Έχοντας δοκιμάσει ότι περνάει απο το χέρι μου (spyware scan/remove, χειροκίνητο σβήσιμο dlls, καθάρισμα registry) συνεχίζει να μου ζαλίζει τον έρωτα ο ενλόγω "ιός". Παραθέτω σχετικά ίνφα:

(Worm.Win32.Netbooster (επίσης ξέρτε ως Worm.Win32 ή Netbooster) ήταν ένας πραγματικός ιός, τώρα πλαστό αντι -αντι-spyware λογισμικό όπως ΔΗΛ. ο υπερασπιστής θα επιδείξει Worm.Win32.Netbooster ως αποτέλεσμα ανίχνευσής τους για να εξαπατήσει το χρήστη για να αγοράσει το πλαστό αντι -αντι-spyware πρόγραμμα. Το πλαστό αντι -αντι-spyware πρόγραμμα παίρνει συνήθως εγκατεστημένο επάνω στο PC σας χωρίς άδειά σας, μέσω τρωικού, malware και του ιού (ή μπορέσατε να το πάρετε με την εγκατάσταση ενός πλαστού τηλεοπτικού κωδικοποιητή-αποκωδικοποιητή). πλαστός αντι -αντι-spyware θα επιδείξει τις πλαστές επιφυλακές συστημάτων Worm.Win32.Netbooster ή τις πλαστές επιφυλακές ασφάλειας για να εξαπατήσει το χρήστη για να αγοράσει την πληρωμένη έκδοση του πλαστού αντι -αντι-spyware προγράμματος.

Τα πιθανά μηνύματα λάθους είναι είτε «η μηχανή αναζήτησης σας πειρατεφθηκαν από Worm.Win32.Netbooster», ή «η μηχανή αναζήτησης σας πειρατεφθηκε από Worm.Win32.Netbooster». Όπως συζητείται προηγουμένως, αυτά τα μηνύματα είναι εντελώς παραπλανητικά. Μπορείτε ακίνδυνα να αφαιρέσετε Worm.Win32.Netbooster με την ακολουθία των χειρωνακτικών οδηγιών αφαίρεσής μας εάν εξοικειώνεστε με το regedit και dll τα αρχεία.
Το πρόβλημα είναι οτι δεν ανοίγει ούτε ο task manager, ούτε το regedit για να καθαρίσω ότι δε καθαρίζει το πρόγραμμα που εχω κατεβάσει. Επίσης δε μπορώ να δώ τα προγραμματα μου απο το start menu (δεν υπάρχει καν το "all programs". Παρόλα αυτά πάντως εχει επανέλθει η ταχύτητα του συστήματος, αλλα συνεχίζουν τα ΣΠΑΣΤΙΚΑ popups.

Ηelp anyone?