Page 52 of 119 FirstFirst ... 242505152535462102 ... LastLast
Results 766 to 780 of 1775

Thread: Το ER που θέλουμε.

  1. #766
    sober Ragozin irreligious's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    lucky
    Posts
    4,857

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by ikonoklast
    Ε, ορισμένα πράγματα είναι οφτοπικ. Δεν μπορώ εκ των πραγμάτων να μιλάω για hiphop, breaks και idm και να προτείνω μπάντες ή να κάνω κουβέντες.
    Αν προσέξεις τα φειδωλά μου ποστς είναι για τέτοια πράγματα.

    θα τούς φάμε μιά μέρα
    i need feminime venoms in order to function with the system.

  2. #767
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    είμαι μέσα για να γράφουμε για ράπια!!
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  3. #768
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    52 σελίδες ρε μαλάκα! 52 σελίδες!!!
    Rock or Nothing

  4. #769
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    once upon the playground
    Posts
    1,900

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Τι; συνοψίσαμε το ερ που θέλουμε μέσα σ'αυτές τις 52.
    τίποτα παραπάνω!!
    i said bye bye to you


  5. #770
    Phoenix ifinoi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Multiverse
    Posts
    2,130

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Telika meta apo olo ayto, apoxwrei/apoxwrhse kaneis apo to forum?

    Etsi apla gia akadhmaikous logous.
    Omnia Mutantur, Nihil Interit

  6. #771
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    η Βεηνσω.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  7. #772
    Phoenix ifinoi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Multiverse
    Posts
    2,130

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Ara osoi eipame gia tzasminotetarth prin 132458 selides eimaste akoma edw.
    + kapoies symmetoxes pou elava mesw pm.
    Omnia Mutantur, Nihil Interit

  8. #773
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Κι εσύ όμως ρε Μίτσμανν καλός μαλακάκος είσαι και του λόγου σου. Ενώ όλοι έχουν σταματήσει, εσύ συνεχίζεις να ειρωνεύεσαι και να ρίχνεις σπόρους. Και όχι μόνο στο αποπάνω ποστ..
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  9. #774
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Ναι.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  10. #775
    Oxi poly adynatos.
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Trampakouland
    Posts
    8,384

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    oloi exoume mia apostoli s'afton ton kosmo. o mitsmann ekplirwnei aplws (me epityxia) tin dikia tou.

    etsi prepei.
    Otan megalwsw tha ginw vasilias
    Tha exw to xaremi mou sto kentro tis spilias
    ------------------------------------------------------
    Quote Originally Posted by XD
    b.t.w. -> mia fora gamhsa exwntas sto repeat ena solaki tou
    necropethamenou pou exei postarei sto forum. Sigklonistikh,
    fantastikh, ypertath, aksexasth empeiria !!!!!!!!!!!!!
    kai episis http://www.anorimoi.com

  11. #776

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Κάτι τελευταίο μόνο, για να μη μένουν παρεξηγήσεις, όσο κι αν αυτό χαροποιεί κάποιους. Για τον κάρχαρτ δεν είπα ότι είναι ψεύτης και λασπολόγος και αρχίδι μεγάλο, γενικά δεν τον κατηγόρησα, το μόνο που είπα είναι ότι κάτι από αυτά που είπε ήταν ψέματα. Αυτή τη στιγμή δε θυμάμαι καν τι ήταν αυτό και βαριέμαι να ψάχνω σε 52 σελίδες για να το βρω, δεν εξέτασα όμως ούτε κίνητρα ούτε τίποτα, μπορεί να μη θυμόταν, μπορεί να του τα θύμισαν λάθος, είπα απλώς το αποτέλεσμα. Εξακολουθώ να τον συμπαθώ για την ακρίβεια, στην τελική στην όλη διαμάχη δεν αναμίχθηκε, ήταν από τους ελάχιστους που είχαν τα αρχίδια να έρθουν και να συζητήσουν τα παράπονά τους με το φόρουμ και όχι μόνο με μένα, και ΑΝ μπορώ να του προσάψω κάτι στην όλη ιστορία είναι το πρώτο (ότι δεν αναμίχθηκε).
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  12. #777
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Έχω ώρα να σκοτώσω. Και θα σου πάρω την τελευταία λέξη (από) Πάνο. Μέχρι να ξαναποστάρεις.

    Quote Originally Posted by BLi
    [zER]Den amfivallo oti yparxoun atoma - kai malista kala paidia - pou pragmatika goustaroun th fash gi'ayto pou einai ki oxi gia to opoiodhpote symferon, ALLA - kai dystyxos - milame gia posous? 2 atoma? 3? PENTE? Ayto den to kanei akrivos "akyrotato" e? Isos kai na kano ontos lathos vevaia..
    Μια ματιά στα album reviews/live reports πχ θα σου δείξει ότι είναι πολλοί περισσότεροι.
    Αν ως απάντηση τους 5 μου τους κάνεις πάλι αυθαίρετα "το πολυ 8", δεν ξέρω τι άλλο να σου πω.

    Quote Originally Posted by Blitzer
    To forum proyphrxe tou mag, malista otan ksekinhse to mag, arxisan na grafoun atoma pou den eixan kanei ENA post sto forum kai den eixame thn paramikrh idea poioi sto diaolo einai. Kai eilikrina tha htan poly endiaferon na apantithei h arxikh mou erothsh.
    δεν υπήρχε ούτε ένα άτομο όταν ξεκίνησε το mag
    που να έγραφε σε αυτό και να μην είχε πολλά ποστ στο φόρουμ
    και δηλαδή να μην ξέραμε ποιος στο διάολο είναι
    άλλο ένα άκυρο λοιπόν
    πολύ αργότερα μπήκαν 3-4 (?) "εξωφορουμικοί" αν και δεν βλέπω κάτι το κακό σε αυτό

    Quote Originally Posted by BLi
    [zER]Epishs den amfivallo oti yparxoun atoma metaksy ayton pou katexoun to thema kai metadidoun kapoia pragmata kai se allous. Apla eilikrina ego de xreiasthke pote na enhmerotho meso tou sygkekrimenou periodikou. H opoioudhpote allou. Edo kai arketa xronia. Yparxoun ateleiotes phges kai malista theoro ta fora me tis dekades/ekatontades gnomes "asxeton" anti enos kai "eidikou" poly pio xrhsima. Kai pio anthropina gia na sou po thn alitheia.
    Εδώ τα λες πιο όμορφα και θα πιαστώ απο αυτό για να γράψω την γνώμη μου για τα πάντα.
    Το mag από όσο είχα καταλάβει και θυμάμαι, ξεπήδησε μέσα από το φόρουμ, ως μια πιο "επίσημη"
    ας πούμε φωνή του προς τα έξω αλλά κυρίως ως μια σημαντική αφορμή για νέες πιο ενδιαφέρουσες
    συζητήσεις μέσα σε αυτό. Αυτό αποδεικνύεται από τον αμφίδρομο χαρακτήρα του, όπου όλα τα κείμενα
    που δημοσιεύονται στο mag, συνδέονται αυτόματα με το φόρουμ προς περεταίρω σχολιασμό.
    Επίσης από το γεγονός πως σχεδόν οποιοδήποτε μέλος του φόρουμ έδειχνε μια τάση να γράφει 2-3 κουβέντες
    παραπάνω και διάθεση να μπει στην λογική του mag, έπαιρνε την ευκαιρία του.
    Πρέπει να είμαστε καμιά 40αριά όσοι έχουμε περάσει από εκεί. Για "φορουμικούς" λέω.
    Αυτό δεν γίνεται σε όλα τα zines εκεί έξω και υποτίθεται πως θα ήταν μια σημαντική διαφορά,
    κάτι που θα κανε το mag ξεχωριστό. Έτσι το είχα εκλάβει εγώ τουλάχιστον.
    Δεν δούλεψε όμως όπως ακριβώς το είχαμε φανταστεί και αυτό είναι άλλη συζήτηση.

    Υπό αυτό το πρίσμα, έχοντας διαβάσει και τα κρυφά ευαγγέλια, και επιβεβαιώνοντας μέσα μου
    το ότι κατά 50% φταίει ο Πάνος που για άλλη μια φορά μπήκε σε συζητήσεις με ανθρώπους
    έχοντας ήδη προαποφασίσει τι θα κάνει, υπάρχει και άλλη τόση ευθύνη στους συντάκτες του mag
    που με τη συμπεριφορά τους δείχνουν να απαξιώνουν το φόρουμ. Όποιο και αν είναι αυτό.
    Δεν είναι δυνατόν άτομα σαν τον Harvestman ή τον Marillion (επίτηδες τους επιλέγω καθώς είναι φίλοι μου)
    να έχουν ισχυρό λόγο στη σχέση mag/forum όταν δεν έχουν καν μπει ακόμα στην φιλοσοφία του φόρουμ.

    Τα 0.02 μου.

  13. #778
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Για τον κάρχαρτ δεν είπα ότι είναι ψεύτης και λασπολόγος και αρχίδι μεγάλο, γενικά δεν τον κατηγόρησα
    Υπονοείς ότι δεν είναι όλα αυτά (και ακόμα παραπάνω);
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  14. #779
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by regularpaul
    .
    Akougesai kai fainesai pio sostos edo, alla h alitheia einai oti variemai na psaxno. Thymamai na vlepo nicks apo to pouthena, na postaroun links me reviews. Mou fainotan ligo periergo tote. Alla sta @@ mou kiolas giati pote de me endiefere to thema er mag. De tha katso na psakso tora gia na se diapseyso, an ontos pisteyeis oti einai etsi, isos einai etsi.

    Genika de me apasxolei to thema, den ksero kan giati postara edo. Apla eixe plaka to drama. Me to jasmin ti ginetai?
    Life begins at 45°.

  15. #780

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by regularpaul
    Εδώ τα λες πιο όμορφα και θα πιαστώ απο αυτό για να γράψω την γνώμη μου για τα πάντα.
    Το mag από όσο είχα καταλάβει και θυμάμαι, ξεπήδησε μέσα από το φόρουμ, ως μια πιο "επίσημη"
    ας πούμε φωνή του προς τα έξω αλλά κυρίως ως μια σημαντική αφορμή για νέες πιο ενδιαφέρουσες
    συζητήσεις μέσα σε αυτό. Αυτό αποδεικνύεται από τον αμφίδρομο χαρακτήρα του, όπου όλα τα κείμενα
    που δημοσιεύονται στο mag, συνδέονται αυτόματα με το φόρουμ προς περεταίρω σχολιασμό.
    Επίσης από το γεγονός πως σχεδόν οποιοδήποτε μέλος του φόρουμ έδειχνε μια τάση να γράφει 2-3 κουβέντες
    παραπάνω και διάθεση να μπει στην λογική του mag, έπαιρνε την ευκαιρία του.
    Πρέπει να είμαστε καμιά 40αριά όσοι έχουμε περάσει από εκεί. Για "φορουμικούς" λέω.
    Αυτό δεν γίνεται σε όλα τα zines εκεί έξω και υποτίθεται πως θα ήταν μια σημαντική διαφορά,
    κάτι που θα κανε το mag ξεχωριστό. Έτσι το είχα εκλάβει εγώ τουλάχιστον.
    Δεν δούλεψε όμως όπως ακριβώς το είχαμε φανταστεί και αυτό είναι άλλη συζήτηση.

    Υπό αυτό το πρίσμα, έχοντας διαβάσει και τα κρυφά ευαγγέλια, και επιβεβαιώνοντας μέσα μου
    το ότι κατά 50% φταίει ο Πάνος που για άλλη μια φορά μπήκε σε συζητήσεις με ανθρώπους
    έχοντας ήδη προαποφασίσει τι θα κάνει, υπάρχει και άλλη τόση ευθύνη στους συντάκτες του mag
    που με τη συμπεριφορά τους δείχνουν να απαξιώνουν το φόρουμ. Όποιο και αν είναι αυτό.
    Δεν είναι δυνατόν άτομα σαν τον Harvestman ή τον Marillion (επίτηδες τους επιλέγω καθώς είναι φίλοι μου)
    να έχουν ισχυρό λόγο στη σχέση mag/forum όταν δεν έχουν καν μπει ακόμα στην φιλοσοφία του φόρουμ.

    Τα 0.02 μου.
    Για το πρώτο σκέλος, ναι, το πρόβλημα προέκυψε μάλλον όταν το φόρουμ σε κάποια φάση δεν μπορούσε πλέον να τροφοδοτήσει το μαγκ με συντάκτες, οπότε και βγάλαμε ανακοίνωση να μας στείλει όποιος ήθελε κείμενα. Τότε ίσως έπρεπε απλώς να το κλείσουμε ή να το αφήσουμε να υπολειτουργεί, τι να πω, τέσπά αυτό αποφασίσαμε/αποφάσισα, δε θυμάμαι τι συζητήσεις είχαν γίνει εκείνο τον καιρό. Το αποτέλεσμα ήταν να μπουν άτομα πολύ εκτός κλίματος, που οδήγησε σε αυτό που συνέβη τελικώς. Φυσικά, η άλλη μισή ευθύνη είναι για μένα στον atheist, που προσπαθούσε να τραβήξει την κατάσταση στα άκρα με όποιον τρόπο μπορούσε. Αλλά δε ρίχνω την αποκλειστική ευθύνη εκεί, άλλωστε οι διαφορές νοοτροπίας ήταν όντως κάτι που υπήρχε και μάλλον θα οδηγούσαν στο ίδιο αποτέλεσμα, ίσως πιο αργά. Ίσως πάλι και να τα βρίσκαμε, δεν έχω ιδέα, πάντως σίγουρα δεν θα τελείωνε τόσο άσχημα.

    Όσο για το δεύτερο, αν εννοείς το τόπικ "και το πιο σημαντικό" τότε ναι, είχα προαποφασίσει τι θα κάνω, δεν ήταν συζήτηση, ήταν ανακοίνωση απόφασης και στο κατόπιν επεξήγηση αυτής. Την απόφαση την πήρα μια μέρα πριν. Σε όλα τα άλλα θέματα δεν είχα μπει με ήδη διαμορφωμένη γνώμη και απόφαση, αυτό φαίνεται από το ότι προσπαθούσα να βρω μια μέση λύση ακόμα και για το moderating, όποιος θέλει το δέχεται τέσπα, πάντως Παύλο επειδή και γνωριζόμαστε (όσο γνωριζόμαστε) και έχουμε συνεργαστεί δε νομίζω ότι έχω δώσει δικαίωμα να θεωρήσεις ότι δε λέω την αλήθεια και ότι έκανα ότι συζητάω ενώ είχα ήδη αποφασίσει, σαν από προσωπικό βίτσιο. Ούτε σε σένα, ούτε σε κανέναν.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 16:34
  2. που?
    By Tonosalata in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 06-10-2008, 15:48
  3. Ξέρετε που..
    By carheart in forum Literature
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2008, 16:47
  4. που βάζει σε σκέψεις
    By Antrikos in forum General Discussion
    Replies: 38
    Last Post: 03-10-2005, 01:50
  5. Replies: 22
    Last Post: 13-06-2004, 11:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •