View Poll Results: ποιο??

Voters
76. You may not vote on this poll
  • Κόκκορας

    8 10.53%
  • Ξυπνάς μέσα μου το ζώο

    0 0%
  • Ισοβίτης

    25 32.89%
  • Χαμηλές πτήσεις

    14 18.42%
  • Ο Παντελής και το λιοντάρι

    0 0%
  • Αταίριαστοι έρωτες

    0 0%
  • Καστράτο

    7 9.21%
  • Μετά την καταστροφή

    3 3.95%
  • Ο καλός λύκος

    0 0%
  • Πειραματόζωα

    3 3.95%
  • Η ζωή μετά

    10 13.16%
  • Show business

    6 7.89%
Page 3 of 26 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 380

Thread: Αρκάς ΓΤΠ (πρώην .-)

  1. #31
    Funeral Frog Mayhem's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rue morgue
    Posts
    1,180

    Default Re: Αρκάς.-

    Θέκλα: Το κορίτσι με τα γένεια

  2. #32
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default Re: Αρκάς.-

    Ισοβίτης γιατί όλοι οι χαρακτήρες είναι θεοί. Μοντεχρήστος, Κλημεντίνη, κερατάς, θανατοποινίτης, δεσμοφύλακας, γιατρός, μάγειρας, δε λιστ ιζ έντλες.

    Μετά, αμφιταλαντεύτηκα μεταξύ Κόκκορα και Σώου Μπίζνες και εν τέλει το έριξα στο Μπίζνες, γιατί έχει ένα Χλέμπουρα και έναν Ασώματο. Το Γουρούνι είναι δύναμη, αλλά το Σώου Μπίζνες συνολικά του ρίχνει.

    Θα ήμουν πιο ήσυχος με 3 επιλογές.

    Ειδική μνεία σε Παντελή και το Λιοντάρι (με τον θεό ρουφιάνο ρινώκερο) και Μετά την Καταστροφή ("δεν ξέρω, δεν μου αρέσουν πολύ οι ξανθιές", "έλα, ησύχασε, στον κινηματογράφο πήγαινα που και που"), εξαιρετικά αμφότερα και τελευταία μου άρεσαν τα πειραματόζωα αλλά δεν τα έχω διαβάσει όλα.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  3. #33
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default Re: Αρκάς.-

    Quote Originally Posted by Ford Prefect
    Ισοβίτης γιατί όλοι οι χαρακτήρες είναι θεοί. Μοντεχρήστος, Κλημεντίνη, κερατάς, θανατοποινίτης, δεσμοφύλακας, γιατρός, μάγειρας, δε λιστ ιζ έντλες.

    Μετά, αμφιταλαντεύτηκα μεταξύ Κόκκορα και Σώου Μπίζνες και εν τέλει το έριξα στο Μπίζνες, γιατί έχει ένα Χλέμπουρα και έναν Ασώματο. Το Γουρούνι είναι δύναμη, αλλά το Σώου Μπίζνες συνολικά του ρίχνει.
    Ακριβώς αυτό.

    Ο ισοβίτης είναι στην κορυφή. Από κει και πέρα παλεύουν μεταξύ τους η αγαμία (Κόκκορας) και η ταξικότητα (Show Bussiness).

  4. #34
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default Re: Αρκάς.-

    Σημερα έμαθα ότι συμφοιτήτρια την λένε Θέκλα.
    Έκανα σύνδεση με Αρκά και γέλαγα κανά μισάωρο...
    Ρε η ζωή μετά είναι πολύ μπροστά. την έχετε υποτιμήσει... σάτυρα και κριτική σε θρησκείες που τσακίζει κόκκαλα...
    I don't do drugs. I am drugs.

  5. #35
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Για πείτε ρε παιδιά
    ο Αρκάς ήταν πάντα έτσι μαλάκας και μας είχε ξεφύγει κάτι?

    Spoiler
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  6. #36
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ποτέ δεν ήταν PC ο Αρκάς. Ο υπόλοιπος κόσμος έγινε.

    Έχει αρχίσει να με χαλάει κι εμένα τα τελευταία χρόνια, σίγουρα δεν είναι ο Αρκάς που ήταν, αλλά όχι γι'αυτόν τον λόγο.
    Life begins at 45°.

  7. #37

    Default

    Όπως το λέει ο Μπλιτσερ. Πάντα κάπως έτσι ήταν ο Αρκάς. Βέβαια, συνειδητά αδιαφορεί για τα σημεία των καιρών και τάσσεται με τις παλιές μικροαστικες συνταγές, κάνοντας χιούμορ για γονείς εφήβων. Στο καθαρά πολιτικό κομμάτι όμως έχει εκτεθεί σίγουρα.

  8. #38
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Και πως να μην έχει εκτεθεί, όταν επιλέγει πλέον συνεργασία με τον πλέον κατάπτυστο εκδότη...

    Κατά τα άλλα, το ότι δεν ήταν ποτέ PC ο Αρκάς, δε δικαιολογεί την κατά συρροή εικονογράφηση ανεκδότων του μεσαίωνα, μπας και βγάλουμε κανένα καινούργιο άλμπουμ. Για αρκετά μεγάλη περίοδο μετά τις χαμηλές πτήσεις, δεν είχε να παρουσιάσει κάτι αξιόλογο. Εσχάτως, κάααατι γίνεται με το Μαλλιά Κουβάρια, αλλά και πάλι έπη του παρελθόντος όπως τα Show Business και Μετά την Καταστροφή, δεν τα αγγίζει ούτε στο ελάχιστο.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #39
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ρίξαμε τα γέλια μας, τώρα θα ρίξουμε κ το κράξιμό μας. αυτά έχει η ζωή.
    Rock or Nothing

  10. #40
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Δεν ξέρω καν αν είναι όντως Αρκάς τα σκίτσα των τελευταίων ετών, διατηρώ τις αμφιβολίες μου. Ή απλά τον "πιέζουν" και το'χει ρίξει στη μαλακία. Πριν 2 χρόνια ή κάτι, όταν άρχισε να ποστάρει καθημερινώς στο φμπ, κάτι ήταν στραβό, κάτι δε μου κολλούσε. Το χιούμορ ήταν κακό (και δεν εννοώ προσβλητικό, δε δίνω δεκάρα για άτομα που προσβάλλονται από χιουμοριστικά σκίτσα, ήταν απλά κακό, μη αστείο), επιτηδευμένο και τόσο συχνό, που δεν είχε καμία αξία. Δηλαδή πόσταρε καθημερινά 5-6 σκιτσάκια και ίσως το ένα ήταν πραγματικά πνευματώδες. Μετά άρχισε να σχολιάζει (με σκίτσα πάντα) και την πολιτική σκηνή της χώρας, κάτι που δε θυμάμαι ποτέ να είχε κάνει στο παρελθόν. Κάπου εκεί "πέθανε" για μένα. Και είναι κρίμα γιατί Ισοβίτης και Χαμηλές Πτήσεις με μεγάλωσαν, έκανε κάτι πραγματικά ξεχωριστό κάποτε. Oh well...
    Last edited by BLiTzER; 03-08-2017 at 11:28.
    Life begins at 45°.

  11. #41
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Και είναι κρίμα γιατί Ισοβίτης και Χαμηλές Πτήσεις με μεγάλωσαν
    αυτό ρε γμτ... βάλε κ κόκκορα, show bussisness, καστράτο

    λέτε να έπαθε κανα εγκεφαλικό?
    Rock or Nothing

  12. #42
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Όπως είπα, είτε δεν είναι μόνο Αρκάς πλέον, αλλά εμπλέκονται και άλλοι στα σκίτσα του, είτε πιέζεται (ίσως οικονομικά) και το'χει κάνει επάγγελμα. Με την κακή έννοια. Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...
    Life begins at 45°.

  13. #43
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λέει ο Blitzer, όμως τέτοια "σκίτσα"

    Spoiler


    Spoiler


    κάποτε δεν είχαν θέση στο έργο του, όποιο κι αν ήταν αυτό. Ακόμα χειρότερο δε, είναι ότι ως οντότητα, αυτοχαρακτηρίζεται απολίτικος (ας μην ανοίξουμε κουβέντα για αυτό και για το ότι εν γένει είναι πολύ χειρότερο).

    Εδώ, ένας γνωστός μου έγραψε λίγες σκέψεις του επί του θέματος, πριν κλείσει καν τη συμφωνία του με τον κομμιστή.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  14. #44
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Καλά τα λες, φίλε ονιμπότσα. Εκτός από το κομμάτι εντός παρένθεσης, που είσαι πιο έξω κι από υπαίθριο χώρο.

    Πάω να διαβάσω τι έγραψε ο γνωστός σου.
    Life begins at 45°.

  15. #45
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    άλλη πιθανότητα εκτός από το εγκεφαλικό είναι ότι προσβλέπει σε κανα υπουργείο όταν βγει ο φίλος του ο κυριάκος.
    "Υπουργείο Γελοιογραφίας"... ακούγεται πιο εύηχο από το γκεμπελικό υπουργείο προπαγάνδας
    Rock or Nothing

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •