Page 28 of 119 FirstFirst ... 1826272829303878 ... LastLast
Results 406 to 420 of 1775

Thread: Το ER που θέλουμε.

  1. #406
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    α) Ποτε αποφασιστηκε οτι το φορουμ ειναι εξ ολοκληρου (εν δυναμει) ενα τεραστιο Τζενεραλ.

    β) Οταν λετε για μοντερεητιν στο μιουζικ τι εννοειτε? Θα σβηνατε ποστς που θα διαφωνουσαν π.χ.? η θα σβηνατε ενα οφφ τοπικ ποστ? (αναφερομαι καθαρα π.χ. στο ποστ που εκανα στο Βοτκα Τζουνιορς τοπικ, ειναι ενα καλο παραδειγμα)

    μιας που μιλαμε για το φορουμ, δηλαδη.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  2. #407
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    980

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    γενικά δεν είχα σκοπό να παρέμβω αλλά ακούστηκε το όνομα της τιμημένης ΕΑΑΚ σε ΑΕΙ-ΤΕΙ δηλαδή της Αντικαπιταλιστικής Πτέρυγας στα Πανεπιστήμια και δεν άντεξα. κοίτα Κώστα, δεν ξέρω τη κύρος έχει ο Dragonlord, παντώς εγώ βρήκα το εξής:

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Και νομίζω ότι με καταλαβαίνετε γιατί απάντησα απότομα όταν ο Atheist στο msn μού είχε πει ότι "δεν μπορεί να συζητάει να φέρει ξένο γκρουπ για συναυλία ως electric requiem και ο ikonoklast να λέει τα δικά του για τα εαακ στο φόρουμ".
    στιβαρό.

  3. #408
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Atheist
    και τώρα που το ξανασκέφτομαι, κάθομαι και προσπαθώ να αποδείξω σε σένα πως η συντακτική ομάδα του μαγκ δεν έβλεπε ελιτιστικά το φόρουμ στο οποίο και η ίδια πόσταρε. λες και ποιος είσαι ξέρωγω.

    τέρμα, τέρμα με τις κομπλεξάρες, γιορτάστε το.
    Έγινε, ρόμπα. Μην μου ξαναρ8εις στο msn για τσιμπούκια όμως.
    Και κυρίως μη μου σκάς να "συμφωνείς" με τα "σοβαρά" ποστ εικονοκλαστ που σου λειψαν.

    8έλω να μου απαντήσεις σε αυτό, σύμφωνοι;



    Α, και καλή τύχη στην καριέρα σας σε όλα τα άλλα παιδιά.

  4. #409
    inactive X's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,809

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    A k epishs k mesa apo auto edw to thread fainetai ksekathara poioi einai h elit kai oi mpatsoi e.

  5. #410
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by ikonoklast
    Quote Originally Posted by Khalkji
    Αν η ερώτηση είναι αν θεωρώ τους "απλούς" χρήστες του φόρουμ "πλέμπα" η απάντηση είναι σίγουρα όχι.
    Quote Originally Posted by kalkhs
    το μαγκ είναι μια αυτόνομη οντότητα της οποίας η μόνη σχέση με το φόρουμ είναι η τροφοδότησή του με υλικό για συζήτηση, υλικό το οποίο στην κρίση του καθενός είναι να απορριφθεί. Το τι εξουσιαστικά δικαιώματα μας δίνει στο φόρουμ ώστε να θεωρηθούμε η ελίτ δεν έχω καταλάβει.
    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Και νομίζω ότι με καταλαβαίνετε γιατί απάντησα απότομα όταν ο Atheist στο msn μού είχε πει ότι "δεν μπορεί να συζητάει να φέρει ξένο γκρουπ για συναυλία ως electric requiem και ο ikonoklast να λέει τα δικά του για τα εαακ στο φόρουμ".
    Quote Originally Posted by Veinsaw
    γενικά αποφασίστε αν θέλετε να είναι το φόρουμ που θα λέτε για τα εαακ ή για τουούλβερ ρε παιδί μου, γιατί δεν γίνεται να υπάρχει κοινή αντιμετώπιση για όλες τις θεματολογίες. άλλο μοντερέησον ζητάει το μουσικό και άλλο το πόλιτιξ και το τζένεραλ και αυτό λύνεται δύσκολα από τη στιγμή που μιλάμε για κοινούς γιούζερζ.
    Αυτά ας πούμε δεν είμαι σίγουρος ότι μπορώ να καταλάβω πως ακριβώς συνδέονται μεταξύ τους. Τι σχέση έχει για παράδειγμα η ΕΑΑΚ με το "υλικό για συζήτηση".

    Απο την στιγμή που εγώ προσωπικά δεν γράφω στο mag, για ποιό λόγο να βρίσκω 20-30 καταχωρήσεις σε ένα τυχαίο search για "ikonoklast"; Πως η "συντακτική ομάδα" του ermag συζητά για το forum σε 7-8 σελίδες στο ανάλογο thread;
    Όπως σου είπα, ένα απ' τα βολικά στοιχεία λειτουργίας του μαγκ είναι το ότι έχει ελεγχόμενο αριθμό μελών. Η διαδικασία είναι λοιπόν να προτείνει κάποιος ένα άτομο για συντάκτη και να συζητήσουμε αν απ' τα δείγματα που έχουμε θα ήταν εφικτή η συνεργασία μαζί του. Το thread "ikonoklast" λοιπόν αφορά το αν θα θέλαμε ή όχι να μπεις στο μαγκ. Μην πεις καμιά μαλακία, εννοώ ότι βλέπουμε αν σε θέλουμε, στο προτείνουμε, αν θες κι εσύ μπαίνεις.

    Όσο για το θρεντ φόρουμ, δεν περιέχει ούτε ένα κανονιστικό ποστ για το φόρουμ αν θυμάμαι καλά. Τώρα, συζήτηση για το αν, πώς και κατά πόσο συνδέονται το μαγκ με το φόρουμ και αν μας βλάπτει ή μας ωφελεί ως μαγκ γι' αυτά που θέλουμε να κάνουμε έχουμε κάθε δικαίωμα να το συζητήσουμε νομίζω.
    this is radio freedom.

  6. #411
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Λέτε όλοι μαλακίες.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  7. #412
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Σίγουρα Κάλκη Γιάννη, απλά για να μη χρειαστεί να μεταφέρετε όλη την κουβέντα σας εδώ, για να διευκολυν8εί η συζήτηση στον παρόν thread, ε, είπα να σας βοη8ήσω λίγο.

    Να μην λέτε και δύο φορές τα ίδια πράγματα.

  8. #413

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Atheist
    Μιτσμαν, ναι, κάτι δεν πάει καλά, ισχύει.
    Το θέμα είναι πως η παρουσίαση του προβλήματος ετοιμάζεται εδώ και λίγο καιρό με τρόπο που θα ρίξει το φταίξιμο μονομερώς.
    Λοιπόν, το λινκ με τα τόπικς από τα κρυφά φόρουμ που πόσταρε ο ικόνοκλαστ το έχω βγάλει, αλλά νομίζω ότι συμφέρει όλες τις πλευρές να δημοσιευτεί για να μην υπάρχουν απορίες για το πώς παρουσιάζονται τα πράγματα. Τα κρυφά φόρουμ άλλωστε δεν είχαν δημιουργηθεί για να μπορούμε να κουτσομπολεύουμε το φόρουμ, έγιναν για καθαρά πρακτικούς λόγους, και αν άνοιξα τόπικ για το φόρουμ εκεί ήταν επειδή ήθελα τη γνώμη των συντακτών και ήταν πιο εύκολο να ρωτήσω εκεί παρά να τους πιάνω έναν έναν στο μσν. Όπως είχα ρωτήσει τη γνώμη και άλλων για το φόρουμ που δεν ήταν συντάκτες. Και όπως ρώτησα πριν δυο βδομάδες τη γνώμη όλων των χρηστών με ετούτο εδώ το τόπικ. Και εντάξει, είναι αλήθεια ότι όταν πχ θέλαμε να συζητήσουμε την πιθανότητα ένταξης κάποιου νέου συντάκτη γινόταν ένα τόπικ στο οποίο, για να συζητήσουμε ελεύθερα και να πούμε και τα θετικά και τα αρνητικά που βλέπει ο καθένας χωρίς να χαλάσουμε τις καρδιές μας, αν τελικώς αποφασίζαμε να μπει το έσβηνα. Τώρα, υπάρχει μεν στο λινκ του ικόνοκλαστ το τόπικ στο οποίο συζητούσαμε γι'αυτόν, αλλά το θέμα και αυτό που θα έπρεπε θεωρητικά να "προστατευθεί" ήταν να μην το δει ο ίδιος - αφού το είδε, τι να λέει. Γενικά, εγώ δεν έχω κάτι να κρύψω, έχει κάποιος από τους συντάκτες αντίρρηση στο να ξαναμπεί το λινκ; Αν μη τι άλλο, θα πέσει φως στη συνταρακτική αυτή υπόθεση που συγκλονίζει (!) το ER!

    Η "παρουσίαση του προβλήματος" δεν ετοιμάζεται εδώ και καιρό, άλλωστε την απόφαση την πήρα νομίζω κάπου στις αρχές της εβδομάδας. Ο λόγος που έγινε αυτό το τόπικ είναι ότι υπήρχε μπόλικη γκρίνια για το φόρουμ στο μαγκ, και σε συνδυασμό με το ότι εγώ έλειπα κάποιους μήνες, λέω δεν μπορεί, κάποιο δίκιο θα έχουν, σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλοι στο φόρουμ που βλέπουν αυτή την ανάγκη για περισσότερο moderating. Οπότε προσπαθώντας να βρω μια λύση που θα ικανοποιεί και τους συντάκτες, ρώτησα για να μάθω ποια είναι τα παράπονά σας σχετικά με το φόρουμ και αν χρειάζεται περισσότερο moderating, γιατί έχουν αποχωρήσει παλιότεροι χρήστες ή δεν ποστάρουν τόσο συχνά κλπ. Όποιος έχει διαβάσει το τόπικ ξέρει ότι ελάχιστοι παραπονέθηκαν. Αυτό, σε συνδυασμό με μερικά άλλα (τα οποία θα μπορέσετε να βρείτε στο τόπικ που πόσταρε ο ικόνοκλαστ, μην τα ξαναγράφω, κούραση, άσε που μάλλον θα κατηγορηθώ ότι τα παρουσιάζω όπως θέλω εγώ για δημιουργία εντυπώσεων), με οδήγησαν στην απόφαση ότι οι επιδιώξεις και οι ανάγκες των δύο πλευρών ήταν διαφορετικές και πως δεν μπορούσε να βρεθεί μέση λύση που να μας ικανοποιεί όλους, οπότε το er mag ή θα έπρεπε να κλείσει ή να συνεχίσει με άλλο όνομα. Προτίμησα το δεύτερο, αυτά.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  9. #414
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    To έχετε χάσει λίγο και έχει ξεφύγει πιστεύω. Α, και ξέρω πως χεστήκατε αλλά αυτά τα "εμείς οι του mag" κ.τ.λ. μου φαίνονται κάπως..
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  10. #415
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Εσύ δεν είχες αποχωρήσει;
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  11. #416
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by ikonoklast
    Σίγουρα Κάλκη Γιάννη, απλά για να μη χρειαστεί να μεταφέρετε όλη την κουβέντα σας εδώ, για να διευκολυν8εί η συζήτηση στον παρόν thread, ε, είπα να σας βοη8ήσω λίγο.

    Να μην λέτε και δύο φορές τα ίδια πράγματα.
    Το θέμα είναι πως ως επιχείρημά σου ενάντια στον διαχωρισμό μαγκ/φόρουμ και προκειμένου να υποστηρίξεις μια θέση που σιγουρα μέσω αυτού δεν υποστηρίζεται (ότι είμαστε ελίτ) έχεις μόνο δύο ατάκες του άθεηστ απομονωμένες και κατά συνέπεια παρεξηγίσιμες. Ή και να μην έχουν παρεξηγηθεί, αυτή η αναγωγή σε όλους τους υπόλοιπους του μαγκ δε στέκει. Θεώρησα ότι η σχέση του μαγκ με το φόρουμ είναι μόνο να το τροφοδοτεί με κάποιο υλικό στο οποίο είναι προαιρετικό - προφανώς - το να δωθεί η όποια σημασία.

    Δε θέλω γενικότητες, θέλω μια σαφή απάντηση στο πώς είμαστε η ελίτ.
    this is radio freedom.

  12. #417
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Η "παρουσίαση του προβλήματος" δεν ετοιμάζεται εδώ και καιρό, άλλωστε την απόφαση την πήρα νομίζω κάπου στις αρχές της εβδομάδας. Ο λόγος που έγινε αυτό το τόπικ είναι ότι υπήρχε μπόλικη γκρίνια για το φόρουμ στο μαγκ, και σε συνδυασμό με το ότι εγώ έλειπα κάποιους μήνες, λέω δεν μπορεί, κάποιο δίκιο θα έχουν, σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλοι στο φόρουμ που βλέπουν αυτή την ανάγκη για περισσότερο moderating. Οπότε προσπαθώντας να βρω μια λύση που θα ικανοποιεί και τους συντάκτες, ρώτησα για να μάθω ποια είναι τα παράπονά σας σχετικά με το φόρουμ και αν χρειάζεται περισσότερο moderating, γιατί έχουν αποχωρήσει παλιότεροι χρήστες ή δεν ποστάρουν τόσο συχνά κλπ. Όποιος έχει διαβάσει το τόπικ ξέρει ότι ελάχιστοι παραπονέθηκαν. Αυτό, σε συνδυασμό με μερικά άλλα (τα οποία θα μπορέσετε να βρείτε στο τόπικ που πόσταρε ο ικόνοκλαστ, μην τα ξαναγράφω, κούραση, άσε που μάλλον θα κατηγορηθώ ότι τα παρουσιάζω όπως θέλω εγώ για δημιουργία εντυπώσεων), με οδήγησαν στην απόφαση ότι οι επιδιώξεις και οι ανάγκες των δύο πλευρών ήταν διαφορετικές και πως δεν μπορούσε να βρεθεί μέση λύση που να μας ικανοποιεί όλους, οπότε το er mag ή θα έπρεπε να κλείσει ή να συνεχίσει με άλλο όνομα. Προτίμησα το δεύτερο, αυτά.
    "Προτίμησες το δεύτερο"; Καλημέρα αλλά εσύ έτσι κι αλλιώς είχες εξουσία μόνο για το πρώτο. "Συνεχίζει μ' άλλο όνομα" δεν υπάρχει. Οι συντάκτες του αποφασίζουν αν θέλουν να συνεχίσουν να δουλεύουν μαζί ή όχι.

    Απο μένα (αλλά περίμενε να πουν και οι άλλοι) δώσε ότι λινκ θες αρκεί να μην έχει να κάνει με την εσωτερική λειτουργία του μαγκ. Στα συγκεκριμένα θρεντς που ήταν στο λινκ αν δεν απατώμαι, μπορεί να θεωρήσει η πλέμπα ότι τη θάβουμε οπότε ας μη την αφήνουμε σε αμφιβολία. Αλλά ξαναλέω, περίμενε να πουν και οι άλλοι.
    this is radio freedom.

  13. #418
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Όσο για την "γκρίνια για το φόρουμ στο μαγκ" μη το αφήνεις έτσι στον αέρα. Η συζήτηση ήταν για να διαπιστωθεί αν και πώς το φόρουμ παρεμβαίνει στη λειτουργία του μαγκ. Κάποιοι θεώρησαν ότι παρεμβαίνει, το συζητήσαμε, εγώ προσωπικά έλεγα όχι και είχα ρίξει και μακροσκελείς καβγάδες με τον Χελμ επειδή ήμουν κατά του αυστηρού μοντερέητινγκ.
    this is radio freedom.

  14. #419
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Το μαγκ το διαβάζει κανείς ή τζάμπα μαλώνετε;
    Εννοώ υπάρχει κάποιο κάουντερ; ποστάρετε αριθμούς

    in b4 counter strike, numbers.

  15. #420
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Φίλε χρήστη Κάλκιε (ευχαριστώ για την στήριξη στο ikonoklast thread pal!!), δεν ξέρω αν έγινε σαφές απο 4 ολόκληρα threads στο λινκ που ο Dragonlord έκανε edit.
    Για να σε βοη8ήσω είναι τα threads forum, αποχώρηση helm, ikonovlaks και "kai to pio simantiko":

    www.redtube.com


    Πέρα απο το μεγάλο πρώτο ποστ μου και αυτή την πρόσφατη συνεισφορά, εγώ δεν μπορώ να προσφέρω κάτι περισσότερο σε "σοβαρότητα" σε αυτή τη συζήτηση. Για να είμαι ειλικρινής εξαρχής δεν είχα καταλάβει πώς μπορεί να γίνει σοβαρή συζήτηση με ξεκούμπωτους και ψωνισμένες απλά αφού παρατήρησα στα ξεκατινιάσματα σας ότι σε κάποιους λείπει, ε, είχατε και την ευκαιρία να την έχετε. Μπορείτε να αρνη8είτε τα προφανή, να παραμείνετε ξεκούμπωτες, να μη βγάλετε άχνα (όπως η πλειοψηφία των "συντακτών" που ξεσαλώνει στις συζητήσεις ουσίας στα κρυφά forums), να γίνετε ακόμη μεγαλύτερα ξεπλύματα. Μπορεί και ο κα8ένας να κρίνει για τον εαυτό του γιατί έχουμε δημοκρατία.

    Γι' αυτό παρακαλώ τον φίλο χρήστη αντμιν Dragonlord να μην κάνει edit εκ νέου το ποστ μου. Πάω για κάνα μπυράκιε.

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 16:34
  2. που?
    By Tonosalata in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 06-10-2008, 15:48
  3. Ξέρετε που..
    By carheart in forum Literature
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2008, 16:47
  4. που βάζει σε σκέψεις
    By Antrikos in forum General Discussion
    Replies: 38
    Last Post: 03-10-2005, 01:50
  5. Replies: 22
    Last Post: 13-06-2004, 11:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •