View Poll Results: ποιο??

Voters
76. You may not vote on this poll
  • Κόκκορας

    8 10.53%
  • Ξυπνάς μέσα μου το ζώο

    0 0%
  • Ισοβίτης

    25 32.89%
  • Χαμηλές πτήσεις

    14 18.42%
  • Ο Παντελής και το λιοντάρι

    0 0%
  • Αταίριαστοι έρωτες

    0 0%
  • Καστράτο

    7 9.21%
  • Μετά την καταστροφή

    3 3.95%
  • Ο καλός λύκος

    0 0%
  • Πειραματόζωα

    3 3.95%
  • Η ζωή μετά

    10 13.16%
  • Show business

    6 7.89%
Page 20 of 26 FirstFirst ... 101819202122 ... LastLast
Results 286 to 300 of 380

Thread: Αρκάς ΓΤΠ (πρώην .-)

  1. #286
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Μ' αρέσει που είστε ανοιχτά μυαλά. Αριστεροί ρε παιδί μου, δημοκράτες, σέβεστε την αντίθετη γνώμη.
    Όπου σπάσιμο καταστήματος βάλε σπάσιμο κρεοπωλείων, κάψιμο αυτοκινήτων εταιρειών που δε γουστάρουμε, μετρό, ξυλοφόρτωμα και μαχαίρωμα όποιου φοράει μπλούζα που δε μας αρέσει κ.τ.λ.
    Και εγώ δε συμφωνώ πολιτικά με τον Αρκά, αλλά δε θα αφαιρέσω το δικαίωμά του να έχει τη γνώμη του.
    Εγώ θα υπογράμμιζα το "όταν καιγόταν το σπίτι μου" Γιατί εκεί δεν κάηκαν μόνο σπίτια, αλλά 101 ψυχές. Νταξ.... στα παπάρια σας.

  2. #287
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    την επιλεκτική ευαισθησία του αρκά κράζουμε, η οποία ενεργοποιήθηκε τα τελευταία 4 χρόνια δια μαγείας και φυσικά δε στρέφεται προς όλες τις κατευθύνσεις. αν εσύ βλέπεις κυνήγια μαγισσών κ.α. τέτοια είναι δικό σου πρόβλημα.
    Rock or Nothing

  3. #288
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Και εγώ δε συμφωνώ πολιτικά με τον Αρκά, αλλά δε θα αφαιρέσω το δικαίωμά του να έχει τη γνώμη του.
    Του αφαίρεσε κανείς το δικαίωμα να λέει τη γνώμη του; Εμάς γιατί θέλεις να μας αφαιρέσεις το δικαίωμα να τον κράξουμε; Για ξεκολλήστε λίγο οι νεοφιλελέ με το θεώρημα του "αριστερίζοντα φασισμού" που τα έχετε κάνει αχταρμά όλα ίσα κι όμοια.

  4. #289
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Δε μου φαίνεται να θέλεις να κράξεις την επιλεκτική ευαισθησία του Αρκά.
    Και το έχω ξαναπεί, από τον Μητσοτάκη ξέρουμε τι να περιμένουμε, από τον Τσίπρα όμως δεν περιμέναμε με τίποτα τέτοια πολιτική. Εϊναι τεράστια απογοήτευση και αξίζει της κριτικής που δέχεται με την οποία δε χρειάζεται να γελάς πάντα επειδή τη γράφει ο Αρκάς.
    Τώρα θα μου πεις θα επιλέξω Κούλη αντί Τσίπρα; Σε καμμία περίπτωση.

  5. #290
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    αν εσύ είχες τόσο μεγάλες προσδοκίες από τον Τσίπρα κι απογοητεύτηκες τότε δε φταίει ο Τσίπρας... να τα λέμε κι αυτά
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  6. #291
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Αυτές τις προσδοκίες πούλησε όλος ο ΤΣΥΡΙΖΑ, μη γίνεσαι μαλάκας τώρα και πετάς τη μπάλλα στην εξέδρα. Έτσι βγήκαν και ψηφίσηκαν από αρκετούς νοήμονες ανθρώπους το ΓΕνάρη του 2015, η αισχρή εξαπάτηση δεν είναι λόγος για κατηγορία εναντίον κάποιων που έφαγαν σκληρή πούτσα 6 χρόνια και νόμιζαν ότι μπορούσε να αλλάξει η κατάσταση, ούτε καν στο όνομα της όποιας ισοπέδωσης του πολιτικού/εκλογικού συστήματος (την οποία κι εγώ υποστηρίζω).

    That being said, δεν ισχύει το ίδιο για όσους τους ξαναψήφισαν το Σεπτέμβρη του 2015, αλλά ας μην κουνάμε το δάχτυλο στους απελπισμένους (που έχουν ευθύνη για την κατάσταση προφανώς) που πίστεψαν σε κάτι, το οποίο έχει γίνει καραμέλα κάθε δεξιού και έχει θάψει οτιδήποτε αριστερό στην ευρώπη για τα επόμενα 50 χρόνια τουλάχιστον.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  7. #292
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Δε μου φαίνεται να θέλεις να κράξεις την επιλεκτική ευαισθησία του Αρκά.
    Huh??
    Τι ακριβώς σου φαίνεται τσακαλάκο μου εσένα;

  8. #293
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    το 'διόρθωσαν' οι bloopers

    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  9. #294
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Δε μου φαίνεται να θέλεις να κράξεις την επιλεκτική ευαισθησία του Αρκά.
    Huh??
    Τι ακριβώς σου φαίνεται τσακαλάκο μου εσένα;
    Εμένα αγαπούλα μου φαίνεται οτι κράζει τη διαφορετική γνώμη, και όχι την επιλεκτική ευαισθησία.
    Που και αυτό να συμβαίνει, δε σε νοιάζει αν σατηρίζει κάτι που αξίζει σάτιρας.
    Σαν το σχολείο... γιατί κυρία λέτε εμένα, ο άλλος δε μιλάει;

    Έντιτ.
    Σώτο οι προσδοκίες μου φυσικά δεν ήταν στο 100% αυτών που έλεγε ο Άλεξ, αλλά ένα 50% ρε φίλε, του πούστη.
    Last edited by Λασπόνερα; 07-06-2019 at 12:37.

  10. #295
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Δε μου φαίνεται να θέλεις να κράξεις την επιλεκτική ευαισθησία του Αρκά.
    Huh??
    Τι ακριβώς σου φαίνεται τσακαλάκο μου εσένα;
    Εμένα αγαπούλα μου φαίνεται οτι κράζει τη διαφορετική γνώμη, και όχι την επιλεκτική ευαισθησία.
    Που και αυτό να συμβαίνει, δε σε νοιάζει αν σατηρίζει κάτι που αξίζει σάτιρας.
    Σαν το σχολείο... γιατί κυρία λέτε εμένα, ο άλλος δε μιλάει;
    Μάλλον ξεχνάς σε ποιον μιλάς ή τεσπα έχεις κάτι συγκεκριμένο κολλημένο στο κεφάλι σου και το προβάλλεις στον καθένα εδώ. Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου σε αυτό το τόπικ να λέω ότι δεν έχω καμία κάψα για κανέναν Τσίπρα ή ΣΥΡΙΖΑ, και απλά προσωπικά εκθέτω την κατάντια του Αρκά ως ευφάνταστου σκιτσογράφου που ήταν κάποτε σε σχέση με την ξεπουλημένη (χέστηκα σε ποια πλευρά, μπορείς να το βάλεις στο χοντροκέφαλό σου αυτό; ) καρικατούρα στην οποία έχει καταντήσει. Εδώ εσείς οι υπερασπιστές του Αρκά έχετε ανάγει μέχρι και το χιούμορ δημοτικού με μέρες και μήνες σε καυστική σάτιρα εναντίον της κυβέρνησης. Την παλεύετε καθόλου;

    Και για να σε προλάβω που "δε συμφωνείς πολιτικά με τον Αρκά", πριν ένα χρόνο έλεγες
    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Καλά σας $%^ει ο Αρκάς.
    Την ελευθερία γνώμης του την εξασκεί μια χαρά, αλλά δεν κατάλαβα από πότε το κράξιμο τού στερεί αυτό το δικαίωμα. Τον λογόκρινε κανείς; Ή θα πρέπει να μη μιλάμε; Μάθαμε όλοι Βολταίροι της κακιάς ώρας.

  11. #296
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Αυτές τις προσδοκίες πούλησε όλος ο ΤΣΥΡΙΖΑ, μη γίνεσαι μαλάκας τώρα και πετάς τη μπάλλα στην εξέδρα. Έτσι βγήκαν και ψηφίσηκαν από αρκετούς νοήμονες ανθρώπους το ΓΕνάρη του 2015, η αισχρή εξαπάτηση δεν είναι λόγος για κατηγορία εναντίον κάποιων που έφαγαν σκληρή πούτσα 6 χρόνια και νόμιζαν ότι μπορούσε να αλλάξει η κατάσταση, ούτε καν στο όνομα της όποιας ισοπέδωσης του πολιτικού/εκλογικού συστήματος (την οποία κι εγώ υποστηρίζω).

    That being said, δεν ισχύει το ίδιο για όσους τους ξαναψήφισαν το Σεπτέμβρη του 2015, αλλά ας μην κουνάμε το δάχτυλο στους απελπισμένους (που έχουν ευθύνη για την κατάσταση προφανώς) που πίστεψαν σε κάτι, το οποίο έχει γίνει καραμέλα κάθε δεξιού και έχει θάψει οτιδήποτε αριστερό στην ευρώπη για τα επόμενα 50 χρόνια τουλάχιστον.
    υπερθεματίζω πάνω σε αυτό που λέει ο μπότσος.

    ο σύριζα τον γενάρη του 2015 ήταν ένα αριστερό κόμμα με τα όλα του, ανόθευτο, αμόλυντο και η μόνη σανίδα σωτηρίας απέναντι σε ένα λαό ο οποίος εναπόθεσε την ελπίδα της σωτηρίας του για 6 χρόνια σε αυτούς που ευθύνονταν για την καταστροφή του, τα τελευταία 40 χρόνια.

    ο σύριζα του σεπτεμβρίου του 2015 είναι ένα εντελώς διαφορετικό πολιτικό μόρφωμα. πέταξε από πάνω του την όποια αριστερή φωνή υπήρχε, επέβαλλε ένα δημοψήφισμα το οποίο έγραψε στα παλιά του τα παπούτσια, υπέγραψε μνημόνιο (τον οποίο ο λαός δεν εξέλεξε για να το κάνει, για το αντίθετο τον ψήφισε) και ήρθε και έθεσε το δίλλημα τσίπρας ή χάος. αυτό πληρώνει ο σύριζα σήμερα και πολύ δικαίως το πληρώνει.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  12. #297
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά τόσα χρόνια ακόμα να καταλάβετε το δημοψήφισμα; Το ερώτημα ήταν ΝΑΙ/ΟΧΙ σε ένα συγκεκριμένο σχέδιο συμφωνίας το οποίο μάλιστα είχε λήξει! Και δεκτό να γινόταν πάλι δε θα υπήρξε συμφωνία σε αυτό αλλά σε αυτό που ακολούθησε. Ναι ο λαός ψήφισε ΟΧΙ, αλλά ουσιαστικά ψήφισε όχι στη συγκεκριμένη συμφωνία και όχι σε οποιαδήποτε συμφωνία. Ε προχώρησε σε άλλη....
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  13. #298
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    καμμιά διαφωνία στο παραπάνω, πλην όμως του γεγονότος ότι είχαν δημιουργηθεί οι συνθήκες για μια συγκρουσιακή λογική με την ευρωπαϊκή ένωση στη συνείδηση του λαού (συγκέντρωση στο σύνταγμα, συντριπτικό ΟΧΙ κτλ). οπότε αν ο τσίπρας πήγαινε σε ρίξη δε θα μπορούσε κανείς να του καταλογίσει τίποτα.
    άσχετο αν από ότι φάνηκε περίμενε ένα ΝΑΙ για να καλύψει τον κώλο του στην ευρωπαϊκή φιλελέ στροφή που έκανε.
    Rock or Nothing

  14. #299
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    προχώρησε σε άλλη συμφωνία για την οποία κανένας λαός, ούτε το ίδιο του το κόμμα τον εξουσιοδότησε και έκανε μετά εκλογές σε φάση take it or leave it yannis.

    έγινες πρωθυπουργός γιατί έταξες οτι θα κάνεις συγκεκριμένα πράγματα. δεν μπορείς να τα φέρεις βόλτα. η λογική λες οτι παραδίδεις τα κλειδιά και αποφασίζει ξανά ο λαός για το τι θα γίνει. όχι κοροιδέυεις τους πάντες απλά και μόνο για να είσαι εσύ στην καρέκλα.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  15. #300
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Δεν αντιλέγω, απλά γίνομαι συνήγορος του διαβόλου για το δημοφήφισμα, για μένα δεν έκανε καμμία κωλοτούμπα στην προκειμένη περίπτωση. Τήρησε το όχι και απλά προχώρησε σε άλλη συμφωνία χωρίς να ρωτήσει ξανά βέβαια. Άλλα όπως είπα, το δημοψήφισμα ήταν άκυρο από την αρχή μια που η συμφωνία του ερωτήματος είχε λήξει και δεν μπορούσε να γίνει δεκτή. Το θέμα είναι πως η μεγάλη πλειοψηφία του κόσμου νόμιζε πως ψήφισε οχι δεν θέλουμε καμμία συμφωνία.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •