Results 1 to 3 of 3

Thread: Sickening Horror, Raw In Sect, Sacram 2/3/08 Rodeo

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    100

    Default Sickening Horror, Raw In Sect, Sacram 2/3/08 Rodeo


  2. #2
    Senior Member cynic's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    1,769

    Default

    +1 gia to review.

    Genika i gnomi mou gia to live exei os exis:

    Sacram: Poli kaloi ,opws kai tin proigoumeni fora sto an, megalitero kai pio pikilo setlist sto rodeo.Hxitika ipirxe diaugia pistevw sto sinolo, groovath fasi se arketa simia kai genikos ole8ros apo ton kosmo .To magazi vevea, mallon den endiknite gia tetoies katastaseis...Fevgan boukalia, potiria kai lipa eu8rasta ka8oli tin diarkeia tou set. Sta + gia mena o ixos o opoios itan ka8aros kai eudiakritos sinexws (orange fanboy edw) Massif ri8mika apo basso kai 2i ki8ara, lysasmena fonitika stin pliopsifia tou set.

    Raw in Sect: Para poli kaloi ki autoi me ti seira tous. Mou eferan sto nou tous Pestilence kai ws ena simeio tous Death, pragma gia mena poli 8etiko apo mono tou, alla kai me pio sigxrones formes sto peximo tous arketes fores , prosegmenoi, kala provarismenoi kai me poli kalo drummer.

    Sickening Horror : Foveri banda, apo tis kaliteres ston xoro gia mena.Xehoristo styl , foveroi ektelestes (kai kiriolektika vasi twn antidrasewn apo katw ) , poli kalos kai o neos tous drummer fenete na denei poli kala me ta pedia, pragma pou simenei oti i fasi 8a paei brosta kai 8a isopedwsoun eukola kai tin ipolipi europi stin eperxomeni periodia tous me Immolation. To apotelesma vgenei arkountos arrosto kai texniko kai ta nea komatia gamane opos itan anamenomeno.

    E tora as griniaxw kai ligo.

    Genika, ontas proti fora sto sigekrimeno magazi, kai para to axiepeno tis timis (7e + bira). Me xalase ka8oli tin diarkeia tou live, kai sta 3 groups, to 8ema tis ixitikis tou. Kovontas sinexws voltes, auto pou katalava itan to exis...Osin ora imoun brosta stin skini akouga mia xara apo tis kabines stin ousia kai genika kateu8ian apo ti skini.Ola ok mexri edw.Kales entaseis, kai ola eudiakrita.Ela omws pou otan pigena apo tin kolona kai pisw ta hxeia tou itan les kai eixan "termatisei"?? Kata sinepia, se ola ta group ,se stigmes xosimatos (death metal vradia ara to megalitero pososto) xanontan ligo i bala kai psilovavouriaze to sinolo.

    Den xerw se alla stil mousikis pos exei i katastasi ekei mesa, alla mallon prepei na veltio8ei kapia stigmi.Einai axiepeno to gegonos oti arketes bandes pleon ependioun ston mousiko tous exoplismo, alla prepei epitelous kai oi magazatores na sevastoun ton kosmo kai tis bandes,afou 8eloun na vgazoun lefta kai na rxete kosmos, kai na ependisoun ston xoro tous.Parte kana ixio, psaxte to ligo apo akoustikis apopsews...Kala to 8ema ton monitors gia ta groups epi skinis fenete na exei ginei astikos mi8os ola auta ta xronia...Ante opws paei i fasi 8a fernoun kai monitor oi mousikoi sto telos gia na akoune ti pezoun ekei panw...

    O ellinas paei sta ellinika live default mia ora meta apo oti lene.To klasiko paradigma tou AN ipirxe kai edw.Anafer8ike kai sto review.O magazatoras me ti seira tou exantlei ola ta peri8oria kai meta anoigei tis portes.Ntaxei epeze kai to AEK me to PAO balla, alla ok, an diladi de gemize sti sinexia to magazi, 8a perimename akoma ap exw na mazeutei kosmos?

    Ellinas kai mizeria gia elliniki skini.Tou aresei na griniazei gia tin elliniki skini.Polla xronia tora.Apo tin alli omws, se oti live kai na pas 8a deis to exis gamato.Erxete vlepei tin banda pou goustarei, kai meta sikonete kai fevgei.Sta @@ tou oi ipolipoi.Ntaxei to live argise na arxisei, alla de teliwse kai 5 to proi?Giati lipon sto telos minane osoi minane.Doulevoume ti deutera, alla ok.An katsoume alla 40lepta sto set twn Sickening se auti tin periptosi, de 8a xipname to proi?Nai ok.Gamise ta.Griniazoume meta re...Den exoume bandes, mas fernoun tou exoterikou, ta idia kai ta idia, skame 30e+ kai goustaroume.

    Ekei eimaste panta stin ora mas etsi?Panta einai argia tin epomeni klp.Kai i pita olokliri kai o skilos xortatos.Kai na peis oti den axize i oli fasi?

    Antapokrisi: Griniaris

  3. #3
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    το live γαμησε...

    Sacram τα χω ξαναπει...Αξιεπαινη προσπαθεια. Ηχος τ'ακουγα ολα...Εκτελουν τα κομματια τους πιστα κι ετσι δεν ξενερωναν τ'αυτια του κοσμακη. Απλη λογικη.Περιεργως και στις 3 μπαντες τ'ακουγα ολα απο το πλαϊ και μπροστα μια βαβουρα. Δε γαμιεται?Γαμω για Sacram. Τα πανε και οι αλλοι...

    Raw in sect: Απο μουσικη μιας και δεν τους ειχα ξανακουσει μ'αρεσε αρκετα μπορω να πω...Επιθετικη και σε κλασικες φορμες. Αυτος που μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση ηταν ο ντραμερ. Πολυ σταθερος και παιχνιδιαρης. Τον ειχε το ρυθμο για πλακα και μαλιστα χρωματιζε και τα καποια ψιλοβαρετα ριφ σε σημεια. Τα πιατα του τα δουλευε καλα...
    Και σ'αυτους ακουγα καθαρα. Παντα απο το πλαϊ.

    Sickening Horror: Παλι ταχουμε ξαναπει οι τυποι ειναι βαρεμενοι. Πολυ μπροστα death metal για τα Ελληνικα προτυπα και μπραβο τους και τετοια. Ο ηχος ηταν καλυτερος απο τα τελευταια 2 τους live.

    Οσον αφορα τον ηχο σας εχω ξαναπει οτι ζειτε στην Ελλαδα το χριστο. Βαλτε μια γαμωωτασπιδα να κοψετε καμια ψιλη νακουστε κανα ριφ - ελεοc να ουμ...
    Τελος για τον ριπορτερ που λεει κλαψομουνης στο τελος...
    Δεν εισαι εσυ κλαψομουνης ρε μεγαλε που κραζεις. Οι αλλοι ειναι ζωα που και καλα ναι γαμω τις μπαντες και ουαου στο σπεϊς και μετα ουτε φωνη ουτε ακροαση στα live. Ο τσουκαλας εχει την απαντηση μαλακες...
    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

Similar Threads

  1. Sickening horror, Raw in sect, Sacram Live sto Rodeo 2/3
    By jkstigma in forum Live & Events Talk
    Replies: 3
    Last Post: 05-03-2008, 09:48
  2. Sickening Horror - Cellebrate κ.α...
    By babality in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 26-11-2007, 10:06
  3. Raw In Sect - Demo 2007
    By Toufas in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 13-11-2007, 11:16
  4. Raw In Sect/Cubical Sphere/Pulverised-Thessaloniki 10/3/07
    By TheHeartcollector in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 06-03-2007, 05:35
  5. Sickening Horror 05/11/2005 @ Underworld
    By Mentally Yours in forum Live Reports
    Replies: 9
    Last Post: 13-11-2005, 16:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •