Page 46 of 119 FirstFirst ... 3644454647485696 ... LastLast
Results 676 to 690 of 1775

Thread: Το ER που θέλουμε.

  1. #676
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Παιδια, εγώ έχω να πω οτι γενικα αν σας περισσευει λίγος ελευθερος χρόνος από όσον έχετε καταναλώσει για να τα συζητάτε όλα αυτά, θα το εκτιμούσα αν με τον δανείζατε.
    and light it up forever, and never go to sleep

  2. #677

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Quote Originally Posted by Odonian
    Το τελευταίο πάει και στον ντράγκον, μπορεί να νιώθεις "εγώ βς αυτοί" αλλά το περιοδικό, όπως το κατάλαβα εγώ λειτουργούσε με σύνθεση πολλών απόψεων και το γεγονός ότι πολλοί διαφωνούν μαζί σου σε αυτό που κάνεις δε σημαίνει ότι πιστεύουν τα ίδια ή έχουν τους ίδιους λόγους για να διαφωνούν.
    Μπα, εγώ δεν έχω πρόβλημα σχεδόν με κανέναν, εκτός από άθειστ, άντε και τον κάλκη που δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν είναι όντως τόσο τραγικός όσο φαίνεται ή είναι απλά χαζούλης. Το έχω πει και στα κρυφά φόρουμ, το έχω πει και εδώ (υπάρχουν ποστ μου που λέω ότι υπήρχαν μπόλικα γαμάτα άτομα στο μαγκ). Το μόνο στο οποίο έριξα συλλογικές ευθύνες, είναι ότι είναι και δικό τους θέμα το να απομονώσουν όποιον φέρεται διπρόσωπα. Ο κάλκι πχ νομίζω μου είχε γράψει κάπου στα κρυφά φόρουμ ότι θεωρεί πως φταίει ο άθειστ για το πού έφτασε το πράμα, αλλά ότι αν τον έδιωχνα θα έφευγε μαζί του. Ο παραλογισμός ο ίδιος δηλαδή, φταις αλλά σε στηρίζω. Δεν έχω να χωρίσω τίποτα με κανέναν πάντως, όποιους θεωρούσα γαμάτους εξακολουθώ να τους θεωρώ. Και τον σφηνοτουβλάκη κι ας με επικρίνει. Γυρνάω για να σου απαντήσω.
    Μπα διαφωνώ. Το "άμα τον διώξεις θα φύγω" του κάλκι το καταλαβαίνω, με άλλα δικά του έχω πρόβλημα. Αναφερόμουν στις απόψεις των συντακτών για το μαγκ, που τους θεωρείς μια κοινή οντότητα.

    Το λάθος τους είναι ακριβώς ότι δεν έγιναν μια τέτοια, ότι δεν μάζεψαν όλες τις διαφορετικές απόψεις για να βγάλουν ένα πόρισμα πίσω από το οποίο θα στεκόσαντο όλοι και όσοι δεν το δεχόσαντο ας έφευγαν. Η ανάγκη να γίνει κάτι τέτοιο είναι φανερή από το γεγονός ότι είναι περιοδικό - αλλιώς ας έγραφαν στο φόρουμ και σταρχίδια τους. Αλλά από τη στιγμή που δεν το έκαναν αυτό, δε μπορούμε να χώνουμε γενικά σε μια "συντακτική ομάδα".

    Άσχετα αν κάποιοι άθειστς προσπαθουν να μας πείσουν ότι υπάρχει μια τέτοια. Προς το παρόν, ο καθένας αξίζει αυτό που παίρνει μεμονωμένα.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  3. #678
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Harvestman
    Τωρα το ολο αυτο ξεμπροστιασμα δεν εχω καταλαβει ακριβως που αποσκοπει.
    Για να είμαστε ειλικρινείς, το ξεμπρόστιασμα ξεκίνησε από τον Atheist με το "προλετάριοι, δεν καταλαβαίνετε ότι σας χρησιμοποιούν", φέρνοντας στο φόρουμ ένα θέμα που σε κάθε περίπτωση αφορούσε τα εσωτερικά του περιοδικού και μόνο. Προφανώς δεν είναι συμπτωματικό ότι έγραψε όταν τέλειωσε ο καβγάς στο σαμπ-φόρουμ των συντακτών.

    Το πρώτο δυστυχές γεγονός είναι ότι την Παρασκευή θα μπορούσατε να είχατε πάρει απλά το περιοδικό, κάτι που προφανώς ευχαριστούσε κάποιους από τους συντάκτες, και δεν θα υπήρχε ούτε γάτα ούτε ζημιά. Αντ' αυτού, ξεκίνησε ένας ολόκληρος καυγάς επειδή δεν έφτανε αυτό, αλλά έπρεπε ντε και καλά μία εκ των δύο πλευρών να βγει ο ηθικός ήρωας που θα σώσει την κατάσταση, παρότι και οι δύο πλευρές (κι αναφέρομαι κυρίως σε Dragonlord και Atheist) ήθελαν πρακτικώς το ακριβώς ίδιο πράγμα.

    Το δεύτερο δυστυχές γεγονός είναι πως μεταφέρθηκε και η συζήτηση εδώ (που στην τελική δεν είχε καμία θέση και το μόνο ενδιαφέρον για έναν τρίτο θα ήταν καθαρά κουτσομπολίστικο), με αποτέλεσμα να ξενερώσουν και πολλοί συντάκτες που κατά τα άλλα θα συνέχιζαν και στο νέο περιοδικό.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  4. #679

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Καλά τα λέει το μποτ.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  5. #680

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki
    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Σφηνοτουβλάκι, αν πιστεύετε ότι αδικείστε από τα τόπικ που πόσταρε ο ικόνοκλαστ και πως η αληθινή αλήθεια κρύβεται σε άλλα τόπικ των κρυφών φόρουμ, δε μου καίγεται καρφί πραγματικά αν θα δημοσιοποιηθούν. Δεν είναι δουλειά κανενός, αλλά εφόσον βγήκαν ήδη κάποια τόπικ προς τα έξω, αν πιστεύετε ότι χρειάζονται κι άλλα για να μη δίνονται λάθος εντυπώσεις πείτε το κι έγινε. Δε θέλω να αδικήσω κανέναν.
    δεν μίλησα εξ ονόματος κανενός, οπότε άκυρος ο πληθυντικός. και δεν είναι καν αυτό το ποίντ μου. ο ικόνοκλΑστ υπέκλεψε συνομιλίες, δεν με εξέπληξε καθόλου αυτό. από σένα πάντως δεν περίμενα να απαντήσεις αυτά που απάντησες στον χελμ σχετικά με το θέμα. συμφωνώ απόλυτα μαζί του. κρίμα γιατί πίστευα ότι αυτά που δεν θεωρείς σωστά τα διορθώνεις ασχέτως κόστους. στη συγκεκριμένη περίπτωση έκανες πίσω, δεν ξέρω γιατί, ούτε με ενδιαφέρει πλέον.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    η λογική και το πνεύμα με το οποίο ξεκίνησα το er εκφράζονται και μέσα από το μαγκ
    σ' αυτό είχα συμφωνήσει, αλλά τώρα που το σκέφτομαι, το τωρινό σου όραμα, πάνο, για το μαγκ δεν είναι το ίδιο με την περίοδο που ξεκινούσε το μαγκ. είναι καλύτερο μεν και το υποστηρίζω ως στάση, αλλά το μαγκ μέχρι πρότινος λειτουργούσε όπως στο ξεκίνημα όσον αφορά τις σχέσεις με εταιρίες πρόμα κ.λπ. απλώς η διαφωνία με τον άθειστ έδειξε ότι πιθανόν να υπάρξουν κι άλλες στο μέλλον και θέλησες να ξεκαθαρίσεις τις απόψεις σου για το μαγκ (τις τωρινές). Το αποτέλεσμα που προέκυψε από το προχ8εσινό μίτινγκ βέβαια είναι η τραγική ειρωνεία σε όλα αυτά. απορίας άξιο το πόσο σκατάδες μάς κάνει το νετ.



    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Το κακό είναι ότι πλέον δεν υπάρχει ούτε ο χρόνος αλλά ούτε και η όρεξη για το mag... Καλώς ή κακώς, είναι κάτι που απλά δεν μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή. Οπότε πιστεύω ότι πρέπει να βρεθεί κάποιος άλλος που θα αναλάβει να "τρέξει" το μαγαζί....

    Απλά πρέπει ιδανικά να αντικατασταθώ από κάποιον ορεξάτο, που θα γουστάρει να ασχοληθεί με το mag και να βελτιωθεί η κατάσταση σε όποιους τομείς χρειάζεται να βελτιωθεί. Σε πρακτικό επίπεδο, εκτός από τα live dates, θα πρέπει κάποιος να συνεννοείται με τις εταιρείες για τις χορηγίες επικοινωνίας και τις προσκλήσεις (που δεν είναι χρονοβόρα διαδικασία, κάθε άλλο). Φυσικά, για οτιδήποτε χρειαστεί θα είμαι εδώ γύρω, απλώς δεν μπορώ να ασχοληθώ συστηματικά πλέον, οπότε πρέπει να βρεθεί κάποιος άλλος *αρχισυντάκτης*. Οπότε προτείνετε και προταθείτε...
    στο παραπάνω επίσης αφήνεις τα πάντα φλου εκτός ίσως από το ότι δεν έχεις όρεξη για το μαγκ. παρόλα αυτά ποτέ κάποιος δεν θεώρησε το ερ κτήμα του, όπως είπες πολλές σελίδες πριν, αλλά μετά από μήνες και ενώ υπήρχαν πολλά προβλήματα σκέφτηκαν να σε βρουν οι 4 για να σου κάνουν κάποια πρόταση. εκείνες τις μέρες πάνω κάτω είχα μια συζήτηση με τον κάρχαρτ και είχαμε πει περίπου αυτά όσον αφορά το φόρουμ

    Code:
    23/2/2008  1:02:57 πμ  kiwiknorr  inborn jester  και θα μπουν καποιοι κανονες 
    23/2/2008  1:03:03 πμ  kiwiknorr  inborn jester  οχι κατι ακραιο 
    23/2/2008  1:03:07 πμ  inborn jester  kiwiknorr  ye, afto ennow 
    23/2/2008  1:03:19 πμ  inborn jester  kiwiknorr  na yparxoun kapoioi kanones pou 8a tirountai omws 
    23/2/2008  1:03:31 πμ  kiwiknorr  inborn jester  what's on your mind? 
    23/2/2008  1:04:17 πμ  inborn jester  kiwiknorr  kyriws oson afora to moderating kai afto pou me apasxolei emena perissotero einai sta mousika ypoforums 
    23/2/2008  1:04:19 πμ  kiwiknorr  inborn jester  brb, γράψε εσυ. 
    23/2/2008  1:05:10 πμ  inborn jester  kiwiknorr  dld, ekei na yparxei sta8ero moderating, pou 8a voi8aei na geinei syzitisi, me splits moves klp 
    23/2/2008  1:05:37 πμ  kiwiknorr  inborn jester  αυτο ειναι κατι πανευκολο ρε 
    23/2/2008  1:05:49 πμ  kiwiknorr  inborn jester  μπορουμε να κανονισουμε 
    23/2/2008  1:05:53 πμ  inborn jester  kiwiknorr  e, nai, alla pros stigmin den yparxei tpt apo ola ayta 
    23/2/2008  1:05:56 πμ  kiwiknorr  inborn jester  να ειμαστε ολοι moderators σε αυτο 
    23/2/2008  1:06:07 πμ  kiwiknorr  inborn jester  θα το θιξω το ζητημα, μπορει να διευθετηθει πολυ αμεσα. 
    23/2/2008  1:07:01 πμ  inborn jester  kiwiknorr  twra oson afora ta alla ypoforums, mporoun na einai xalarwteroi oi kanones 
    23/2/2008  1:07:39 πμ  inborn jester  kiwiknorr  alla 8elei gia to ka8ena na vre8oun sygkekrimenoi, allo moderating xreiazetai to tzeneral, allo to sexion kai allo to muzik px
    αυτά τα ακραία είπαμε, σπλιτς και μουβς. βέβαια, δεν έμαθα τότε τι έγινε στο μίτινγκ, τι πρότειναν, τι δέχτηκες κ.πλ. γιατί με τον κάρχαρτ δεν έχουμε επαφή γενικά (είναι η μόνη φορά που μιλήσαμε) και τους άλλους 3 δεν τους έχω/είχα καν στο μσν. η ενημέρωση θα μπορούσε να γίνει κι από εσένα μια που είχες σκοπό να επιστρέψεις. κι όταν έφυγες πάλι είχες πει "γιατί δε σε ρωτήσαμε". ο παναγιώτης τα είχε πει καλά επί του θέματος. τουλάχιστον παραδ'εξου πως όταν έχεις όραμα για κάτι και είσαι επικεφαλής σε κάτι φροντίζεις γι αυτό έστω και λίγο. Δεν το έκανες. Λάθος σου. σε ζητήματα όπως το να προτείνεις διαχωρισμό είχα πει ότι δεν είναι κάτι ακραίο έτσι πως είχε γίνει η κατάσταση και πως οι αντιδράσεις δεν θα έπρεπε να είναι υπερβολικές. ήταν όμως. Λαθος τους. Ξεκατίνιασμα εκατέρωθεν. Λάθος σας.
    1. Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Καταρχάς, τα τόπικς από τα κρυφά φόρουμ τα πόσταρε ο ικόνοκλαστ επειδή atheist και kalki είχαν γαμηθεί να λένε τα αντίθετα από αυτά που έλεγαν στα κρυφά, προφανώς για τη δημιουργία εντυπώσεων. Εκεί ακριβώς ξεκίνησε και αυτή η κατρακύλα, το ξεμπρόστιασμα που λες και στο τέλος, το οποίο θα είχε αποφευχθεί αν δεν έλεγαν αυτά που έλεγαν atheist και kalki. Δε νομίζω ότι έδειξα προθέσεις να κάνω κάτι τέτοιο, δεν είχα λόγο άλλωστε, αντίθετα προσπάθησα όσο μπορούσα η αποκοπή του μαγκ από το ερ να γίνει με όσο το δυνατόν πιο ομαλό τρόπο. Τώρα, ναι μεν είναι λάθος και ανήθικο αυτό που έκανε ο ικόνοκλαστ, αλλά όχι λιγότερο από αυτό που έκαναν οι atheist-kalki. Οπότε προκύπτει ένα ηθικό ζήτημα, κυνηγάς τη μία ανηθικότητα για να καλύψεις την άλλη; Όχι ότι θα το κάνεις για αυτό το λόγο, αλλά το αποτέλεσμα αυτό είναι. Τώρα, αν συνυπολογίσεις σε όλα αυτά το ότι να κάθομαι και να κάνω ban τον ikonoklast, τα 15 fake accounts του, τους δέκα φίλους του και τα 15 fake accounts του καθενός από αυτούς είναι υπερβολικά χρονοβόρα δουλειά αν είναι να μην έχεις κανένα αποτέλεσμα. Ή μάλλον το αντίθετο. Γιατί τώρα το πόσταρε μια φορά, του το έκανα έντιτ, το ξαναπόσταρε και τέλος. Αν άρχιζα το κυνηγητό θα το πόσταρε ένας κάθε πέντε λεπτά, το φόρουμ θα είχε γίνει εντελώς μπουρδέλο, και τελικώς πάλι όλοι θα τα έβλεπαν - πιθανότατα περισσότεροι από ό,τι τώρα. Άσε που όταν το είχα δει ήδη το είχαν κατεβάσει αρκετοί.
    Και εν τέλει, επειδή δεν θυμάμαι, με ρώτησε ο Χελμ σε εκείνη την πριβέ συζήτησή μας στο μσν αν μπορεί να δείξει την προσωπική μας συνομιλία σε τρίτους, πχ σε εσένα (ή σε όλο σχεδόν το υπόλοιπο τιμ υποθέτω); Γιατί αν το έκανε και του είπα νο πρόμπλεμ και δεν το θυμάμαι, τότε χίλια συγνώμη, αλλά αν όχι τότε μη μου πουλάτε ηθικολογία όταν κάνετε τα ίδια.

    2. Το έχω αναλύσει στα κρυφά φόρουμ, δεν ήταν τόσο θέμα πράξης όσο νοοτροπιών, το οποίο επηρεάζει την πράξη με υπόγειο τρόπο αλλά την επηρεάζει εν τέλει συνήθως. Τέσπα, το έχουμε κουράσει αυτό το θέμα, το γιατί δεν μπορούσα να συνεχίσω με το μαγκ υπό το όνομα του ερ, αν θέλεις έλα μσν να τα πούμε.

    3. Βασικά, με τον κάρχαρτ ουσιαστικές διαφωνίες δεν έχω. Το θέμα είναι ότι ο καθένας σκεφτόταν διαφορετικά πράγματα και πριν μου γίνουν προτάσεις ή πριν πέσουν γκρίνιες στο μαγκ για θέματα θα έπρεπε να έχετε βρει τι θέλετε οι ίδιοι. Συγκεκριμένα, ο κάρχαρτ στο τηλέφωνο μου έλεγε ότι "δε λέμε να το κάνουμε και ινσόμνια", ο άθεηστ μετά είχε πει σε συζήτηση για το πώς θέλουμε το φόρουμ και το πώς λειτουργεί το ινσόμνια "ναι, μια χαρά φόρουμ είναι το ινσόμνια".
    Κρατάω το "σε ζητήματα όπως το να προτείνεις διαχωρισμό είχα πει ότι δεν είναι κάτι ακραίο έτσι πως είχε γίνει η κατάσταση και πως οι αντιδράσεις δεν θα έπρεπε να είναι υπερβολικές. ήταν όμως. Λαθος τους." στο οποίο δεν μου έχει απαντήσει κανείς, γιατί δηλαδή ήταν κάτι τόσο φρικαλέο που έγινε τέτοιος χαμός. Μια νορμάλ λύση για ομαλή μετάβαση του μαγκ σε ένα νέο url όπου τις αποφάσεις θα έπαιρναν οι συντάκτες μόνοι τους ήταν.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  6. #681

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Odonian
    Μπα διαφωνώ. Το "άμα τον διώξεις θα φύγω" του κάλκι το καταλαβαίνω, με άλλα δικά του έχω πρόβλημα. Αναφερόμουν στις απόψεις των συντακτών για το μαγκ, που τους θεωρείς μια κοινή οντότητα.

    Το λάθος τους είναι ακριβώς ότι δεν έγιναν μια τέτοια, ότι δεν μάζεψαν όλες τις διαφορετικές απόψεις για να βγάλουν ένα πόρισμα πίσω από το οποίο θα στεκόσαντο όλοι και όσοι δεν το δεχόσαντο ας έφευγαν. Η ανάγκη να γίνει κάτι τέτοιο είναι φανερή από το γεγονός ότι είναι περιοδικό - αλλιώς ας έγραφαν στο φόρουμ και σταρχίδια τους. Αλλά από τη στιγμή που δεν το έκαναν αυτό, δε μπορούμε να χώνουμε γενικά σε μια "συντακτική ομάδα".

    Άσχετα αν κάποιοι άθειστς προσπαθουν να μας πείσουν ότι υπάρχει μια τέτοια. Προς το παρόν, ο καθένας αξίζει αυτό που παίρνει μεμονωμένα.
    Τα ίδια πράματα λέμε. Αλήθεια. Όπου αναφέρθηκα με γενικότητες, το έκανα γιατί το προτίμησα από το να λέω "ο τάδε μου είπε αυτό και ο τάδε μου είπε εκείνο" και να τους βάζω να μου απαντήσουν και να μην κλείσει ποτέ αυτή η ιστορία. Το ξαναλέω, με τους περισσότερους συντάκτες δεν έχω κανένα πρόβλημα, με αρκετούς έχουμε διαφορετικές νοοτροπίες αλλά δεν είναι κανα έγκλημα.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  7. #682

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Marillion
    Paidia prepei na katalavete pws gia pollous (nai kai gia mena) oi telikoi logoi aytou tou diazygiou einai adieykrinistoi. Nai, epexe rolo to mpaxalo kai h anorganwsia tou mag genikotera, epexan rolo oi proswpikes kontres, epexe rolo kai h stash arketwn users, omws en genei ta pragmata exun megalopoih8ei kai geliopoih8ei se ypervoliko va8mo wste akomh kai meis na mhn mporoume na vroume thn aitia.

    To topic egine 50 selides giati einai trelo gossip kai provalei eves8htes plhrofories arketwn pou grafun edw mesa. Den einai kanenas toso ponopsyxos wste na prospa8ei na vrei lyseis thelw na pistevw, opote sovarefteite please oloi. Exw dei akyrous pou postaroun spaniws, atoma pou tous epiase mia anef prohgoumenou sovarothta kai syntaktes pou prospa8oun na dikaiologhsoun ta adikaiologhta.

    Dragonlord, exeis kanei merika sovara foul epishs.

    As to lhxoume, tespa
    Εμείς τα έχουμε πει κι απ'το μσν, στην τελική, εγώ προσπάθησα και με το παραπάνω να εξηγήσω το γιατί, τώρα αν δεν καταλάβατε μερικοί τους λόγους ακριβώς, τι να πω, κράτα ότι είχα τους λόγους μου, κατανοητούς ή όχι, για μένα έβγαζαν νόημα, και ότι δεν υπήρχε λόγος να αντιδράσουν έτσι οι συντάκτες με την πρόταση για αλλαγή του url.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  8. #683
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Συνεχιζοντας στο "δεν ειχατε καλα καλα αποφασισει ολοι οι συντακτες" τι θελετε με το φορουμ (η γενικα περι γιγαντωσης του μαγκ) εχω την εντυπωση μετα τα ποστ καρχαρτ/χαρβεστμαν/αθεηστ οτι ουτε κι οι 4 που κανατε την προταση για αγορα του ΕΡ δεν ειχατε ακριβως τις ιδιες αποψεις.



    ο μονος που φαινεται να ειχε ξεκαθαρη αποψη για το φορουμ και το μαγκ και τις εταιρειες που σας την ειπαν για το φορουμ, απο σας τους 4 ειναι ο Αθεηστ.

    Και παλι, επαναλαμβανω, παλι καλα που δεν πωληθηκε σ αυτον.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  9. #684
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Καταρχάς, τα τόπικς από τα κρυφά φόρουμ τα πόσταρε ο ικόνοκλαστ επειδή atheist και kalki είχαν γαμηθεί να λένε τα αντίθετα από αυτά που έλεγαν στα κρυφά, προφανώς για τη δημιουργία εντυπώσεων.
    . . .
    this is radio freedom.

  10. #685
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Khalkji
    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Καταρχάς, τα τόπικς από τα κρυφά φόρουμ τα πόσταρε ο ικόνοκλαστ επειδή atheist και kalki είχαν γαμηθεί να λένε τα αντίθετα από αυτά που έλεγαν στα κρυφά, προφανώς για τη δημιουργία εντυπώσεων.
    . . .

    Καλως την.

    να ξαναπιασουμε τα κουοτς?
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  11. #686
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    μπα. είστε πολύ βλάκες για κουβέντα. σολάρετε. τσίου
    this is radio freedom.

  12. #687

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Mitsmann
    Συνεχιζοντας στο "δεν ειχατε καλα καλα αποφασισει ολοι οι συντακτες" τι θελετε με το φορουμ (η γενικα περι γιγαντωσης του μαγκ) εχω την εντυπωση μετα τα ποστ καρχαρτ/χαρβεστμαν/αθεηστ οτι ουτε κι οι 4 που κανατε την προταση για αγορα του ΕΡ δεν ειχατε ακριβως τις ιδιες αποψεις.
    Για την ακρίβεια, όταν του εξήγησα πώς έχει φτιαχτεί το er κλπ ο Χελμ μού είχε πει ότι το moderating δεν έχει νόημα.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  13. #688
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Blitzer
    Kata t'alla, se posous mh-syntaktes tha leipsei to mag an apla eksafanistei? Paizei na exo diavasei 2 reviews apo thn enarksh tou. Ki ayta epeidh ksero go etroga otan eida to link kai de mporousa na kano polla pragmata taytoxrona.
    Ακυρότατο ποστ ρε Μπλίτζερ.
    Σε μένα θα λείψει.
    Νομίζω πως υπάρχουν και πολλοί άλλοι (JDΜ μου ρχεται χαρακτηριστικά)
    αλλά δεν μπορώ να μιλήσω εγώ για αυτούς.
    Εντάξει δεν θα έρθει και η συντέλεια του κόσμου με αυτόν τον διαχωρισμό
    αλλά σε περίπτωση πχ που το σύνολο των συντακτών αποχωρήσει και από το φόρουμ,
    ε αντιλαμβανόμαστε όλοι ότι η πορεία των μουσικών συζητήσεων θα πάρει την κάτω βόλτα.
    Ή μπορεί και όχι!

    Quote Originally Posted by Harvestman
    Θα φυγουμε, μιας και ετσι κι αλλιως καλοδεχουμενοι δεν ειμαστε απο οτι φαινεται ουτε στο forum.
    Eδώ Θάνο εννοείς από τον Dragonlord ή από τα μέλη του φόρουμ;


    Μιτς λατρεία, εντάξει ακούστηκες, τι κόλλημα έχεις φάει και ποστάρεις τα ίδια με τέτοιον ζήλο;

  14. #689
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Παιδιά σόρρυ που διακόπτω και είναι λίγο μαλακία αυτό που θα ζητήσω σα χάρη και το ξέρω και ντρέπομαι λίγο γι'αυτό αλλά νομίζω ότι θα με καταλάβετε. Βλέπω ότι η συζήτηση ακολουθεί φθίνουσα πορεία και παίζει να τελειώσει σιγά σιγά, ειδικά τώρα που μάθαμε τι μέλλει γενέσθαι με το μαγκ και απλά έμεινε το ξεκατίνιασμα.

    Που λέτε, αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, είναι εύκολο να βγάλετε και άλλα "άπλυτα" στη φόρα; Ας μην είναι μόνο σχετικά με το μαγκ. Και τα προσωπικά μια χαρά είναι. Όχι τίποτα άλλο, αλλά είμαι στην τυροχώρα στο σκατοξενοδοχείο και βαριέμαι και δεν έχω τίποτα να κάνω και αυτό το τόπικ για άτομα σαν και μένα αποτελεί βάλσαμο και στην τελική ένα καλό φίλο, μια γλυκιά παρέα, ένα απαλό χάδι, μια παρηγοριά για την οικογένεια, τους φίλους, τη γυναίκα και το σκύλο που έχω αφήσει μακριά.

    Συνεχίστε σας παρακαλώ και μη ξεχάσετε να αναφέρετε και τα ΓΑΜΗΣΑΚΙΑ που σας ξαναζήτησα αλλά με αγνοήσατε επιδεικτικά.

    Ο αγαπημένος σας Αμνησιακός στη Λάρισα.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  15. #690

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by regularpaul
    Quote Originally Posted by Harvestman
    Θα φυγουμε, μιας και ετσι κι αλλιως καλοδεχουμενοι δεν ειμαστε απο οτι φαινεται ουτε στο forum.
    Eδώ Θάνο εννοείς από τον Dragonlord ή από τα μέλη του φόρουμ;
    Από μένα μια χαρά καλοδεχούμενοι είναι ε. Δεν έχω να χωρίσω τίποτα με το Θάνο ή με τους υπόλοιπους. Ειλικρινά και ξεκάθαρα.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 16:34
  2. που?
    By Tonosalata in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 06-10-2008, 15:48
  3. Ξέρετε που..
    By carheart in forum Literature
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2008, 16:47
  4. που βάζει σε σκέψεις
    By Antrikos in forum General Discussion
    Replies: 38
    Last Post: 03-10-2005, 01:50
  5. Replies: 22
    Last Post: 13-06-2004, 11:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •