View Poll Results: Πουτσα και ξυλο

Voters
35. You may not vote on this poll
  • τους πασοκους

    7 20.00%
  • τους Κυπριους

    12 34.29%
  • τους μπατσους

    5 14.29%
  • τους χρυσαυγιτες

    11 31.43%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53

Thread: Revolution Calling

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    218, πιστεύω να ικανοποιήθηκες από τις απαντήσεις.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    the suburbs of babylon..
    Posts
    208

    Default

    "θελει καποιος να μου εξηγησει προς τι αυτη η εμπαθεια?.."
    αυτη ηταν η απορια μου.κ παρολη την φιλοτιμη προσπαθεια του ace να εξηγησει καποια πραγματα (χωρις παρεμπιπτοντως να το κανει κ ιδιαιτερα) δεν πηρα καμια απαντηση αγαπητο σφηνοτουβλακι..
    promise land is a state of mind..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Posts
    254

    Default

    Θα σου εξηγησω εγω αυριο, αρκει να μου δωσεις μια απαντηση. Αν το πολλ ειχε Τουρκους αντι για Κυπριους θα ελεγες τα ιδια? Ή το προβλημα εγκειται στο οτι οι Κυπριοι ειναι αδερφια μας που ζουν στην μαρτυρικη μεγαλονησο και τραβανε τα πανδεινα?
    Προσοχη, η ερωτηση ειναι σοβαρη, αν καποιος απαντησει "οχι, καλος Τουρκος μονο ο νεκρος Τουρκος" αυτοματως θετει υποψηφιοτητα για το πολλ του Revolution Calling Part II: The revenge.
    Are you suggesting coconuts migrate?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    the suburbs of babylon..
    Posts
    208

    Default

    καταλαβαινω την ερωτηση σου.ναι,τα ιδια θα ελεγα.εννοωντας οτι το να γενικευουμε τους εμπαθεις χαρακτηρισμους μας για μια μεριδα ανθρωπων βασει του οτι ετυχε να γεννηθουν σε καποιο συγκεκριμενο γεωγραφικο μηκος κ πλατος διαφορετικο του δικου μας ειναι βασικη αρχη του ρατσισμου κ συναμα του εθνικισμου. σε ολη τη διαρκεια της ιστοριας εχουν παιχτει κατα κορον πολιτικα παιχνιδια στην πλατη των ανθρωπων ερημην τους,ειτε μιλαμε για πολιτες της ελλαδας,της τουρκιας,της κυπρου η δεν ξερω κ εγω τι.απο αυτα καποιοι πολυ λιγοι κ συγκεκριμενοι (βλεπε πολιτικα λαμογια διψασμενα για χρημα κ ηδονη μετα της εξουσιας) κερδιζουν παντα,εις βαρος ολων των αλλων που προσπαθουν να ζησουν,ειτε πιο ανετα απο τον μεσο ορο,ειτε με περισσοτερες δυσκολιες.κ επειδη καποιος σε ενα αλλο αντιστοιχο thread ανεφερε κατι σχετικο,σαφως ουτε εγω υποστηριζω κανεναν κομπλεξικο ανεξαρτητου εθνικοτητας που δεν σεβεται τους ανθρωπους του περιβαλλοντα χωρου του -αρα κ εν γενει τον εαυτο του κ την ανθρωπινη ελευθερια- κ το ξερω πως υπαρχουν αρκετοι απο αυτους.αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν μπορω να αντιδρω κ σε χαρακτηρισμους του τυπου "ολοι-οι-κυπριοι-ειναι-μουνοπανα-και-πρεπει-να-πεθανουν-γιατι-εμεις-ειμαστε-καλυτεροι-κ-δεν-μας-σεβονται".Ας σεβαστουμε πρωτα εμεις την ανθρωπινη υπαρξη ως εννοια..
    promise land is a state of mind..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Posts
    254

    Default

    Νταξ, δεν λεει κανεις, εκτος μαλλον απο τον Αττιλα, οτι ολοι οι Κυπριοι ειναι μουνοπανα. Κι εγω που δεν τους αντεχω ουτε δευτερολεπτο εχω εναν φιλο Κυπριο που ειναι και γαμω τα παιδια. Ολως περιεργως ομως αυτος δεν κανει τοσο παρεα με Κυπριους.
    Κατα τ'αλλα αν εχεις υπαρξει φοιτητης σε τμημα με πολλους Κυπριους θα καταλαβες γιατι τους εβαλα στο πολλ. Ε και προφανως κανουμε πλακα στην τελικη, ουτε ολους τους μπατσους θελω να σκοτωσω, ουτε ολους τους Πασοκους.
    Για τους Χρυσαυγιτες ομως δε σου εγγυωμαι τιποτα.

    Εντιτ: Τα πολιτικα παιχνιδια που εχουν παιχτει στην πλατη των Κυπριων συνεβαλαν στο να γινουν σε γενικες γραμμες αρχιμαλακες, δεν ειναι δικαιολογια αυτη ομως, ουτε οταν ενας μαλακας Κυπριος μου σπασει τα νευρα θα πω "ενταξει μωρε, δεν ειναι μαλακας ο καημενος, τοσα παιχνιδια εχουν παιχτει πισω απο την πλατη του". Εκτος κι αν θες να μιλησουμε για την ιστορια της Κυπρου γενικοτερα, οποτε ειμαι μεσα!
    Are you suggesting coconuts migrate?

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by led_zeppelin
    Κατα τ'αλλα αν εχεις υπαρξει φοιτητης σε τμημα με πολλους Κυπριους θα καταλαβες γιατι τους εβαλα στο πολλ.
    εγώ ομολογώ δεν καταλαβαίνω

    Quote Originally Posted by led_zeppelin
    να γινουν σε γενικες γραμμες αρχιμαλακες,
    χμ;

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    the suburbs of babylon..
    Posts
    208

    Default

    Quote Originally Posted by led_zeppelin
    Για τους Χρυσαυγιτες ομως δε σου εγγυωμαι τιποτα.
    χαχα!εκει ισως να αποκλινω κ εγω ακομα απο τον σεβασμο στην ανθρωπινη υπαρξη που προενεφερα,οποτε πασο!οι λογοι ειναι προφανεις...
    τωρα για μπατσους κ πασοκους τι να πω?υπαρχουν φανταζομαι κ σωστα αμεροληπτα οργανα της ταξεως (σικ!) η μη ξεπουλημενοι ιδεολογοι σοσιαλιστες αντιστοιχα αλλα ειναι σαν το the complete bitches brew sessions by miles davis σε αυθεντικη κοπη σε 45αρια.ξερεις οτι καπου θα υπαρχουν αλλα ειναι πολυ απιθανη η περιπτωση να τα βρεις!
    εχω υπαρξει btw φοιτητης σε αντιστοιχη περιπτωση που περιγραφεις αλλα περιεργως μια χαρα τα πηγαινα με τους κυπριους.καποιοι ειναι καλοι φιλοι ακομα.μηπως απλα παιζει ρολο ο τροπος που προσεγγιζουμε τους ανθρωπους?οσο προκατηλημενοι κ αν ειναι οι μενη οι δε (λογω των ιστορικων γεγονοτων που σιγουρα συμφωνω οτι συνεβαλαν στο να κομπλεξαριστουν αρκετα οι κυπριοι με την ελλαδα κ τους πολιτες της αλλα κ αντιθετα)...
    promise land is a state of mind..

  8. #38
    grafeiokraths
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    1,677

    Default

    Quote Originally Posted by led_zeppelin
    Εντιτ: Τα πολιτικα παιχνιδια που εχουν παιχτει στην πλατη των Κυπριων συνεβαλαν στο να γινουν σε γενικες γραμμες αρχιμαλακες,

    Trava ekso (se ergasiako perivallon) na deis ti gnomi exoun gia tous Ellines.

    Apopseis tha vreis polles, kai suxnotata arnitikes. Opote esto kai os plaka, kalutera na prosexeis ti kai pos grafeis ti gnomi sou. Koinos, an imoun Kuprios de tha apantousa me ton idio tropo.
    there is no stronger drug than reality

  9. #39
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Moonspellheim
    epilogi "tous trikalinous" giati den yparxei???
    χαχχαχα, αυτό είναι εύκολο και χωρίς επανάσταση. απλά θα σου υποδείξω 3 μαγαζιά που θα βάλεις βόμβα σάββατο βράδυ και η κατάσταση θα φτιάξει!
    Rock or Nothing

  10. #40
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    Default

    pige i koliti mou ston tsipron gia douleia to kalokeri.
    barwoman klp.

    ine koloxoriates komple3ikoi pou 8eoroun oti oi ginekes den prepei na doulevoun ke fisika autes pou doulevoun nixta ine poutanes.
    den exoun ke tin kaliteri apopsi gia tous ellines ektos ki an ine pelates ke afinoun lires.
    me to idio skeptiko, den exoun provlima oute me tous tourkous, an afinoun xrimata sta magazia tous.
    ke fisika ine ke ipervolika mizeroi.
    idika ag.napa ;i opos to lene pou ine koloxori tou kerata ta magazia ta exoun ena dio atoma vasika [an den kanw la8os] ke gkriniazoun pos den exoun xrimata klp klp klp

    satan was a lez

  11. #41
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    Quote Originally Posted by led_zeppelin
    Νταξ, δεν λεει κανεις, εκτος μαλλον απο τον Αττιλα, οτι ολοι οι Κυπριοι ειναι μουνοπανα. Κι εγω που δεν τους αντεχω ουτε δευτερολεπτο εχω εναν φιλο Κυπριο που ειναι και γαμω τα παιδια. Ολως περιεργως ομως αυτος δεν κανει τοσο παρεα με Κυπριους.
    Κατα τ'αλλα αν εχεις υπαρξει φοιτητης σε τμημα με πολλους Κυπριους θα καταλαβες γιατι τους εβαλα στο πολλ. Ε και προφανως κανουμε πλακα στην τελικη, ουτε ολους τους μπατσους θελω να σκοτωσω, ουτε ολους τους Πασοκους.
    Για τους Χρυσαυγιτες ομως δε σου εγγυωμαι τιποτα.

    Εντιτ: Τα πολιτικα παιχνιδια που εχουν παιχτει στην πλατη των Κυπριων συνεβαλαν στο να γινουν σε γενικες γραμμες αρχιμαλακες, δεν ειναι δικαιολογια αυτη ομως, ουτε οταν ενας μαλακας Κυπριος μου σπασει τα νευρα θα πω "ενταξει μωρε, δεν ειναι μαλακας ο καημενος, τοσα παιχνιδια εχουν παιχτει πισω απο την πλατη του". Εκτος κι αν θες να μιλησουμε για την ιστορια της Κυπρου γενικοτερα, οποτε ειμαι μεσα!
    αυτο ακριβως.τιποτε αλλο

  12. #42
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Τι ακριβώς ρε πούστη, έχεις φίλο Κύπριο;

  13. #43

    Default

    To poll έχει πολλές ή εξαιρετικά λίγες επιλογές. Αποφασίστε πως θα το διορθώσετε.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Posts
    254

    Default

    [quote=zeroq_218]
    Quote Originally Posted by "led_zeppelin":16641xwl
    Για τους Χρυσαυγιτες ομως δε σου εγγυωμαι τιποτα.
    χαχα!εκει ισως να αποκλινω κ εγω ακομα απο τον σεβασμο στην ανθρωπινη υπαρξη που προενεφερα,οποτε πασο!οι λογοι ειναι προφανεις...
    τωρα για μπατσους κ πασοκους τι να πω?υπαρχουν φανταζομαι κ σωστα αμεροληπτα οργανα της ταξεως (σικ!) η μη ξεπουλημενοι ιδεολογοι σοσιαλιστες αντιστοιχα αλλα ειναι σαν το the complete bitches brew sessions by miles davis σε αυθεντικη κοπη σε 45αρια.ξερεις οτι καπου θα υπαρχουν αλλα ειναι πολυ απιθανη η περιπτωση να τα βρεις!
    εχω υπαρξει btw φοιτητης σε αντιστοιχη περιπτωση που περιγραφεις αλλα περιεργως μια χαρα τα πηγαινα με τους κυπριους.καποιοι ειναι καλοι φιλοι ακομα.μηπως απλα παιζει ρολο ο τροπος που προσεγγιζουμε τους ανθρωπους?οσο προκατηλημενοι κ αν ειναι οι μενη οι δε (λογω των ιστορικων γεγονοτων που σιγουρα συμφωνω οτι συνεβαλαν στο να κομπλεξαριστουν αρκετα οι κυπριοι με την ελλαδα κ τους πολιτες της αλλα κ αντιθετα)...[/quote:16641xwl]

    Απανταω σε σενα γιατι οι Lost_In_Cooperland και Kalt δεν καταλαβαν οτι ΑΝ ΕΝΝΟΟΥΣΑ αυτο για τους Κυπριους (και τους υπολοιπους πλην χρυσαυγιτων), το πολλ δεν θα ηταν σ'αυτο το σεξιον, αλλα μαλλον στο πολιτικς οπου γενικα οι κουβεντες ειναι σοβαρες κι οχι χαβαλετζιδικες.
    Στα του ποστ σου, πασοκους καλους εχω βρει, ειναι χαζουληδες βεβαια και τους αγαπαω, πιστευουν οτι ο Γιωργακης ειναι σοσιαλιστης αλλα εχουν καλες προθεσεις και τους σεβομαι. Μπατσους επισης ξερω καλους, πριν μπουνε στην σχολη καποιοι ειναι νορμαλ και αξιολογα ατομα απλα η κατηχηση και η πορωση που τους προκαλει η εκπαιδευση τους κανει μπατσους με ολη τη σημασια του ορου.
    Οσο για τους Κυπριους, θα σου πω την σχεση μου μ'αυτους την οποια μπορεις να συγκρινεις με την δικη σου. Μας κοιταζουν αφ'υψηλου, δε μας απευθυνουν ποτε τον λογο αν και μας τρωνε στη μαπα καθε μερα τοσα χρονια, μιλουν υποτιμητικα για μια χωρα που ξερωγω σκιζει τον κωλο της για να βοηθησει την δικη τους και τους δινει σκανδαλωδως κατ'εμε το δικαιωμα να μπουν στις σχολες μας με εξετασεις και λιγοτερα μορια απ'οτι κανονικα, κανουν κλικες και δεν κανουν παρεα με μη-Κυπριους απορριπτοντας τους υπολοιπους με βαση καθαρα εθνολογικα κριτηρια, ειναι στην συντριπτικη πλειοψηφεια ανθρωποι με τετριμμενα ενδιαφεροντα, ανυπαρκτη ιδεολογια, συντηρητικοι και χιλια δυο ακομα, νυσταζω και δεν μου ρχονται τωρα. Ε και νταξει, προφανως δεν ειναι ολοι ιδιοι, υπαρχουν πολυ αξιολογα ατομα απο την Κυπρο που χαλανε την πιατσα, μερικους τους συμπαθω λιγακι, εναν τον θεωρω φιλο μου, αλλα οπως ειπα αυτος ο ενας εχει ξεκοψει με τους Κυπριους σ'εναν μεγαλο βαθμο. Ή τον ξεκοψαν αυτοι γιατι δεν πληροι τις προϋποθεσεις του σωστου Κυπριου.
    Ε και τελος παντων οπως ειπα οποιος δεν αντιλαμβανεται το χαβαλετζιδικο του πολλ και του θεματος ας ψηφισει Χρυσαυγιτες.

    Καρχαρτ προτεινε καμια επιπλεον επιλογη. Ειπα να βαλω τον Καντιρου αλλα 1ον, θα τον ψηφιζατε ολοι και 2ον, εγω τον συμπαθω λιγακι.
    Are you suggesting coconuts migrate?

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    βρε λεντ_ζέππελιν, ο λοστ_ιν_κουπερλαντ σε ζήτησε να σχολιάσεις κάτι που έγραψες σοβαρά κι όχι χαβαλετζίδικα και το οποίο, δεν ξέρω αν πήρες χαμπάρι, σχολίασες στο αποπάνω ποστ.

Similar Threads

  1. Seventh Calling - Monuments
    By sfinotouvlaki in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 14-12-2007, 22:43
  2. Pure Reason Revolution - The Dark Third
    By dead in forum Albums
    Replies: 17
    Last Post: 17-02-2007, 16:47
  3. Hyde Park Calling
    By The Charon in forum Live Reports
    Replies: 0
    Last Post: 10-07-2006, 22:05
  4. Revolution is the Opium of Intellectuals.
    By UmbilicalResidue in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 40
    Last Post: 09-09-2005, 10:57
  5. Waiting For The Revolution remix
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 17-03-2004, 13:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •