Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: ΟΤΕ και Traffic Shaping [P2P]

  1. #16
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Στο νέο πισί, επειδή ήθελα πολύ και γρήγορα να δω τα crysis/cod4 για να δω πως πάει μόλις το πήρα, έφαγα 2-3 μέρες αλλά τα κατέβασα αμφότερα από RS με πολλά reconnects χωρίς premium. Τα torrents που έβρισκα τότε με το ζόρι πιάναν 12-15 kb/sec ενώ με RS ήταν στα 80+(θεωρητικό max για την 768 μου). Δεν είναι θέμα λοιπόν αν θέλω τέτοιο Internet, είναι θέμα για τη δική μου εξυπηρέτηση να μην κάθομαι να έχω συνεχή reconnects για μια ικανοποιητική ταχύτητα.

    Για ότι μου προσφέρουν τώρα πράγματα όπως RS, freefilehosting, yastorage, megashare κλπ, ακόμα και ως free ικανοποιημένος είμαι και σίγουρα και πάλι τα θεωρώ καλύτερα από τα torrents(πχ κάθε νέο επεισόδιο lost κατεβαίνει από rapidshare και το έχω αρκετές ώρες πριν το έχω από torrent).

    Τα torrents ως ιδέα είναι καταπληκτική, αλλά σε θεωρητικό επίπεδο μόνο. Σε πρακτικό με 5 seeders και 1500 leechers για τον πούτσο τελείως είναι. Εκτός αν δε βιάζεσαι και έχεις υπομονή, τότε πάσο.
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  2. #17
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Περιμένετε πάντως να δούμε τι θα γίνει όταν όλα τα πυρά στραφούν πάνω στο RS, κάτι που έχει ήδη αρχίσει να γίνεται σιγά σιγά. Γιατί τα παράπονα που κάνετε για τα torrents αφορούν προβλήματα που δημιουργήθηκαν όταν το Bittorrent είχε φτάσει σύμφωνα με τις στατιστικές να αφορά το 35% + του συνολικού bandwidth στο internet, θυμάστε. Απο τότε πολλά άλλαξαν.

  3. #18
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Ε, τότε θα ξαναστραφούμε στα Torrents
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  4. #19
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Ruthless
    Τα torrents ως ιδέα είναι καταπληκτική, αλλά σε θεωρητικό επίπεδο μόνο. Σε πρακτικό με 5 seeders και 1500 leechers για τον πούτσο τελείως είναι. Εκτός αν δε βιάζεσαι και έχεις υπομονή, τότε πάσο.
    Δε μου αρέσει που το παραδέχομαι αλλα 8έλει και μια κουλτούρα το πράγμα. Αν όλοι σκέφτονται μόνο πως 8α κατεβάσουν πιο γρήγορα και είτε είναι leechers, είτε στρέφονται σε premium ή ακόμα και "νόμιμα" downloads τότε δεν αλλάζει κάτι. Δίνουν την ευκαιρία και στους isp's να κάνουν τα κουμάντα τους και να πουλάνε την δυνατότητα να μπορείς να κατεβάζεις απο p2p ή οτιδήποτε.

  5. #20
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Το ασύμμετρο(sp?) της adsl δυστυχώς δεν επιτρέπει να αναπτυχθεί η ιδέα των torrents εξαρχής. Εκεί είναι όλη η κουλτούρα, γιατί αν κάποιος πληρώνει για να έχεις μια Α ταχύτητα λογικό είναι να έχει απαιτήσεις να την πιάνει την Α ταχύτητα.
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  6. #21
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Γίνεται και petition για να σταλεί στην ΕΕΤΤ

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=178518
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

Similar Threads

  1. P2P προγράμματα προμπλεμ
    By The Good Son in forum PC & Games
    Replies: 10
    Last Post: 20-07-2008, 19:30
  2. Replies: 15
    Last Post: 21-05-2006, 18:56
  3. P2P
    By wanker in forum PC & Games
    Replies: 24
    Last Post: 20-10-2005, 19:41
  4. Replies: 0
    Last Post: 10-07-2005, 19:27
  5. Διέκοψε τα κυκλώματα της Teledome ο ΟΤΕ
    By S-11 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 13
    Last Post: 26-04-2005, 00:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •