Page 63 of 119 FirstFirst ... 1353616263646573113 ... LastLast
Results 931 to 945 of 1775

Thread: Το ER που θέλουμε.

  1. #931
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Ford Prefect
    Τις υποννοεί. Αγαπάει Κάλκι= ΠΟΥΣΤΑΚΙ.
    μιλαει σοβαρα και βγαζει και συναισθημα.μαλλον ερωτευτηκε.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  2. #932
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Να κάνω τόπικ αποχώρησης από τα ΦΑΡΣΑΛΑ;
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  3. #933
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    100

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Μιας και αναφερθηκε το όνομα μου, απλά γράφω το εξης για την άποψη μου περι αυστηρου μοντερεητινγκ.

    @ "ΤΕΛΙΤΣΑ" ή " . "
    Βαλε και το εξης δεδομενο στο μυαλο σου. Δε γραφω καθολου στο φορουμ. Για διαφορους λογους και οχι επειδη θεωρω οτι ειναι σκατα. Ειναι καθαρα θεμα γενικής άποψης. Οποτε εκανα μια προταση ωστε να τη χρησιμοποιησουν αυτοι που ασχολουνται. Αρα ενδεχεται να ήταν και λαθος.

    Ειπα να συζητάμε ολοι μαζι για το αν θα banαριστει κάποιος ή το τρόπο που θα χειριστουμε ηλιθια ποστς ώστε να ειναι αντικειμενικότερη η κριση και σωστοτερη η απόφαση.
    Στο φορουμ απ'οσο καταλαβαινω υπαρχει ενα 10% απαραδεκτο. Το μοντεραητινκγ εχει να κανει και με προριδιποιησεις ή με επεξηγηση πανω σε κάποιο ποστ και όχι μονο με μπαν ωστε τελικα να διαχωριστει ένα καλο φόρουμ απο ενα σκατα φορουμ (μακροπροθεσμα).

    Τα ορια ευθιξιας ειναι δυσδιακριτα σε μια τετοιου ειδους επικοινωνια. Αρα δυσδιακριτη και η κριση τους απ τους μοντερεητορς. Ετσι αν ειναι περισσοτεροι θαναι κι αντικειμενικοτερο το αποτελεσμα. Μονο αυτο.

    Επισης το να παρατηρεις μια άποψη σε συζητηση, να γνωριζεις ότι μπορει να παρατηρεις μια ΜΗ ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΗ αποφαση (γιατι απλά ως παρατηρητης ειδες τα χιντεν) . Αυτο σημαινει συζητηση. οτι ενδεχεται να με πεισει κάποιος για τη γνωμη του και να μου εξηγησει οτι εχω λάθος. Οποτε μη παρουσιαζεις κάτι τετοιο ως τη πάγια και μονιμη θεση μου. Ηταν απλά μια άποψη προς συζητηση.

    Δε με αφορά παραπάνω το θεμα.

  4. #934
    Oxi poly adynatos.
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Trampakouland
    Posts
    8,384

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Toufas
    Δε με αφορά παραπάνω το θεμα.
    nomizw pws afto pou ennoouse omws o allos itan oti eks arxis to thema forum den se aforouse afou den symmeteixes.

    proswpika den exw apopsi, mono oti diavazw stin parousa selida.
    Otan megalwsw tha ginw vasilias
    Tha exw to xaremi mou sto kentro tis spilias
    ------------------------------------------------------
    Quote Originally Posted by XD
    b.t.w. -> mia fora gamhsa exwntas sto repeat ena solaki tou
    necropethamenou pou exei postarei sto forum. Sigklonistikh,
    fantastikh, ypertath, aksexasth empeiria !!!!!!!!!!!!!
    kai episis http://www.anorimoi.com

  5. #935
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    100

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Ακριβως ...

    Ηταν απλά μια γνωμη συνοδευόμενη από επιχείρημα. δεν επιτρεπεται?
    (το γραφω καθαρα επεξηγηματικά και χωρίς κανενα υφάκι).

    Κάπου εδω θα αφησω τη συζητηση, μιας και σχολιασα κάτι που αφορουσε καθαρα εμενα και τη διαλευκανση των απόψεών μου αρα και του ονοματος μου. Δεν υπήρχε καμια διαθεση "ξεκινηστε να μπαναρετε να τους ξεσκισουμε κλπ κλπ.". Δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος. Ειπα μια γνωμη προς συζητηση. Τελος. Απλά πραματα.
    (χωρίς κανενα υφάκι, εννοειται).

    Χαιρετώ!

  6. #936
    High on Life VirusXI's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    /// on an island.
    Posts
    11,129

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Toufas:

    Καταρχήν έχεις 553 posts στο φόρουμ. Ένιγουι, μη σταθούμε σε αυτό. Για το θέμα 'άποψη προς συζήτηση' είσαι οκέης, φυσικά επιτρέπεται με τον κατάλληλο τρόπο όμως.

    Όσο αφορά το θέμα πολλών mods, όπου λαλούν πολλοί mods δε βγαίνει άκρη. ειδικά δε αν κάποιοι δε συμφωνούν με το όλο σκεπτικό-'ιδεολογία' του ER που ανάφερα στο ποστ μου λίγες σελίδες πριν.

    Για ένα σοβαρό mag, που όπως είπαμε επίσης καλά κάνατε κιε θέλατε εφόσον πήγαινε καλά αλλά έρχεται σε αντίθεση με το τι είναι το ER, το forum έτσικιαλλιώς δύσκολα θα δουλέψει. Γιατί πρέπει ναναι αυστηρό, όπως θέλατε, αλλά το πιο πιθανό είναι ότι θα καταλήξει όπως το forum του metalhammers. To ER δε πρόκειται να γίνει έτσι γιατί στη τελική γιαυτό δημιουργήθηκε πριν 5 χρόνια, για να μην γίνει έτσι.




    ■■

  7. #937
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,855

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    loipon xoris plaka tora, vgalte to np subforum apo to music discussion. de ginetai na vlepo neo post kai na anoigo kai na vlepo oti einai sto np.

  8. #938
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    χα! εγω απ το 2004 που ηρθα, δε χρησιμοποιησα ουτε μια φορα το "νεο ποστ" feature και πραγματικα δεν καταλαβα και πως διαολο σας βολευει.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  9. #939
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    και πώς κινείσαι εδώ μέσα μιτς?


    ό,τι είπε ο ισκρα ε?

  10. #940
    Οργισμένος Βαλκάνιος Pinatero's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    TERRA ROSSA
    Posts
    5,779

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    <---------------



    edit: μαλλον καλυτερα!!! γενικα στις φωτο απο το μαγαζι ειναι συνηθως κοκκαλο

    ..Γω νόμιζα πως ήσασταν ο Σπουδαίος Θεός, ο Μεγαλοδύναμος
    αλλά σεις δεν είστε παρά ένα ειδωλάκι, ένας κόπανος με γραβάτα
    Σκύβω ήδη να πιάσω το κέρατο
    που χω κρυμμένο στα σταράκια μου...


    http://justaburn.blogspot.gr/
    http://www.facebook.com/pages/Nights...70783152963345
    http://www.downtunedmag.com/p/downtuned-radio.html
    https://www.facebook.com/1000modsFanClub

  11. #941
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by regularpaul
    και πώς κινείσαι εδώ μέσα μιτς?
    ε, βλεπω τα καινουρια τοπικς, διαβαζω οσα θελω (ενα ποσοστο 85%) και οταν ξαναμπαινω παλι το ιδιο.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  12. #942
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Toufas
    Ειπα να συζητάμε ολοι μαζι για το αν θα banαριστει κάποιος ή το τρόπο που θα χειριστουμε ηλιθια ποστς ώστε να ειναι αντικειμενικότερη η κριση και σωστοτερη η απόφαση.
    Εδώ ακριβώς είναι το "πρόβλημα". Η όλη μου ένσταση και ο λόγος που εδώ και 650 ποστς γράφω για χαμένα νοήματα και λοιπές παπαριές είναι η εξής : Από πού και ως πού η συντακτική ομάδα του Ηαρ μαγκ θα έπρεπε να παίρνει αποφάσεις για το τι συμβαίνει στο φόρουμ, για το ποιος θα μπαναριστεί κτλ

    Είτε είναι δημοκρατική η απόφαση είτε την πάρει μόνο ένας, το θέμα είναι ότι δε σας πέφτει/έπεφτε λόγος. Δηλαδή, αν έβγαινε κάποια ανακοίνωση που έλεγε π.χ. "Οι Συντάκτες του Ηαρ Μαγκ αποφάσισαν να φάει μπαν ο τάδε χρήστης", θα το θεωρούσα στην καλύτερη των περιπτώσεων αυτοσαρκαστικό.

    Δε λέω τίποτα με κακία ή τίποτα τέτοιο, απλά έτσι θεωρώ πως έχουν τα πράγματα.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  13. #943
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    telitsa entaxei se logika plaisia den peftei logos opws kai se kanenan apo tous users atoma efoson tetoies apofaseis tha eprepe na pernonte omadika. Apo thn allh pws 3ekinane tetoies kouventes, me thlepa8eia? To thema einai oti egw proswpika (tha milaw panta gia mena apo dw kai pera mias kai eimun apo aytous pou zhthsan prwtoi ban ston ikonoklast) mporw na dikaiologhsw en merei mia antidrash kathws ta hidden forums kai aytoi pou exoun access se ayta htan oi amesa 8igomenoi.

    Sto thema candiru pali, mporoume na kanoume enan parallilismo legontas pws entaxei kai ti egine pou tou phran to account (vevaia gia mena mikrh shmasia exei i ipo8esi candiru-oxi varythta- mias kai i prwti malakia egine nwritera) afou den to zhthse h pleiopshfia h enas sevastos ari8mos ti mas noiazei emas pou tou egine h stravh.

    Epishs re ubu roi stamata na antifaskeis stis idies sou tis antifaseis. Aman vre agorare


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  14. #944

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by .
    Πέρα από τον γνωστό μαλακισμένο τρόπο του Ντράγκονλορντ όταν παίρνει αποφάσεις
    Δεν ισχυρίστηκα ποτέ ότι τα PR skillz είναι το δυνατό μου σημείο
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  15. #945
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Marillion
    telitsa entaxei se logika plaisia den peftei logos opws kai se kanenan apo tous users atoma efoson tetoies apofaseis tha eprepe na pernonte omadika. Apo thn allh pws 3ekinane tetoies kouventes, me thlepa8eia? To thema einai oti egw proswpika (tha milaw panta gia mena apo dw kai pera mias kai eimun apo aytous pou zhthsan prwtoi ban ston ikonoklast) mporw na dikaiologhsw en merei mia antidrash kathws ta hidden forums kai aytoi pou exoun access se ayta htan oi amesa 8igomenoi.
    Κοίτα, αν οι κουβέντες που κάνατε ήταν απλά μια συζήτηση, όμοια με τις άπειρες που υποθέτω γίνονται στο εμεσεν από διάφορους χρήστες, τότε λάθος μου, παρεξήγησα. Απλά εμένα πιο πολύ μου φάνηκε σαν σχέδια/πλάνο/πού-θέλουμε-να-πάμε φάση. Και το "να συζητάμε και να αποφασίζουμε ποιοι θα τρώνε ban" δε μου δείχνει ιδιαίτερα απλή κουβεντούλα. Ίσως και να κάνω λάθος,έτσι κι αλλιώς η πρόσβαση μου στις συζητήσεις σας είναι περιορισμένη σ'αυτά που βγήκαν στη φόρα και απ'αυτά κρίνω.

    Θα γίνω πρήχτης, αλλά ακόμα κι αυτό το "mporw na dikaiologhsw en merei mia antidrash kathws ta hidden forums kai aytoi pou exoun access se ayta htan oi amesa 8igomenoi" μου φαίνεται σαν "χάσιμο νοήματος" (τοχω γαμήσει, το ξέρω) για τους λόγους που εξήγησα πιο πάνω.

    Για να σου δώσω να καταλάβεις τι εννοώ ιδού και ένα σαφώς ακραίο παράδειγμα : Μια συζήτηση από τους χρήστες του φόρουμ με θέμα "το ηαρ μαγκ παραείναι σοβαρό και δε μας αρέσει αυτό γιατί το θέλουμε πιο χύμα" θα είχε πολύ παραπάνω νόημα και λόγο ύπαρξης από την "το φόρουμ δε μας αρέσει γιατί δεν είναι όσο σοβαρό είναι το μαγκ". Σε καμιά περίπτωση δε προσπαθώ να μειώσω την προσπάθεια σας σαν περιοδικό ε, νομίζω είναι αυτονόητο αυτό.

    Με ακόμα πιο απλά λόγια φόρουμ>μαγκ, όχι για λόγους ποιότητας φυσικά, αλλά γιατί με αυτή τη λογική ξεκίνησε το μαγκ και όταν αυτή η λογική αμφισβητείται από κάποιους είναι λογικό να πρέπει να γίνει κάτι γιατί υπάρχει διαφορά νοοτροπίας. Το τι έγινε ή τι θα μπορούσε να γίνει δε με αφορά, έτσι κι αλλιώς ήδη αισθάνομαι ότι οι περισσότεροι θα έχετε αρχίσει να με βλέπετε σαν Ντράγκονλορντ νο2.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 16:34
  2. που?
    By Tonosalata in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 06-10-2008, 15:48
  3. Ξέρετε που..
    By carheart in forum Literature
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2008, 16:47
  4. που βάζει σε σκέψεις
    By Antrikos in forum General Discussion
    Replies: 38
    Last Post: 03-10-2005, 01:50
  5. Replies: 22
    Last Post: 13-06-2004, 11:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •