Page 22 of 119 FirstFirst ... 1220212223243272 ... LastLast
Results 316 to 330 of 1775

Thread: Το ER που θέλουμε.

  1. #316

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Δεν σου λέει αυτό, σου λέει ότι μπορείς να τα ποστάρεις όπως όλος ο κόσμος και όχι με λινκ στο μαγκ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #317
    διασκεδάννυμ cancer's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    sta vouna.
    Posts
    5,572

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    ksanapetagomai wsan ti mpoutsa auti ti fora gia na pw oti auti i taktiki stis epiloges twn reviews den apexei kai toso poly apto download thread pou xarikate pou kleisate. kai an kapoios ftaiei pou ena review den exei oute mia apantisi einai perissotero o sintaktis pou kanei kritiki se kati pou "den to kserei i mana tou" (xwris to arnitiko fortio tis ekfrasis omws). ki oi ipoloipoi exoun ta idia mesa gia na enimerwnontai gia ti mousiki pou tous endiaferei, psagmeni h oxi toso, ki epeidi sta internets pleon iparxei ipervolika polli pliroforia (kai ipervolika polli mousiki), ti8etai 8ema proteraiotitwn gia ton ka8ena kai eniote apla den tixainei bre aderfe.

  3. #318
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Καλά, γενικά στα παπάρια μου αλλά δεν νομίζω ότι έχει και νόημα να συνεχίσω να ποστάρω σ' αυτό το 8ρεντ.

    Ή εγώ κοροϊδεύομαι ή εσείς.

  4. #319
    Bastard Samurai Pitsadoros's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    σκατά και εμετός
    Posts
    2,842

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    ok pleon pisteuw oti eipes kati poli megalo pou den pianw k tha anagkastw na sou tilefwnisw
    Cut your flesh and worship Santa

  5. #320

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Δεν σου λέει αυτό, σου λέει ότι μπορείς να τα ποστάρεις όπως όλος ο κόσμος και όχι με λινκ στο μαγκ.
    ...το οποίο, εδώ που τα λέμε, ήταν από τις μεγαλύτερούς μου φόβους όταν μου είχαν προτείνει κάποιοι γιούζερς πριν από 4 χρόνια να δημιουργηθεί το er mag - αν κάποιος από το πρώτο team θυμάται, θα το επιβεβαιώσει. Δεν μου άρεσε που κάποιοι θα ποστάρουν "αφ'υψηλού" και ως η *επίσημη* φωνή του er όταν μπορούσαν να το κάνουν από το φόρουμ. Εκείνη την εποχή είπαμε απλά ότι έτσι θα μπορέσουμε να έχουμε σχέσεις με εταιρείες για να παίρνουμε πρόμο και προσκλήσεις ώστε να έχουμε μπόλικη ύλη, που το φόρουμ ποτέ δεν θα μπορούσε να καλύψει, και στην τελική να φτιάξουμε ένα όντως ανεξάρτητο περιοδικό. Ίσως οι εποχές να έχουν αλλάξει, ίσως όπως λέει ο ικόνοκλαστ να υπάρχει ήδη άπειρη πληροφορία και να είναι πιο σημαντικό να ποστάρονται 10 κριτικές το μήνα από αξιοπρόσεκτα άλμπουμ από τα 100 το μήνα για να υπάρχει πληρότητα ύλης. Για το οποίο επαρκεί (και περισσεύει) το φόρουμ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  6. #321
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    666

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    βγάζεις τίποτα απο αυτή την ιστορία ;

  7. #322

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Dragonlord θα κάνω πιθανότατα το μοναδικό σοβαρό ποστ μου εδώ. Φρόντισε το ι αρ λίγο. Αναφέρομαι για ευνόητους (!) λόγους μονάχα στο φόρουμ.

    Βάλε 2 μοντς σε κάθε φόρουμ, ενεργούς χρήστες με όρεξη να ασχοληθούν. Με το να ασχοληθούν δεν εννοώ να σβήνουν τόπικς (βλέπε παρακάτω) αλλά να είναι εδώ να κάνουν κανά σπλιτ, όχι να έχουν να μπουν 600 χρόνια. Ας μην είναι οι ιδιοι με αντμιν και γκλόμπαλ, δεν έχει νόημα. Οι ίδιοι μπορούν μετά να φροντίσουν τα φόρα τους, κάθε ένα έχει άλλες ανάγκες.

    Φρόντισε (μέσω των μοντ) λίγο να τηρούνται μερικοί κανόνες (όχι συμπεριφοράς, αυτό είναι ακόμα παρακάτω), όπως πχ το πως και αν θα ποστάρονται λινκς για εμπορικα πράματα και σε τι επίπεδο μπορεί να φτάνει το πορνογραφικό και γενικά "ακραίο" περιεχόμενο του φόρουμ.

    Θωράκισε νομικά το φόρουμ αν αυτό χρειάζεται, με ντισκλέιμερς και κανόνες πχ, που οφείλει να γνωρίζει ο κάθε χρήστης.

    Κάνε το ι αρ διαφορετικό, φτιάξε ένα τέμπλειτ που του πάει (αηδία κάτι κίτρινα εικονίδια που έχουμε) και ανανέωσε τα εμότικα που έχουμε, το 1/3 χρησιμοποιείται. Το πηπββ 3 έχει πολλές αηδιούλες, κάποιες είναι γαμώ και απαραίτητες στο ι αρ (βλέπε το ιγκνορ) κάποιες πρέπει να φύγουν γιατί μάλλον δεν ταιριάζουν στο φόρουμ (βλέπε το ριπόρτ ποστς).

    Νομίζω πως το έκανες, αλλά αν όχι ξεκαθάρισε τι παίζει με τα φαν κλαμπ. Αν σε ψήνει, φέρε κι άλλα από διαφορετικούς χώρους, πλάκα θα έχει.

    Για τη συμπεριφορά και το επίπεδο και τέτοιες πίπες, δεν έχει νοήμα να κουράσουμε, είναι η 5η φορά που τα βλέπω δω μέσα. Το ι αρ είναι για όλους, όλοι γράφουμε όπως μας καυλώσει και πραγματικά υπάρχουν πάμπολα θαυμάσια φόρα με κανόνες εκεί έξω για κάποιον που θέλει κάτι διαφορετικό. Ή τσάμπα δικό σας μπλογκ. Αν κάποιος πραγματικά πρήζει αρχίδια και ξεσηκωθεί ολόκληρο το ι αρ η κάποιο φόρουμ εναντίον του, συζητάμε επί συγκεκριμένης βάσης. Αυτός σίγουρα δεν είναι ο ρέιζορ, ούτε ο καντίρου πχ.

    Κάνε κανά ιβεντ για γίνει τζέρτζελο.

    έντιτ: Αυτό είναι το ποστ μου νούμερο 5001.

    έντιτ 2: Το αθλέτιξ είναι ΕΥΚΟΛΑ το καλύτερο φόρουμ.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  8. #323
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Εκείνη την εποχή είπαμε απλά ότι έτσι θα μπορέσουμε να έχουμε σχέσεις με εταιρείες για να παίρνουμε πρόμο και προσκλήσεις ώστε να έχουμε μπόλικη ύλη, που το φόρουμ ποτέ δεν θα μπορούσε να καλύψει, και στην τελική να φτιάξουμε ένα όντως ανεξάρτητο περιοδικό. Ίσως οι εποχές να έχουν αλλάξει, ίσως όπως λέει ο ικόνοκλαστ να υπάρχει ήδη άπειρη πληροφορία και να είναι πιο σημαντικό να ποστάρονται 10 κριτικές το μήνα από αξιοπρόσεκτα άλμπουμ από τα 100 το μήνα για να υπάρχει πληρότητα ύλης. Για το οποίο επαρκεί (και περισσεύει) το φόρουμ.
    Χοχ.
    Κι εγώ τον καφέ μου τώρα τον έχω ακουμπήσει πάνω σε 2500 πρόμος! και συγγνώμη που συμμετέχω στις 8 η ώρα το πρωί, είχα 10 συναυλίες να καλύψω σήμερα!
    Αν δεν βρίσκεις αυτή τη διαστρέβλωση που προκαλείς στο πως λειτουργεί το μαγκ κατ' ελάχιστον αισχρή δεν ξέρω πραγματικά τι να σου πω.

    Κατά τ' άλλα, οι υπόλοιποι είστε ακόμα χειρότεροι. Αυτοκαθοριστήκατε ως πλέμπα, επιλέξατε οι ίδιοι την ελίτ σας και μαζί της καλλιεργήσατε το κόμπλεξ σας. Ίσως εκ μέρους της συντακτικής ομάδας του Electric Requiem Online Magazine (όπως το βάφτισε ο παραπάνω κύριος):
    this is radio freedom.

  9. #324

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Για να καταλάβω, η συντακτική ομάδα του φόρουμ, μούτζωσε όλο το υπόλοιπο; Πάω για ύπνο, αλλά είμαι πολύ περίεργος να σε δω να το στηρίζεις αυτό. Δώσε μου κάτι να ανοίξει το μάτι μου σε μερικές ώρες.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  10. #325
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Odonian
    Για να καταλάβω, η συντακτική ομάδα του φόρουμ, μούτζωσε όλο το υπόλοιπο; Πάω για ύπνο, αλλά είμαι πολύ περίεργος να σε δω να το στηρίζεις αυτό. Δώσε μου κάτι να ανοίξει το μάτι μου σε μερικές ώρες.
    Όχι, εγώ ίσως ως αντιπρόσωπος της συντακτικής ομάδας του ER mag μουτζώνω τους μη-ανώτερους χρήστες, δηλαδή τους μη-συντάκτες του ER mag επειδή είμαι ανώτερη πάστα και πιο ψηλά στην ιεραρχία και αυτοί είναι πλέμπα.

    το 99% των ποστς περι μαγκ σ' αυτό το θρεντ μου προκαλούν αναγούλα.
    this is radio freedom.

  11. #326

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Ήρθε η ώρα να κάνετε το τόπικ που θα τα βάλει όλα σε τάξη τότε
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  12. #327
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    κανένα τόπικ. δεν είμαστε υποχρεωμένοι να απολογηθούμε σε αναλώσιμους, κατώτερους, καθημερινούς, αφελείς μικρο-χρήστες. εξουσία είμαστε, get real.

    - ghetto boyz 13
    this is radio freedom.

  13. #328
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Odonian
    Για να καταλάβω, η συντακτική ομάδα του φόρουμ, μούτζωσε όλο το υπόλοιπο;
    τώρα που το σκέφτομαι, αυτό εννοούσα. ξενύχτι. ήμουν στο πάρτυ του ER Mansion με τις κόκες και τις γκόμενες, δε λειτουργώ καλά, συγγνώμη!
    this is radio freedom.

  14. #329

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Khalkji
    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Εκείνη την εποχή είπαμε απλά ότι έτσι θα μπορέσουμε να έχουμε σχέσεις με εταιρείες για να παίρνουμε πρόμο και προσκλήσεις ώστε να έχουμε μπόλικη ύλη, που το φόρουμ ποτέ δεν θα μπορούσε να καλύψει, και στην τελική να φτιάξουμε ένα όντως ανεξάρτητο περιοδικό. Ίσως οι εποχές να έχουν αλλάξει, ίσως όπως λέει ο ικόνοκλαστ να υπάρχει ήδη άπειρη πληροφορία και να είναι πιο σημαντικό να ποστάρονται 10 κριτικές το μήνα από αξιοπρόσεκτα άλμπουμ από τα 100 το μήνα για να υπάρχει πληρότητα ύλης. Για το οποίο επαρκεί (και περισσεύει) το φόρουμ.
    Χοχ.
    Κι εγώ τον καφέ μου τώρα τον έχω ακουμπήσει πάνω σε 2500 πρόμος! και συγγνώμη που συμμετέχω στις 8 η ώρα το πρωί, είχα 10 συναυλίες να καλύψω σήμερα!
    Αν δεν βρίσκεις αυτή τη διαστρέβλωση που προκαλείς στο πως λειτουργεί το μαγκ κατ' ελάχιστον αισχρή δεν ξέρω πραγματικά τι να σου πω.

    Κατά τ' άλλα, οι υπόλοιποι είστε ακόμα χειρότεροι. Αυτοκαθοριστήκατε ως πλέμπα, επιλέξατε οι ίδιοι την ελίτ σας και μαζί της καλλιεργήσατε το κόμπλεξ σας. Ίσως εκ μέρους της συντακτικής ομάδας του Electric Requiem Online Magazine (όπως το βάφτισε ο παραπάνω κύριος):
    Τι λες ρε άνθρωπε, δεν είπα ότι στο μαγκ γαμιόμαστε στα πρόμο και τις προσκλήσεις, το σκεπτικό με το οποίο το δημιούργησα εξήγησα. Άσε τη μύγα κάτω λέμε.

    Κατά τα άλλα, όπως το θέτεις, μάλλον η συντακτική ομάδα (ή έστω ένα μέρος αυτής) αυτοκαθορίστηκε ως ελίτ. Μην ξεχνάς ότι για να καταδεχτείτε να συζητήσετε ανοιχτά με τους υπόλοιπους χρήστες για τα προβλήματα/παράπονά σας από το φόρουμ πέρασαν δέκα μέρες και κάτι ακόμα, το πιο σημαντικό.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  15. #330

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Odonian
    Dragonlord θα κάνω πιθανότατα το μοναδικό σοβαρό ποστ μου εδώ. Φρόντισε το ι αρ λίγο. Αναφέρομαι για ευνόητους (!) λόγους μονάχα στο φόρουμ.

    Βάλε 2 μοντς σε κάθε φόρουμ, ενεργούς χρήστες με όρεξη να ασχοληθούν. Με το να ασχοληθούν δεν εννοώ να σβήνουν τόπικς (βλέπε παρακάτω) αλλά να είναι εδώ να κάνουν κανά σπλιτ, όχι να έχουν να μπουν 600 χρόνια. Ας μην είναι οι ιδιοι με αντμιν και γκλόμπαλ, δεν έχει νόημα. Οι ίδιοι μπορούν μετά να φροντίσουν τα φόρα τους, κάθε ένα έχει άλλες ανάγκες.

    Φρόντισε (μέσω των μοντ) λίγο να τηρούνται μερικοί κανόνες (όχι συμπεριφοράς, αυτό είναι ακόμα παρακάτω), όπως πχ το πως και αν θα ποστάρονται λινκς για εμπορικα πράματα και σε τι επίπεδο μπορεί να φτάνει το πορνογραφικό και γενικά "ακραίο" περιεχόμενο του φόρουμ.

    Θωράκισε νομικά το φόρουμ αν αυτό χρειάζεται, με ντισκλέιμερς και κανόνες πχ, που οφείλει να γνωρίζει ο κάθε χρήστης.

    Κάνε το ι αρ διαφορετικό, φτιάξε ένα τέμπλειτ που του πάει (αηδία κάτι κίτρινα εικονίδια που έχουμε) και ανανέωσε τα εμότικα που έχουμε, το 1/3 χρησιμοποιείται. Το πηπββ 3 έχει πολλές αηδιούλες, κάποιες είναι γαμώ και απαραίτητες στο ι αρ (βλέπε το ιγκνορ) κάποιες πρέπει να φύγουν γιατί μάλλον δεν ταιριάζουν στο φόρουμ (βλέπε το ριπόρτ ποστς).

    Νομίζω πως το έκανες, αλλά αν όχι ξεκαθάρισε τι παίζει με τα φαν κλαμπ. Αν σε ψήνει, φέρε κι άλλα από διαφορετικούς χώρους, πλάκα θα έχει.

    Για τη συμπεριφορά και το επίπεδο και τέτοιες πίπες, δεν έχει νοήμα να κουράσουμε, είναι η 5η φορά που τα βλέπω δω μέσα. Το ι αρ είναι για όλους, όλοι γράφουμε όπως μας καυλώσει και πραγματικά υπάρχουν πάμπολα θαυμάσια φόρα με κανόνες εκεί έξω για κάποιον που θέλει κάτι διαφορετικό. Ή τσάμπα δικό σας μπλογκ. Αν κάποιος πραγματικά πρήζει αρχίδια και ξεσηκωθεί ολόκληρο το ι αρ η κάποιο φόρουμ εναντίον του, συζητάμε επί συγκεκριμένης βάσης. Αυτός σίγουρα δεν είναι ο ρέιζορ, ούτε ο καντίρου πχ.

    Κάνε κανά ιβεντ για γίνει τζέρτζελο.

    έντιτ: Αυτό είναι το ποστ μου νούμερο 5001.

    έντιτ 2: Το αθλέτιξ είναι ΕΥΚΟΛΑ το καλύτερο φόρουμ.
    Γενικότερα νομίζω ότι έχω δείξει ότι προσπαθώ να βάλω μια καλώς εννοούμενη και όπως την παρουσιάζεις τάξη από όταν γύρισα, εντάξει, από την άλλη έλειπα αρκετό καιρό, δεν έχω άπειρο χρόνο και τον περισσότερο χρόνο που έχω αφιερώσει τον τελευταίο καιρό στο er τον έχω αφιερώσει στο mag. Αν υπάρχουν πιο συγκεκριμένες προτάσεις για mods, θα με βοηθούσες. Και ναι, αν φέρεις πίσω τον γκάμπριελ, σε βάζω σούπερ μοντ! Το να ποστάρω νέους κανόνες/disclaimer είναι κάτι που το σκέφτομαι εδώ και καιρό, κάποια στιγμή θα γίνει.

    Για το τέμπλειτ χτες μιλάγαμε με τον deggial, προηγουμένως υπήρχαν άλλες προτεραιότητες, αυτό πλέον όμως είναι το επόμενο μάλλον που θα γίνει. Αυτά που έχουν μπει τώρα ήταν ετοιματζίδικα και προσωρινά για να κάνουμε τη δουλειά μας. Αν σκέφτεστε τίποτα σε χρωματικό συνδυασμό δεν κάνει κακό να ρίξετε καμιά ιδέα, σκεφτόμουν πάλι κάτι σε γκρι/τιρκουάζ όπως αυτό που είχαμε παλιά. Αν μάλιστα κάποιος μπορεί να φτιάξει ένα όμορφο template, ακόμα καλύτερα.

    Με την ιδέα των φαν κλαμπ δεν ενθουσιάζομαι, πλέον άλλωστε με το ιντερνέ δεν έχουν και τόσο νόημα όσο παλιά που έπαιρνες κανα newsletter με νέα που δεν τα έβρισκες αλλού κλπ. Από την άλλη, δεν θέλω να κρεμάσω κανέναν, έχω υποσχεθεί σε κάποια φαν κλαμπ φόρουμ και θα κρατήσω την υπόσχεση. Έσβησα όσα δεν είχαν πλέον λόγο ύπαρξης, πήγα να σβήσω και το μετάλλικα αλλά σκέφτηκα ότι στο music δεν πρόκειται ποτέ να γίνει νορμάλ συζήτηση γι'αυτούς γιατί πάντα θα πετάγονται άτομα για να πουν ότι ξεπουλήθηκαν στο ντέμο, οπότε αφού συνεχίζουν να υπάρχουν και τα άλλα το άφησα κι αυτό.

    Για το τελευταίο και το πώς βλέπουμε το er έχουμε πάνω κάτω την ίδια γνώμη, απλώς θέλω να προσθέσω σαν υποσημείωση ότι δεν παύει να είναι ένα ιδιωτικό site, άσχετα από το πώς επιλέγει ο ιδιοκτήτης να το τρέξει. Για να μην παρεξηγούμαι δηλαδή όταν μία στο τόσο μπορεί να πάρω κάποια απόφαση που δε βρίσκει σύμφωνη την πλειοψηφία, τίποτα άλλο.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 16:34
  2. που?
    By Tonosalata in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 06-10-2008, 15:48
  3. Ξέρετε που..
    By carheart in forum Literature
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2008, 16:47
  4. που βάζει σε σκέψεις
    By Antrikos in forum General Discussion
    Replies: 38
    Last Post: 03-10-2005, 01:50
  5. Replies: 22
    Last Post: 13-06-2004, 11:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •