μένα, χωρίς να το ξέρει. Το κομμάτι, όχι το album.

    4. Current 93 - A gothic love song
    H κορύφωση της νηφάλιας περιγραφής των ανθρώπινων σχέσεων. Ο Tibet ξεπερνάει οποιοδήποτε ανώδυνο ερωτικό τραγούδι γράφτηκε ποτέ, και με ασφάλεια πιά, σούρουπο πλέον, περιέγραψε, ανέλυσε, δήλωσε. Τα ισχύοντα. Και έβαλε από πίσω την ισχυρότερη ίσως μελωδία που έκρυβε στην οργιώδη συνθετική ικανότητα για τους Current 93/

    5. Johnny Cash - I still miss someone
    Είσαι ο Johnny Cash. Και έψαχνες να βρεις την June Carter. Και της το είπες έτσι. Και είσαι ο Johnny Cash..

    6. Johnny Cash - The Matador
    ...Και ξέρεις τι συμβαίνει : Μέσα από τους πιο άγνωστους δίσκους του. Μέσα στα συρτάρια των τραγουδιών που απλώς μπήκαν σαν fillers σε κάποιο δίσκο. Στο "Old Golden Throat". Και στο "The Heart of Cash". Και όμως

    7. Pink Floyd - Julia Dreamm
    1968. B-side του single "it would be so nice". It would be so nice. Γραμμένο από Roger Waters, φωνή από David Gilmour. Από τις πρώτες προσπάθειες χωρίς τον μάγο Syd Barrett να στοιχειώνει και να μαγεύει την ψυχεδελική υφή των πρώιμων Pink Floyd. Των ΜΕΓΑΛΩΝ Pink Floyd δηλαδή.

    8. Leonard Cohen - Who by Fire
    Ερωτήσεις, ρητορικές, όχι ερευνητικές. Δεν θα παραθέσω στίχους, όπως και σε κανένα τραγούδι. Δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω γιατί το διασκεύασαν οι COIL. Δεν γίνεται να εξυψωθεί περισσότερο αυτό το κομμάτι, ούτε λίγο, ακόμα και υπάρχει ένας John Balance από πίσω. Ο Leonard Cohen έκανε την υπέρβαση ως καλλιτέχνης. Σε αυτό. Και σε άλλα. Αλλά σε αυτό πιο πολύ.

    9. Jacques Brel - My Death
    Δεν υπάρχει κάτι να ειπωθεί για αυτό. Δεν μου επιτρέπεται να μιλήσω για τη σημασία αυτού του ανθρώπου, αυτού του κομματιού, αυτών των στίχων. Δεν ξέρω αν μπορώ, δεν ξέρω αν γίνεται καν. Επιλέχθηκε αυτό γιατί έτσι.

    10. Nick Cave and the Bad Seeds - The Weeping Song
    Προσωπική επιλογή, όπως και οι άλλες εννιά. Ο σχολιασμός, σε αυτό, όπως και στα υπόλοιπα εννιά, είναι ξεκάθαρα αχρείαστος.



    Χωράνε τουλάχιστον άλλα δέκα. Δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία. Δεν τα ανεβάζω.

  11. #26
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: thread pragmatikis ypeuthynotitas.

    Quote Originally Posted by carheart
    Έχει ξεπεράσει όλους του τους μέντορες. Τον David Bowie. Τον Serge Gainsbourg. Τον ίδιο τον Jacques Brel ακόμα.
    this is radio freedom.

  12. #27
    Ryan Gosling zihuatanejo's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Islington.
    Posts
    1,665

    Default Re: thread pragmatikis ypeuthynotitas.

    Eχμ..

    Pink Floyd - Dogs
    Eίναι το καλύτερο κομμάτι του καλύτερου δίσκου έβερ. Άψογη δομή, άψογοι στίχοι, άψογα τα πάντα.

    Metallica - Orion
    Έχει ό,τι χρειάζεται ο σωστός σκληρός ήχος. Πολυμορφικό, whatever. A, και γιατί god bless mr. Cliff Burton.

    The Cure - Disintegration
    H φωνή του Smith δένει τόσο με τη μουσική, με τους στίχους, όσο τίποτα. Τα πλήκτρα, το drumming..

    Roger Waters - Leaving Beirut
    Ισάξιο με τα καλύτερα Floyd. Aπίστευτη εκτέλεση στο live στο Terravibe, με εμένα να το σιγοψιθυρίζω στίχο στίχο.

    Queen - I want to break Free
    Freddy Mercury και το σολάκι στα μισά. Χάλια βίντεο, αλλά δεν έχει σημασία. Έχει αποτυπωθεί στο μυαλό μου.

    Portishead - Roads
    Πώς το είχε πει η Milton; Tο μαγικότερο πράγμα που κάνει η μουσική για τους ανθρώπους είναι να μας αναγκάζει να περιμένουμε λίγο για τις αποκαλυπτικές στιγμές που μπορεί να μας χαρίσει Kάπως έτσι.

    The Gathering - Rescue me
    H καλύτερη γυναικεία φωνή εβερ. To κομμάτι είναι από μόνο του εξαίσιο, αλλά η Anneke το πάει σε άλλη διάσταση

    Υann Tiersen - La Valse d' Amelie
    Δεν υπάρχουν λόγια γι' αυτή τη σύνθεση. Αγαπάμε το Yann όσο τίποτα.

    Rolling Stones - Gimme Shelter
    To πρώτο κομμάτι stones, που είχα ακούσε, έμελλε να γίνει και το αγαπημένο μου. Ωραία τα ψηλά του Mick.

    Pink Floyd - Comfortably Numb
    To πρώτο τραγούδι που βούρκωσα ακούγοντάς το. Το πρώτο τραγούδι, που μου σηκώθηκαν οι τρίχες σε όλο μου το σώμα ακούγοντάς το. Το τραγούδι, που μετέτρεψε τους floyd στο αγαπημένο μου συγκρότημα. Το καταπληκτικότερο σόλο. Ο David. O Roger. O Nick. O Rick. Kάντε ένα tour γμτ. Είναι κρίμα.

  13. #28
    άντε βρε νούμερο. tamagothi's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Frisch aus Oesterreich
    Posts
    2,296

    Default Re: thread pragmatikis ypeuthynotitas.

    Λοιπόν, αυτό το πράγμα είναι πολύ δύσκολο. Ψήνομαι να σπάσω του θρεντ στάρτερ τα δόντια.

    Με τυχαία σειρά:

    Τρία τραγούδια για το χρόνο/τη ζωή που περνά:
    Alejandro Fernandez - Cuando yo queria ser grande
    Piotr Nalitch - Дни бегут [cover]
    David Bowie - Time (ή My Death [cover])


    Ένα που αναρωτιέται (και καταλήγει) πώς καταφέρνει να ζει ο άνθρωπος:
    Weill/Brecht – Ballade ueber die Frage: 'Wovon lebt der Mensch?'

    Ένα γι' αυτούς που δεν προλαβαίνουν να ζήσουν:
    The Porters - The green fields of France [cover]

    Ένα για τις Αρχές που έχουμε στη ζωή:
    Die Toten Hosen - Bayern

    Ένα γι' αυτά που θέλουμε να ζήσουμε:
    Robbie Williams - Feel

    Ένα γι' αυτά που ζούμε:
    Radiohead - No Surprises

    Ένα γι' αυτά που ζήσαμε:
    Sid Vicious - My Way [cover]

    Ένα για όταν έχει καταιγίδα και σταματάμε να πάρουμε κάποιον στο καράβι μας για λίγο:
    Rammstein - Seemann

    Ένα για ό,τι πετάξαμε, αλλά για χάρη του τραγουδάμε ακόμα:
    Current 93 - Gothic Love Song

    Ένα γιατί στ' αρχίδια μας και τα παραπάνω και το ότι είναι δώδεκα και όλα:
    The Sex Pistols - Pretty Vacant
    Es el sonido de su mundo derrumbándose/Es el del nuestro resurgiendo
    El día que fue el día, era noche/Y noche será el día que será el día

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default Re: thread pragmatikis ypeuthynotitas.

    σε τυχαια σειρα και χωρις σχολια

    Leonard Cohen - Suzanne

    Bjork - Bachelorette

    Tom Waits - Time

    Billie Holiday - I get along without you very well

    Tρυπες - Γιορτη

    Radiohead - Exit music

    Nina Simone - Black is the color of my true love's hair

    Beatles - Eleanor Rigby

    Led Zeppelin - Rain song

    Portishead - Glory Box

  15. #30
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default Re: thread pragmatikis ypeuthynotitas.

    Το λοιπόν!

    10 τραγούδια(διόρθωση:κομμάτια) δεν αρκούν. Ούτε 15, 13, 20, 7.
    Με 100 κομμάτια κάτι γινόταν, αλλά μετά χάνει το νόημα του.

    Το τόπικ είναι αστείο, δεν μπορώ να το δω αλλιώς. Όχι γιατί δεν στέκει ως πρόκληση, αλλά γιατί θέλω να διατηρήσω τον εγκέφαλό μου σε ένα ενιαίο κομμάτι για την ώρα.

    Οπότε τι μένει? Ε?

    Αυτό που μένει είναι να συμπεριλάβω στη δική μου λίστα όσα κομμάτια με έκαναν, μέχρι αυτή τη μέρα, να πω "μμμναι, μάλλον αυτό πρέπει να είναι το καλύτερο κομμάτι που έχει γραφτεί ΠΟΤΕ!"
    Έτσι μάλιστα!

    Ξεκινάω:

    1. Galactic - Tiger Roll
    Δεν έχει φωνητικά, δεν έχει κυκλοφορήσει σε στούντιο εκτέλεση, δεν-το-ξέρει-ούτε-η-μάνα-του(ξέρω ξέρω, όχι μάνες).
    Όπως πρέπει να είναι κάθε καλύτερο κομμάτι έβερ, δηλαδή.


    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...

    Σε αυτή τη λίστα δεν χωράνε άλλα κομμάτια. Ίσως, αν αργότερα σκεφτώ κάτι, θα έρθω να προσθέσω. Απίθανο μέν, αλλά ποτέ δεν ξέρω.






    PS: για να μην είμαι άδικος, στην παραπάνω λίστα παλεύουν για μια θέση τα εξής κομμάτια, αλλά είναι ακόμα νωρίς. Ίδωμεν.

    Flightless bird
    To bid you Farewell
    Zombie(Fela)
    Whipping Post
    Dead Skin Mask
    Whispering Pines
    Run of the Mill
    La boheme
    Strange World
    Resistance is useless

Similar Threads

  1. Zesti thread
    By The Butcher in forum General Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 06-02-2012, 07:51
  2. Gynaikes only thread
    By eyeamflesch in forum General Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 26-12-2011, 17:58
  3. thread pragmatikis aporias
    By cancer in forum Music Discussion
    Replies: 25
    Last Post: 18-09-2008, 20:57
  4. thread pragmatikis ilithiotitas.
    By overhelmed in forum General Discussion
    Replies: 4
    Last Post: 10-09-2008, 00:02
  5. Locked thread
    By Dark-Avenger in forum General Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 13-05-2004, 13:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •