Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 166 to 180 of 180

Thread: Leviathan - Massive Conspiracy Against All Life

  1. #166

    Default Re: Leviathan - Massive Conspiracy Against All Life

    ίδιες εκδόσεις θα είναι ρε;

  2. #167

    Default Re: Leviathan - Massive Conspiracy Against All Life

    Καλά κανονίστε να το πάρει κάποιος από τους δύο στα σίγουρα να δούμε και το 30σέλιδο booklet μία φορά στη ζωή μας πριν ψοφήσουμε ξερω γω
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  3. #168

    Default Re: Leviathan - Massive Conspiracy Against All Life

    H ευρωπαϊκή έκδοση έχει λέει 12 σελίδες booklet. Το νου σας!

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Type a personal message
    Posts
    385

    Default Re: Leviathan - Massive Conspiracy Against All Life

    prwton kapoios episkefthike to site tou isxurou lordou , e manwli?

    pthoge min trelainesai 12 selido einai to booklet k stis 2 ekdoseis...ti tha vaze se 18 parapanw selides re seis ? ekthesi idewn ? enas to kane k opws oloi kseroume twra einai nekros
    oi diastaseis tou einai 30x30 apla ... min empisteuesai to manwli, anthrwpos einai den mporei na ta thymatai ola .
    Mr Nobody is back

  5. #170

    Default Re: Leviathan - Massive Conspiracy Against All Life

    Ildjarn is Dead!

  6. #171
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default Re: Leviathan - Massive Conspiracy Against All Life

    ρε κατ' ευφημισμόν ειπα '30 σελιδες' πριν, επειδη το (κοκκινο) vinyl που ελαβα ζυγιζει σχεδον κιλο.

    φωτογραφιες βαριεμαι προς το παρον, παρε μια απο το cd (που ειναι ευκολο αν και digipack) φθογγε



    μανωλης πως θα αντεξεις τοσο κοκκινο ρε συ?
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

  7. #172

    Default Re: Leviathan - Massive Conspiracy Against All Life

    Αυτό το θέμα με το κόκκινο το έχω σκεφτεί πολλάκις, αλλά νομίζω πως δεν μπορώ παρά να το δεχτώ πλέον. Είναι γνωστό βέβαια πως οι πράσινοι δίσκοι παίζουν καλύτερα, και τα πιατίνια ακούγονται σαν να τα παίζουν στο δωμάτιό σου. Και δεν φθείρονται και τόσο εύκολα.

    Και ένα άλλο LP Leviathan, σε κόκκινο μου είχε κάτσει.

    Shit Happens!

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Type a personal message
    Posts
    385

    Default Re: Leviathan - Massive Conspiracy Against All Life

    Ildjarn is Dead!
    sagapaw


    Και ένα άλλο LP Leviathan, σε κόκκινο μου είχε κάτσει
    na pas sto diaolo


    wom to cd apo pou to tsimpises? k poso pige to malli gia to LP?
    Mr Nobody is back

  9. #174

    Default

    Jef Whitehead, 42, allegedly choked and beat his 26-year-old girlfriend unconscious by banging her head against a wall above Taylor Street Tattoo and Piercing, 1150 W. Taylor, in the early hours of Saturday morning.

    He also attacked her with a pair of scissors, it’s alleged.

    When she regained consciousness she discovered she had been sexually assaulted with the tattoo tools, Assistant Cook County State’s Attorney Tom McGuire said.

    Whitehead then allegedly knocked her out again, McGuire said. When the victim woke up she was in the street outside the parlor, he added.
    http://www.metalunderground.com/news...m?newsid=63946

    αυτό είναι το μπλάκ μέταλ σας.

    Discuss.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  10. #175
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    she had been sexually assaulted with the tattoo tools
    Αυτό πώς δηλαδή; + ποστ πιξ.

  11. #176

    Default

    μπορεί να μάρκαρε το σημείο τζι για τους επόμενους
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  12. #177
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    Jef Whitehead, 42, allegedly choked and beat his 26-year-old girlfriend unconscious by banging her head against a wall above Taylor Street Tattoo and Piercing, 1150 W. Taylor, in the early hours of Saturday morning.

    He also attacked her with a pair of scissors, it’s alleged.

    When she regained consciousness she discovered she had been sexually assaulted with the tattoo tools, Assistant Cook County State’s Attorney Tom McGuire said.

    Whitehead then allegedly knocked her out again, McGuire said. When the victim woke up she was in the street outside the parlor, he added.
    http://www.metalunderground.com/news...m?newsid=63946

    αυτό είναι το μπλάκ μέταλ σας.

    Discuss.
    ε τι να πούμε παραπάνω (δεν το χουμε ξανασυζητήσει και σχετικά με μπέλους; ). είναι το κλασικό δίλημμα του μ'αρεσει ο πίνακας, δεν μ'αρεσει ο ζωγράφος. και μιας και μιλάμε για πίνακες, είδα σε άκυρη φάση πρόσφατα κατι αναγεννησιακές δουλειές του καραβάτζιο τίγκα στην σκατοψυχία. γαμηστερός αποκεφαλισμός ρεαλιστικά αποτυπωμένα σκατένια συναισθήματα και τέτοια και πήγα να την ψάξω και είδα οτι ο τύπος ήταν φονιάς και έπαιρνε πουτάνες και τις ζωγράφιζε (αυτό κουλ για την εποχή) και άλλα γαμάτα. δεν με πείραξε ομολογώ αλλά ίσως να εφταιξε το οτι παραείναι αρχαίος για να κάνω την σύνδεση με καινούργια πράγματα που μαφορούν. αυτός ο τζεφ ασπροκέφαλος είναι προφανέσταρα ένας γαμήδας που υπο φυσιολογικές συνθήκες θα τον περνούσανε για έναν ψυχοπαθή και κοινωνική κατακραυγή και τέτοια, αλλά παίζει μουσική και μάλιστα ακραία και κάποιοι θα κάνουν τον συσχετισμό και θα πάρει μπόνους ειλικρίνειας. αυτά τι άλλα;


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  13. #178

    Default

    δε θέλω να δίνω μπόνους "ειλικρίνειας" στο μέταλ, αλλιώς θα γυροφέρνουμε κομμένα χέρια από σπαθιές μετά τα λάιβ και δε λέει! Το ενδιαφέρον με το Λεβιάθαν είναι ότι όντως έχει θέματα με τις γυναίκες και τα γράφει αυτά στους στίχους του (από φαινομενικά κλισέ του τύπου έλα παλιοπουτάνα άπιστη να σε μαχαιρώσω μέχρι τα "ποιητικά" του). Γενικά η απόσταση μεταξύ φαντασίωσης και πραγματικότητας δεν είναι και τόσο μεγάλη και η άποψη περί απλά εκτόνωσης ενέργειας με την αρνητικότητα και τέτοια που συνηθίζουν να λένε αυτοί στις ακραίες μουσικές για το "έλα μωρέ, καλά είναι τα παιδιά, παίζουν" είναι κάπως παραμυθάκι. Απόδειξη ότι το μπλακμέταλ είναι γεμάτο με τέτοιους απεχθείς τύπους.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  14. #179
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default


  15. #180
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    ε εντάξει θα τραβήξει λοβοτομημένους και αρτίστες, έτσι είναι αυτά τα άκρα, των άκρων τι να κάνουμε. αυτοί στα μεσαία είναι οι πιο out of place. καταλαβαίνω που το πας, προφανώς η δικαιολογία παίζουμε αρρωστημένη μουσική για να εξωτερικευσουμε καλλιτεχνικά την οργή μας και τα όποια χούγια μας αποκτά άλλη διάσταση στα λόγια τέτοιων τύπων που η μουσική είναι απλώς μια πιο συμπυκνωμένη δήλωση των όσων πρεσβευουν. δεν ξέρω τι είναι οι λεβιαθαν δεν ακούω μπλακ μέταλ αλλά βρίσκω σημεία επαφής σε πανκς τύπου γγ και μεντορς. θα υπάρχουν κ άλλοι αλλά εγω είμαι μια χαρά νορμαλ τύπος και δεν τα ψάχνω. τώρα γιατί τέτοια μάζωξη στο bm ας το απαντήσει κάποιος άλλος που ξέρει καλύτερα, εγώ μπαρούφα θα πετάξω αφού ζήτημα να έχω 3 bm δίσκους όλουςκιολους (burzum o ένας και κατέληξε από τράμπα)
    Last edited by Marillion; 12-01-2011 at 19:01.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Similar Threads

  1. Leviathan
    By geologiko_karoto in forum Comics/Cartoons
    Replies: 4
    Last Post: 20-10-2008, 12:02
  2. Kaamos - Scales of Leviathan
    By carheart in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2007, 00:45
  3. Massive Attack
    By The Nerd in forum Music Discussion
    Replies: 16
    Last Post: 15-07-2005, 19:49
  4. Mastodon - Leviathan
    By regularpaul in forum Albums
    Replies: 69
    Last Post: 22-10-2004, 16:10
  5. Conspiracy Theories
    By After Dark in forum General Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 06-09-2004, 07:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •