Page 23 of 119 FirstFirst ... 1321222324253373 ... LastLast
Results 331 to 345 of 1775

Thread: Το ER που θέλουμε.

  1. #331
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Khalkji

    Κατά τ' άλλα, οι υπόλοιποι είστε ακόμα χειρότεροι. Αυτοκαθοριστήκατε ως πλέμπα, επιλέξατε οι ίδιοι την ελίτ σας και μαζί της καλλιεργήσατε το κόμπλεξ σας. Ίσως εκ μέρους της συντακτικής ομάδας του Electric Requiem Online Magazine (όπως το βάφτισε ο παραπάνω κύριος):

    Kαλκι αραξε λιγο ρε φιλος. Δες κανα ποστ του Αθεηστ, και δες εσυ ο ιδιος ποιος αυτοπροσδιοριζεται τι. Εμμεσως πλην σαφως, διαφορα ατομα προσπαθουν να σας δειξουν (εστω, ανω, κατω και κυριως πλαγιως) οτι δεν ειναι μαλακες. Οσο για το εκ μερους της συντακτικης ομαδας και τις μουτζες α) αραξε λιγο παλι, δεν ειναι κακο β) αμα νομιζεις οτι καλλιεργουμε κομπλεξ μετα απο 4-5 χρονια εδω με βαση εσενα, ε, μπορεις να χαλαρωσεις λιγο και τριτον και καλυτερο, αμα η Συντακτικη Ομαδα συμφωνει με τη μουτζα, θα ειναι πολυ σωστο να βγει και να μας το ανακοινωσει.

    Ξεχασα οτι πρεπει να αραξεις λιγο.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  2. #332
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Η όλη συζήτηση για τα reviews κι αν απαντάνε οι χρήστες ή όχι σε αυτά τα threads, ποια σημασία έχει για την ποιότητα του φόρουμ;
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  3. #333
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    κάτι είναι σάπιο στο βασίλειο της δανιμαρκίας..........

  4. #334
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Khalkji
    το 99% των ποστς περι μαγκ σ' αυτό το θρεντ μου προκαλούν αναγούλα.



    Φίλε χρήστη κάλκι, τι ποσοστό των ποστς που αφορούν το φόρουμ στα σέξιονς του μαγκ, υπολογίζεις ότι 8α προκαλούσε αναγούλα; Κάνε μια πρόβλεψη.

    Αν με παρακολου8ούν και οι λοιποί "συντάκτες" 8α ή8ελα να επιχειρήσουν να απαντήσουν στο ερώτημα.

  5. #335
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Mitsmann
    Εμμεσως πλην σαφως, διαφορα ατομα προσπαθουν να σας δειξουν (εστω, ανω, κατω και κυριως πλαγιως) οτι δεν ειναι μαλακες.



    Quote Originally Posted by ikonoklast
    Quote Originally Posted by Khalkji
    το 99% των ποστς περι μαγκ σ' αυτό το θρεντ μου προκαλούν αναγούλα.
    Φίλε χρήστη κάλκι, τι ποσοστό των ποστς που αφορούν το φόρουμ στα σέξιονς του μαγκ, υπολογίζεις ότι 8α προκαλούσε αναγούλα; Κάνε μια πρόβλεψη.

    Αν με παρακολου8ούν και οι λοιποί "συντάκτες" 8α ή8ελα να επιχειρήσουν να απαντήσουν στο ερώτημα.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  6. #336
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Τι λες ρε άνθρωπε, δεν είπα ότι στο μαγκ γαμιόμαστε στα πρόμο και τις προσκλήσεις, το σκεπτικό με το οποίο το δημιούργησα εξήγησα. Άσε τη μύγα κάτω λέμε.
    Δημιουργείς εντυπώσεις για τον τρόπο λειτουργίας του, τις οποίες όταν σκας και παρουσιάζεις δημόσια και με το "κύρος" του αντμινιστρέητορ περνάνε ως Η αλήθεια και όταν έχεις τις πλάτες απ' το κομμουνιστικό μανιφέστο του ικονοκλαστ (του οποίου κάθε κουοτάρισμα και θαμπζαπ μου προυκαλούσε αναγούλα) για θεωρία τρέχα-γύρευε για το τι μπορούμε να πούμε εμείς για λογαριασμό μας.


    Κατά τα άλλα, όπως το θέτεις, μάλλον η συντακτική ομάδα (ή έστω ένα μέρος αυτής) αυτοκαθορίστηκε ως ελίτ. Μην ξεχνάς ότι για να καταδεχτείτε να συζητήσετε ανοιχτά με τους υπόλοιπους χρήστες για τα προβλήματα/παράπονά σας από το φόρουμ πέρασαν δέκα μέρες και κάτι ακόμα, το πιο σημαντικό.
    Αλήθεια ε; Γιατί φυσικά το ερώτημα τελικά διατυπώθηκε απο τους γιούζερς που έχουν ενδιαφέρον. Όχι ρε φίλε, απ' τον ιδιοκτήτη και αντμινιστρέητορ του φόρουμ διατυπώθηκε. Κανέναν άλλον δεν μπορεί να ενδιαφέρει τόσο πολύ το "που πατάμε και που βρισκόμαστε κύριοι!".
    Και παρακαλώ κάποιον να μου εξηγήσει το τι μας έκανε ξαφνικά ελίτ.
    this is radio freedom.

  7. #337
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by ikonoklast
    Φίλε χρήστη κάλκι, τι ποσοστό των ποστς που αφορούν το φόρουμ στα σέξιονς του μαγκ, υπολογίζεις ότι 8α προκαλούσε αναγούλα; Κάνε μια πρόβλεψη.

    Αν με παρακολου8ούν και οι λοιποί "συντάκτες" 8α ή8ελα να επιχειρήσουν να απαντήσουν στο ερώτημα.
    ε, δεν είναι και σταθερό. μέχρι πριν λίγο καιρό ήταν μηδέν ας πούμε. ε, έχει κι ο καιρός γυρίσματα!
    this is radio freedom.

  8. #338
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Τι αλλαξε μεσα σε λιγο καιρο?
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  9. #339

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Khalkji
    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Τι λες ρε άνθρωπε, δεν είπα ότι στο μαγκ γαμιόμαστε στα πρόμο και τις προσκλήσεις, το σκεπτικό με το οποίο το δημιούργησα εξήγησα. Άσε τη μύγα κάτω λέμε.
    Δημιουργείς εντυπώσεις για τον τρόπο λειτουργίας του, τις οποίες όταν σκας και παρουσιάζεις δημόσια και με το "κύρος" του αντμινιστρέητορ περνάνε ως Η αλήθεια και όταν έχεις τις πλάτες απ' το κομμουνιστικό μανιφέστο του ικονοκλαστ (του οποίου κάθε κουοτάρισμα και θαμπζαπ μου προυκαλούσε αναγούλα) για θεωρία τρέχα-γύρευε για το τι μπορούμε να πούμε εμείς για λογαριασμό μας.


    Κατά τα άλλα, όπως το θέτεις, μάλλον η συντακτική ομάδα (ή έστω ένα μέρος αυτής) αυτοκαθορίστηκε ως ελίτ. Μην ξεχνάς ότι για να καταδεχτείτε να συζητήσετε ανοιχτά με τους υπόλοιπους χρήστες για τα προβλήματα/παράπονά σας από το φόρουμ πέρασαν δέκα μέρες και κάτι ακόμα, το πιο σημαντικό.
    Αλήθεια ε; Γιατί φυσικά το ερώτημα τελικά διατυπώθηκε απο τους γιούζερς που έχουν ενδιαφέρον. Όχι ρε φίλε, απ' τον ιδιοκτήτη και αντμινιστρέητορ του φόρουμ διατυπώθηκε. Κανέναν άλλον δεν μπορεί να ενδιαφέρει τόσο πολύ το "που πατάμε και που βρισκόμαστε κύριοι!".
    Και παρακαλώ κάποιον να μου εξηγήσει το τι μας έκανε ξαφνικά ελίτ.
    Κύρος αντμινιστρέητορ δε ζήτησα ποτέ, και έχω δεχτεί πολλές φορές αρνητική κριτική και για απόψεις και για πράξεις μου, δεν είναι ότι λέω/κάνω κάτι και στέκονται όλοι προσοχή - το ότι είμαι αντμίν δε λέει και πολλά πέρα από το ότι έχω την ευθύνη για τον τρόπο λειτουργίας του site. Όπως και να έχει, οι απόψεις μου προφανώς δεν αντιπροσωπεύουν τους συντάκτες, οι οποίοι μπορείτε να μιλήσετε ελεύθερα - όπως μπορούσατε και τόσο καιρό δηλαδή, απλά δε σας ένοιαζε η άποψη των χρηστών του φόρουμ για το αν χρειαζόμαστε πχ "σκληρό moderating". Αν όντως πιστεύεις ότι δημιουργώ λάθος εντυπώσεις, ορίστε, μπροστά σας το έχετε το ποστ ρηπλάη, διαλύστε τις και δώστε τη σωστή εικόνα σε όποιον ενδιαφέρεται.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  10. #340
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Συγγνώμη Κάλκι, αλλά δεν είπε ούτε υπονόησε τίποτε τέτοιο ο Dragonlord.

    Αυτό που πολύ απλά είπε είναι πως ένα τμήμα της ύλης, όπως οι κριτικές, οι παρουσιάσεις των live, η λίστα των live dates, κλπ. δεν έχει ιδιαίτερη διαφορά αν ποστάρονται σε ένα οργανωμένο περιοδικό ή στο forum.

    Οι λόγοι για να ποστάρονται σε ένα εντελώς ειδικό τμήμα, μεμονωμένα από τους υπόλοιπους χρήστες του ER, αφορούν προφανώς κάποια αποτελέσματα οργάνωσης, όπως η επικοινωνία με διανομείς και δισκογραφικές για την προμήθεια υλικού (κάτι απολύτως φυσικό, αυτό απλά ανέφερε ο Dragonlord, δεν έγινε ΚΑΜΙΑ υπόνοια για άλλης μορφής συναλλαγών), καθώς και λόγους προσωπικής ικανοποίησης των συντακτών (αναγνώριση, κλπ, κλπ, κλπ).

    Τώρα, για όσα είπε σχετικά ο ikonoklast, ήταν πολύ σωστός. Όταν θέλω να αγοράσω ένα προϊόν, δε χρειάζεται να βασίζομαι σε κάποια παρουσίαση από ειδικό έντυπο. Πλέον, έχω την άμεση δυνατότητα να συμβολεύομαι τις γνώσεις πολλών χρηστών του προϊόντος, οι οποίες είναι σαφώς πιο χρήσιμες.

    Αυτό δε σημαίνει πως τα περιοδικά δεν έχουν ρόλο, καθώς η ύλη τους δεν περιορίζεται στην παρουσίαση προϊόντων. Παραδείγματος χάριν, ένα αφιέρωμα σε ένα συγκρότημα είναι κάτι που αξίζει να διαβάσω, καθώς θα έχει συγκεντρωμένα τα ιστορικά στοιχεία (αντί να ψάχνω σε πολλές πηγές, στο επίπεδο που με ενδιαφέρει ως απλό μουσικόφιλο). Υπάρχει ύλη ενός περιοδικού για την οποία απαιτείται οργάνωση και δε μπορεί να παρουσιαστεί εύκολα από μεμονωμένους hobbyίστες.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  11. #341

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Αυτά που λέει ο deggi, και επίσης σας έχω ρωτήσει από χτες το βράδυ γιατί πιστεύετε ότι τα κείμενά σας είναι αναγκαίο να δημοσιεύονται υπό το όνομα του er mag και δεν μπορούν να δημοσιεύονται κατευθείαν στο φόρουμ (όπως η τελευταία κριτική του nothingman) από τη στιγμή που δεν σας επηρεάζουν και τόσο οι σχέσεις με τις εταιρείες και δεν μου έχει απαντήσει κανείς (πλην του pinatero που περισσότερο μια σκέψη είπε παρά απάντηση). Ακόμα και τα αφιερώματα που λέει ο deggial ΜΠΟΡΟΥΝ να δημοσιεύονται στο φόρουμ, στην τελική αν υπάρχουν άτομα που σκοπεύουν να το κάνουν συχνά μπορεί να φτιαχτεί ένα ειδικό φόρουμ (για να μη χάνονται μετά από λίγες μέρες στο music discussion πχ).
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  12. #342

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Κάλκης, κύρος και μαλακίες. Θες να τον ξεχεσω τον ντραγκολορντ να δεις που θα παει το κύρος του?

    Κανεις δεν εμπόδισε κανέναν στα ριβιού θρεντς να πα να γραψει τη δική του κριτική απο κάτω. Απλά νομίζω ότι ο κόσμος βαριέται.
    Ο Μαξ ήταν εγωιστής.

  13. #343
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Mitsmann
    Kαλκι αραξε λιγο ρε φιλος. Δες κανα ποστ του Αθεηστ, και δες εσυ ο ιδιος ποιος αυτοπροσδιοριζεται τι. Εμμεσως πλην σαφως, διαφορα ατομα προσπαθουν να σας δειξουν (εστω, ανω, κατω και κυριως πλαγιως) οτι δεν ειναι μαλακες. Οσο για το εκ μερους της συντακτικης ομαδας και τις μουτζες α) αραξε λιγο παλι, δεν ειναι κακο β) αμα νομιζεις οτι καλλιεργουμε κομπλεξ μετα απο 4-5 χρονια εδω με βαση εσενα, ε, μπορεις να χαλαρωσεις λιγο και τριτον και καλυτερο, αμα η Συντακτικη Ομαδα συμφωνει με τη μουτζα, θα ειναι πολυ σωστο να βγει και να μας το ανακοινωσει.

    Ξεχασα οτι πρεπει να αραξεις λιγο.
    Χωρίς παρεξήγηση ρε μιτσμαν, αλλά δε νομίζω να αναφέρθηκε ποτέ κανείς σε σένα.
    Και προφανώς ο κάλκη μαλακίζεται όταν αυτοδιορίζεται "εκπρόσωπος" του ερ μαγκ και όποιας άλλης "ομάδας".

    Και επειδή γενικά δεν έχει γνωστοποιηθεί ακόμα το όλο παρασκήνιο και ο τρόπος που χρησιμοποιείστε σε αυτό το θρεντ, μη βιάζεστε να κρίνετε το οτιδήποτε βάσει των λόγων ενός όποιου άθεηστ ή κάλκη.
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  14. #344
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Κύρος αντμινιστρέητορ δε ζήτησα ποτέ, και έχω δεχτεί πολλές φορές αρνητική κριτική και για απόψεις και για πράξεις μου, δεν είναι ότι λέω/κάνω κάτι και στέκονται όλοι προσοχή - το ότι είμαι αντμίν δε λέει και πολλά πέρα από το ότι έχω την ευθύνη για τον τρόπο λειτουργίας του site. Όπως και να έχει, οι απόψεις μου προφανώς δεν αντιπροσωπεύουν τους συντάκτες, οι οποίοι μπορείτε να μιλήσετε ελεύθερα - όπως μπορούσατε και τόσο καιρό δηλαδή, απλά δε σας ένοιαζε η άποψη των χρηστών του φόρουμ για το αν χρειαζόμαστε πχ "σκληρό moderating". Αν όντως πιστεύεις ότι δημιουργώ λάθος εντυπώσεις, ορίστε, μπροστά σας το έχετε το ποστ ρηπλάη, διαλύστε τις και δώστε τη σωστή εικόνα σε όποιον ενδιαφέρεται.
    Υποτίθεται - που δεν ισχύει φυσικά - ότι γνωρίζοντας όλες τις πλευρές λειτουργίας του ER έχεις την πιο πλήρη εικόνα για την κατάστασή του. Στο χέρι σου είναι να τη διαστρεβλώσεις ή να την παρουσιάσεις αντικειμενικά. Όσο για το φόρουμ, με το να μας βάζεις σε μια θέση που υποχρεωνόμαστε να μιλήσουμε για το πώς λειτουργεί και πώς το θέλουμε εσύ μας κάνεις ελίτ. Κανένας χρήστης δεν υποχρεούται να απαντήσει σε τίποτα, μόνο όποιος το επιθυμεί και θεωρεί πως έχει κάτι να πει.

    Quote Originally Posted by Khalkji
    Συγγνώμη Κάλκι, αλλά δεν είπε ούτε υπονόησε τίποτε τέτοιο ο Dragonlord.

    Αυτό που πολύ απλά είπε είναι πως ένα τμήμα της ύλης, όπως οι κριτικές, οι παρουσιάσεις των live, η λίστα των live dates, κλπ. δεν έχει ιδιαίτερη διαφορά αν ποστάρονται σε ένα οργανωμένο περιοδικό ή στο forum.

    Οι λόγοι για να ποστάρονται σε ένα εντελώς ειδικό τμήμα, μεμονωμένα από τους υπόλοιπους χρήστες του ER, αφορούν προφανώς κάποια αποτελέσματα οργάνωσης, όπως η επικοινωνία με διανομείς και δισκογραφικές για την προμήθεια υλικού (κάτι απολύτως φυσικό, αυτό απλά ανέφερε ο Dragonlord, δεν έγινε ΚΑΜΙΑ υπόνοια για άλλης μορφής συναλλαγών), καθώς και λόγους προσωπικής ικανοποίησης των συντακτών (αναγνώριση, κλπ, κλπ, κλπ).

    Τώρα, για όσα είπε σχετικά ο ikonoklast, ήταν πολύ σωστός. Όταν θέλω να αγοράσω ένα προϊόν, δε χρειάζεται να βασίζομαι σε κάποια παρουσίαση από ειδικό έντυπο. Πλέον, έχω την άμεση δυνατότητα να συμβολεύομαι τις γνώσεις πολλών χρηστών του προϊόντος, οι οποίες είναι σαφώς πιο χρήσιμες.

    Αυτό δε σημαίνει πως τα περιοδικά δεν έχουν ρόλο, καθώς η ύλη τους δεν περιορίζεται στην παρουσίαση προϊόντων. Παραδείγματος χάριν, ένα αφιέρωμα σε ένα συγκρότημα είναι κάτι που αξίζει να διαβάσω, καθώς θα έχει συγκεντρωμένα τα ιστορικά στοιχεία (αντί να ψάχνω σε πολλές πηγές, στο επίπεδο που με ενδιαφέρει ως απλό μουσικόφιλο). Υπάρχει ύλη ενός περιοδικού για την οποία απαιτείται οργάνωση και δε μπορεί να παρουσιαστεί εύκολα από μεμονωμένους hobbyίστες.
    Εντάξει, όμως το κατά πόσο έχει νόημα να υπάρχει και υπο ποιές προϋποθέσεις ένα μουσικό μαγκ δεν αφορά τη συζήτησή μας. Δική μας η επιλογή του να κάνουμε λάθος, δικές μας και οι συνέπειες αν η δουλειά που κάνουμε είναι άχρηστη και πάει στον βρόντο. Αυτό είναι που για κάποιο λόγο αρνούνται να δουν όλοι, το μαγκ είναι μια αυτόνομη οντότητα της οποίας η μόνη σχέση με το φόρουμ είναι η τροφοδότησή του με υλικό για συζήτηση, υλικό το οποίο στην κρίση του καθενός είναι να απορριφθεί. Το τι εξουσιαστικά δικαιώματα μας δίνει στο φόρουμ ώστε να θεωρηθούμε η ελίτ δεν έχω καταλάβει.
    this is radio freedom.

  15. #345
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Atheist
    Και προφανώς ο κάλκη μαλακίζεται όταν αυτοδιορίζεται "εκπρόσωπος" του ερ μαγκ και όποιας άλλης "ομάδας".
    Ειρωνικό ήταν το "εκ μέρους της συντακτικής ομάδας" γι' αυτό και συνοδευόταν απο ένα "Ίσως".
    this is radio freedom.

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 16:34
  2. που?
    By Tonosalata in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 06-10-2008, 15:48
  3. Ξέρετε που..
    By carheart in forum Literature
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2008, 16:47
  4. που βάζει σε σκέψεις
    By Antrikos in forum General Discussion
    Replies: 38
    Last Post: 03-10-2005, 01:50
  5. Replies: 22
    Last Post: 13-06-2004, 11:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •