Page 62 of 119 FirstFirst ... 1252606162636472112 ... LastLast
Results 916 to 930 of 1775

Thread: Το ER που θέλουμε.

  1. #916

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Griffith
    είμαι ένας από αυτούς που χαζεύαν τα κρυφά κατά καιρούς επειδή είχα μεθύσει τον κάλκι μια φορά και του πήρα τον κωδικό.
    Ευχαριστώ, κάτι τέτοιο είχα υποψιαστεί γι'αυτό και δεν έχασα και τον ύπνο μου για να μάθω πώς και γιατί ο ikonoklast έβλεπε τα κρυφά φόρουμ. Θεώρησα ότι υπήρχε μεγάλη πιθανότητα να έχει γίνει κάτι τέτοιο (να έδωσε κάποιος τον κωδικό από δικό του λάθος), οπότε με το κλείσιμο των κρυφών σε μερικές μέρες δεν είχε νόημα να ψάχνω να βγάλω το φίδι απ'την τρύπα.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #917
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    980

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    [quote=Dragonlord]
    Quote Originally Posted by Ubu Roi
    δηλαδή τώρα δε θα λέμε για τα εαακ;
    Μαλάκα, ντάξει, αν σου έμεινε ότι δεν πρέπει να λέτε για τα εαακ τι να σου πω. Τα έσπασα με όλο το er mag εκτός των άλλων για να υπερασπιστώ το δικαίωμα χρηστών όπως εσύ κι ο ikonoklast να μιλάτε για τα εαακ και για ό,τι σας καυλώσει. Αυτό όμως δεν δίνει ΚΑΝΕΝΑ δικαίωμα στο ikonoklast να κάνει αυτό που έκανε, προσπάθησε να το δεις αντικειμενικά, κι ο Mitsmann ξερωγώ να το έκανε το ίδιο θα'κανα. Και στον ikonoklast έλεγα πριν μερικές μέρες ότι δεν έχω κάτι μαζί του ή μαζί σας, πριν από ένα-ενάμιση χρόνο θεωρώ ότι το γαμάγατε τελείως και με το trolling και με τα fake accounts, έκανα σε σένα συστάσεις, μου απάντησες σε φάση "αγαμήσου μια χαρά ποστάρω" και έφαγες μπαν. Δεν ήθελα να το συνεχίσω, αν και ίσως να έπρεπε να πέσουν κανα δυο μπαν ακόμα, αλλά λέω θα ηρεμήσουν τα πράγματα, όπως και έγινε. Ούτε σε σένα έγινε για προσωπικούς λόγους, δε με νοιάζει άμα το πιστεύεις εσύ κι άλλοι πεντακόσιοι, εγώ τα έχω καλά με τον εαυτό μου γιατί θεωρώ ότι τα έχω διαχωρίσει μια χαρά αυτά τα δύο, και απόδειξη το ότι όταν γράφτηκες σαν ubu roi και δε μαλακιζόσουν δεν έπεσε ban. Κι εσύ θέλω να ποστάρεις κι ο ikonoklast ήθελα πριν κάνει ό,τι έκανε, το οποίο όμως δεν μπορεί να περάσει έτσι, δεν είναι δύσκολο να το καταλάβεις.
    Quote Originally Posted by "Ubu Roi":1rc3ojuo
    οπότε η σωστή ερώτηση για μένα είναι η εξής: αν η επιβεβαίωση των κανόνων λειτουργίας, η απαίτηση και απότανση σεβασμού προς αυτούς και η επιβολή της τιμωρίας προς παραδειγματισμό για την μελλοντική τήρηση της τάξης αξίζουν αυτό το τίμημα. δηλαδή την κατά κοινή ομολογία φτώχυνση του φόρουμ.
    Το ερώτημα είναι το εξής: αν το ότι έκανε και δέκα γαμάτα ποστ ο μακαρίτης του έδινε το δικαίωμα να κάνει αυτό που έκανε. Υπερασπίστηκα το δικαίωμά του να ποστάρει για ό,τι θέλει, με την εξαπάτηση/υποκλοπή που έκανε το έχασε μόνος του.[/quote:1rc3ojuo]

    το πρώτο κουότ ήταν εμφανώς σαρκαστικό χιουμοράκι.

    όσο για το δεύτερο, αυτό που είπα. εκ του αποτελέσματος, θέλουμε απόδοση δικαιοσύνης και ηθική δικαιώση για μια πράξη που ούτε μη αναστρέψιμες συνέπειες είχε. ούτε ολέθρια ήταν, ή θέλουμε ένα καλύτερο φόρουμ;

    δεν μπορώ να το κάνω σαφέστερο. επίσης δεν ευελπιστώ να σε πείσω. απλώς ήθελα να δώσω μια άλλη οπτική.

    yo.

  3. #918

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Odonian
    @ ντράγκον: μπορούμε να διαφωνούμε, δεν τίθεται θέμα.
    Καλά ρε παιδί μου, αλλά και πάλι, δεν καταλαβαίνω ειλικρινά τι προσπαθείς να αποδείξεις και γιατί προσπαθείς να πιαστείς από το παραμικρό. Στην τελική, υπήρχε και παλιότερα (όσο έλειπα) θέμα με διαρροές κειμένων από τα κρυφά, κανείς δε σκέφτηκε να πει να αλλάξουν όλοι pass γιατί προφανώς θεώρησαν ότι γίνονταν c/p επίτηδες. Ε, όπως λέω και παραπάνω, δεν θεώρησα πως έχει νόημα ειδικά στη συγκεκριμένη περίπτωση, που βρισκόμασταν μέρες πριν το κλείσιμο των κρυφών, να ψάχνω να βρω αν κάποιος του τα έδειχνε ή του είχε δώσει pass ή αν όντως ήταν hacking όπως έλεγε ο ίδιος. Ό,τι ήταν να δει το είχε δει ήδη. Αντίθετα, εσύ που λες ότι "Γενικά πάντως υπήρχαν ενδείξεις κάμποσες από τότε ότι ήταν όντως χακιά - μπορούσαν να γίνουν πραγματάκια", δεν καταλαβαίνω γιατί δεν με έπιασες να μου πεις ξέρεις νομίζω ότι έγινε αυτό κι αυτό, αλλά το κράταγες για τον εαυτό σου και έρχεσαι τώρα, κατόπιν εορτής, στην ουσία να υποννοήσεις ότι κι εγώ τα είχα υποψιαστεί όλα αλλά δεν έκανα τίποτα επίτηδες. Και δεν είναι ότι είσαι κανας άσχετος, έχουμε διοργανώσει το πρώτο er fest μαζί, κι ακόμα και σήμερα moderator του φόρουμ είσαι, αν δεν το κάνεις εσύ ποιος θα το κάνει;
    Για να μην πω ότι αποδεικνύεται ότι δεν ενέκρινα αυτό που έκανε ο ikonoklast από το ότι πήγα στο irc κατευθείαν και του είπα να το κατεβάσει (η απάντησή του ήταν συγκεκριμένα "θα το σπαμμάρω παντού"), του ζήτησα εν τέλει να μου δώσει τουλάχιστον λίγο χρόνο να το σκεφτώ, ζύγισα τα πράγματα και σκέφτηκα ότι εφόσον δεν μπορούσα να ξέρω πώς πήρε πρόσβαση, θα έκρινα την απόφαση να τα ποστάρει. Και εκεί είπα ότι, οκέη, ανήθικο αυτό που έκανε γιατί ήταν κρυφά τόπικς, από την άλλη ανήθικη και η υποκρισία του atheist, αν ήταν να τιμωρήσω τον έναν για ανηθικότητα ξερωγώ θα έπρεπε να τιμωρήσω και τον άλλο, οπότε και με δεδομένο το τι θα επακολουθούσε με fake accounts κλπ σύμφωνα με τον ίδιο τον ikonoklast (δε θυμάμαι αν μου είπε για fake, πάντως αυτό το θα το σπαμμάρω παντού έτσι το κατάλαβα), είπα να νίψω τα χείρας μου και να κριθεί ο καθένας από τις πράξεις του. Όταν βεβαιώθηκα για phishing scam από τον ikonoklast όμως, αυτό ήταν κάτι πολύ διαφορετικό.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  4. #919

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Ubu Roi
    το πρώτο κουότ ήταν εμφανώς σαρκαστικό χιουμοράκι.

    όσο για το δεύτερο, αυτό που είπα. εκ του αποτελέσματος, θέλουμε απόδοση δικαιοσύνης και ηθική δικαιώση για μια πράξη που ούτε μη αναστρέψιμες συνέπειες είχε. ούτε ολέθρια ήταν, ή θέλουμε ένα καλύτερο φόρουμ;

    δεν μπορώ να το κάνω σαφέστερο. επίσης δεν ευελπιστώ να σε πείσω. απλώς ήθελα να δώσω μια άλλη οπτική.

    yo.
    μ, οκέη. Απλά δεν μπορεί να πέφτει η ευθύνη για τα πάντα σε μένα. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του, και αν ήθελε και ο ikonoklast ένα *καλύτερο ερ* με αυτόν μέσα θα μπορούσε να περιοριστεί στο posting και να μην περάσει στην εξαπάτηση, δεν πα να εξαπάτησε τον candiru ή όποιον να'ναι. Και στο χέρι του καθενός που θέλει να ποστάρει είναι να τηρεί κάποιους πολύ βασικούς και αυτονόητους πιστεύω κανόνες.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  5. #920

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Και τέσπα, αν νομίζετε ότι είναι εύκολη υπόθεση να παίρνεις τέτοιες αποφάσεις καλά να πάθετε. Εύκολη κριτική όλοι κάνουν. Σκεφτόμουν αυτό που είπε ο Παύλος πιο πάνω, ότι έχει διαφωνήσει με τις κινήσεις μου στο μαγκ και το φόρουμ δύο φορές, ε ρε πούστη μου, ακόμα κι αν όντως ήμουν εντελώς λάθος τότε, δύο φάουλ μέσα σε μισή δεκαετία δεν μπορεί, καλό σκορ είναι.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  6. #921
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Παιδια επειδη ακουστηκε το ονομα μου, να ξερετε οτι με το ζορι καταφερνω να ανοιγω το πισι μου!!!!!!
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  7. #922

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Καλά ρε παιδί μου, αλλά και πάλι, δεν καταλαβαίνω ειλικρινά τι προσπαθείς να αποδείξεις και γιατί προσπαθείς να πιαστείς από το παραμικρό. Στην τελική, υπήρχε και παλιότερα (όσο έλειπα) θέμα με διαρροές κειμένων από τα κρυφά, κανείς δε σκέφτηκε να πει να αλλάξουν όλοι pass γιατί προφανώς θεώρησαν ότι γίνονταν c/p επίτηδες. Ε, όπως λέω και παραπάνω, δεν θεώρησα πως έχει νόημα ειδικά στη συγκεκριμένη περίπτωση, που βρισκόμασταν μέρες πριν το κλείσιμο των κρυφών, να ψάχνω να βρω αν κάποιος του τα έδειχνε ή του είχε δώσει pass ή αν όντως ήταν hacking όπως έλεγε ο ίδιος. Ό,τι ήταν να δει το είχε δει ήδη. Αντίθετα, εσύ που λες ότι "Γενικά πάντως υπήρχαν ενδείξεις κάμποσες από τότε ότι ήταν όντως χακιά - μπορούσαν να γίνουν πραγματάκια", δεν καταλαβαίνω γιατί δεν με έπιασες να μου πεις ξέρεις νομίζω ότι έγινε αυτό κι αυτό, αλλά το κράταγες για τον εαυτό σου και έρχεσαι τώρα, κατόπιν εορτής, στην ουσία να υποννοήσεις ότι κι εγώ τα είχα υποψιαστεί όλα αλλά δεν έκανα τίποτα επίτηδες. Και δεν είναι ότι είσαι κανας άσχετος, έχουμε διοργανώσει το πρώτο er fest μαζί, κι ακόμα και σήμερα moderator του φόρουμ είσαι, αν δεν το κάνεις εσύ ποιος θα το κάνει;
    Για να μην πω ότι αποδεικνύεται ότι δεν ενέκρινα αυτό που έκανε ο ikonoklast από το ότι πήγα στο irc κατευθείαν και του είπα να το κατεβάσει (η απάντησή του ήταν συγκεκριμένα "θα το σπαμμάρω παντού"), του ζήτησα εν τέλει να μου δώσει τουλάχιστον λίγο χρόνο να το σκεφτώ, ζύγισα τα πράγματα και σκέφτηκα ότι εφόσον δεν μπορούσα να ξέρω πώς πήρε πρόσβαση, θα έκρινα την απόφαση να τα ποστάρει. Και εκεί είπα ότι, οκέη, ανήθικο αυτό που έκανε γιατί ήταν κρυφά τόπικς, από την άλλη ανήθικη και η υποκρισία του atheist, αν ήταν να τιμωρήσω τον έναν για ανηθικότητα ξερωγώ θα έπρεπε να τιμωρήσω και τον άλλο, οπότε και με δεδομένο το τι θα επακολουθούσε με fake accounts κλπ σύμφωνα με τον ίδιο τον ikonoklast (δε θυμάμαι αν μου είπε για fake, πάντως αυτό το θα το σπαμμάρω παντού έτσι το κατάλαβα), είπα να νίψω τα χείρας μου και να κριθεί ο καθένας από τις πράξεις του. Όταν βεβαιώθηκα για phishing scam από τον ikonoklast όμως, αυτό ήταν κάτι πολύ διαφορετικό.
    Πάνο, πάρε τα καλά όταν έρχονται, το ποστ μου που κάνεις quote ήταν μια προσπάθεια να λήξει το θέμα. Μη σε τρώει ο κώλος σου για καυγά με όλο το ι αρ ξαφνικά. Γνωρίζεις καλά ότι δεν είμαι κανένας χαζούλης (αν και ποστάρω συχνά ως τέτοιος για τα ΜΟΥΝΑΚΙΑ) και ακόμα και τις περιπτώσεις που έχω άδικο, ξεκινάω με κάτι σοβαρό στο μυαλό μου. Το ότι δε θέλω να ταίσω άλλο το τόπικ είναι επιλογή μου και ας με πει ο σύμπος γκέι.

    Δεν έκανα τίποτα "κατόπιν εορτής", επίσης το ότι με έκανες μοντ του αθλέτιξ δε με κάνει θεματοφύλακα των αξιών του ι αρ, εμείς εκεί έχουμε άλλο θεό. Κάνε μια βόλτα να δεις.

    Όσο για το αν είμαι άσχετος, ευχαριστώ, είμαι σχετικότατος!

    Το τι είπατε στο αι αρ σι λίγο μπορεί να επηρεάσει τη σκέψη μου, ειδικά αν ο ικόνοσιαξ δεν είναι εδώ να επιβεβαιώσει. Στείλτε μου τα λογκς και θα σας πω. Πουθενά δεν είπα ότι πρέπει να τιμωρήσεις την ανηθικότητα. Είπα ότι ίσως δεν κουράστηκες πολύ να μάθεις τι γινόταν όσο ο ικόνομπλιατς δε σε ενοχλούσε πολύ. Θα δεχόμουν ίσως μια απάντηση στη φάση "δεν είχα καθαρό μυαλό να ασχοληθώ με αυτό όπως έπρεπε, σόρι".

    Ειλικρινά σε παρακαλώ να σταματήσει η συζήτηση εδώ (σου αφήνω ένα ποστ ακόμα να μου τα χώσεις) και να μην κουράσουμε το φόρουμ με κάτι που είναι πλέον ανούσιο.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  8. #923

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Odonian
    Πάνο, πάρε τα καλά όταν έρχονται, το ποστ μου που κάνεις quote ήταν μια προσπάθεια να λήξει το θέμα. Μη σε τρώει ο κώλος σου για καυγά με όλο το ι αρ ξαφνικά. Γνωρίζεις καλά ότι δεν είμαι κανένας χαζούλης (αν και ποστάρω συχνά ως τέτοιος για τα ΜΟΥΝΑΚΙΑ) και ακόμα και τις περιπτώσεις που έχω άδικο, ξεκινάω με κάτι σοβαρό στο μυαλό μου. Το ότι δε θέλω να ταίσω άλλο το τόπικ είναι επιλογή μου και ας με πει ο σύμπος γκέι.

    ...

    Το τι είπατε στο αι αρ σι λίγο μπορεί να επηρεάσει τη σκέψη μου, ειδικά αν ο ικόνοσιαξ δεν είναι εδώ να επιβεβαιώσει. Στείλτε μου τα λογκς και θα σας πω. Πουθενά δεν είπα ότι πρέπει να τιμωρήσεις την ανηθικότητα. Είπα ότι ίσως δεν κουράστηκες πολύ να μάθεις τι γινόταν όσο ο ικόνομπλιατς δε σε ενοχλούσε πολύ. Θα δεχόμουν ίσως μια απάντηση στη φάση "δεν είχα καθαρό μυαλό να ασχοληθώ με αυτό όπως έπρεπε, σόρι".
    Δεν είπα ότι είσαι χαζούλης, γι'αυτό και ασχολούμαι τόσο. Δεν έχω όρεξη για καυγάδες με κανέναν, αλλά δε θα αφήσω να δίνεται και η εντύπωση ότι μου κάνεις χάρη που δε με ξεμπροστιάζεις ξερωγώ.

    Για το irc, μπορεί να τα επιβεβαιώσει ο ubu roi αν θέλει ρωτώντας τον ikonoklast, logs δε συνηθίζω να κρατάω, άσε που από όταν έβαλα λίνουξ δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το πώς κρατάει logs το pidgin. Είπες ότι ίσως δεν κουράστηκα πολύ να μάθω τι γινόταν, κι εγώ σου απάντησα ότι όντως δεν κουράστηκα πολύ γιατί δεν περίμενα να ανακαλύψω και πολλά. Το ότι τσέκαρα ποιοι έχουν access στα hidden δείχνει ότι δεν μου ήταν αδιάφορο το θέμα, απλά οι υποψίες μου ήταν πως θα ήταν θέμα απροσεξίας ή κάτι τέτοιο από συντάκτη, όπως αυτό που αναφέρει ο griffith. Και όχι, δεν έκατσα να κάνω ανακρίσεις για να μάθω με ποιους μπορεί να μέθαγε ο κάθε συντάκτης, νομίζω ότι θα συμφωνήσεις πως είναι και πέραν των αρμοδιοτήτων μου και πέραν των δυνατοτήτων μου.
    Καθαρό μυαλό είπα κι εγώ ότι δεν είχα, αλλά αυτό κόλλαγε μόνο στο ότι δε στάθηκα ιδιαίτερα στην πιθανότητα να είχε κλαπεί ο κωδικός κάποιου συντάκτη, αλλά και πάλι όταν τα κρυφά φόρουμ είχαν μερικές μέρες ζωής ακόμα και ο ικόνοκλαστ (ή οποιοσδήποτε) είχε δει ό,τι μπορούσε να δει, δεν θεώρησα ότι ήταν αποκλειστικά δικό μου θέμα. Όποιος δεν έχει φυλάξει καλά τον κωδικό του, είναι υπεύθυνος να τον αλλάζει και γενικά να προστατεύει τον εαυτό του και το λογαριασμό του.
    Πάω για δουλειά, θέλω να γράψω ένα point ακόμα το μεσημέρι και τέλος.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  9. #924
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Παιδιά μιας και σε καμιά ώρα θα φύγω για Αθήνα και δε σας έχω πια ανάγκη, καλό είναι να σκάσετε όλοι σας και να σταματήσετε να δημιουργείτε παρεξηγήσεις για το τίποτα. Ειδικά στην περίπτωση οντονιάν - ντράγκονλορντ είστε τραγικοί και οι δυο.

    Για το θέμα ikonoklast νομίζω είναι προφανές σε όλους ότι έπρεπε να φάει ban, όπως επίσης είναι προφανές ότι το φόρουμ θα χάσει ένα από τους πιο αξιόλογους χρήστες του. Αν και εδώ που τα λέμε, λογικά σε λίγο καιρό θα ξαναμπεί, όπως και ο σόλος, οπότε μικρό το κακό.

    Αλλά ναι σόλε, σαφώς και έπρεπε να φάει μπαν, γιατί σε αντίθετη περίπτωση θα σήμαινε ότι οι κανόνες λειτουργίας ισχύουν για μερικούς αλλά για μερικούς άλλους όχι γιατί είναι γαμάτοι ξερωγω. Απλό είναι. Κι αν κρίνω από τη γενικότερη ουρακοταγκοστάση, οι περισσότεροι το κατάλαβαν. Που για να είμαι ειλικρινής περίμενα ότι οι πιο πολλοί θα κάνατε σα σκατόπαιδα που τους φάγαν τον Πατέρα οι δεξιοί και θα είχαμε και νέο γύρο ξεκατινιάσματος.

    Α, που λέτε, χθες διάβασα και τα κρυφοφόρουμς, τα χοτ τόπιξ δηλαδή αυτών

    Δε θα τα σχολιάσω ξανά, συμφωνώ από λίγο και με τις δυο πλευρές, αλλά λίγο παραπάνω με του Πάνου, το οποίο αυτόματα με κάνει τσιράκι του Ντράγκονλορντ υποθέτω.

    Η τεχνοκρατική μου λογική με κάνει να σκέφτομαι ότι αφού έχεις τη δυνατότητα να πάρεις το μαγκ όπως είναι, να ξεφορτωθείς τη ρετσινιά του μεταλλοπεριοδικού, να ξεφορτωθείς το σκατοφόρουμ που σου χαλάει το ίματζ αλλά κυρίως να ξεφορτωθείς το μαλάκα που την έχει δει αυτοκράτορας και να λειτουργείς όπως -πετυχημένα- κάνεις τους μήνες που ο μαλάκας λείπει, γιατί το ψιρίζεις τόσο και ζητάς και τα ρέστα από πάνω; Γιατί στους περισσότερους συντάκτες βγήκε η γκρίνια του "με διώχνουν" και όχι το "έχω την ευκαιρία να κάνω τα πράγματα που θέλω, όπως τα θέλω, χωρίς να χάσω και τίποτα στην τελική" ;

    Για να τελειώνουμε, την άποψη μου ότι το μαγκ όντως δεν κολλούσε με το φόρουμ την επιβεβαίωσε κάτι που γράφτηκε εκεί, νομίζω από τον Τούφα, σε στυλ "να έχουμε αυστηρό moderating και να συζητάμε ποιους θα πρέπει να μπανάρουμε". Από τον Τούφα. Να συζητάει ο Τούφας με τους άλλους για το ποιοι θα πρέπει να φάνε μπαν. Με όλο το σεβασμό κτλ γιατί δε το ξέρω το παληκάρι και φαίνεται και σοβαρό, αλλά who the fuck is Toufas; Δηλαδή έλεος, κάποιοι εκεί μέσα τον είχατε χάσει εντελώς το μπούσουλα μου φαίνεται.

    Πέρα από τον γνωστό μαλακισμένο τρόπο του Ντράγκονλορντ όταν παίρνει αποφάσεις, μπορώ να πω ότι κάποια πράγματα, όπως αυτά περί εταιρειών ή περί moderating του φόρουμ τα έγραψε σα να τα είχε βγάλει από το μυαλό μου και με συγκίνησε λίγο αυτό μιας και είμαι ευαισθητούλης.

    Και κλείνουμε με τα νέα για τον καιρό.

    Στο εντελώς ον τόπικ, δηλαδή το Ηαρ που θέλουμε, θα ήθελα να τονίσω ότι καλός ο χαβαλές και η μαλάκυνση, άλλωστε το τελευταίο με χαρακτηρίζει απόλυτα σαν χρήστη και σαν άνθρωπο, αλλά όντως υπάρχουν κάποια όρια που καλό είναι να μη ξεπερνιούνται. Όταν π.χ. βλέπετε τον Χ να χαλιέται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ για τα σχόλια και το κράξιμο και την ανηψιά και το παραμικρό γενικά και να του χαλάει η μέρα ξερωγω, ε κόψτε το. Δε χρειάζεται ο άλλος να αρχίσει τα ναρκωτικά εξαιτίας του Ηαρ. Καθυστερημένοι δεν είναι τα 18χρονα που βάζουν πολλά εμέτικονς και δε πιάνουν το ύφος του ηαρ και γράφουν μαλακίες, καθυστερημένοι είναι αυτοί που βγάζουν πραγματική κακία και αναφέρονται σε προσωπικά ζητήματα με μοναδικό σκοπό να "πονέσουν" τον άλλο π.χ. Η. (αν και το έχει κόψει τους τελευταίους μήνες, είναι γεγονός αυτό). Γενικά καλό είναι ο κάθε χρήστης όταν κάνει logout να αφήνει εκεί τα βρισίδια και τις ειρωνίες και να μη τα κουβαλάει μαζί του στο υπόλοιπο της μέρας.

    Αυτά.

    Από Φάρσαλα, ο αγαπημένος σας σχολιαστής των πάντων Αμνησιακός.






    ιχ τεράστιο βγήκε.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  10. #925
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Ωραίο ήταν όμως.

    Εμένα πάντως μου κάνει εντύπωση που κράξατε τον Κάλκι τόσο. Τώρα ο άλλος λέει ότι δέκα άτομα αξίζουν και έφυγε το ένα, όταν το έλεγε ο Κάλκι τον βγάλατε μαλάκα.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  11. #926
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Α εγώ τον αγαπώ τον Κάλκι και τον νοιάζομαι, δε ξέρω για τους υπόλοιπους.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  12. #927
    sex drugs n' pick n' roll wino's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Carnival Bizarre
    Posts
    3,094

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    post teleia xwris tis le3eis MOYNAKIA kai POUSTAKI-A! mallon milaei sovara.
    Vicariously I live while the whole world dies
    Much better you than I

  13. #928
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Τις υποννοεί. Αγαπάει Κάλκι= ΠΟΥΣΤΑΚΙ.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  14. #929
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    μιλαει σοβαρα και βγαζει και συναισθημα.μαλλον ερωτευτηκε.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  15. #930
    Oxi poly adynatos.
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Trampakouland
    Posts
    8,384

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Ubu Roi
    νομίζω ότι όλοι συμφωνούμε πως οι χρήστες που έχουν πράγματι κάτι να πούνε και να δώσουνε δεν είναι πολλοί. είναι καμιά δεκαριά, ίσως και λιγότεροι.
    twra, pou na arxisw kai pou na teleiwsw me afto edw. kat'arxin oxi de symfwnoume oloi, ase pou kai an symfwnoume pws einai 10 tha dialegame diaforetikes dekades o kathenas. px latreveis ikonoklast, sixainomai ikonoklast. Defteron ypothetw pws aftokatatasessai (opws tha ekane kai o kathenas) stous posters pou exoun kati na poun opote -eksakolouthw na ypothetw kai isws kanw lathos- ousiastika les "emeis oi 10 eimaste, oi alloi gia to peos".

    kai afto vazei to otidipote les anagkastika katw apo mia sygkekrimeni optiki kai an ypirxe pithanotita na exeis kai 5% dikio, twra den to vlepw.
    Otan megalwsw tha ginw vasilias
    Tha exw to xaremi mou sto kentro tis spilias
    ------------------------------------------------------
    Quote Originally Posted by XD
    b.t.w. -> mia fora gamhsa exwntas sto repeat ena solaki tou
    necropethamenou pou exei postarei sto forum. Sigklonistikh,
    fantastikh, ypertath, aksexasth empeiria !!!!!!!!!!!!!
    kai episis http://www.anorimoi.com

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 16:34
  2. που?
    By Tonosalata in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 06-10-2008, 15:48
  3. Ξέρετε που..
    By carheart in forum Literature
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2008, 16:47
  4. που βάζει σε σκέψεις
    By Antrikos in forum General Discussion
    Replies: 38
    Last Post: 03-10-2005, 01:50
  5. Replies: 22
    Last Post: 13-06-2004, 11:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •