View Poll Results: ποιο??

Voters
76. You may not vote on this poll
  • Κόκκορας

    8 10.53%
  • Ξυπνάς μέσα μου το ζώο

    0 0%
  • Ισοβίτης

    25 32.89%
  • Χαμηλές πτήσεις

    14 18.42%
  • Ο Παντελής και το λιοντάρι

    0 0%
  • Αταίριαστοι έρωτες

    0 0%
  • Καστράτο

    7 9.21%
  • Μετά την καταστροφή

    3 3.95%
  • Ο καλός λύκος

    0 0%
  • Πειραματόζωα

    3 3.95%
  • Η ζωή μετά

    10 13.16%
  • Show business

    6 7.89%
Page 5 of 26 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 380

Thread: Αρκάς ΓΤΠ (πρώην .-)

  1. #61
    Senior Member Πόσο κάνει 10 συν 7's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    south area
    Posts
    773

    Default

    Αααα το φαντάστηκα ότι το er θα είχε κάνει πάλι το θαύμα του.

  2. #62
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Τι στον πέο συμβαίνει σε αυτόν τον κόσμο και όλοι τελευταία γράφουν το "εναντίον" έτσι -> "εναντίων"; Σας έχουν χαζέψει οι κορρέκτορες από τους προτσέσορες των εξυπνοκινητών σας;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Μια χαρά είναι ο Αρκάς.
    Δεν ήξερα οτι ο καλός ο σκιτσογράφος είναι αυτός που συμφωνεί με τις δικές μας πολιτικές απόψεις.
    Κριτικάρει τον Σύριζα, άδικα; Η δικαιολογία είναι οτι δεν χτυπούσε τόσο πολύ τον γαπ ήτον χοντρό;
    Καλά τα λέει, με καυστικότητα, εξυπνάδα και χιούμορ και ας μην συμφωνούμε σε όλα.

  4. #64
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Γενικά επειδή δεν είμαστε ακόμα 15 χρονών να λέμε ότι η καλύτερη σάτυρα είναι οι ΑΜΑΝ

    Μας ενδιαφέρει, αυτός που κάνει σάτυρα, από τη στιγμή που επιλέγει να πάρει θέση να μην είναι με τους "παραιτηθείτε", αυτή τη σκατόψυχη μάζα

    Γενικά όσο χειροτερεύει η κατάσταση και ένα 30% του κόσμου είναι στο όριο της φτώχειας και κάτω, τα πράγματα είναι πιο λεπτά και ευαίσθητα

    Οπότε ναι, από τη στιγμή που επιλέγει να πάρει θέση, αν αυτή δεν είναι σοβαρή, να πάει να γαμηθεί
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  5. #65
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Κριτικάρει τον Σύριζα, άδικα; Η δικαιολογία είναι οτι δεν χτυπούσε τόσο πολύ τον γαπ ήτον χοντρό;
    ναι. όποιος γουστάρει σύριζα είναι μαλάκας, όποιος δε γουστάρει σύριζα γιατί προτιμάει πρασινομπλέ εποχές είναι δυο φορές μαλάκας.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Ας ξαναπώ τα ίδια λοιπόν.
    Κρίνοντάς τον ως σκιτσογράφο, δεν μπορείς να πεις κάτι άλλο από το οτι είναι εξαιρετικός. διότι μπορεί να μη συμφωνείς με αυτό που σατιρίζει, ΑΛΛΑ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΤΟΥ είναι μοναδικός.
    Σα να μου λες ο Ρονάλντο είναι μαλάκας γιατί εγώ έιμαι Μπαρτσελόνα και βάζει γκολ στην αγαπημένη μου ομάδα. Δε μας ενδιαφέρει πού βάζει γκολ, αλλά πόσα και πώς τα βάζει. Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
    Τώρα, σαν άνθρωπος, κάποιος χαρακτηρίζεται μαλάκας ή δύο φορές μαλάκας όχι μόνο από τον κόμμα που υποστηρίζει αλλά και από πολλά άλλα. Μαλάκες που να συμφωνείς εσύ πολιτικά θα έχεις συναντήσει φαντάζομαι.

    Εν τέλει στηρίζουμε Αρκά και φυσικά το "μετά την καταστροφή" που δε το αναφέρει κανείς ποτέ, που μου μάθατε τον Αρκά από την Ελευθεροτρυπία ναούμε.

  7. #67
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    μεταφέρθηκαν τα ποστ του πολιτικς εδώ... και δεν ξέρω πια αν όλο το θρεντ πρέπει να μεταφερθεί στο πολιτικς...
    Rock or Nothing

  8. #68
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    δε νομίζω ότι απέρριψε κανείς όλο το έργο του Αρκά πάντως. Απλά έφαγε και τρώει κράξιμο γιατί την τελευταία 2ετία (3ετία;) έχει ψιλοξεφτιλιστεί και συνεχίζει, με επαναλαμβανόμενα κρουσματα...
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  9. #69
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Εν τέλει στηρίζουμε Αρκά και φυσικά το "μετά την καταστροφή" που δε το αναφέρει κανείς ποτέ, που μου μάθατε τον Αρκά από την Ελευθεροτρυπία ναούμε.

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    αλλά και πάλι έπη του παρελθόντος όπως τα Show Business και Μετά την Καταστροφή, δεν τα αγγίζει ούτε στο ελάχιστο.
    Και για να σε προλάβω, παίζει να το διάβασα όταν βγήκε -περίπτερο γαρ- φυσικά να μην κατάλαβα τα περισσότερα γιατί ήμουν πιτσιρίκι και το έχω ξαναδιαβάσει άπειρες φορές έκτοτε.

    Κατά τα άλλα, λες απίστευτες μαλακίες, με το συμπάθειο.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  10. #70
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Ας ξαναπώ τα ίδια λοιπόν.
    Κρίνοντάς τον ως σκιτσογράφο, δεν μπορείς να πεις κάτι άλλο από το οτι είναι εξαιρετικός. διότι μπορεί να μη συμφωνείς με αυτό που σατιρίζει, ΑΛΛΑ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΤΟΥ είναι μοναδικός.


    Με βάση αυτά τα τρία τυχαία παραδείγματα από το fb page του, είναι φανερό ότι μιλάμε για καυστική και πνευματώδη σάτιρα ε;

    Για να μην "ξαναπείς τα ίδια" χέστηκα για το πού κατευθύνεται αυτή. Αν εσύ θεωρείς αυτό το χιούμορ πνευματώδες και ευφάνταστο, καλή τύχη στο επαναληπτικό τεστ της Γλώσσας που γράφετε αύριο.

  11. #71
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    o αρκάς έχει καταντήσει "ομάδα αλήθειας" με μαθηματική ακρίβεια από τις εκλογές του ιανουαρίου του 2015. δεν ξέρω αν φταίνε τα γεράματα που κάνουν τον άνθρωπο πιο συντηρητικό ή αν πάντα ιδεολογικά φλέρταρε με τον νεοφιλελευθερισμό και επειδή τώρα έκανε ένα κομποδεματάκι μετά από τόσα χρόνια σκιτσογραφίας, θέλει να το προστατεύσει μπροστά στην κουμμουνιστική λαίλαπα που μας απειλεί, αλλά μέρα με τη μέρα πλησιάζει τον απόλυτο πάτο.

    και σαν να μην έφταναν όλα αυτά που γράφει, έχει ενταχθεί υπέρ της πιο ψεκασμένης πτέρυγας του νεοφιλελευθερισμού, τους "παραιτηθείτε". σε λίγο θα χρησιμοποιεί βιβλιογραφία άδωνι γεωργιάδη στα σκίτσα του...

    κρίμα. 0.
    Rock or Nothing

  12. #72
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Κρίνοντάς τον ως σκιτσογράφο, δεν μπορείς να πεις κάτι άλλο από το οτι είναι εξαιρετικός. διότι μπορεί να μη συμφωνείς με αυτό που σατιρίζει, ΑΛΛΑ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΤΟΥ είναι μοναδικός.
    Σα να μου λες ο Ρονάλντο είναι μαλάκας γιατί εγώ έιμαι Μπαρτσελόνα και βάζει γκολ στην αγαπημένη μου ομάδα. Δε μας ενδιαφέρει πού βάζει γκολ, αλλά πόσα και πώς τα βάζει. Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
    Τώρα, σαν άνθρωπος, κάποιος χαρακτηρίζεται μαλάκας ή δύο φορές μαλάκας όχι μόνο από τον κόμμα που υποστηρίζει αλλά και από πολλά άλλα. Μαλάκες που να συμφωνείς εσύ πολιτικά θα έχεις συναντήσει φαντάζομαι.
    Ρε λασπόνερε, βάλε σε μια τάξη τη σκέψη σου ρε παιδάκι μου. Συγνώμη αλλά τα επιχειρήματά σου είναι επιπέδου 2ας δημοτικού.

    Όταν κρίνεις το Ρονάλντο σαν ποδοσφαιριστή, κρίνεις το αν βάζει γκολ, αν έχει καλό σουτ, αν τα πάει καλά η ομάδα του, κλπ. Αν έχει πολιτική άποψη ο Ρονάλντο ΔΕΝ επηρεάζει το παιχνίδι του και το αν είναι καλός ποδοσφαιριστής.

    Όταν κρίνεις έναν σκιτσογράφο ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΑΤΥΡΑ, δεν κρίνεις μόνο αν ζωγραφίζει ωραία, αλλά και το περιεχόμενο της σάτυρας καθαυτό. Ε λοιπόν το πολιτικό χιούμορ του δεν είναι καν ούτε κοντά στο να το πεις αστείο, είναι μητσοτακέικο, ποταμίσιο και "παραιτηθείτε".

    Θες να πεις ότι είναι γενικώς και αορίστως "ευφυής"; Ευφυής πιστεύω ότι είναι και ο Μάκης Βορίδης. Σημαίνει κάτι;
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Στην έκθεση 15 είχα γράψει στις πανελλαδικές.
    Το δεύτερο καλό είναι.
    Φεισμπουκ δεν έχω, δεν παρακολουθώ, ε άντε έγραψε και δυο κρυάδες πες, και;

  14. #74
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    ^Καθόλου δύο μόνο, είναι ο Αρκάς των τελευταίων ετών αυτός ακριβώς. Αν θες να το παίζεις πρωτοδισκάκιας με το "Μετά την Καταστροφή" είναι ένα, το να υπερασπίζεσαι τον Αρκά σήμερα είναι κάτι εντελώς άλλο.

  15. #75
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Αν εσύ θεωρείς αυτό το χιούμορ πνευματώδες και ευφάνταστο, καλή τύχη στο επαναληπτικό τεστ της Γλώσσας που γράφετε αύριο.
    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post

    Ρε λασπόνερε, βάλε σε μια τάξη τη σκέψη σου ρε παιδάκι μου. Συγνώμη αλλά τα επιχειρήματά σου είναι επιπέδου 2ας δημοτικού.
    Υποτιμάτε πολύ το επίπεδο των παιδιών του Δημοτικού αν τα συγκρίνετε με τον Λασπόνερα.

    Όταν κρίνεις έναν σκιτσογράφο ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΑΤΥΡΑ, δεν κρίνεις μόνο αν ζωγραφίζει ωραία, αλλά και το περιεχόμενο της σάτυρας καθαυτό.
    Άσχετα με τις μπούρδες που γράφει πλέον, ο Αρκάς δε ζωγραφίζει ωραία εδώ και πολύ καιρό.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •