Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 229

Thread: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ

  1. #31
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    η συνεντεθξη του Βγαινοπουλου.


    Κραυγή αγωνίας για το μέλλον του Παναθηναϊκού και κάλεσμα συνεργασίας, με αιχμές προς τον Γιάννη Βαρδινογιάννη, από τον επικεφαλής της Παναθηναϊκής Ενωτικής Κίνησης, Ανδρέα Βγενόπουλο. «Ο Παναθηναϊκός αργοπεθαίνει. Δεν θέλουμε να διώξουμε την οικογένεια Βαρδινογιάννη. Θέλουμε να μας επιτραπεί να βοηθήσουμε. Όλοι μαζί είμαστε πιο δυνατοί από τον Αμπράμοβιτς», δήλωσε και πρόσθεσε: «Άκουσα πως ο κ.Βαρδινογιάννης πικράθηκε με την κίνηση. Κι αυτός πίκρανε εμένα και άλλες 2.000.000 πράσινες καρδιές. Δεν γινόταν αλλιώς, έπρεπε να γίνει αυτή η κίνηση». «Δεν θα εγκαταλείψουμε τη μάχη, αν απορριφθούν οι προτάσεις μας», κατέληξε. «Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει μεγάλη κρίση. Πρέπει να αφήσουμε στην άκρη τα μίση και τις ανάγκες και να συνεργαστούμε για να υλοποιήσουμε το όραμά μας», τόνισαν Παύλος και Θανάσης Γιαννακόπουλος. «Πρώτη επιλογή του Ίβανσιτς η παραμονή στον Παναθηναϊκό», δηλώνει στη «SportDay» ο μάνατζέρ του. Ουδέν θέμα με Μανούτσο.

    Αναλυτικά η ομιλία:

    «Σήμερα η Παναθηναϊκή Ενωτική Κίνηση καταθέτει πέντε προτάσεις. Η πρώτη πρόταση είναι ότι ο ΠΑΟ πρέπει να ανοίξει τις πόρτες του για να εγγραφούν δεκάδες χιλιάδες μέλη που αγαπούν τον Παναθηναϊκό.

    Η δεύτερη πρόταση είναι ότι η ΠΑΕ και η ΚΑΕ Παναθηναϊκός πρέπει να δεχτούν ευρύτατη συμμετοχή στα διοικητικά τους συμβούλια, που θα αποφασίζουν για λειτουργία και επάνδρωση των τμημάτων τους. Οι ανώνυμες εταιρείες έχουν shareholders και stakeholders. Ειδικά στις αθλητικές εταιρείες οι stakeholders έχουν τον αποφασιστικό ρόλο. Εδώ είναι 2.000.000 φίλαθλοι του Παναθηναϊκού, που δεν είναι δυνατόν να αγνοούνται από τους shareholders.

    Τρίτη πρόταση είναι η ΠΑΕ Παναθηναϊκός να έχει μία τεχνική επιτροπή από ανθρώπους της ομάδας. Όλες οι θέσεις, πλην ίσως του προπονητή, πρέπει να επανδρώνονται από παλαιούς παίκτες ή φιλάθλους του Παναθηναϊκού. Πιστεύουμε όλοι στην ΠΕΚ ότι χρειάζεται μία ομάδα από τεχνικούς συμβούλους που να αγαπάνε τον Παναθηναϊκό. Αν κάνουν πέντε μεταγραφές και αποδειχτούν οι τέσσερις λάθος και η μία μέτρια, θα πρέπει να τους απολύσουμε.

    Η τέταρτη πρόταση λέει πως αν υπάρχει υστέρηση των εσόδων έναντι των απαραίτητων εξόδων, πρέπει να υπάρχει η δυνατότητα μέσω αντίστοιχης αύξησης των μετοχικών τους κεφαλαίων συμμετοχής και από άλλους ισχυρά οικονομικούς φιλάθλους του Παναθηναϊκού. Για να έχουμε μία πρωταγωνίστρια ομάδα στην Ευρώπη, θα πρέπει να μπορούμε να έχουμε τη δυνατότητα να βάλουμε χρήματα και εμείς οι άλλοι Παναθηναϊκοί. Όλοι μαζί οι Παναθηναϊκοί είμαστε πιο ισχυροί από τον Αμπράμοβιτς. Σύμφωνα με εκτιμήσεις που υπάρχουν, ο Παναθηναϊκός χρειάζεται μεταγραφές τις τάξεως των 30-40 εκατ. ευρώ για να έχουμε μία ομάδα που θα πρωταγωνιστήσει σε ευρωπαϊκό επίπεδο. Αυτό πρέπει να γίνει, πρέπει να το κάνουμε.

    Η πέμπτη πρόταση είναι πως η ιστορία και η παράδοση επιβάλλουν τη συσπείρωση των οργανωμένων φιλάθλων με επίκεντρο τη Θύρα 13. Παναθηναϊκός χωρίς Θύρα 13 δεν υπάρχει. Παναθηναϊκός να παίζει στη Λεωφόρο με άδεια τη Θύρα 13 δεν υπάρχει. Με την ίδια λογική, δεν υπάρχει και Παναθηναϊκός με Θύρα 13 που να βρίζει και να μην είναι στο πλευρό της ομάδας στις χαρές και τις λύπες.

    Στην Παναθηναϊκή οικογένεια ελπίζουμε πως προεξέχοντα ρόλο θα έχουν οι οικογένειες Βαρδινογιάννη και Γιαννακόπουλου. Όλοι μαζί μπορούμε να κάνουμε και την ποδοσφαιρική μας ομάδα πρωταγωνίστρια στην Ευρώπη. Εκατομμύρια πράσινες καρδιές απαιτούμε συνεργασία σε όλα τα επίπεδα και τίποτα δεν μπορεί να μας σταματήσει.

    Οι 22 από την πρώτη εμφάνιση σε επίπεδο επιχειρηματιών έχουν γίνει ήδη 80. Οι φίλαθλοί μας που θέλουν να εκφράσουν τη συμπαράστασή τους στην κίνησή μας, μπορούν να το κάνουν μέσω της ιστοσελίδας μας. Με το που δημιουργήθηκε αυτή η δυνατότητα, στα τρία πρώτα λεπτά είχαμε 30 άτομα, σήμερα στις 7:30 2.500 και στις 13:00 4.185 υποστηρικτές. Προτού καν κάνουμε το κάλεσμά μας είχαμε τόσους υποστηρικτές. Η πεποίθησή μας είναι ότι 2.000.000 πράσινες καρδιές υποστηρίζουν το νέο ενωμένο αδιαίρετο πολυμετοχικό Παναθηναϊκό, που μπορεί να υλοποιήσει τα οράματά τους.

    Γιατί το κάναμε;

    «Εμείς ξέρουμε πως τα γραπτά μένουν. Στο πρώτο δελτίο Τύπου εξηγούμε τους λόγους. Να μου επιτρέψετε μία μικρή προσωπική αναφορά, παρόλο που είμαι μόνο προσωρινά η κορυφή του παγόβουνου. Γιατί εγώ; Όλοι οι φίλοι του Παναθηναϊκού θέλαμε να το κάνουμε. Αυτή η προσωπική μου έκθεση γίνεται με μεγάλο προσωπικό και επιχειρηματικό κόστος. Κάποιος έπρεπε να το κάνει. Τα δάχτυλα έδειξαν εμένα. Πριν λίγο καιρό μας έλεγαν κάντε κάτι, τώρα μας έλεγαν ‘δεν ντρέπεστε, γιατί δεν το κάνετε;’. Κανείς δεν θέλει να πικράνει μία τόσο δυνατή οικογένεια όπως η οικογένεια Βαρδινογιάννη. Δεν γινόταν διαφορετικά. Έχουμε υποχρέωση στον Απόστολο Νικολαΐδη, στον Λουκά Πανουργιά, στον παππού μου και τον Μίμη Δομάζο. Δεν γινόταν αλλιώς, έπρεπε να γίνει.

    Ορισμένοι λένε πως η ανάμειξή μου είναι αντίθετη με τις δηλώσεις που έκανα στο ‘Παναθηναϊκό Τριφύλλι’. Ουδέν ψευδέστερον αυτού. Είπα καλά λόγια για τον Γιάννη Βαρδινογιάννη. Τον θαυμάζω για την ψυχραιμία που έχει να ανέχεται την παράγκα τόσα χρόνια και επειδή δέχεται το opportunity cost. Εγώ αυτό το πράγμα δεν θα μπορούσα να το κάνω και δεν θα το κάνω.

    Γιατί η εμφάνιση της ΠΕΚ μετά το 4-0;

    Ναι, ήταν προαποφασισμένο και είχαν ειδοποιηθεί οι συνεργάτες. Σειρά από συναισθηματικά στοιχεία έπαιξαν ρόλο. Επτά χιλιάδες φίλοι του Άρη πήγαν στο αεροδρόμιο για να υποδεχτούν τον Αμορόζο και εμείς παίζαμε σε άδεια Λεωφόρο. Χάσαμε 4-0 φορώντας κάποιες φανέλες που τις φορούσαν οι ήρωες των παιδικών μας χρόνων, όπως ο Ανδρέου που αγωνιζόταν ματωμένος. Κατεβήκαμε με αυτές τις φανέλες στο Καραϊσκάκη. Αν είχαμε κατέβει με τις λαχανί φανέλες-έμπνευση ενός φωστήρα-ίσως να μην μας πείραζε τόσο. Και τρίτον ήταν οι δηλώσεις του Πέτρου Κόκκαλη, ο οποίος για μία ακόμη φορά απαξίωνε την ένδοξη ιστορία μας. Αποφασίσαμε να το κάνουμε μετά από ολονύκτιες διαβουλεύσεις. Αντί να έχουμε την επόμενη μέρα τη ντροπή, θα έχουμε την ελπίδα. Γι’αυτό επιμένω πως βοήθησε η κίνηση αυτή.

    «Αν κέρδιζε 4-0 δεν θα άλλαζε απολύτως τίποτα, Απλώς δεν θα είχαμε τη φοβερή πίεση να βγούμε την επόμενη μέρα. Ο Παναθηναϊκός αυτή τη στιγμή είναι διαιρεμένος και μικραίνει. Μία πρόκριση ή ένα πρωτάθλημα δεν θα άλλαζε τίποτα. Ο Παναθηναϊκός για μένα δεν έχει επιχειρηματικό ενδιαφέρον. Ο μόνος λόγος που χρησιμοποίησα τους όρους μετοχές και πολυμετοχικότητα είναι πως θα πρέπει να γίνουν κι άλλες επενδύσεις. Αν μου επιτραπεί να κάνω οποιαδήποτε επένδυση, θα δεσμευτώ νομικά πως το οποιοδήποτε κέρδος θα το αποδώσω στο σύλλογο. Δεν μπορώ και δεν έχω καμία πρόθεση να αναλάβω πρόεδρος ή αντιπρόεδρος. Δεν υπάρχει οποιαδήποτε ανακολουθία μεταξύ όσων δήλωσα στο ‘Παναθηναϊκό Τριφύλλι’ και αυτά που λέω σήμερα».

    Έχω ακούσει ότι πικράθηκε ο Γιάννης Βαρδινογιάννης επειδή βγήκαμε εκείνη την ημέρα. Με πίκρανε κι αυτός, όπως και 2.000.000 φιλάθλους. Πρέπει να ξεπεράσουμε τις πίκρες μας και να συνεργαστούμε για το καλό του Παναθηναϊκού.

    Ποτέ δεν βγάζεις λεφτά από το παιδί σου. Δεν θα το έκανα ποτέ. Όλα αυτά περί επιρροών στις κυβερνήσεις με τις ομάδες είναι ξεπερασμένα. Μακριά από εμάς είναι αυτό.

    Θα ήταν άδικο για την οικογένεια Βαρδινογιάννη, που για 30 χρόνια στήριξε το σύλλογο, να εμφανιζόταν κάποιος από το πουθενά και να ήθελε την ΠΑΕ. Κανείς σωστός άνθρωπος δεν θα το έκανε αυτό και δεν το κάνουμε κι εμείς.

    Δεν ισχυριζόμαστε πως έχουμε την τέλεια λύση. Αν υπάρξει κάποια άλλη πρόταση ή παραλλαγή της δικής μας πρότασης, είμαστε έτοιμοι να τη συζητήσουμε. Δεν διεκδικούμε το αλάθητο. Αν υπάρχουν άλλες προτάσεις, να τις ακούσουμε και αν πειστούμε πως μπορούμε να πετύχουμε τα οράματά μας και διαφορετικά, γιατί όχι; Εμείς δεν έχουμε διάθεση ανάμειξης αν μπορεί να υπάρξει άλλη λύση στο σημερινό τέλμα στο οποίο έχουμε περιέλθει.

    Απαντώντας στο ερώτημα αν είναι η ΠΕΚ είναι κάτι το προσωρινό, λέμε: Σκοπός της ΠΕΚ είναι να παραμείνει πάντα θεματοφύλακας για τη διατήρηση της ενότητας για την επίτευξη του Παναθηναϊκού οράματος. Δεν θα έχουμε λόγο ύπαρξης αν τα πράγματα βελτιωθούν. Όμως είμαστε και θα είμαστε Παναθηναϊκοί μέχρι να πεθάνουμε. Κάνω έκκληση στην ίδια οικογένεια Βαρδινογιάννη να ανοίξουν τα σύνορα σε ανθρώπους που έχουν την άνεση και τη δυνατότητα να βοηθήσουν. Η ΠΕΚ έχει μεγάλους οικονομικούς παράγοντες. Όλοι πρέπει να είμαστε ενωμένοι, να κάτσουμε σε ένα τραπέζι και να τα βρούμε. Συγχαρητήρια στον Ανδρέα Βγενόπουλο για την κίνησή του. Θέλω να πιστεύω πως η σπορά που έκανε θα αποφέρει καρπούς».

    Έχω κάνει πρόταση δύο φορές προς τον Γιάννη Βαρδινογιάννη για να υπάρξει πολυμετοχικότητα, ουδέποτε έκανα πρόταση για εξαγορά της ΠΑΕ. Αν δεν ξέρεις τι πωλείται και να ήθελες να το αγοράσεις, δεν μπορείς να προχωρήσεις. Δεν έχω καμία προσωπική φιλοδοξία να αναλάβω οποιαδήποτε θέση στην ΠΑΕ ή στην ΚΑΕ. Θεωρώ τον εαυτό μου φίλαθλο και σαν φίλαθλοι θέλουμε μόνο να βοηθήσουμε.

    Οι έντεκα της κίνησης

    Όπως ανακοινώθηκε από τον Ανδρέα Βγενόπουλο, οι έντεκα της ΠΕΚ είναι οι: Γιάννης Αγγελάκης, Γιάννης Αλαφούζος, Ανδρέας Βγενόπουλος, Θεόδωρος Βενιάμης, Λεωνίδας Ευγενίδης, Πάνος Μπίτσος, Γιώργος Νίκας, Γιάννης Ξυλάς, Γιάννης Πατέρας, Στέφανος Δ.Πατέρας, Αδαμάντιος Πολέμης. Πέραν των προαναφερθέντων, υπάρχουν άλλοι τόσοι που δεν θέλουν να βγουν μπροστά και ο αριθμός… αυξάνεται.

    Ερωτήσεις:

    Αν η ΠΑΕ Παναθηναϊκός πωλείτο, θα δείχνατε ενδιαφέρον;

    «Δεν απαντώ σε υποθετικά ερωτήματα. Η πρότασή μας είναι να ενώσουμε τις δυνάμεις μας. Δεν πιστεύω πως η οικογένεια Βαρδινογιάννη θέλει να εγκαταλείψει τον Παναθηναϊκό. Δεν επιθυμούμε να φύγουν οι Βαρδινογιάννηδες από τον Παναθηναϊκό. Αν ήθελε, όμως, η απάντηση είναι προφανής».

    Πώς μπορεί να γίνει πράξη η ιδέα αυτή του πολυμετοχικού;

    «Για όλα τα λειτουργικά προβλήματα υπάρχουν λύσεις. Πώς δούλεψε το μοντέλο της ΑΕΚ, που ήρθε δύο χρόνια δεύτερη και φέτος είναι πρώτη; Ένα είναι γεγονός: πως δεν είναι δυνατόν να μας απαγορεύουν να βοηθήσουμε. Αν δεν τους αρέσει η δική μας πρόταση, ας μας πουν έναν άλλο τρόπο να βοηθήσουμε. Η εφαρμογή των προτάσεων θα κριθεί από αυτούς στους οποίους ανήκει ο Παναθηναϊκός, δηλαδή τους φιλάθλους τους».

    Αν απορριφθεί η πρόταση της ΠΕΚ;

    «Είναι αδιανότητο η πρότασή μας, που αναγνωρίζει την προσφορά της οικογένειας Βαρδινογιάννη, και ζητά τη δυνατότητα προσφοράς, να αγνοηθεί. Δεν νομίζω πως είναι κατ’αρχήν αρνητικός. Ίσως θέλει το χρόνο του για να το εξετάσει, αλλά αυτοί οι χρόνοι δεν υπάρχουν. Πρέπει να επιταχύνουμε τις διαδικασίες. Δεν θα εγκαταλείψουμε τη μάχη. Είμαστε εδώ».

    Πώς μπορούν να ανοίξουν οι πόρτες εν ευθέτω χρόνω;

    «Θεωρώ πως η ΠΕΚ έχει βοηθήσει και την οικογένεια Βαρδινογιάννη. Θεωρώ πως ήταν βοηθητική η εμφάνισή μας για να καταπιούμε την πίκρα του 4-0 και να δούμε το μέλλον. Θα μπορούσε να με πάρει τηλέφωνο με το που τελειώσει η συνέντευξη Τύπου και να ξεκινήσει ο Παναθηναϊκός για την υλοποίηση του οράματός του. Γιατί μπορούμε να πετύχουμε και πάλι ένα νέο Γουέμπλεϊ. Η ταχύτητα εξαρτάται από την ανταπόκριση όλων. Όποιος θέλει να βοηθήσει, είμαστε μαζί. Το ίδιο περιμένω από τον Γιάννη Βαρδινογιάννη. Αν μπορούμε να προσεγγίσουμε όλους μας τους φιλάθλους και ενώσουμε τον Παναθηναϊκό, θα έχουμε ήδη πετύχει το μισό μας όραμα. Ελπίζω πως οι εξελίξεις θα είναι σύντομες. Θα είναι ιστορικό λάθος να μην είναι σύντομες. Ο Παναθηναϊκός έχει περάσει κι άλλες κρίσεις, αλλά ποτέ δεν πεθαίνει. Όσο ζει σε εκατομμύρια πράσινες καρδιές, θα είναι εκεί. Ο Παναθηναϊκός συρρικνώνεται επικίνδυνα. Νέα παιδιά δεν γίνονται Παναθηναϊκοί. Δεν αρκεί το μπάσκετ. Μας έχει δώσει απέραντη χαρά, αλλά δεν φτάνει. Χωρίς τις επιτυχίες στο ποδόσφαιρο ο Παναθηναϊκός δεν μπορεί να προχωρήσει. Με τις σημερινές συνθήκες ο Παναθηναϊκός αργοπεθαίνει. Εγώ θέλω να είμαι υπερήφανος που είμαι Παναθηναϊκός. Τίποτα περισσότερο».

    Έχετε κάνει αυτή την πρόταση στην ΠΑΕ και στον Γιάννη Βαρδινογιάννη και ποια ήταν η αντίδραση;

    «Δεν την έχω κάνει. Δεν μου έδωσε την ευκαιρία να του την παρουσιάσω, αφού προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί του, αλλά δεν γύρισε το τηλεφώνημά μου. Θα ήθελα να ήταν κι εδώ μαζί μας σήμερα. Θα ήταν χρήσιμο να ερχόταν. Δεν θέλω να τον εξαναγκάσω να ακούσει».

    Γιατί έγινε τελικά η συνέντευξη Τύπου στα… κρυφά;

    «Θέλουμε να ενώσουμε την οικογένεια του Παναθηναϊκού και όχι με ύβρεις να εκδιώξουμε ένα κομμάτι της ιστορίας του Παναθηναϊκού. Για το λόγο αυτό πήραμε την απόφαση αυτή και δώσαμε την ευκαιρία σε κάποιους να κάνουν πικρόχολα σχόλια ότι δήθεν δεν θα γίνει η συνέντευξη Τύπου. Για το λόγο αυτό βρίσκομαι σε δίλημμα γιατί απόψε θέλω να δω τον αγώνα μπάσκετ, αλλά δεν θέλω να ακούσω ύβρεις από την εξέδρα. Αν το ακούσω, θα φύγω (Παρέμβαση Π.Γιαννακόπουλου: «Θέλουμε τον κόσμο κοντά στην ομάδα μπάσκετ, αλλά όχι με ύβρεις που προσβάλλουν ανθρώπινες συνειδήσεις»)».

    Κάνατε πρόταση για αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου. Αυτό σημαίνει ότι θέλετε το 20-25 τοις εκατό;

    «Αν με μία συμμετοχή στην ΠΑΕ ΠΑΟ κριθεί ότι πρέπει να επενδυθούν 30 εκ. ευρώ και ο Βαρδινογιάννης μπορεί, τότε εντάξει. Αν όμως δεν μπορεί να τα δώσει ή δεν θέλει, λέμε ναι, πως υπάρχουν και τα άλλα 20 για παράδειγμα, καθώς θα γίνει μια αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου. Εμείς δεν πιέζουμε τίποτα. Το όραμά μας είναι ένας δυνατός Παναθηναϊκός. Δεν θέλουμε τίποτα, θέλουμε μόνο να είμαστε υπερήφανοι που είμαστε Παναθηναϊκοί».

    Ο Παύλος Γιαννακόπουλος στο σημείο αυτό υποστήριξε: «To ποσό που θα επενδυθεί έχει αποκλειστική σχέση με το τι χρειάζεται ο Παναθηναϊκός για να γίνει και πάλι μεγάλος. Μπορεί να ξεπεράσει και τα 30 εκατομμύρια και όλα θα γίνουν σύμφωνα με τις ανάγκες που υπάρχουν για να γίνει πραγματικότητα το όραμά μας».

    Έχετε νέο πλάνο, νέο μοντέλο. Υπάρχει κάτι για το γήπεδο;

    «Δεν θέλω να πω τίποτα για το γήπεδο. Αυτό που ξέρω είναι ότι θα γίνει εκεί και θα είναι εκεί. Δεν γνωρίζω τα οικονομικά. Και αυτό το γήπεδο να μην γίνει, θα γίνει κάτι άλλο».

    Τοποθέτηση Παύλου και Θανάση Γιαννακόπουλου

    Παύλος Γιαννακόπουλος: «Αγαπητοί φίλοι, σας ευχαριστούμε που ήρθατε να ακούσετε τη σκέψη μας για τον Παναθηναϊκό μας. Πρέπει όλοι μαζί να φτιάξουμε τον Παναθηναϊκό μεγάλο και τρανό. Αντιμετωπίζει μία μεγάλη κρίση και είναι απαράδεκτο για όλους μας να είναι ουραγός, να μην κατακτά πρωταθλήματα και τα παιδιά να ντρέπονται να λένε πως είναι Παναθηναϊκοί. Εγώ θα βοηθήσω την ΠΕΚ και ηθικά και οικονομικά. Εγώ κάνω έκκληση αγάπης και συσπείρωσης της Παναθηναϊκής οικογένειας. Να πάνε στην άκρη τα μίση και οι ανάγκες. Εμείς θα τους συμπαρασταθούμε, είτε λέγεται ΠΕΚ είτε ΠΑΕ Παναθηναϊκός. Η ιστορία μας έχει δείξει πως δεν ενδιαφερόμαστε για οικονομικό όφελος».

    Θανάσης Γιαννακόπουλος: «Ευχαριστώ τον Ανδρέα Βγενόπουλου για αυτή την κίνηση και τις προτάσεις που έκανε. Έπρεπε κάτι να γίνει. Αυτό το μονοπρόσωπο της ΠΑΕ δεν μπορούσε να πάει άλλο. Δέκα χρόνια δεν έχει καμία επιτυχία. Ήρθε ο Ανδρέας και δύο εκατ. καρδιές που συμπαραστέκονται σε αυτή την κίνηση για να βοηθήσουμε ο Παναθηναϊκός να ξαναβρεί το δρόμο του, για να είναι κυρίαρχος στην Ελλάδα και πρωταγωνιστής στην Ευρώπη. Οι πόρτες για τον Ερασιτέχνη Παναθηναϊκό είναι ανοικτές. Αν η οικογένεια Βαρδινογιάννη θελήσει να φύγει, θα βρεθούν άνθρωποι από πίσω. Υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να βοηθήσουν».


    ΠΟΥΛΑ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΚΩΛΟΓΑΥΡΕ ΚΑΤΑΡΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΘΑΣ
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,337

    Default

    δεν παιζει.οι βαρδινογιανναιοι πρωτα θα πουλησουν οοολες τις επιχειρησεις τους και στο τελος τον βαζελο.ονειρα γλυκα λοιπον.
    υγ-καλως να μας ερθετε στην νεα τουμπα(χωρις καγκελα) την κυριακη.
    crack the whip and punish me

  3. #33
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    ε στην χειροτερη αμα δουν οι αλλοι οτι δεν βαζει λιγο νερο στο κρασι τους , θα κανουν μια αλλη ομαδα , με παρεμφερες ονομα και πρασσινο χρωμα , θα μαζευουν καθε κυριακη 30.000 κοσμο , και στο καινουργιο γηπεδο του τζιγγεριακου θα μαζευονται τα 168 ατομα της παλεφιπ

    μιλαμε για μεγαααααααλη ξεφτιλα.


    θα ανεβουμε να σας αναστησουμε ρε
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,337

    Default

    χαχα!μλκ αυτο το λεμε ακριβως για τον αρουλη εδω και τοσα χρονια...να χωριστουν σε αρης 1914 και σουπερ 3,2 ξεχωριστες ομαδες...
    που να αναστησεις τα σαβανα ρε συ...μουμιες λεμε.κατασταση "σκοτωσες εναν πεθαμενο".
    crack the whip and punish me

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,835

    Default

    Μπρο σε βλέπω να στο καρφώνει ο Σαλπιγγίδαρος. Λέω εγώ τώρα...

  6. #36
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    στηριξτε την φαση , με το και γραφτειτε εδω ολοι οι Παναθηναικοι του φορουμ

    http://www.panathinaikosmas.com/onDemand.aspx


    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #37

    Default

    Έκανα το τόπικ γιατί αυτό δεν έλεγε τπτ σε όνομα και επίσης στην ουσία τώρα ξεκινάει η κίνηση. Τα λέμε εδώ λοιπόν.

    Ο Βγενόπουλος καλά τα λέει, ακόμα και αν τα λέει απλά για να πάρει τον ΠΑΟ.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  8. #38
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Aπο που στο διαολο προκυπτει οτι εμεις εχουμε χεστει πανω μας παντως, ιδεα δεν εχω.

    Απο κει και περα ο Βγενο του βαλε του αλλου τα 2 ποδια σε μια δαχτυλιθρα. Αν δεν κανει τιποτα ο αλλος τοτενες θα πεσει πολυ γελιο ως το καλοκαιρι.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  9. #39
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    μπαη δε γουεη, πως σας φαινεται η απαντηση του τζιγγερ στην συνεντευξη???


    Τι??? δεν εχει πει απολυτως τιποτα??

    αυτο εννοω.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Athens,Greece
    Posts
    576

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann
    μπαη δε γουεη, πως σας φαινεται η απαντηση του τζιγγερ στην συνεντευξη???


    Τι??? δεν εχει πει απολυτως τιποτα??

    αυτο εννοω.
    Skeftete.
    Epsisi mou arese h dilwsh giannakopoulou oti o Panathinaikos den exei kanei TIPOTA edw kai 10 xronia. Ayta gia kapious pou mas zalizoun ta paparia gia eyrwpes.

  11. #41
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Ναι αλλα αν ειχε μπει το σουτ του Βλαοβιτς στο Νου Καμπ σκατογαυροι!!!
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  12. #42
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    Quote Originally Posted by up_the_hammers_Festival
    Quote Originally Posted by Mitsmann
    μπαη δε γουεη, πως σας φαινεται η απαντηση του τζιγγερ στην συνεντευξη???


    Τι??? δεν εχει πει απολυτως τιποτα??

    αυτο εννοω.
    Skeftete.
    Epsisi mou arese h dilwsh giannakopoulou oti o Panathinaikos den exei kanei TIPOTA edw kai 10 xronia. Ayta gia kapious pou mas zalizoun ta paparia gia eyrwpes.
    προφανώς και μιλα για τα εγχώρια

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Abruzzi
    Quote Originally Posted by up_the_hammers_Festival
    Quote Originally Posted by Mitsmann
    μπαη δε γουεη, πως σας φαινεται η απαντηση του τζιγγερ στην συνεντευξη???


    Τι??? δεν εχει πει απολυτως τιποτα??

    αυτο εννοω.
    Skeftete.
    Epsisi mou arese h dilwsh giannakopoulou oti o Panathinaikos den exei kanei TIPOTA edw kai 10 xronia. Ayta gia kapious pou mas zalizoun ta paparia gia eyrwpes.
    προφανώς και μιλα για τα εγχώρια
    Ή εννοεί ότι και αυτά που κάναμε έξω είναι λίγα. Άιδερ γουέι, εγώ καλά είμαι.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  14. #44
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    παοκτζης στην ερα.. "γιατι δεν κοιταει και λιγο βορεια ο Βγενοπουλος?"

    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  15. #45
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default


Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 24-01-2008, 20:55
  2. ΑΝΤΙΜΠΡΟΚΟΛΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ.
    By Darkling in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 11-01-2006, 03:54

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •