Page 25 of 119 FirstFirst ... 1523242526273575 ... LastLast
Results 361 to 375 of 1775

Thread: Το ER που θέλουμε.

  1. #361
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Mitsmann
    Quote Originally Posted by Atheist

    Επίσης αυτό με την ελίτ γενικά ελπίζω να το ασπάζεται μόνο ο ικόνοκλαστ ας πούμε, γιατί είναι τουλάχιστον αστειότητα ως κόνσεπτ, ειδικά αν ακούγεται τώρα πρώτη φορά.

    Quote Originally Posted by Atheist
    Quote Originally Posted by Mitsmann
    δημιουργια ενος φορουμ για Ιλλουμηνατηδες,
    το πρόβλημα δημιουργήθηκε όταν σε ένα κουλ φόρουμ άρχισαν να μπαίνουν άτομα που δεν μπορούσαν να συνεισφέρουν στην κουλοσύνη του σε ίσους αριθμούς με άτομα που μπορούσαν.
    Μίτσμαν, αρχικά αυτό το επεξήγησα παρακάτω, πως δεν το θεωρώ ως κάτι ΚΑΚΟ ορ γουατέβερ, αλλά ως κάτι απόλυτα φυσιολογικό. Και ακόμα και το πρόβλημα είχα φροντίσει να το βάλω σε εισαγωγικά από την αρχή ώστε να μη χρειάζεται να το κάνω αργότερα.

    Διαστρεβλώνεις συνειδητότατα τα λεγόμενά μου λοιπόν.

    Επίσης, ακόμα και να ήμουν ο ελιτιστής μαλάκας ως τον οποίο με παρουσιάζεις (γενικά είμαι και ελιτιστής και μαλάκας, απλά όχι και τόσο ρε φίλε) πως ακριβώς αυτό αντανακλά σε μια ολόκληρη ομάδα ανθρώπων; Πως επειδή ο άθεηστ ή ο κάλκη είναι ελιτιστής μαλάκας, αυτό σημαίνει πως και ο κάρχαρτ και ο πινατέρο και όλοι οι συντάκτες είναι "ελίτ του κώλου";
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  2. #362
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Atheist
    Μίτσμαν, αρχικά αυτό το επεξήγησα παρακάτω, πως δεν το θεωρώ ως κάτι ΚΑΚΟ ορ γουατέβερ, αλλά ως κάτι απόλυτα φυσιολογικό. Και ακόμα και το πρόβλημα είχα φροντίσει να το βάλω σε εισαγωγικά από την αρχή ώστε να μη χρειάζεται να το κάνω αργότερα.

    Διαστρεβλώνεις συνειδητότατα τα λεγόμενά μου λοιπόν.

    Επίσης, ακόμα και να ήμουν ο ελιτιστής μαλάκας ως τον οποίο με παρουσιάζεις (γενικά είμαι και ελιτιστής και μαλάκας, απλά όχι και τόσο ρε φίλε) πως ακριβώς αυτό αντανακλά σε μια ολόκληρη ομάδα ανθρώπων; Πως επειδή ο άθεηστ ή ο κάλκη είναι ελιτιστής μαλάκας, αυτό σημαίνει πως και ο κάρχαρτ και ο πινατέρο και όλοι οι συντάκτες είναι "ελίτ του κώλου";

    Οχι. Μη χρησιμοποιεις ατομα που συμπαθω, δεν πιανει.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  3. #363
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Mitsmann
    Κατ αρχην σχεδον κανενας δε "σας" το λεει ετσι, οποτε αυτα περι 50 ατομων μαλλον ειναι μανια καταδιωξης.
    εγω κανω συγκεκριμενα κουοτς (π.χ. του αθεηστ) το οποιο οτι αλλο και να θελε να πει, οπως ειναι γραμμενο ειναι μεγιστη φαιδροτητα.


    επισης εγω σε ρωτησα κατι συγκεκριμενο. ναι. η οχι. 1 και 0. ασπρο και μαυρο.
    Αν η ερώτηση είναι αν θεωρώ τους "απλούς" χρήστες του φόρουμ "πλέμπα" η απάντηση είναι σίγουρα όχι.
    this is radio freedom.

  4. #364
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Khalkji
    Quote Originally Posted by Mitsmann
    Κατ αρχην σχεδον κανενας δε "σας" το λεει ετσι, οποτε αυτα περι 50 ατομων μαλλον ειναι μανια καταδιωξης.
    εγω κανω συγκεκριμενα κουοτς (π.χ. του αθεηστ) το οποιο οτι αλλο και να θελε να πει, οπως ειναι γραμμενο ειναι μεγιστη φαιδροτητα.


    επισης εγω σε ρωτησα κατι συγκεκριμενο. ναι. η οχι. 1 και 0. ασπρο και μαυρο.
    Αν η ερώτηση είναι αν θεωρώ τους "απλούς" χρήστες του φόρουμ "πλέμπα" η απάντηση είναι σίγουρα όχι.

    ενταξει, μου αρκει.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  5. #365
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Mitsmann
    Quote Originally Posted by Atheist
    Μίτσμαν, αρχικά αυτό το επεξήγησα παρακάτω, πως δεν το θεωρώ ως κάτι ΚΑΚΟ ορ γουατέβερ, αλλά ως κάτι απόλυτα φυσιολογικό. Και ακόμα και το πρόβλημα είχα φροντίσει να το βάλω σε εισαγωγικά από την αρχή ώστε να μη χρειάζεται να το κάνω αργότερα.

    Διαστρεβλώνεις συνειδητότατα τα λεγόμενά μου λοιπόν.

    Επίσης, ακόμα και να ήμουν ο ελιτιστής μαλάκας ως τον οποίο με παρουσιάζεις (γενικά είμαι και ελιτιστής και μαλάκας, απλά όχι και τόσο ρε φίλε) πως ακριβώς αυτό αντανακλά σε μια ολόκληρη ομάδα ανθρώπων; Πως επειδή ο άθεηστ ή ο κάλκη είναι ελιτιστής μαλάκας, αυτό σημαίνει πως και ο κάρχαρτ και ο πινατέρο και όλοι οι συντάκτες είναι "ελίτ του κώλου";

    Οχι. Μη χρησιμοποιεις ατομα που συμπαθω, δεν πιανει.
    Χέστηκα ποιους συμπαθείς και όχι ρε μιτσμαν, τους πρώτους που σκέφτηκα έγραψα. Σιγά μην ξέρω και όλας ποιους συμπαθεί ο κάθε γιούζερ εδώ μέσα.

    Οπότε προς τι αυτή η γενίκευση; Γιατί τα ακούει το μαγκ και όχι ο άθεηστ;
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  6. #366

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    πετάγομαι ως σαν τη μπούτσα και ρωτω
    αν λυθούν τα μεταξύ σας ψυχοσωματικα και δε ξέρω γω τι θα αλλάξει η κατάσταση του φόρουμ?
    Ο Μαξ ήταν εγωιστής.

  7. #367
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Αρκεί όντως ρε Μίτσμανν; Γιατί να σου πω την αλήθεια δεν μου αρέσει και πολύ το να δίνω τέτοια εντύπωση. Γενικά, πάντα είχα μια αντιπάθεια για γνωστικούς και ελιτιστές και πάντα όλους τους θεωρούσα "του κώλου". Δε θα μου άρεσε να ξέρω πως απλά κάνοντας κάτι που μ' αρέσει θεωρούμαι κι εγώ τέτοιος.
    this is radio freedom.

  8. #368
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    ντιστόρσιον, η κατάσταση του φόρουμ δεν χρειάζεται να αλλάξει. το φόρουμ από μόνο του είναι προφανώς μια χαρά και εκεί είναι το πρόβλημα, πως καταπώς το βλέπω, γίνεται μια απόπειρα να φανούν οι συντάκτες του μαγκ ως κάποιοι που ζητάνε μπατσοκρατούμενο φόρουμ.
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  9. #369

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Atheist
    ντιστόρσιον, η κατάσταση του φόρουμ δεν χρειάζεται να αλλάξει. το φόρουμ από μόνο του είναι προφανώς μια χαρά και εκεί είναι το πρόβλημα, πως καταπώς το βλέπω, γίνεται μια απόπειρα να φανούν οι συντάκτες του μαγκ ως κάποιοι που ζητάνε μπατσοκρατούμενο φόρουμ.

    μπερδεύτηκα. Φανηκε πουθενα να υπονοει καποιος αυτο το πραγμα? Να υποννοεί ότι οι συντακτες του περιοδικού ζητανε σκληρό μοτερειτινγκ?
    βοηθα λιγο.
    Ο Μαξ ήταν εγωιστής.

  10. #370
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Khalkji
    Αρκεί όντως ρε Μίτσμανν; Γιατί να σου πω την αλήθεια δεν μου αρέσει και πολύ το να δίνω τέτοια εντύπωση. Γενικά, πάντα είχα μια αντιπάθεια για γνωστικούς και ελιτιστές και πάντα όλους τους θεωρούσα "του κώλου". Δε θα μου άρεσε να ξέρω πως απλά κάνοντας κάτι που μ' αρέσει θεωρούμαι κι εγώ τέτοιος.

    ε. ναι, μια που δε μπορω να ξερω αν λες η οχι ψεματα στην ερωτηση μου, αρκει η απαντηση σου.

    Κανεις δε θα ελεγε κανενα ελιτιστη επειδη "κανει αυτο που του αρεσει". Απλοποιεις μια προταση ετσι ωστε να σου δινει δικιο εξ αρχης. Δεν λεω οτι το εκανες επιτηδες. αλλα ειναι προφανες οτι κανεις δε χαρακτηριζε καποιον αλλο γι αυτο το λογο.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  11. #371
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    γιατί όμως; γιατί η συντακτική ομάδα αποκαλέστηκε "ελιτ του κώλου"; τι έκανε που την ορίζει ως τέτοια;
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  12. #372
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Khalkji
    Αν η ερώτηση είναι αν θεωρώ τους "απλούς" χρήστες του φόρουμ "πλέμπα" η απάντηση είναι σίγουρα όχι.
    Λουμπενολογία;

  13. #373
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Κάλκι φίλος θαρρώ ήταν προφανές ότι εννοούσα το ποστ σου με τη μούτζα και το "αστειάκι". όχι, δεν το πήρα ότι το εννοούσες, ειδικά το κομμάτι περί εκπροσώπου των συντακτών λολ, αλλά και πάλι μου φαίνεται μαλακία. δεν έχω επιχείρημα να το στηρίξω.

    εδώ που τα λέμε όμως εγώ δεν ξέρω ποιος δημιούργησε την εικόνα, "οι ελίτ συντάκτες μαγκαίοι" και οι "τίμιοι μα καταφρονεμένοι ραγιάδες φόρουμερς" και δε δίνω μία βασικά. δίνω όμως πολλές να είμαστε προσεκτικοί στο τι λέμε και πως το λέμε. να, τις προάλλες μου είπαν "κάποιος είπε ότι συμφωνεί με το νάθινμαν ότι όλοι αυτοί είναι ξεπουλημένοι καριόληδες ελιτιστές του πούτσου και του ελέους". και επειδή κρίμα είναι να χαλάμε τις καρδούλες μας, καλό θα ήταν να.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  14. #374
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Λοιπόν, έχω χάσει τον ειρμό της συζήτησης. Μπορεί η κάθε ενδιαφερόμενη πλευρά να συνοψίσει σε 1.2.3. σημεία τι την φτιάχνει και τι την χαλάει γιατί σαν να κυνηγάμε την ουρά μας.

    Εντωμεταξύ, μέχρι να το συνοψίσετε, να πω την άποψή μου για τα μαγκ και τα δαγκ. Προφανώς και έχουν λόγο ύπαρξης σε σχέση με ένα φόρουμ για καθαρά χρηστικούς λόγους κατά πρώτον και για τους προφανείς λόγους που εξέθεσε ο Κάλκι και δεν είδα να σχολιάζονται. Ότι υπάρχει μια αύρα που σχηματίζεται από την προσωπικότητα των συντακτών, που υποτίθεται είναι συνειδητά επιλεγμένη ως ικανοί και γνώστες. Το φόρουμ είναι αχταρμάς και μπορώ να σοκάρω κόσμο λέγοντας ότι υπάρχουν άπειρα όπεν ριβιού σάιτς, τα οποία είναι άχρηστα όσον αφορά τα ριβιού (ο κάθε καημένος γράφει το μακρύ του και το κοντό του, συνήθως για να θάψει ή να αποθεώσει), αλλά χρήσιμα όσον αφορά αθροιστικά στατιστικά (δείτε μέταλ άρκαιβς π.χ. για του λόγου το αληθές), το ΕΡ λυπούμαι αλλά συγκεντρώνει μόνο τα αρνητικά.

    Αν για κάποιο λόγο υπάρχουν στο ΕΡ δυο τρεις χρήστες που όλοι θέλουν να τους διαβάζουν, φωνάξτε τους στην συντακτική ομάδα. Η μόνη διαφορά είναι ότι πρέπει όντως να μπουν οι κριτικές ΚΑΙ στο φόρουμ αντί λινκ.

    Για το ΕΡ μαγκ αυτό καθ'εαυτό. Το πρόβλημά του είναι ότι δεν έχει σαφές στίγμα για την μουσική με την οποία ασχολείται, ενω δεν βοηθάει ότι ξεκίνησε ως ένα ανοιχτόμυαλο μέταλ ζιν και έχει εξελιχθεί σε ένα "ότι κάτσει"+κάποια μέταλ, ενώ δεν βοηθάει καθόλου μα καθόλου το γεγονός ότι όλες οι κριτικές είναι στοιβαγμένες μαζί. Τουλάχιστον χωρίστε σε είδη, αυτό το Deicide, Madonna, Fuck Buttons απανωτά δίνει την εντύπωση "ότι να'ναι", ενώ δεν βοηθάει καθόλου στον προσανατολισμό. Γενικά, και το λέω σαν υποτίθεται HCI expert, πρέπει να αφιερώσετε χρόνο στην ιεράρχηση της πληροφορίας και να δίνετε την δυνατότητα αναζήτησης με νόημα (ανά χρονιά, ανά είδος κλπ).

    Αυτά. Μην ξεχάσετε να συνοψίσετε ε;
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  15. #375
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Λοιπόν, επειδή πολλά λέγονται και άκρη για τους απ' έξω δεν βγαίνει.

    Το ΕΡ μάγκ πάει για κλείσιμο. Ο κυριότερος κοινός λόγος που συμβαίνει αυτό, είναι πως υπάρχει πλέον μια διαφορά νοοτροπίας ανάμεσα στον Dragonlord και τη συντακτική ομάδα και επειδή κοινές τομές δεν βρίσκονταν -και από κάποιο σημείο και μετά καμία από τις 2 "πλευρές" δεν είχε και τη θέληση να συμβεί κάτι τέτοιο- οι συντάκτες, παίρνουμε τα μπογαλάκια μας και πάμε για αλλού και όλα καλά.

    Ο μόνος λόγος που συνεχίζω να πρήζω αρχίδια, είναι επειδή δε θέλω (προσωπικά, οι υπόλοιποι συντάκτες μπορεί να μην καίγονται τόσο) να παρουσιαστεί κάποια κίνηση του περιοδικού ως εκβιαστική προς αυτή την κατεύθυνση. Δε θέλω δηλαδή ούτε να ακουστεί κάτι σε φάση "οι συντάκτες φεύγουν επειδή το φόρουμ είναι σκατά" απ' όπου και μπορεί να αντληθεί το πόρισμα "ελιτ του κώλου" κτλ. Η συντακτική ομάδα δε φεύγει ούτε επειδή της πέφτει λίγο το φόρουμ, πόσο μάλλον όταν το 99% των αναγνωστών ήταν από εκεί, ούτε επειδή θέλει να απευθυνθεί σε κοινό με μεταπτυχιακό στις μπαρόκ μουσικές φόρμες. Το μαγκ διασπάται επειδή η κοινή κατεύθυνση της ομάδας των συντακτών δεν είναι η ίδια με αυτή που θα ήθελε ο Ντράγκον ως δημιουργός του σάητ. Τίποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο.
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 16:34
  2. που?
    By Tonosalata in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 06-10-2008, 15:48
  3. Ξέρετε που..
    By carheart in forum Literature
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2008, 16:47
  4. που βάζει σε σκέψεις
    By Antrikos in forum General Discussion
    Replies: 38
    Last Post: 03-10-2005, 01:50
  5. Replies: 22
    Last Post: 13-06-2004, 11:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •