View Poll Results: ποιο??

Voters
76. You may not vote on this poll
  • Κόκκορας

    8 10.53%
  • Ξυπνάς μέσα μου το ζώο

    0 0%
  • Ισοβίτης

    25 32.89%
  • Χαμηλές πτήσεις

    14 18.42%
  • Ο Παντελής και το λιοντάρι

    0 0%
  • Αταίριαστοι έρωτες

    0 0%
  • Καστράτο

    7 9.21%
  • Μετά την καταστροφή

    3 3.95%
  • Ο καλός λύκος

    0 0%
  • Πειραματόζωα

    3 3.95%
  • Η ζωή μετά

    10 13.16%
  • Show business

    6 7.89%
Page 18 of 26 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast
Results 256 to 270 of 380

Thread: Αρκάς ΓΤΠ (πρώην .-)

  1. #256
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    κάτσε δε μου τα λες καλά. τον αρκά και κάθε αρκά προφανώς και δεν πρέπει να τον φιμώσουμε. αλλά είναι αναφαίρετο δικαίωμά μας να τον σχολιάζουμε και να τον κριτικάρουμε. τι πάει να πει μην ασχολείστε? να μην ασχολούμαστε με τίποτα. μας ενοχλεί η χρυσή αυγή? ας μην ασχολούμαστε με την ίδια λογική.
    Rock or Nothing

  2. #257
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Το θέμα είναι ότι αν εκραζε Κούλη θα ήταν όλα καλά, ενώ τώρα χτυπάει την πρώτη φορά αριστερά. Αυτή η δικαιολογία που λέτε ότι δεν είναι αστείος γι'αυτό λέτε αυτά που λέτε δεν πείθει κανέναν. Επίσης δεν κάνει στρατευμένη σάτιρα υπέρ της ΝΔ, δε θυμάμαι να έγραψε κάτι υπέρ της ΝΔ.
    Θυμάστε το παλιό ποντίκι; Εγώ το αγόραζα ανελλιπώς. Θυμάστε τις γελοιογραφίες που έσκιζε τη δεξιά; Σιχαματα ήταν ο Παπαϊωάννου και λοιποί; ήταν στρατευμένη σάτιρα;

  3. #258
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ok, αφού δεν πείθουμε κανέναν πείτε μας εσείς τι είμαστε. μην γκρινιάζεις μετά όταν σε χαρακτηρίζουν όμως, γιατί μπορεί να ισχύσει το ίδιο ακριβώς επιχείρημα.
    Rock or Nothing

  4. #259
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Δεν χαρακτηρίζω και δε βρίζω (σχεδόν) ποτέ. Δεν ξέρω τι είσαι και έχω όλη την καλή διάθεση να πιστέψω ότι μου πεις για τον εαυτό σου. Σε όλα τα θέματα λέω απλά τη γνώμη μου, όπως και εδώ. Τα ίδια ακριβώς σχόλια να έκανε για τον Κούλη, πιστεύω δε θα τον σχολιάζετε ως γελοίο, ανεμπνευστο, δε γελαμε κτλ

  5. #260
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Μα είναι δυνατόν να μην ήταν πετυχημένο αστείο με τον Κούλη; αφού προσφέρει πρώτο υλικό για σάτιρα. Τέσπα, εμένα μ αρέσουν μερικά με τις μέρες της εβδομάδας και τους μήνες.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  6. #261
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Δεν χαρακτηρίζω και δε βρίζω (σχεδόν) ποτέ. Δεν ξέρω τι είσαι και έχω όλη την καλή διάθεση να πιστέψω ότι μου πεις για τον εαυτό σου. Σε όλα τα θέματα λέω απλά τη γνώμη μου, όπως και εδώ. Τα ίδια ακριβώς σχόλια να έκανε για τον Κούλη, πιστεύω δε θα τον σχολιάζετε ως γελοίο, ανεμπνευστο, δε γελαμε κτλ
    Ναι και?

    Πρεπει δηλαδη να εισαι ΦΟΛΑ ΣΥΡΙΖΑΙΟΣ για να βρισκεις γελοιο και επικινδυνο τον Κουλη, αλλα να μην εχεις ακριβως την ιδια θεωρηση για τον Τσιπρα?

    Πρεπει να εισαι φολα συριζαιος αν δεν γελας με τις μαλακιες του Αρκα?

    Πρεπει να εισαι φολα συριζαιος για να βλεπεις συγκεκριμενη πολιτικη προπαγανδα σε μια μεγαλη μεριδα απο τα προσφατα σκετσακια του Αρκα, ενω την προηγουμενη 20ετια οι πολιτικες αναφορες στα σκετσακια του ηταν ενα πολυ μικρο ποσοστο του συνολου της δουλειας του?

    Εχει πλακα που λες πως δεν χαρακτηριζεις κανεναν ποτε, αλλα ταυτοχρονα εβγαλες το συμπερασμα πως οποιος λεει οτι ο Αρκας δεν ειναι πλεον αστειος, δεν πειθει κανεναν (!)
    The rest is just

  7. #262
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Ο Αρκάς γαμάει ρε, σας πονάει όλους.

    Spoiler
    Ο Περικλής Αρκάς φυσικά http://peritheark.gr/?fbclid=IwAR3eI...rJJKAxc#page/2


    Όσο αφορά τον Αρκά τον άλλον, θα πω ότι δεν είναι μία ΠΟΥΤΑΝΑ των κομμάτων, όταν με το κακό βγεί ο Κούλης και του κάνει και αυτουνού τέτοια κριτική. Μέχρι τότε, απλά είναι ένας διασκεδαστής Τσουκαλαδάκηδων.

    edit: Γελοιόπανο και χρηματισμένο τσατσόνι ο Αρκάς, αλλά ακόμα πιο ηλίθιοι και τραβανέβες οι δωδεκάμπουφοι που πήγαν και φτιάξαν τον "Αρακά", λες και λένε αντισύνθημα στο γήπεδο, τόσο εμπνευσμένο.
    Last edited by Reject; 18-03-2019 at 23:20.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  8. #263
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Γεμισε κρυφοσυριζαιους το er
    Rock or Nothing

  9. #264
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    (παρόμοιο εμμετό μπορείς να πεις ότι προκαλεί - πλέον - και ο Βαξεβάνης μέσω του Documento, άσχετα αν τον πάτο του Πρώτου Θέματος δύσκολα θα τον ακουμπήσει).
    αυτό θα θέλα να το συζητήσουμε λίγο. Πως σου προκαλεί εμέτο;
    1) e4, c5
    2) Νf3

  10. #265
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    αλλά ακόμα πιο ηλίθιοι και τραβανέβες οι δωδεκάμπουφοι που πήγαν και φτιάξαν τον "Αρακά".
    μεχ, αυτος που το εκανε ειναι καργα Zappa-ικος και χιλια μυρια αλλα, αστο

  11. #266

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    (παρόμοιο εμμετό μπορείς να πεις ότι προκαλεί - πλέον - και ο Βαξεβάνης μέσω του Documento, άσχετα αν τον πάτο του Πρώτου Θέματος δύσκολα θα τον ακουμπήσει).
    αυτό θα θέλα να το συζητήσουμε λίγο. Πως σου προκαλεί εμέτο;
    Το χωρίο απ' όπου έκανες το quote έχει και τη φράση προηγούμενως "στρατευμένα υπέρ ΝΔ". Το αναφέρω, γιατί ακριβώς σε αυτό το επίπεδο ήθελα να σταθώ: ότι δηλαδή παπαγάλοι συμφερόντων υπάρχουν και απ' τις 2 πλευρές (πάνω στο σχήμα "όσοι κράζουν τώρα τον Αρκά είναι συριζαίοι"), χωρίς, βέβαια, να εξισώνω ΣΥΡΙΖΑ με ΝΔ, όχι γιατί τρέφω κάποια ιδιαίτερη συμπάθεια, αλλά γιατί το ζήτημα είναι αρκετά πιο σύνθετο. Με το παραπάνω, προφανώς, δεν αναφέρομαι στο ότι μία εφημερίδα δε μπορεί να είναι φιλικά προσκήμμενη προς μία μπάντα, αλλά όταν αυτή η "φιλικότητα" την οδηγεί στο να λειτουργεί ως όργανο του ΣΥΡΙΖΑ (και του κάθε ΣΥΡΙΖΑ) για να την την πει στους "απο 'κει" (με αρκετές φορές οι ειδήσεις να παίρνουν τη μορφή κιτρινισμού), το όλο πράγμα καταλήγει αρκετά μακρυά απ' το να λέγεται δημοσιογραφία - απλά καταλήγει να θεωρείται η άλλη όψη του νομίσματος.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  12. #267
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Α δηλαδή εαν εξαιρέσουμε τα σκάνδαλα που έχει βγαλει στην φόρα, για κάποιες λίγες φορές που το έχει έχει παρατραβηξει καταλήγουμε να τον εξισώνουμε με τον κομιστή;
    1) e4, c5
    2) Νf3

  13. #268

    Default

    Η αλήθεια είναι ότι κακώς αντιπαρέβαλλα το Πρώτο Θέμα - για τους λόγους που αναφέρεις - καθώς περισσότερο στόχευα στο να τονίσω το γλύψιμο στον Κυριάκο. Αυτό το "κάποιες λίγες φορές που το έχει παρατραβήξει", δε νομίζω να είναι κάποιες λίγες φορές, αλλά ΟΚ.

    Κατατάλλα, όσο αφορά τα σκάνδαλα που έχουν βγει κατά καιρούς στη φόρα, αν και τις περισσότερες φορές κινούνται εντός του πλαισίου της κόντρας κυβέρνησης/αντιπολίτευσης, δεν παραγνωρίζω τη δουλειά που γίνεται. Φυσικά και σε αυτή την περίπτωση - εντός δηλαδή του εν λόγω πλαισίου - λέγονται 1000 και ισχύουν 10.

    Σε κάθε περίπτωση, ούτε εδώ εξισώνω πράγματα και καταστάσεις (δεν είναι όλα άσπρο/μαύρο), μα κι ο ΣΥΡΙΖΑ θέλει να μείνει στην εξουσία, οπότε κι αυτός έχει στήσει/στήνει τους μηχανισμούς του, που φυσικά συμπεριλαμβάνουν και δημοσιογραφικές πηγές. That's all.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  14. #269
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Εγώ νομιζω ότι είναι απλά συγκυριακό φαινόμενο η συμμαχία ντοκουμέντο ΣΥΡΙΖΑ λόγω της σαπίλας που μας κυβερνούσε. Εάν π ΣΥΡΙΖΑ πασοκοποιηθει νομιζω ότι ο ντοκουμέντος θα τον χτυπήσει. Τα 10 αποδεικνύονται γιατί τα υπόλοιπα 990 έχουν διαγραφεί ξεχαστεί και σβηστεί από μια δικαιοσύνη που αποτελεί κομμάτι του τριγώνου εξουσίας με την οικονομικη-πολιτική ελίτ και τα ΜΜΕ. Δεν υπάρχουν πολλές φωνές να θυμίζουν γιατί καταστραφήκαμε όποτε ας ξεχύνεται σαν εμετός
    1) e4, c5
    2) Νf3

  15. #270

    Default

    Νομίζω πως συμφωνούμε πως έχουμε άλλες προσεγγίσεις για το πώς θα μπορούσε να σταθεί μία κριτική - μεγάλη κιόλας - προς την σαπίλα που μας κυβερνούσε.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •