Page 10 of 119 FirstFirst ... 891011122060110 ... LastLast
Results 136 to 150 of 1775

Thread: Το ER που θέλουμε.

  1. #136
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Pantreythkes?
    Life begins at 45°.

  2. #137

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by ikonoklast
    Βασικά για όλους όσους λένε για trolling, τύπου Troufas, και μιας και αναφέρ8ηκε το /b/,

    This is a message to all newfags and cancer currently killing ER, What the fuck do you think this is, some place where you can just waltz in unannounced and be received with arms wide open? WELL FUCK THAT! This is motherfucking ER, bitch. WE call the shots. WE ALWAYS get shotgun. WE dont give a fuck who you are, because WE are infinitely more important than you. WE are always first in line. WE always fuck the hot chick before she gets acne and settles for you. WE rob banks, charities, and ANYONE else who fucking pisses us off. This place is more than just a place, faggot, it is an IDEOLOGY. And this ideology says you need to GET THE FUCK OUT. No one here will ever like you. WE have already established cliques, slop-worthy-hoes, and prop-worthy-bros, GOT IT? WE are the ideology of elitism, exploitation, and lulz. This isn't a fucking game, kid, so don't try to tag along. You're talking to people who have been around the block AND THEN SOME. WE pioneered class. WE made 'cool' cool. And you? What have you done? Jerked off in the shower? WE INVENTED JERKING OFF IN THE SHOWER, you stupid bitch. There is a clear-cut, defined, infinitely thick WALL between you and us. WE built the wall that keeps you fags OUT. So don't try to act like you know what the fuck is going on, because you dont. You just do NOT. But you really think you can compete with ER? LOL WOW Don't make me start flaming you. Are you forgetting who we are? WE are the ones who film people like you getting fucking destroyed by us. WE will rip your ASSHOLE out of your fucking rectum, STITCH IT on top of your pitiful dick hole, and then fuck you in the VAGINA we just made for you. SO WE MAKE YOU INTO A BITCH. Do you get it now? This site isnt a game, it isnt a place to 'chill' with your fags, and it isnt some fucking haven where people like you can get acceptance from people like US. IT ISNT GOING TO HAPPEN. JUST GTFO.
    Για μένα αυτό είναι το ER που 8έλω. Ρωτήστε τον αποπάνω χρήστη τι συμπεριφορά αντιμετώπισε όταν είχε πρωτογραφτεί στο φόρουμ (και παρολαυτά τον αγαπήσαμε). Ωστόσο όλοι ξέρουμε/τε ότι ειδικά τώρα το ER απέχει μίλια απο αυτό γιατί είναι ένα σοβαρό μουσικό φόρουμ με το mag, τα reviews του και τα όλα του. Δεν εξετάζω αν αυτό είναι κακό (γιατί το 8έλει η πλειοψηφία), όμως αν υπάρχει λίγο trolling εδώ κι εκεί (που πλέον δεν υπάρχει ούτε αυτό), μην κλαίτε το μουνί σας γιατί το πραγματικό trolling είναι εκεί έξω
    Να σου πω, κι εγώ έτσι το έβλεπα στην αρχή - και πίστευα πως έτσι ήταν. Το πρόβλημα σε αυτό το attitude είναι ότι αργά ή γρήγορα πολλοί από αυτούς που "κρατάς" απ'έξω πιθηκίζουν την αποδεκτή συμπεριφορά της κοινότητας οπότε αυτό το πράγμα εκφυλίζεται γιατί είναι κουλ να είσαι στην ελίτ, αλλά η ελίτ είναι πλέον μια παρωδία του εαυτού της και δεν έχει νόημα να διατηρείται το attitude, γιατί από ένα σημείο κι έπειτα αντί να την προστατεύει τη διαβρώνει. Ίσως. Αυτός είναι και ο βασικός προβληματισμός μου, μήπως δηλαδή φτάσαμε σε ένα σημείο που η όλη αυτή συμπεριφορά αντί να βοηθά στρέφεται στην ουσία εναντίον του er.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  3. #138

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by BLi
    [zER]Pantreythkes?
    Oui, I'm the damn paterfamilias! Εδώ και μισό χρόνο.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  4. #139
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Ante re, gratz.

    Symfonhste kai me to diko mou post kapoios e. Ta eipa xyma.
    Life begins at 45°.

  5. #140

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by BLi
    [zER]An thelete th gnomh mou, nomizo stis arxes htan poly pio pareistiko to klima. Klikes opos tha legan orismenoi. Argotera arxise na eisxorei kosmos apo pantou, na postaroun atoma pou kaneis mas den eixe gnorisei pote (apo konta), na fernoun tis parees tous, na dhmiourgoun "klikes" me th seira tous kai katalhksame na eimaste h meiopshfia pou exane to endiaferon ths siga-siga kai stamathse kai to trelo posting. Milao se "emeis" giati hmoun apo ta atoma pou eixan gnomh gia to forum sto ksekinhma tou. Sygxorhste me.

    To xavale kai oi "kathysterhmenoi" den eleipan pote apo to forum. Ayto pou allakse ta teleytaia xronia einai h antimetopish tous. Kapote apla tous kaname na vazoun ta klamata kai na ta paratane. Tora epimenoun.

    Ayta sth 1:20am. Variemai.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  6. #141
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Ok isos einai ligo "ypervoliko". Ayto pou ennoousa tespa einai oti den einai aparaithta "xeirotero" to forum, oute exei parei thn katrakyla h kati. To mono pou exei allaksei einai oti stis arxes malakizomastan metaksy mas kai eixe plaka. Pleon den exei tosh (gia emas). Opote apla perimenoume na emfanistei kapoio thema pou mas endiaferei/afora kai kanoume sovara posts san ayto.
    Life begins at 45°.

  7. #142
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Είμαι σχετικά νέοπας και δεν έχω αντίληψη του πώς ήταν το ER πιο παλιά.Ξέρω όμως πως τον τελευταίο χρόνο που ασχολούμαι μαζί του, ότι έχω βρεί αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα να διαβάσω, έχω ανταλλάξει απόψεις για μουσική, και έχω πεθάνει στα γέλια με υπερθε'ι'κά posts.Έχω δει καμμένους, αλλά έχω δει και μερικά "γαμώ τα άτομα". Τα έχω πάρει άσχημα με μερικούς (μια εποχή ήθελα να ξετομαριάσω τον "πάνκη" και να βάλω το δέρμα του για χαλί στο σαλόνι μου) και έχω κάνει κι εγώ με την σειρά μου απίστευτες γελοιότητες όπως το κάρβουνο-θρεντ "τι θέλετε?".Δέν νομίζω οτι το ER παει κατα διαόλου επειδή πέφτει το επίπεδο λόγω των νέων users.Πιστεύω την κλασική καραμέλα οτι "τις περισσότερες φορές έχουμε αυτό που μας αξίζει".Και το ER, αν και έχει πολύ κάρβουνο (σαν και του λόγου μου) είναι ένα πολύπλευρο μέσο που μπορείς τόσο να μαλακιστείς όσο και να επικοινωνήσεις.Το καφριλίκι και οι ωμότητες δεν είναι προνόμιο καμιάς γενιάς.Συνδιαμορφώνται.Πάντα θα υπάρχουν ανάπηροι που θα το παίζουν "ειδικοί" ή που θα βγάζουν το σακάτικο "εγώ" τους μέσα από ένα πληκτρολόγιο πάνω στους άλλους, και η αναλογία τους δεν περιορίζεται μέσω moderating.Αυτό το πράγμα δεν νικιέται ούτε με χημειοθεραπεία.Όσο το ER επιτρέπει και φιλοξενεί όλο το φάσμα των εκφράσεων, θα είναι υγιές.Το ER δεν νομίζω οτι είναι περισσότερο καρκινιάρικο απ' ότι η υπόλοιπη (virtual ή μη) ελληνική κοινωνία.Αυτά
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

  8. #143

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by BLi
    [zER]Ok isos einai ligo "ypervoliko". Ayto pou ennoousa tespa einai oti den einai aparaithta "xeirotero" to forum, oute exei parei thn katrakyla h kati. To mono pou exei allaksei einai oti stis arxes malakizomastan metaksy mas kai eixe plaka. Pleon den exei tosh (gia emas). Opote apla perimenoume na emfanistei kapoio thema pou mas endiaferei/afora kai kanoume sovara posts san ayto.
    Δε νομίζω ότι λες κάτι υπερβολικό, νορμάλ μου φάνηκε το ποστ. Δε διαφωνώ γενικά, ο μόνος προβληματισμός μου είναι στο πιο πάνω ποστ μου.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  9. #144
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Κατ'αρχάς συγχαρητήρια, να ζήσετε ευτυχισμένοι και καλωσήρθατε στο κλαμπ των συμβιβασμένων! (Μην τους πιστέψετε ποτέ!)

    Εμένανε από όλα πιο πολύ μου άρεσε το ποστ που απαντούσες στον μορμ, και αυτό μοστράρω σαν γιούζερ που βαριέται να γράψει πολλά. Μέχρι πριν μου άρεσε και του Σύμπου και του ταμαγκοθιού.

    Εγώ άλλωστε δεν βλέπω μεγάλη διαφορά, όταν μπήκα με ενδιέφερε να διαβάσω πιο πολλούς γιούζερς και να γράψω κάτι παρπάνω και τώρα με ενδιαφέρει να διβάσω λιγώτερους αλλά με ενδιαφέρει το ίδιο. Δεν είναι ότι υπάρχει και κανά φόρουμ που γουστάρω τους πάντες. Ακόμα από ελληνικά το ΕΡ είναι, άσε που καλύπτει αρκετές πληροφοριακές ανάγκες σε ένα μέρος (κάνα δίσκο, κάνα λάιβ, πώς ήταν το κλίμα στο Καραϊσκάκη, τέτοια).

    Από σοβαρές συζητήσεις, θα έλεγα ότι για μένα είναι ευθέως ανάλογο των γιούζερς που με ενδιαφέρουν γενικά οι απόψεις τους. Αραίωσαν το ίδιο. Άσε που έχουμε πει και αρκετά και τα λέμε όλοι καλύτερα με τους φίλους μας από κοντά.

    Έχει καλά παιδιά πάντως το ΕΡ. Εμένανε μ'αρέσει.Κι ας είναι φλωράντζες οι μισοί.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  10. #145
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Quote Originally Posted by BLi
    [zER]Pantreythkes?
    Oui, I'm the damn paterfamilias! Εδώ και μισό χρόνο.


    Συγχαρητήρια Πάνο.

    ποστ πιξ!
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  11. #146
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Ford Prefect

    άσε που καλύπτει αρκετές πληροφοριακές ανάγκες σε ένα μέρος (κάνα δίσκο, κάνα λάιβ, πώς ήταν το κλίμα στο Καραϊσκάκη, τέτοια).



    χαχα ξερω απο ΠΟΙΟ ποστ το γραφεις αυτο!
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  12. #147
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    χαχα, όχι μόνο αυτό ρε, και για έπικ φίλινγκ λέω, το 3-0 με την Βρέμη π.χ., αλλά ναι, καλό παράδειγμα! :Ρ Γι'αυτά χρειάζεσαι έγκυρη ενημέρωση από πολλές πηγές, ο ήχος δεν ταξιδεύει παντού το ίδιο κλπ ηχοληπτικά :Ρ
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  13. #148
    inactive X's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,809

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Αυτός είναι και ο βασικός προβληματισμός μου, μήπως δηλαδή φτάσαμε σε ένα σημείο που η όλη αυτή συμπεριφορά αντί να βοηθά στρέφεται στην ουσία εναντίον του er.
    Egw ti to toso diaforetiko eipa dld k t'akousa?

  14. #149
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    σχετικά με το "παλιά ήταν καλύτερα" που αναφέρθηκε ότι λέει η μάνα κάποιου χρήστη και γενικά το λένε όλοι οι 50χρονών+, ο Κ.Ανάν έχει γράψει σχετικά "παλιά δεν υπήρχε το champions league, το delivery και οι Voivod. Άρα δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης".

    νομίζω πολύ κακό για το τίποτα, πάντα θα υπάρχουν οι γαμάτοι users που θα μπορείς να παεις μια κουβέντα μαζί τους, πάντα θα υπάρχουν αυτοί που θα σου σπάνε τα αρχίδια και είτε θα τους απαντάς είτε θα τους αγνοείς, πάντα θα υπάρχουν τα ανέκδοτα του candiru, πάντα θα υπάρχουν και αυτοί που θα απαντάνε στα ποστς του candiru με "το ignore πλησιάζει", "στην αρχή δεν το σκεφτόμουν το ignore αλλά τώρα με ψήνει άσχημα", "ignore για να σωθείτε" κλπ.

    nothing ever changes.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  15. #150

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Εν τω μεταξύ αντιληφθείτε λίγο ποιοί τα λένε αυτά. Εξαιρετικά ενδιαφέρον κοινωνικό φαινόμενο.

    Ποιοί να τα αντιληφθείτε όμως;; Σταματημό δεν έχει!

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 16:34
  2. που?
    By Tonosalata in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 06-10-2008, 15:48
  3. Ξέρετε που..
    By carheart in forum Literature
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2008, 16:47
  4. που βάζει σε σκέψεις
    By Antrikos in forum General Discussion
    Replies: 38
    Last Post: 03-10-2005, 01:50
  5. Replies: 22
    Last Post: 13-06-2004, 11:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •