Page 26 of 119 FirstFirst ... 1624252627283676 ... LastLast
Results 376 to 390 of 1775

Thread: Το ER που θέλουμε.

  1. #376
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Εντάξει Κώστα, έγινες αντιληπτός και νομίζω κανείς απο εδώ δεν έχει κάποιο λόγο να προκαλέσει έριδες χωρίς λόγο...

    Ταυτόχρονα, για να διαλευκαν8εί οτιδήποτε πι8ανόν κηλιδώνει όσους απο το mag έχουν τοπο8ετη8εί στο παρόν thread (κα8ώς και άλλους που δεν έχουν), προτείνω να συζητάμε έχοντας πάντα υπόψιν τα παρακάτω:

    EDITED by dragonlord, δεν ξέρω βέβαια πόσο νόημα έχει να μην είναι άλλο πάνω τα συγκεκριμένα τόπικς αφού τα είδαν αρκετοί ήδη, θέλω λίγο χρόνο να το σκεφτώ.

  2. #377
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    το οποίο σημαίνει;
    this is radio freedom.

  3. #378

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by nothingman
    να πούμε την αλήθεια δεν είχα διαβάσει καθόλου αυτό το τόπικ μέχρι ψες το βράδυ κάποια στιγμή οι ακούραστοι ρουφιάνοι μου έφυγαν από τα σκοτεινά σοκάκια, ακούμπησαν καμπαρντίνα και ρεπούμπλικα στον καλόγερο δίπλα στην πόρτα του γραφείου ερυενών τους, άνοιξαν την ασημένια διαφημιστική ταμπακιέρα μαζί με το μσν, άναψαν ένα άφιλτρο τσιγάρο και με ενημέρωσαν πως υπήρξε αναφορά περί εμού εδώ και μου κίνησαν την περιέργεια να το διαβάσω τελικά και διαπίστωσα ότι τελικά δε σας πολυσυμπαθώ και τόσο και απλά σημειώνω ότι δε θα ήθελα να χρησιμοποιείται ένα κείμενο που έγραψα ως επιχείρημα για να κλείσει το μαγκ γιατί με μια γρήγορη ανάγνωση αυτό κατάλαβα με το φτωχό μου το μυαλό αντί για τον αρχικό του σκοπό που ήταν να ανοίξει το φόρουμ, να αναβαθμιστεί, να. νομίζω πως επίσης τα περιοδικά γενικά είναι καλό πράγμα αν λένε ωραία πράγματα.
    Σόρι αν αισθάνεσαι ότι σε χρησιμοποίησα (ή το κείμενό σου), απλά ήταν πρόσφατο παράδειγμα, είχε γίνει και εκείνη η παρεξήγηση, δε νομίζω ότι είναι δύσκολο να καταλάβεις γιατί επέλεξα να αναφερθώ εκεί. Δεν εννοώ σε καμία περίπτωση ότι έχουμε κοινές απόψεις κλπ κλπ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  4. #379
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Khalkji
    το οποίο σημαίνει;
    Για μένα το φόρουμ είναι ήδη ξεκομμένο απ' το μαγκ, το Ηαρ δεν είναι πλέον ένα μουσικό φόρουμ, δεν είναι καν ένα φόρουμ ποικίλης ύλης, είναι ένα Τζένεραλ Ντισκάσσιον, μια λουμπενολογία πλαισιωμένη απο διάσπαρτα ποστς στις υπόλοιπες κατηγορίες. Εμείς είμαστε ένα μουσικό γουεμπζαην που ακμάζει, το φόρουμ είναι ένα καφρο-κοσμοπόλιταν που σιγά - σιγά εγκαταλείπεται. Δεν βλέπω κάποια συνάφεια.
    Σημαίνει ότι μπορούμε να αρχίσουμε να παίζουμε "Ποιός είπε τι;".

    Εγώ λέω ότι το αποπάνω το είπε ο rbnikos.

  5. #380
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by ikonoklast
    Quote Originally Posted by Khalkji
    το οποίο σημαίνει;
    Για μένα το φόρουμ είναι ήδη ξεκομμένο απ' το μαγκ, το Ηαρ δεν είναι πλέον ένα μουσικό φόρουμ, δεν είναι καν ένα φόρουμ ποικίλης ύλης, είναι ένα Τζένεραλ Ντισκάσσιον, μια λουμπενολογία πλαισιωμένη απο διάσπαρτα ποστς στις υπόλοιπες κατηγορίες. Εμείς είμαστε ένα μουσικό γουεμπζαην που ακμάζει, το φόρουμ είναι ένα καφρο-κοσμοπόλιταν που σιγά - σιγά εγκαταλείπεται. Δεν βλέπω κάποια συνάφεια.
    Σημαίνει ότι μπορούμε να αρχίσουμε να παίζουμε "Ποιός είπε τι;".

    Εγώ λέω ότι το αποπάνω το είπε ο rbnikos.
    και πάλι, πώς σχετίζονται τα συγκεκριμένα τόπικς με αυτό;
    this is radio freedom.

  6. #381
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Μαλιστα.



    μαλιστα.



    μαλιστα.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  7. #382

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Atheist
    Επίσης² αν δεν υπήρχε προμπ να ποστάρονται όλα στο φόρουμ, το μαγκ γιατί υπάρχει 4 χρόνια ντάγκον; "Σε πείσανε"; Η συνήθεια που έγινε λατρεία; Ξαφνικά γύρισες μετά από πόσο καιρό αποχής και συνειδητοποίησες πως ο θεσμός των μαγκ είναι μαλακία;
    Το έχω πει πιο πάνω, όχι, δεν ήταν δική μου ιδέα, αυτό δε σημαίνει ότι η ευθύνη της απόφασης να δημιουργηθεί δεν βαρύνει εμένα και μόνο. Δεν ήταν παράλογη κίνηση, δεν τη μετανιώνω, υπήρχε λογική και την εξήγησα πιο πάνω και πιστεύω ότι βγήκαν καλά πράγματα όσο υπήρχε το μαγκ. Τώρα που διάφοροι λόγοι μάς έφτασαν στο κλείσιμο του μαγκ, απλώς σκέφτομαι ότι ίσως είναι καλύτερα.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  8. #383

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Γαμώτο, σταματήστε να ποστάρετε, είχα πάει για μπάνιο και είμαι δυο σελίδες πίσω.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  9. #384
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Τωρα αν εγω ισχυριστω οτι καποιοι_τυχαιοι_γιουζερς αλλα λενε εδω και αλλα λενε αλλου (για να προλαβω και αλλους γιουζερς, δεν αναφερομαι για μενα!) πραγμα το οποιο κολυμπαει καπου αναμεσα στην υποκρισια και τον κοτισμο (και καπου αλλου, αλλα δε θα το πω, γιατι δεχτηκα την απαντηση τους!!!) θα ειμαι υπερβολικος?


    μπαη δε γουεη, ο ναθινμαν ποσταρε ενα εντελως ΑΣΤΕΙΟ πραγμα και τρεχατε οι μισοι. ε, χαχα.

    υ.γ. Ευτυχως που αυτοπροσδιοριστηκαμε μονοι μας σαν πλεμπα.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  10. #385
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Σίγουρα δεν ΣΑΣ προσδιόρισε κανένα σύνολο όμως ε.
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  11. #386
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    σου πατηθηκε το καπς λοκ απο λαθος.
    Δεν ειπα προσωπικα (αφου για μενα μιλαω) για κανενα συνολο. Ποτε.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  12. #387
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Khalkji
    Αν η ερώτηση είναι αν θεωρώ τους "απλούς" χρήστες του φόρουμ "πλέμπα" η απάντηση είναι σίγουρα όχι.
    Quote Originally Posted by kalkhs
    το μαγκ είναι μια αυτόνομη οντότητα της οποίας η μόνη σχέση με το φόρουμ είναι η τροφοδότησή του με υλικό για συζήτηση, υλικό το οποίο στην κρίση του καθενός είναι να απορριφθεί. Το τι εξουσιαστικά δικαιώματα μας δίνει στο φόρουμ ώστε να θεωρηθούμε η ελίτ δεν έχω καταλάβει.
    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Και νομίζω ότι με καταλαβαίνετε γιατί απάντησα απότομα όταν ο Atheist στο msn μού είχε πει ότι "δεν μπορεί να συζητάει να φέρει ξένο γκρουπ για συναυλία ως electric requiem και ο ikonoklast να λέει τα δικά του για τα εαακ στο φόρουμ".
    Quote Originally Posted by Veinsaw
    γενικά αποφασίστε αν θέλετε να είναι το φόρουμ που θα λέτε για τα εαακ ή για τουούλβερ ρε παιδί μου, γιατί δεν γίνεται να υπάρχει κοινή αντιμετώπιση για όλες τις θεματολογίες. άλλο μοντερέησον ζητάει το μουσικό και άλλο το πόλιτιξ και το τζένεραλ και αυτό λύνεται δύσκολα από τη στιγμή που μιλάμε για κοινούς γιούζερζ.
    Αυτά ας πούμε δεν είμαι σίγουρος ότι μπορώ να καταλάβω πως ακριβώς συνδέονται μεταξύ τους. Τι σχέση έχει για παράδειγμα η ΕΑΑΚ με το "υλικό για συζήτηση".

    Απο την στιγμή που εγώ προσωπικά δεν γράφω στο mag, για ποιό λόγο να βρίσκω 20-30 καταχωρήσεις σε ένα τυχαίο search για "ikonoklast"; Πως η "συντακτική ομάδα" του ermag συζητά για το forum σε 7-8 σελίδες στο ανάλογο thread;

  13. #388
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Χωρίς επι8ετική διά8εση, μήπως είστε λίγο ρόμπες ξεκούμπωτες;

  14. #389
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Διάβασε καλύτερα γλυκέ μου, μιλάμε για τα μέρη του φόρουμ που είναι σε συνάρτηση με το μαγκ, άλμπουμ ρηβιούζ, λάηβ ρηπόρτς κτλ τα οποία αν δεν απατώμαι αφορούν το μαγκ, όχι;;;
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  15. #390
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Δεν 8υμάμαι να έχει γίνει συζήτηση για την ΕΑΑΚ στα ανάλογα categories.

    Mπορείς πάντα να με διορ8ώσεις.

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 16:34
  2. που?
    By Tonosalata in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 06-10-2008, 15:48
  3. Ξέρετε που..
    By carheart in forum Literature
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2008, 16:47
  4. που βάζει σε σκέψεις
    By Antrikos in forum General Discussion
    Replies: 38
    Last Post: 03-10-2005, 01:50
  5. Replies: 22
    Last Post: 13-06-2004, 11:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •