Page 3 of 119 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 31 to 45 of 1775

Thread: Το ER που θέλουμε.

  1. #31

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Ithilmir
    Απλά όχι υπερβολές μπατσιλίκια που χω δει σε άλλα φόρουμς. Και το μπάν ποτέ δε το συμπάθησα ως λύση.
    Καλά, αυτό δεν το συζητάμε, εννοείται. Σιγά μη με έπιανε να παίζω τον μπάτσο στα γεράματα. Το μπαν πάντως μερικές φορές είναι όντως μόνη λύση.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #32
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Στο πολιτιξ υπάρχει σκληρή χούντα δράκας αναρχοκομμουνιστών/trolls και υπάρχει επίσης και ένα Candiru.

    Δηλαδή αν αυτό είναι εντάξει τότε έχετε ρήξει ήδη τα στάνταρτς, lock και ban.

  3. #33

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    πάντως αυτό με την παρέα που ήταν στην αρχή κ.λ.π. δεν εχω καταλάβει γιατι το αναφέρετε ακόμα. Απο τότε που γραφτηκα το λέτε. Δηλαδη δε παίζει να μελαγχολείτε (too much το ξερω) και να νοσταλγείτε αυτο το πράμα! Το δώσατε στα σκυλια (κοινό) και το κανει ότι γουστάρει.

    όσο για αυτό που λέει ο ικονοκλαστης

    Μη τρελαθούμε τώρα... Πάλι με Καντίρου? Δεν αναρωτήθηκες αν λέει κανεις το ίδιο και για σένα? Τι το πρήζετε το θέμα με Καντίρου! δεν προσβάλει καποιον. Επίσης, για τους αναρχοτετοιους.. είχαμε εναν, ΕΝΑΝ DM που την εκανε. Οι Πασόκοι δε μιλάν πια. Ε θα μείνουν αυτοι που επιμένουν.
    Ο Μαξ ήταν εγωιστής.

  4. #34
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Ντραγκονλορντ για αρχη απενεργοποιησε αυτη την ηλιθιοτητα να μην σου ποσταρει το ποστ, αλλα να σου βγαζει νοτιφηκεησον οτι εχουν γινει κι αλλα ποστς.

    ειχα γραψει ενα ποστακι και νομιζα οτι πηγε και μετα απο ενα τεταρτο ειδα οτι μου βγαλε αυτη τη μαλακια και μετα δεν ειχε νοημα και τωρα το ποστ με κοιτα με κοκκινισμενα ματια.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  5. #35
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by ikonoklast
    Στο πολιτιξ υπάρχει σκληρή χούντα δράκας αναρχοκομμουνιστών/trolls και υπάρχει επίσης και ένα Candiru.

    Δηλαδή αν αυτό είναι εντάξει τότε έχετε ρήξει ήδη τα στάνταρτς, lock και ban.

    το θεμα δεν ειναι τι πιστευει ο καθενας, (εξαιρουμενου του καντιρου) αλλα αν μπορει μια αποψη να πρωωθηθει, να αναπνευσει (σικ) και εν τελει να γινει συζητηση, εστω και ενδιαμεσων οτι να ναι σχολιων, που για μενα αυτο ειναι συν για το ΕΡ, αλλοι μπορει να διαφωνουν.


    αυτα.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  6. #36
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by distortionofperception
    πάντως αυτό με την παρέα που ήταν στην αρχή κ.λ.π. δεν εχω καταλάβει γιατι το αναφέρετε ακόμα. Απο τότε που γραφτηκα το λέτε. Δηλαδη δε παίζει να μελαγχολείτε (too much το ξερω) και να νοσταλγείτε αυτο το πράμα! Το δώσατε στα σκυλια (κοινό) και το κανει ότι γουστάρει.

    χαχα για να μαι λιγο ειλικρινης και να τους δωσω και λιγο, ειχα μπει το 2004 και το λεγανε και τοτε.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  7. #37

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Mitsmann
    Ντραγκονλορντ για αρχη απενεργοποιησε αυτη την ηλιθιοτητα να μην σου ποσταρει το ποστ, αλλα να σου βγαζει νοτιφηκεησον οτι εχουν γινει κι αλλα ποστς.

    ειχα γραψει ενα ποστακι και νομιζα οτι πηγε και μετα απο ενα τεταρτο ειδα οτι μου βγαλε αυτη τη μαλακια και μετα δεν ειχε νοημα και τωρα το ποστ με κοιτα με κοκκινισμενα ματια.
    Συνήθεια είναι, τις περισσότερες φορές βολεύει ιμο. Και άλλους.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  8. #38
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    +1

    Το ER δεν είναι το ίδιο γιατί λείπουν τα επετειακά Darkling posts. There, i said it.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  9. #39
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    distortionofperception δεν είπα κάτι για τον Candiru πέρα απο το ό,τι υπάρχει (με ό,τι αυτό συνεπάγεται).

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    once upon the playground
    Posts
    1,900

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by BLi
    [zER]An thelete th gnomh mou, nomizo stis arxes htan poly pio pareistiko to klima. Klikes opos tha legan orismenoi. Argotera arxise na eisxorei kosmos apo pantou, na postaroun atoma pou kaneis mas den eixe gnorisei pote (apo konta), na fernoun tis parees tous, na dhmiourgoun "klikes" me th seira tous kai katalhksame na eimaste h meiopshfia pou exane to endiaferon ths siga-siga kai stamathse kai to trelo posting. Milao se "emeis" giati hmoun apo ta atoma pou eixan gnomh gia to forum sto ksekinhma tou. Sygxorhste me.

    To xavale kai oi "kathysterhmenoi" den eleipan pote apo to forum. Ayto pou allakse ta teleytaia xronia einai h antimetopish tous. Kapote apla tous kaname na vazoun ta klamata kai na ta paratane. Tora epimenoun.

    Ayta sth 1:20am. Variemai.
    Αυτό το ποστ γιατί δε το πρόσεξε κανείς;
    Δηλαδή σε κάτι τέτοιο πρέπει να υπάρξει σοβαρή απάντηση;;

    Δε ξέρω πως ήταν παλιά, δε μ'ενδιαφέρει κιόλας πολύ πως θα καταλήξει στο μέλλον, δεν είναι δα και κανα πόνημα μου για ν'ασχοληθώ.. Είναι απλώς ένα φόρουμ. Υπάρχουν στιγμές που δε μπορώ να ξεκολλήσω και στιγμές που δεν έχω όρεξη ούτε να διαβάσω τι λένε. Η αλήθεια πάντως είναι πως θα το προτιμούσα πιο σοβαρό, ναι.
    i said bye bye to you


  11. #41
    DROPZ! freezing_moon's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    to location.
    Posts
    610

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Παναγιώτη, γεράσαμε!

    Εγώ πιστεύω δύο (2) πράγματα, που ακούστηκαν και παραπάνω:

    1. Όπως είπαν 42 άλλοι παραπάνω, δεν είμαστε πια παρεάκι, όπως ήμασταν στις αρχές, που οι περισσότεροι γνωριζόμασταν κι όποιος καινούριος γραφόταν ερχόταν στο ΙΡΨ και τον γνωρίζαμε και γινόμασταν φιλαράκια. Εδώ και πολύυυυυ καιρό μπαίνει ένα σωρό κόσμος, εξελίχθηκε το ΕΡ, είναι διαφορετικά. Ακόμα κι έτσι, έχω την εντύπωση πως πάλι υπάρχουν παρεάκια, απλώς δεν ανήκουμε εμείς σε κάποιο από αυτά, δεν είμαστε οι έξυπνοι τρέντυ γιούζερζ που καφρίζουν τους νέους, οπότε δεν μπαίνουμε να γράψουμε ινσάιντ τζόουκζ και να γελάσουμε, όοοοταν μπαίνουμε διαβάζουμε τα ινσάιντ τζόουκζ άλλων και μας φαίνονται χαζά, όπως συνηθίζεται με τα ινσάιντ τζόουκζ όταν τα διαβάζουν οι απ'έξω, κι έτσι το ΕΡ μας φαίνεται μαλακία! Δικό μας πρόβλημα, όχι του ΕΡ.

    2. Βαρεθήκαμε τη φάση. Εσύ το διαβάζεις ποτέ το φόρουμ; Εγώ βαριέμαι και να φανταστείς έχω πολύ ελεύθερο χρόνο, μιας που δεν είμαι χρήσιμο μέλος της κοινωνίας. Δεν ξέρω αν φταίει το ίδιο το ΕΡ, νομίζω πως φταίει περισσότερο πως όλα κάποτε τα βαριέται κανείς. Κάναμε την πλάκα μας, την ξανακάναμε, είπαμε τις ατάκες που ήταν να πούμε, συζητήσαμε για μερικά θέματα πιο σοβαρά, αλλά ποτέ εντελώς σοβαρά, και κάποια στιγμή βαρεθήκαμε, όχι επειδή αυτό που κάναμε ήταν ανούσιο (γιατί δεν πιστεύω ότι ήταν, αυτό είναι σίγουρο), αλλά επειδή κάποτε θα βαριόμασταν τη φάση. Εσύ θα είχες όρεξη να μπεις να συζητήσεις για κάποιο θέμα, να κάνεις μεγάαααλα ποστ μετά από σκέψη, να επινοήσεις αστειάκια και καφρίλες, να ψιλοτσακωθείς κλπ; Νομίζω πως πολλοί από τους παλιούς (που πια είναι ΠΟΛΥ παλιοί, μια που οι νέοι για τους οποίους μιλάμε κι αυτοί παλιοί είναι πια) δε θα είχαν όρεξη. Αν έχετε, μπράβο, χωθείτε και θάψτε το ΕΡ κάτω από τόνους ποστ και το θέμα, αν υπάρχει θέμα, θα λυθεί από μόνο του.

    Όσο για τα μουσικά φόρουμ, δεν ξέρω αν δουλεύουν "όπως πρέπει", ούτε ξέρω πώς πρέπει, εγώ πάντως βρίσκω ενδιαφέροντα πράγματα εκειμέσα. Βέβαια εγώ δεν καταλαβαίνω γενικότερα γιατί πρέπει να πιστεύουμε πως το ΕΡ είναι χάλια, το ΕΡ δεν ήταν ποτέ φιλικό, οι ηλίθιοι έτρωγαν βρίσιμο, οι μη ηλίθιοι έτρωγαν επίσης βρίσιμο όταν γίνονταν ηλίθιοι και όλα τούτα!

    Κι επίσης δεν μπορώ να φανταστώ πώς μπορεί να βοηθήσει το μοντερέιτινγκ ή οποιαδήποτε άλλη μορφή "καταστολής", σε οποιαδήποτε μορφή επικοινωνίας. Θα μπαίνουν οι χρήστες και θα μιλάνε με το σεις και με το σας, οκ, αλλά το πρόβλημα είναι η ηλιθιότητα και η κενότητα κι αυτά δεν τα κάνεις μπαν. Αντιθέτως, κάνεις εύκολα μπαν τα βρισίδια, τα οποία, όμως, συνήθως προέρχονται από τους πιο ευρηματικούς και έξυπνους γιούζερς. Οπότε στο τέλος μένεις μ'ένα τσούρμο ηλίθιους, που σε ρωτάνε αν θέλετε γάλα στο τσάι σας, αξιότιμε κύριε, ευχαριστώ, και 2 κουταλιές ζάχαρη, παρακαλώ, ωραία το τουίντ παντελόνι σας, να μου δώσετε του τηλέφωνο του ράφτη σας, ω, βεβαίως. Άσε που είναι κρίμα να περιορίζεις ένα τόσο όμορφο μέσο όπως το ΙΝΤΕΡΝΕ. Η μόνη καλή λύση για μοντερέιτινγκ, κατά τη γνώμη μου και τέτοια, θα ήταν να προσπαθήσουν οι ίδιοι οι μοντερέητορς να ανοίγουν κάποια ενδιαφέροντα τόπικ, όταν βλέπουν πως το πράγμα είναι ψόφιο.

    Με λίγα λόγια, πιστεύω πως ένα φόρουμ όπως το τζένεραλ ντισκάσιο πρέπει να λειτουργεί κάφρικα και πάντα κάφρικα λειτουργούσε. Αν εμείς βαρεθήκαμε να περνάμε έτσι την ώρα μας, δεν είναι πρόβλημα του φόρουμ. Αν, από τη άλλη, πιστεύεις πως το παρακάναμε με τα αστειάκια και μεγαλώσαμε κι άρα πρέπει να "μεγαλώσει" και το φόρουμ, τότε αλλάζει, πα να πάρω το χάπι μου για την πίεση κι έρχομαι να το αναλύσουμε.

    Αλλά, ειλικρινά, τι είδους σοβαρές συζητήσεις θα μπορούσαν να γίνουν στο τζένεραλ;
    Να φροντίζεις γογγύλια
    και να μ' αγαπάς


    είναι διγαμία








    πάει τελείωσε

  12. #42

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Ποιος είσαι και τι έκανες στην αληθινή φριζιν μουν;
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  13. #43
    DROPZ! freezing_moon's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    to location.
    Posts
    610

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    ήταν συμβολικό παλιομαλάκα, τράβα άκου νέβερμορ.
    Να φροντίζεις γογγύλια
    και να μ' αγαπάς


    είναι διγαμία








    πάει τελείωσε

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    aurinko
    Posts
    1,653

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    me ethirs kai rokavlous edw mesa pws na kanete sobarh suzhthsh

  15. #45
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    rofl, ό,τι είπε το oldfag.

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 16:34
  2. που?
    By Tonosalata in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 06-10-2008, 15:48
  3. Ξέρετε που..
    By carheart in forum Literature
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2008, 16:47
  4. που βάζει σε σκέψεις
    By Antrikos in forum General Discussion
    Replies: 38
    Last Post: 03-10-2005, 01:50
  5. Replies: 22
    Last Post: 13-06-2004, 11:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •