Page 1090 of 1191 FirstFirst ... 905909901040108010881089109010911092110011401190 ... LastLast
Results 16,336 to 16,350 of 17860

Thread: THE PICTURE 8RENT

  1. #16336
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Αμάν ρε φίλος, τόση ώρα θα το είχες εξηγήσει.

  2. #16337
    Member Crust_&_Pantofla's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    εκεί, στην δίεση
    Posts
    39

    Default

    Εντάξει Parasight έχεις δίκιο, το εξηγώ:

    Σε αυτό το φωτογραφικό έργο αποτυπώνεται η αγωνία της σύγχρονης ελληνίδας για απόλυτη καθαριότητα, μανικιούρ, πεντικιούρ και τον καινούριο δίσκο του Βέρτη, σε αντιπαράθεση με την καταπιεστικά φαλλοκρατική αντίληψη του ανδρικού φύλου για τις γυναίκες των δυτικών (όπως εξυπονοείται από την φωτό) προαστείων, οι οποίοι προσπερνούν την ανθρώπινη διάσταση του ατόμου και εμμένουν στην εικόνα (ήτοι image) που τονίζει την θηλυκότητα.


    Θεωρητικές αναλύσεις, επεξήγηση έργων τέχνης, riff σε μία χορδή: "Ο ΠΑΝΤΟΦΛΑΣ" (πληροφορίες εντός)

  3. #16338
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Δε βλέπω κανένα μανικιούρ.

  4. #16339
    Member Crust_&_Pantofla's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    εκεί, στην δίεση
    Posts
    39

    Default

    Συγκεντρώσουυυυυ

  5. #16340
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    δεν με κάλυψες, πάρε μερικές μούτζες.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  6. #16341
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    γυναικα γαριδα
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #16342
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Quote Originally Posted by Crust_&_Pantofla View Post
    Εντάξει Parasight έχεις δίκιο, το εξηγώ:

    Σε αυτό το φωτογραφικό έργο αποτυπώνεται η αγωνία της σύγχρονης ελληνίδας για απόλυτη καθαριότητα, μανικιούρ, πεντικιούρ και τον καινούριο δίσκο του Βέρτη, σε αντιπαράθεση με την καταπιεστικά φαλλοκρατική αντίληψη του ανδρικού φύλου για τις γυναίκες των δυτικών (όπως εξυπονοείται από την φωτό) προαστείων, οι οποίοι προσπερνούν την ανθρώπινη διάσταση του ατόμου και εμμένουν στην εικόνα (ήτοι image) που τονίζει την θηλυκότητα.


    Θεωρητικές αναλύσεις, επεξήγηση έργων τέχνης, riff σε μία χορδή: "Ο ΠΑΝΤΟΦΛΑΣ" (πληροφορίες εντός)
    είναι πολύ απλή η φωτό, κάτσε να στην εξηγήσω γιατί (κάνεις πως) δεν την κατάλαβες. πρόκειται για μια εικόνα που ζέχνει σεξισμό και φαλλοκρατισμό (ειρωνικό που τον ανέφερες): εμείς οι άντρες τις γαμάμε και τις δέρνουμε, ενώ αυτές καθαρίζουν με κλινέξ. κατάλαβες;

    ε ρε παντόφλα από τη γιουλάη που σου χρειάζεται.
    Last edited by Ghoul; 29-04-2014 at 15:29.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  8. #16343
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    ...άσε που η γιουλάη ρωτούσε για σένανε.

    Deafening, painstaking, BB King

  9. #16344

    Default

    Μπα, εγώ νομίζω ότι είναι θολοκουλτουριάρικης (!) έμπνευσης η εικόνα, η βεβαιότητα μερικών ότι οι γυναίκες που έχουν πλατινί μαλλί και βαμμένα νύχια γουστάουν Κασιδιάρη και σφαλιάρα και φέρε τις μπίρες είναι τελικά ανάλογη με τη βεβαιότητα του Κασιδιάρη ότι ο πακιστανός είναι βρωμιάρης και δε ξέρω γω τι. Έχει νόημα το πόσο ο ψυχαναγκασμός του ίματζ συνδέεται με τον φασισμό, αλλά όχι έτσι, έλεος

    ΑΙΣΘΗΤΙΚΟΣ ΣΤΑΛΙΝΙΣΜΟΣ
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  10. #16345
    Member Crust_&_Pantofla's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    εκεί, στην δίεση
    Posts
    39

    Default

    Κοίτα δεν γνωριζόμαστε αρκετά ώστε να ξέρεις ούτως ή άλλως που πάει η ειρωνεία μου και που όχι. Ας κρατήσουμε ότι δεν την βρίσκω σεξιστικά, φαλλοκρατικά, κρατικά, κρατιστικά, θρησκευτικά ή ότι, μαζί με το benefit of the doubt... βλέποντας και κάνοντας.. πάρτο όπως θες και τα καρφιά για τον σταυρό μου δώρο

  11. #16346
    κρισνακορ Jacknife's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    The Witch's Heart
    Posts
    683

    Default

    Ας κρατησουμε οτι δε γελασα παντως.

  12. #16347
    Member Crust_&_Pantofla's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    εκεί, στην δίεση
    Posts
    39

    Default

    εκεί πάω πάσο

  13. #16348
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    όντως, μίλησα για την εικόνα κυρίως, αλλά αναδημοσιεύοντάς την σημαίνει προφανώς ότι συμφωνείς με το μήνυμα. κι επειδή η επεξήγησή σου ούτε εμένα με κάλυψε, είπα να βοηθήσω λίγο. για να καταλάβω κι εγώ λοιπόν, η εικόνα μας λέει ότι όσες γυναίκες κάνουν μανικιούρ κι έχουν πλατινί μαλλί ο λαός θεωρεί ότι είναι χρυσαυγίτισσες, γουστάρουν ξύλο και είναι ειρωνικό να καθαρίζουν με κλινέξ; νομίζω ότι όσο πάει γίνεται και χειρότερο

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  14. #16349
    Member Crust_&_Pantofla's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    εκεί, στην δίεση
    Posts
    39

    Default

    έλα για να το κλείνουμε γιατί κρτάει χρόνια αυτή η κολώνια: η φωτό είναι απλά μία αναδημοσίευση της μαλακίας που μπορεί να κουβαλάει ο άλλος στο μυαλό του, προφανώς η φωτό είναι κλεμμένη από ανυποψίαστη τύπισσα σε σούπερ κάπου στην επικράτεια, από εκεί και πέρα τί να λέμε, μήν τα κάνουμε και όλα πολιτική δήλωση, θα πάθουμε και Σφακιανακισμό στο τέλος... φιλικά (ΠΑΝΤΑ)

  15. #16350
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Κακή εικόνα αλλά έχουμε ένα ολόκληρο subsection με παρόμοιο υλικό.

Similar Threads

  1. THE ATHLETICS PICTURE THREAD
    By S-11 in forum Athletics
    Replies: 4565
    Last Post: 24-02-2022, 22:48
  2. THE PICTURE THREAD
    By StationEleven in forum General Discussion
    Replies: 13581
    Last Post: 31-03-2008, 17:54

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •