Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 89

Thread: Iron Maiden 2/08/08 @ Terravibe

  1. #31
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default Re: Iron Maiden 2/08/08 @ Terravibe

    pragmatika gelaw otan akouw oti kapoioi theloun na akousoun flash of the blade loneliness back to teh village the apparition kai egw den xerw ti allo. ma kala akoma na tous matghete?

    epishs gia to papri pou lete me ta lazer, prwton o bruce elege paparies. episthmonika apodedeigmeno de paizei oute mia sto ekatommurio na paei i desmh sto mati tou
    den uparxei kindunos
    epishs ti se xalase mwre sou xalase to show?
    entaxei gia tis ftusies to 99 alla mh ta xeftilizoume ola. bruce upervolikos kai bentetas opws panta


    apisteuth sunaulia de to suzhtw. alla tha to xanapw. an htan opws eixan uposxethei dhladh eleipe fear of the dark to iron maiden kai ta run to te hills 66 kai hallowed kai sth thesh tous eixan caught somewhere in time , stranger in a strange land evil that men do infinite dreams tha milagame xalara gia th sunaulia ths eikosaetias. polu xalara omws
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  2. #32
    Sayid Hassan Jarrah psychotron's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Contemporary Adult Entertainment Company
    Posts
    7,453

    Default Re: Iron Maiden 2/08/08 @ Terravibe


























    Where's the booze?



    I used to be perfect but now I'm even better

  3. #33

    Default Re: Iron Maiden 2/08/08 @ Terravibe

    Ίσως να έφταιγε το ότι καθόμουν αρκετά πίσω (λίγο πίσω από τον ηχολήπτη), αλλά μού φαίνεται ότι ήμασταν σε άλλη συναυλία.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  4. #34
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default Re: Iron Maiden 2/08/08 @ Terravibe

    οκ, τα είπατε, μπαντάρα, συναυλιάρα κλπ, δεν τα ξαναλέω.
    αλλά:

    bonus points τραγικότητας:
    α)στους μαλάκες με τα λέιζερ, άσχετα αν είναι "επιστημονικά αποδεδειγμένο" ότι δεν υπάρχει κίνδυνος, είναι σπαστικό να τραγουδάς και ο άλλος να σε σημαδεύει με το λέιζερ, ειδικά όταν του λες να μην το κάνει και αυτός συνεχίζει, έλεος δηλαδή
    β)στην πουτάνα τη σκόνη, πέρσι στους μετάλικα που έγινε περισσότερος χαμός γιατί δεν φάγαμε τόσο πολύ χώμα??
    γ)στον ΕΛΛΗΝΑΡΑ που όταν ανέβηκε στη σκηνή για το heaven can wait έκανε νόημα στον Χάρις να του υπογράψει κάτι, και τον έδιωξε ο σεκιουριτάς με χειρονομία του στυλ "καλά, βλαμμένος είσαι?"
    δ)στην κόρη του Χάρις, ωραίος κώλος, αλλά όλα τα υπόλοιπα ΜΗΔΕΝ.
    ε)στην ακυρότητα του fear of the dark, το παίζετε σε κάθε λαιβ γαμώ το σπιτάκι, γιατί να το παίξετε και σαυτήν την περιοδεία???
    ζ)στο ξενέρωμα μετά το encore που άργησαν να ανάψουν τα φώτα και περιμέναμε 2ο encore για να μείνουμε με το πουλί στο χέρι.
    η)και τέλος, στην έλλειψη merchandise, έλεος, θυμάμαι πχ Kamelot που είχαν φέρει της παναγιάς τα μάτια, και ολόκληροι maiden ούτε ένα μπλουζάκι ξέρω γω. όχι, τα "μπλουζάκια 10 ευρώ παιδιά, μπούτλεγκ μπούτλεγκ" δεν μου κάνουν.

    @dragonlord, δε σου άρεσε το λαιβ?
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  5. #35
    Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    68

    Default Re: Iron Maiden 2/08/08 @ Terravibe

    Quote Originally Posted by fandango
    η)και τέλος, στην έλλειψη merchandise, έλεος, θυμάμαι πχ Kamelot που είχαν φέρει της παναγιάς τα μάτια, και ολόκληροι maiden ούτε ένα μπλουζάκι ξέρω γω. όχι, τα "μπλουζάκια 10 ευρώ παιδιά, μπούτλεγκ μπούτλεγκ" δεν μου κάνουν.
    Προφανώς δεν πέτυχες το κιόσκι με πολλά (και ακριβά) μπλουζάκια, cup warmers (βλακεία μου που δεν πήρα ένα), αφίσες, tour book κτλ. Δεν ήταν στη συνηθισμένη θέση όντως.
    Better To Save The Mystery Than Surrender To The Secret

  6. #36

    Default Re: Iron Maiden 2/08/08 @ Terravibe

    Κρατάω επιφύλαξη για την απόσταση από την οποία το παρακολούθησα (η οποία όμως δεν ήταν και τραγική, φουλ στον κόσμο ήταν κι εκεί που ήμουν και 15-20 μέτρα πίσω, δεν ήμουν και τέρμα θεού δηλαδή), αλλά:
    1) Ο ήχος ήταν αδύναμος και άδειος με σκαμπανεβάσματα, το οποίο δεν ξέρω κατά πόσο δικαιολογείται καθώς δεν είχε πχ καθόλου αέρα.
    2) Οι maiden μου φάνηκαν ξενερωμένοι και "επαγγελματίες", και είχαν και τον αρχικαραγκιόζη γκερς. Έλεος, δεν ντρέπονται που παρουσιάζουν ως μέλος της μπάντας έναν τύπο που αντί να παίζει χορεύει τσιγκολελέτα;
    3 και κυριότερο) Ο κόσμος που φάνηκε απίστευτα, αφόρητα, αηδιαστικά ξενέρωτος. Κοιτούσα γύρω μου και δεν υπήρχε ΕΝΑΣ να κουνάει το κεφάλι του, δε λέω να κωλοχτυπιέται, έστω να βλέπεις ένα κεφάλι να πηγαίνει πάνω-κάτω ρυθμικά. Αντίθετα, έβλεπα μία ΘΑΛΑΣΣΑ από γαμημένα κινητά. Πρέπει να τραβήχτηκαν δέκα χιλιάδες βιντεάκια χτες το βράδυ. Σε λίγο καιρό τα κινητά θα είναι περισσότερα από τον κόσμο, θα βάζουν πέντε άτομα λεφτά για ένα εισιτήριο και θα πηγαίνει ο ένας με πέντε κινητά. Γαμώ το σπιτάκι σας, ΖΗΣΤΕ το το γαμήδι το live, γαμώ τη μανία σας να κρατάτε τις αναμνήσεις, να τις δείχνετε στους φίλους σας και να τις ανεβάζετε στο youtube. Αυτό που είδα χτες δεν ήταν metal live, δε με νοιάζει αν θα ακουστώ γραφικός, παλιά παραπονιόμασταν για τους ιδρωμένους μεταλλάδες κλπ αλλά χίλιες φορές αυτό παρά το χτεσινό. Τραβάτε σε τζαζ συναυλίες (όπως μας ειρωνεύτηκε και ο ντίκινσον, τι ξεφτίλα για το πάλαι ποτέ "καλύτερο κοινό του κόσμου"). Σε λίγο καιρό θα μπαίνουμε στο er και θα διαβάζουμε παράπονα για "τον μαλάκα που χοροπήδαγε δίπλα μου και δεν μπορούσα να πάρω σταθερό πλάνο" ή για τον παράφωνο που τραγούδαγε και δεν έχει καλό ήχο το βιντεάκι.
    Να φύγετε. Να πάτε αλλού.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Athens,Greece
    Posts
    576

    Default Re: Iron Maiden 2/08/08 @ Terravibe

    Dragonlord respect giayto pou egrapses me a kinhta, ase pou sou kavoun kai to optiko pedio. oust malakes

  8. #38
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default Re: Iron Maiden 2/08/08 @ Terravibe

    ε πειτε και ποσο κοσμο ειχε περιπου
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  9. #39
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Iron Maiden 2/08/08 @ Terravibe

    Λοιπον η αληθεια ειναι οτι και μενα ο Ντικινσον μου φανηκε αναμεσα στα τραγουδια κυριως, να ειναι σε φαση "αντε να την κανουμε", αλλα δεν το ειχα πει απο χτες γιατι δεν το λεγε κανενας και μπορει να ηταν ιδεα μου ξερω γω...

    Τωρα μπορει να ταν τα καπνογονα, μπορει να στραβοκοιμηθηκε, να μην παλευει το ουζο, δε ξερω, αλλα αναμεσα στα κομματια αυτο μου φανηκε.

    δε ξερω.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  10. #40
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Iron Maiden 2/08/08 @ Terravibe

    Οπως και οτι ο Γκερς, ενω στην αρχη μοιραζοταν τα σολο τα παλια του Σμιθ με τον Σμιθ, τωρα χτες, ειναι ζητημα αν επαιξε πανω απο 2-3 σολο. Γενικα κομπαρσιλικι συννεφο. Οχι οτι με νοιαζει, οσο παιζει Μαρρεη-Σμιθ παρεα, ας εχουν και τον Γιαπωνεζο των Ντραγκονφορς μαζι να παιζει ρυθμικα, σκοτιστηκα, απλα λεμε.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  11. #41
    Νοικοκυραίος Moonspellheim's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Thousand Lakes
    Posts
    2,712

    Default Re: Iron Maiden 2/08/08 @ Terravibe

    apla na aneferw edw pou lete gia xwma persi stous metalika oti enas filos mou pige nosokomeio gia tou to vgaloun olo to xwma pou eixe mazeutei stous pneumones tou.
    Remembrance of Things Past

    I swarm deserted away, like glass...
    Warm, and as fevers,
    I am as flame.
    I am death...
    For I, I weave our blasphemies...

    Wicthes painted me,
    Like the mysteries created me...
    Like where the poets breathe,
    I were woven into blasphemies.

  12. #42
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default Re: Iron Maiden 2/08/08 @ Terravibe

    αφαιρούν κ τη πίσσα μήπως;

  13. #43
    Νοικοκυραίος Moonspellheim's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Thousand Lakes
    Posts
    2,712

    Default Re: Iron Maiden 2/08/08 @ Terravibe

    ontws ti malakies lew.kati allo tou ekanan alla h ousia einai oti spiti tou den mporouse na anapneusei.
    Remembrance of Things Past

    I swarm deserted away, like glass...
    Warm, and as fevers,
    I am as flame.
    I am death...
    For I, I weave our blasphemies...

    Wicthes painted me,
    Like the mysteries created me...
    Like where the poets breathe,
    I were woven into blasphemies.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    once upon the playground
    Posts
    1,900

    Default Re: Iron Maiden 2/08/08 @ Terravibe

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Κρατάω επιφύλαξη για την απόσταση από την οποία το παρακολούθησα (η οποία όμως δεν ήταν και τραγική, φουλ στον κόσμο ήταν κι εκεί που ήμουν και 15-20 μέτρα πίσω, δεν ήμουν και τέρμα θεού δηλαδή), αλλά:
    1) Ο ήχος ήταν αδύναμος και άδειος με σκαμπανεβάσματα, το οποίο δεν ξέρω κατά πόσο δικαιολογείται καθώς δεν είχε πχ καθόλου αέρα.
    2) Οι maiden μου φάνηκαν ξενερωμένοι και "επαγγελματίες", και είχαν και τον αρχικαραγκιόζη γκερς. Έλεος, δεν ντρέπονται που παρουσιάζουν ως μέλος της μπάντας έναν τύπο που αντί να παίζει χορεύει τσιγκολελέτα;
    3 και κυριότερο) Ο κόσμος που φάνηκε απίστευτα, αφόρητα, αηδιαστικά ξενέρωτος. Κοιτούσα γύρω μου και δεν υπήρχε ΕΝΑΣ να κουνάει το κεφάλι του, δε λέω να κωλοχτυπιέται, έστω να βλέπεις ένα κεφάλι να πηγαίνει πάνω-κάτω ρυθμικά. Αντίθετα, έβλεπα μία ΘΑΛΑΣΣΑ από γαμημένα κινητά. Πρέπει να τραβήχτηκαν δέκα χιλιάδες βιντεάκια χτες το βράδυ. Σε λίγο καιρό τα κινητά θα είναι περισσότερα από τον κόσμο, θα βάζουν πέντε άτομα λεφτά για ένα εισιτήριο και θα πηγαίνει ο ένας με πέντε κινητά. Γαμώ το σπιτάκι σας, ΖΗΣΤΕ το το γαμήδι το live, γαμώ τη μανία σας να κρατάτε τις αναμνήσεις, να τις δείχνετε στους φίλους σας και να τις ανεβάζετε στο youtube. Αυτό που είδα χτες δεν ήταν metal live, δε με νοιάζει αν θα ακουστώ γραφικός, παλιά παραπονιόμασταν για τους ιδρωμένους μεταλλάδες κλπ αλλά χίλιες φορές αυτό παρά το χτεσινό. Τραβάτε σε τζαζ συναυλίες (όπως μας ειρωνεύτηκε και ο ντίκινσον, τι ξεφτίλα για το πάλαι ποτέ "καλύτερο κοινό του κόσμου"). Σε λίγο καιρό θα μπαίνουμε στο er και θα διαβάζουμε παράπονα για "τον μαλάκα που χοροπήδαγε δίπλα μου και δεν μπορούσα να πάρω σταθερό πλάνο" ή για τον παράφωνο που τραγούδαγε και δεν έχει καλό ήχο το βιντεάκι.
    Να φύγετε. Να πάτε αλλού.

    χαχαχχαεχψαερασδηξδφ επικό ποστ
    i said bye bye to you


  15. #45

    Default Re: Iron Maiden 2/08/08 @ Terravibe

    το χώμα στους μεταλλικα ηταν πολυ περισσότερο btw . νταξ , σίγουρα παίζει ρολο σε ποιο σημείο είσαι.
    -> http://www.odes.gr <-
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Similar Threads

  1. Iron Maiden
    By Solo Carriera in forum Music Discussion
    Replies: 399
    Last Post: 05-12-2021, 17:25
  2. Maiden Heaven - A Tribute to Iron Maiden
    By necropethamenos in forum Albums
    Replies: 20
    Last Post: 25-07-2008, 17:49
  3. Iron Maiden
    By Kingryche in forum Live & Events Talk
    Replies: 136
    Last Post: 11-03-2007, 01:20
  4. Iron Maiden - Stuttgart 7.12
    By GuardianOfIvorytower in forum Live Reports
    Replies: 0
    Last Post: 10-12-2006, 15:35
  5. Iron Maiden in Stuttgart 7.12
    By GuardianOfIvorytower in forum Live Reports
    Replies: 2
    Last Post: 01-01-1970, 02:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •