Results 1 to 6 of 6

Thread: BC Rich Mockingbird USA ΚΛΑΠΗΚΕ - ΒΟΗΘΕΙΑ!

  1. #1

    Default BC Rich Mockingbird USA ΚΛΑΠΗΚΕ - ΒΟΗΘΕΙΑ!

    Κυριακή 06/04 έξω από το underworld μετα από συναυλία των Dark Fortress, κλάπηκε flight case με BC Rich Mockingbid made in the USA μαύρη μέσα από ένα BMW πρασινο. Όποιος έχει πληροφορίες και μπορεί να βοηθήσει ασ με καλέσει στο 6932 611666.
    Αν βρεθεί η κιθάρα θα δώσω μεγάλη αμοιβή καθώς είχε συναισθηματική αξία συν της αλλης...

  2. #2
    Senior Member jezuz's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    1,005

    Default

    Krima, poly asxhmo pragma na soy kleboyn to organo eyxomai na thn breis th ki8ara soy.
    BTW, wraia teleiwnei o ari8mos thl soy.
    An exeis kai kapoia foto apo th dikh soy h kapoia idia na baleis, 8a boh8isei se periptwsh poy thn broyme.
    Epishs psa3e se aggelies ktl, mhpws o klefths prospa8hsei na th poylhsei.
    Kalh tyxh!
    http://www.myspace.com/cerberarec


    http://www.High-Gain.com/ Your source for High-gain, Boutique, Handmade and Rare guitar amplifiers in Europe.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Μήπως έχεις κρατήσει το serial number της; Αν ναι, πήγαινε στα forum της BC Rich (αν έχουν), πόσταρε το, και ζήτα σε όποιον βρει την κιθάρα αυτή να πουλιέται οπουδήποτε να επικοινωνήσει μαζί σου.

    Μεγάλο κρίμα φίλε πάντως. Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο πάντως...

  4. #4

    Default Re: BC Rich Mockingbird USA ΚΛΑΠΗΚΕ - ΒΟΗΘΕΙΑ!

    Στο bcrichplayers.com το οποίο είναι ανεπίσημο site υπάρχουν πολλοί πορωμένοι και θα έχουν τα μάτια τους ανοιχτά αν τους το πείς. Αν έχεις φωτογραφία στείλε μου να την βάλω εγώ στην σελίδα τους καθώς και τον αριθμό της.

    Σύμππτωση θα είναι αλλά μήπως είναι 7χόρδη αυτή η κιθάρα? γιατί θα αγοράσω μια μεταχειρισμένη Custom Shop Mockingbird το καλοκαίρι και ελπίζω να μην είναι το δικό σου κομμάτι.

  5. #5

    Default Re: BC Rich Mockingbird USA ΚΛΑΠΗΚΕ - ΒΟΗΘΕΙΑ!

    Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις, δυστυχώς το serial number δε το είχα κρατήσει (ΜΑΛΑΚΑΣ) αλλά συνεχίζω την αναζήτηση μεσω αγγελιών κλπ... Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! θα ψάξω να βρώ καμιά καί φωτό και θα ποστάρω αν και δε νομίζω να την έχω μόνη της, μόνο από live photos με το συγκρότημα..

    Quote Originally Posted by Violator
    Σύμππτωση θα είναι αλλά μήπως είναι 7χόρδη αυτή η κιθάρα? γιατί θα αγοράσω μια μεταχειρισμένη Custom Shop Mockingbird το καλοκαίρι και ελπίζω να μην είναι το δικό σου κομμάτι.
    Όχι φίλε ήταν 6χορδη και ούτε καν απο τα πολύ ακριβά μοντέλα. Bolt-on neck με kahler spider floyd rose και di margio μαγνήτες. Μαύρη με μαύρα hardware αλλά ασημένια πλαίσια στους μαγνήτες. Η ιδιαιτερότητα ήταν ότι το σώμα της κιθάρας ήταν πολύ λεπτό, σαν Gibson SG, κι έτσι ήταν πάρα πολύ βολική και ελαφριά!

  6. #6

    Default Re: BC Rich Mockingbird USA ΚΛΑΠΗΚΕ - ΒΟΗΘΕΙΑ!

    Χμμμ...ρίξε φώτο μπας και την βρείς. Μεγάλο λάθος να την αφήσεις μόνη της στο αμάξι, θέλει προσοχή.

    ευτυχώς δεν είναι αυτή που έχω στο μάτι, αυτή είναι Neck-through, Floyd Rose, pre-amp, widow headstock...
    Καλή τύχη πάντως, όσο για τον αριθμό της ρώτα εκεί που την αγόρασες ίσως να τον είχαν καταγράψει.

Similar Threads

  1. Ηλ. Κιθάρα RAN Custom Mockingbird ΠΩΛΕΙΤΑΙ
    By abomination_virginborn in forum The Marketplace
    Replies: 12
    Last Post: 26-11-2008, 17:59
  2. Replies: 18
    Last Post: 10-04-2008, 20:26
  3. Γιά μια ακόμα φορά ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By metamelia2 in forum PC & Games
    Replies: 26
    Last Post: 18-02-2006, 15:47
  4. Το Richy Rich όνειρό μου
    By metamelia2 in forum General Discussion
    Replies: 46
    Last Post: 12-10-2005, 10:19
  5. Pwleitai ki8ara BC Rich Warlock NJ
    By Eric Cartman in forum The Marketplace
    Replies: 0
    Last Post: 31-05-2005, 15:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •