Page 24 of 119 FirstFirst ... 1422232425263474 ... LastLast
Results 346 to 360 of 1775

Thread: Το ER που θέλουμε.

  1. #346
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Atheist
    Quote Originally Posted by Mitsmann
    Kαλκι αραξε λιγο ρε φιλος. Δες κανα ποστ του Αθεηστ, και δες εσυ ο ιδιος ποιος αυτοπροσδιοριζεται τι. Εμμεσως πλην σαφως, διαφορα ατομα προσπαθουν να σας δειξουν (εστω, ανω, κατω και κυριως πλαγιως) οτι δεν ειναι μαλακες. Οσο για το εκ μερους της συντακτικης ομαδας και τις μουτζες α) αραξε λιγο παλι, δεν ειναι κακο β) αμα νομιζεις οτι καλλιεργουμε κομπλεξ μετα απο 4-5 χρονια εδω με βαση εσενα, ε, μπορεις να χαλαρωσεις λιγο και τριτον και καλυτερο, αμα η Συντακτικη Ομαδα συμφωνει με τη μουτζα, θα ειναι πολυ σωστο να βγει και να μας το ανακοινωσει.

    Ξεχασα οτι πρεπει να αραξεις λιγο.
    Χωρίς παρεξήγηση ρε μιτσμαν, αλλά δε νομίζω να αναφέρθηκε ποτέ κανείς σε σένα.

    γι αυτο ακριβως και απανταω εγω.
    επισης, ο Καλκις απανταει σε ποστ Οδονιαν, "εξ ου και τα 4-5 χρονια εδω μεσα" αναφορα.


    υ.γ. ελπιζω το οτι "δε νομιζω να αναφερθηκε κανεις σε σενα" να μην ηταν σε φαση "τι μιλας εσυ τωρα" ε.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  2. #347
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Κάλκη, ναι, απλώς ξέρεις καλά πως αυτό μια χαρά θα βολέψει τον δημαγωγό μας.

    μιτσμαν, σε αυτή τη φάση δεν ήταν, όχι.
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  3. #348
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Atheist
    Και επειδή γενικά δεν έχει γνωστοποιηθεί ακόμα το όλο παρασκήνιο και τον τρόπο που χρησιμοποιείστε σε αυτό το θρεντ, μη βιάζεστε να κρίνετε το οτιδήποτε βάσει των λόγων ενός όποιου άθεηστ ή κάλκη.
    Ποσο πιο κάτω θα φτάσεις γαμώ τον Άγιο Φερνάνδο; Σταμάτα να δημιουργείς εντυπώσεις για πράγματα που δεν ξέρουν, κι εν πάση περιπτώσει δεν θα έπρεπε καν να τους ενδιαφέρουν.

    Η συζήτηση αφορούσε εξ' αρχής την ποιότητα του φόρουμ. Ή γράψε κάτι επικοδομητικό επ' αυτού, ή βγάλε το σκασμό και σταμάτα να χρησιμοποιείς το thread για εντυπώσεις που αφορούν την δική σου ατζέντα και άσχετα θέματα.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  4. #349
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Δεν με αφορα ομως ποιος καρπωνεται τι. Δεν εχω το μερος του Δραγονλορδ (ειναι εμφανες πιστευω) αλλα στανταρ κατι δεν παει καλα εδω με βαση αυτα που ποσταρετε.


    εντιτ. δε το λεγες σε μενα.


    αν εξηγησεις δε και το "σ αυτη τη φαση!!" θα ειναι ακομα καλυτερα.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  5. #350
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Αυτά που λέει ο deggi, και επίσης σας έχω ρωτήσει από χτες το βράδυ γιατί πιστεύετε ότι τα κείμενά σας είναι αναγκαίο να δημοσιεύονται υπό το όνομα του er mag και δεν μπορούν να δημοσιεύονται κατευθείαν στο φόρουμ (όπως η τελευταία κριτική του nothingman) από τη στιγμή που δεν σας επηρεάζουν και τόσο οι σχέσεις με τις εταιρείες και δεν μου έχει απαντήσει κανείς (πλην του pinatero που περισσότερο μια σκέψη είπε παρά απάντηση). Ακόμα και τα αφιερώματα που λέει ο deggial ΜΠΟΡΟΥΝ να δημοσιεύονται στο φόρουμ, στην τελική αν υπάρχουν άτομα που σκοπεύουν να το κάνουν συχνά μπορεί να φτιαχτεί ένα ειδικό φόρουμ (για να μη χάνονται μετά από λίγες μέρες στο music discussion πχ).
    Γιατί η πλατφόρμα ενος μαγκαζιν δίνει ένα αρχείο, μια συγκεκριμένη ελεγχόμενη ποσότητα πληροφοριών ώστε να αποφευχθεί ο κορεσμός, μια ελευθερία επιλογής σε πράγματα εκτός του περιεχομένου (μορφή, ντηζάην, γενική πολιτική κ.α.) καθώς και δυνατότητα αυτοδιαχείρισης λόγω των λίγων ατόμων που εργάζονται γι' αυτό. Το συνεργατικό πνεύμα - που καλλιεργείται σε πιο ευνοϊκές συνθήκες μέσα σε μικρά όρια - μπορεί κανείς να συμφωνήσει ότι σχετίζεται και με την τελική ποιότητα της παρουσιαζόμενης ύλης. Και πάλι όμως, η κουβέντα αφορά το αν πρέπει γενικώς να υπάρχουν μουσικά μαγκ ή όχι. Το πώς γίναμε ξαφνικά ελίτ θα μου εξηγήσει κανείς σας;
    this is radio freedom.

  6. #351
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Mitsmann
    επισης, ο Καλκις απανταει σε ποστ Οδονιαν, "εξ ου και τα 4-5 χρονια εδω μεσα" αναφορα.
    Δεν απαντούσα στον Οντόνιαν, απαντούσα στον ντραγκονλορντ, τον ικονοκλαστ, τον ουμπουρόη και όποιον βιάστηκε να πει "δίκιο έχουν, αυτοί μας έχουν κάνει πλέμπα".
    this is radio freedom.

  7. #352
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Atheist
    Και επειδή γενικά δεν έχει γνωστοποιηθεί ακόμα το όλο παρασκήνιο και ο τρόπος που χρησιμοποιείστε σε αυτό το θρεντ, μη βιάζεστε να κρίνετε το οτιδήποτε βάσει των λόγων ενός όποιου άθεηστ ή κάλκη.
    Ok, για πες.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  8. #353
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    να πούμε την αλήθεια δεν είχα διαβάσει καθόλου αυτό το τόπικ μέχρι ψες το βράδυ κάποια στιγμή οι ακούραστοι ρουφιάνοι μου έφυγαν από τα σκοτεινά σοκάκια, ακούμπησαν καμπαρντίνα και ρεπούμπλικα στον καλόγερο δίπλα στην πόρτα του γραφείου ερυενών τους, άνοιξαν την ασημένια διαφημιστική ταμπακιέρα μαζί με το μσν, άναψαν ένα άφιλτρο τσιγάρο και με ενημέρωσαν πως υπήρξε αναφορά περί εμού εδώ και μου κίνησαν την περιέργεια να το διαβάσω τελικά και διαπίστωσα ότι τελικά δε σας πολυσυμπαθώ και τόσο και απλά σημειώνω ότι δε θα ήθελα να χρησιμοποιείται ένα κείμενο που έγραψα ως επιχείρημα για να κλείσει το μαγκ γιατί με μια γρήγορη ανάγνωση αυτό κατάλαβα με το φτωχό μου το μυαλό αντί για τον αρχικό του σκοπό που ήταν να ανοίξει το φόρουμ, να αναβαθμιστεί, να. νομίζω πως επίσης τα περιοδικά γενικά είναι καλό πράγμα αν λένε ωραία πράγματα.
    παναδιαβάσω τώρα, ελπίζω να μη χρειαστεί να ξαναγράψω εδώ το βράδυ που θα ξαναμπώ γιατί εκεί που έχει φτάσει το πετρέλαιο δεν υπάρχει φράγκο για να συντηρώ τις μυριάδες των ντέτεκτιβζ ανά την υφήλιο που θα χρειαστούν σε περίπτωση που.
    τέλος, επειδή σα να έχουν διαμορφωθούν παρεούλες ή και στρατόπεδα ακόμα (ανάλογα με το πως βλέπει κανείς τη σοβαρότητα αυτής της διαμάχης) θα παρακαλούσα να μη με ταυτίσει κανείς με κάποιους απλά και μόνο επειδή νομίζει ότι συμφωνώ μαζί τους.
    αυτά.
    α, Κάλκι λες μαλακίες. μου θυμίζεις έλληνα ποδοσφαιριστή που έκανε μια μέτρια καριέρα στην Ρόμα ξερωγω και τώρα προτιμά να παίζει αλλαγή στην Κιλμάρνοκ από το να γυρίσει στη σουπερλίγκα! και όλα αυτά γιατί δεν του έδωκαν ένα πέναλτυ στο ματς με την Καλαμαριά πριν τέσσερα χρόνια! το τραβάω! και μ'αρέσει! μου γίνατε όλοι τώρα υπεράνω και σας χαλάει το φόρουμ επειδή κάποιος είπε ότι είστε χαζοί και άσχετοι και βλάκες.

    υγ: πριν κάτι σελίδες είχα κάμει εδώ ένα ποστ και ρωτούσα να μου πείτε τι επίδραση είχε η ίδρυση του μαγκ στο φόρουμ και δεν έγραψε κανένας τίποτε. ήταν προφανές ότι είχα δίκιο λοιπόν! όχι ήταν θα έπρεπε να προκαλέσει καμιά έκπληξη αλλά. επίσης μέχρι να πατήσω σαμπμίτ είχατε γράψει άλλα τριανταέξι ποστς που δεν έχω διαβάσει αλλά μάλλον θα έχετε άδικο γιατί εγώ έχω δίκιο.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  9. #354
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Khalkji
    Quote Originally Posted by Mitsmann
    επισης, ο Καλκις απανταει σε ποστ Οδονιαν, "εξ ου και τα 4-5 χρονια εδω μεσα" αναφορα.
    Δεν απαντούσα στον Οντόνιαν, απαντούσα στον ντραγκονλορντ, τον ικονοκλαστ, τον ουμπουρόη και όποιον βιάστηκε να πει "δίκιο έχουν, αυτοί μας έχουν κάνει πλέμπα".


    Καλκι, το εχεις κανει αυτο η οχι?

    δεν ειπα οτι το κανεις!
    απορια, φανταζομαι, διαφορου κοσμου εδω.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  10. #355
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    εντιτ: @ναθινγκμαν: και το επιχείρημα είναι...;;;;;;;;;;;;;
    this is radio freedom.

  11. #356
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Δεν είναι παραγωγικό σχόλιο αυτό ντέγκιαλ.

    Μιτσμαν, ναι, κάτι δεν πάει καλά, ισχύει.
    Το θέμα είναι πως η παρουσίαση του προβλήματος ετοιμάζεται εδώ και λίγο καιρό με τρόπο που θα ρίξει το φταίξιμο μονομερώς.

    Επίσης αυτό με την ελίτ γενικά ελπίζω να το ασπάζεται μόνο ο ικόνοκλαστ ας πούμε, γιατί είναι τουλάχιστον αστειότητα ως κόνσεπτ, ειδικά αν ακούγεται τώρα πρώτη φορά.

    Επίσης² αν δεν υπήρχε προμπ να ποστάρονται όλα στο φόρουμ, το μαγκ γιατί υπάρχει 4 χρόνια ντάγκον; "Σε πείσανε"; Η συνήθεια που έγινε λατρεία; Ξαφνικά γύρισες μετά από πόσο καιρό αποχής και συνειδητοποίησες πως ο θεσμός των μαγκ είναι μαλακία;

    σπίριτκράσερ, θέλω να το δομήσω λίγο, αλλά θα γίνει. ΣΟΥΝ!
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  12. #357
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Atheist

    Επίσης αυτό με την ελίτ γενικά ελπίζω να το ασπάζεται μόνο ο ικόνοκλαστ ας πούμε, γιατί είναι τουλάχιστον αστειότητα ως κόνσεπτ, ειδικά αν ακούγεται τώρα πρώτη φορά.

    Quote Originally Posted by Phantom Duck
    Quote Originally Posted by Atheist
    Quote Originally Posted by Mitsmann
    δημιουργια ενος φορουμ για Ιλλουμηνατηδες,
    το πρόβλημα δημιουργήθηκε όταν σε ένα κουλ φόρουμ άρχισαν να μπαίνουν άτομα που δεν μπορούσαν να συνεισφέρουν στην κουλοσύνη του σε ίσους αριθμούς με άτομα που μπορούσαν.
    Βρείτε τις διαφορές.


    ε, μαντεψε.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  13. #358
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Mitsmann
    Quote Originally Posted by Khalkji
    Quote Originally Posted by Mitsmann
    επισης, ο Καλκις απανταει σε ποστ Οδονιαν, "εξ ου και τα 4-5 χρονια εδω μεσα" αναφορα.
    Δεν απαντούσα στον Οντόνιαν, απαντούσα στον ντραγκονλορντ, τον ικονοκλαστ, τον ουμπουρόη και όποιον βιάστηκε να πει "δίκιο έχουν, αυτοί μας έχουν κάνει πλέμπα".
    Καλκι, το εχεις κανει αυτο η οχι?

    δεν ειπα οτι το κανεις!
    απορια, φανταζομαι, διαφορου κοσμου εδω.
    απορία; σου φάνηκε για απορία; έσκασαν 50 άτομα να πουν "αχου μας τους κακομοίρηδες που μας έχετε βάλει απο κάτω παλιοελιταρία του κερατά αλλά θα συσπειρωθούμε ρε, θα κάνουμε επανάσταση, ζήτω η μαζική κουλτούρα, ζήτω! ζήτω! ζήτω!"

    Αυτό στα εισαγωγικά είναι περίληψη του γελοίου μανιφέστου του ικόνοκλαστ.
    this is radio freedom.

  14. #359
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Atheist
    Μιτσμαν, ναι, κάτι δεν πάει καλά, ισχύει.
    Το θέμα είναι πως η παρουσίαση του προβλήματος ετοιμάζεται εδώ και λίγο καιρό με τρόπο που θα ρίξει το φταίξιμο μονομερώς.
    Ναι, θα γίνουν μεγάλες αποκαλύψεις και θα βγουν στο φως αλήθειες που θα αλλάξουν ολόκληρο τον μουσικό κόσμο της Ελλάδας!

    Τα εσωτερικά προβλήματα του περιοδικού γιατί να αφορούν τους χρήστες του φόρουμ ή καν τους αναγνώστες του περιοδικού;
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  15. #360
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Κατ αρχην σχεδον κανενας δε "σας" το λεει ετσι, οποτε αυτα περι 50 ατομων μαλλον ειναι μανια καταδιωξης.
    εγω κανω συγκεκριμενα κουοτς (π.χ. του αθεηστ) το οποιο οτι αλλο και να θελε να πει, οπως ειναι γραμμενο ειναι μεγιστη φαιδροτητα.


    επισης εγω σε ρωτησα κατι συγκεκριμενο. ναι. η οχι. 1 και 0. ασπρο και μαυρο.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 16:34
  2. που?
    By Tonosalata in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 06-10-2008, 15:48
  3. Ξέρετε που..
    By carheart in forum Literature
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2008, 16:47
  4. που βάζει σε σκέψεις
    By Antrikos in forum General Discussion
    Replies: 38
    Last Post: 03-10-2005, 01:50
  5. Replies: 22
    Last Post: 13-06-2004, 11:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •