Page 1 of 78 1231151 ... LastLast
Results 1 to 15 of 1157

Thread: tatouaz.

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,827

    Default tatouaz.

    kserete ti paizei me douleies?an einai se emfanes shmeio,se fash sverko,trws porta apo tous kakous ergodotes?exete paromoia empeiria?
    we swim with sharks
    and fly with aeroplanes in the air

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    3,388

    Default

    Egw pantws de 8a s' epairna sth douleia mou. Eixes-den eixes tattoo

  3. #3
    Senior Member Griffith's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    a cloud between the winds.
    Posts
    1,934

    Default

    βρήκες δουλειά δασκάλας σε παρθεναγωγείο;;
    Oh, come, come be my waitress and serve me tonight
    serve me the sky with a big slice of lemon.

  4. #4
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default Re: tatouaz.

    Quote Originally Posted by hunted by a Freak
    kserete ti paizei me douleies?an einai se emfanes shmeio,se fash sverko,trws porta apo tous kakous ergodotes?exete paromoia empeiria?
    Plaka kaneis, etsi? Milame gia ellada panta fantazomai kai gia pio "sovares" douleies. Edo tros porta an foras ksero go ksevammena jeans.
    Life begins at 45°.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    3,388

    Default

    Quote Originally Posted by Griffith
    βρήκες δουλειά δασκάλας σε παρθεναγωγείο;;
    Nai re brhka

    Uparxei problhma? Problhma? A problhma! E ante gamhsou

    Pshsou gia kana flame n' allakseis k title

    Eksartatai ap' th douleia panta, alla h pi8anothta na strabwsei o ergodoths ap' to tattoo den einai k mikrh. Polla paizoun rolo. Edw strabwnoun me mallia k mousia pantws...

  6. #6
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default Re: tatouaz.

    Quote Originally Posted by hunted by a Freak
    kserete ti paizei me douleies?an einai se emfanes shmeio,se fash sverko,trws porta apo tous kakous ergodotes?exete paromoia empeiria?
    στον ιδιωτικό τομέα, όλα είναι πιθανά. ανάλογα με τα πιστεύω του εργοδότη. ξέρω ότι στις τράπεζες υπάρχει κάποιο "χαλαρό" ντρες κόουντ, ενώ σε δουλειές που σχετίζονται με δικαστήρια (δικηγόροι) τα πράγματα είναι πιο αυστηρά.

    στους μηχανικούς (που είναι ο τομέας μου) τα πράγματα είναι πιο χαλαρά και εξαρτάται αποκλειστικά από τον εργοδότη. εγώ, πάντως, δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την εμφάνιση του άλλου...
    Rock or Nothing

  7. #7
    Senior Member Griffith's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    a cloud between the winds.
    Posts
    1,934

    Default

    δεν απευθυνόμουν σε σένα σολούσιον αλλά όλοι οι καλοί χωράνε . . .
    Oh, come, come be my waitress and serve me tonight
    serve me the sky with a big slice of lemon.

  8. #8
    Ημικρανία ang69's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Howondaland
    Posts
    2,782

    Default Re: tatouaz.

    Quote Originally Posted by Raven Lord
    ξέρω ότι στις τράπεζες υπάρχει κάποιο "χαλαρό" ντρες κόουντ, ενώ σε δουλειές που σχετίζονται με δικαστήρια (δικηγόροι) τα πράγματα είναι πιο αυστηρά.
    Εξαρτάται πώς το εννοείς το χαλαρό. Δηλαδή δεν είναι απαραίτητο να κυκλοφορούν με κοστούμι (στις χαμηλές θέσεις) αλλά τελευταία έχουν γίνει αυστηρότερα τα πράγματα ως προς την "ευπρέπεια" της εμφάνισης.

    hunted πες μας σε ποιον τομέα ψάχνεις δουλειά να σε πούμε τι ξέρουμε.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default

    Κυριως νομίζω στραβώνουν στις θέσεις που εχεις επαφή με το κοινό και πρόκειται για "σοβαρή"/σοβαροφανή θέση. Βέβαια υπάρχει πάντα και το θέμα εργοδότης, αλλά νομίζω ότι πλεον δεν τα κοιτάνε τοσο πολύ, εκτός αν μιλάμε για ακραίες καταστάσεις όπου με 24354356 πιρσιν και sleeve στο ένα χερι μάλλον δεν θα σε πάρουν αρχικά με καλό μάτι. Άμα δεν είναι τίποτα τρομερό νομίζω ότι δεν θα χαλαστούν πολύ, εκτός βέβαια αν μιλάμε για γενικότερο περιβάλλον εργασίας μέσα στην υπερκυρίλα.
    and light it up forever, and never go to sleep

  10. #10
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default Re: tatouaz.

    Quote Originally Posted by ang69
    Quote Originally Posted by Raven Lord
    ξέρω ότι στις τράπεζες υπάρχει κάποιο "χαλαρό" ντρες κόουντ, ενώ σε δουλειές που σχετίζονται με δικαστήρια (δικηγόροι) τα πράγματα είναι πιο αυστηρά.
    Εξαρτάται πώς το εννοείς το χαλαρό. Δηλαδή δεν είναι απαραίτητο να κυκλοφορούν με κοστούμι (στις χαμηλές θέσεις) αλλά τελευταία έχουν γίνει αυστηρότερα τα πράγματα ως προς την "ευπρέπεια" της εμφάνισης.
    αυτό εννοώ
    Rock or Nothing

  11. #11
    Ημικρανία ang69's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Howondaland
    Posts
    2,782

    Default

    Quote Originally Posted by Kveldssanger
    Κυριως νομίζω στραβώνουν στις θέσεις που εχεις επαφή με το κοινό και πρόκειται για "σοβαρή"/σοβαροφανή θέση. Βέβαια υπάρχει πάντα και το θέμα εργοδότης, αλλά νομίζω ότι πλεον δεν τα κοιτάνε τοσο πολύ, εκτός αν μιλάμε για ακραίες καταστάσεις όπου με 24354356 πιρσιν και sleeve στο ένα χερι μάλλον δεν θα σε πάρουν αρχικά με καλό μάτι. Άμα δεν είναι τίποτα τρομερό νομίζω ότι δεν θα χαλαστούν πολύ, εκτός βέβαια αν μιλάμε για γενικότερο περιβάλλον εργασίας μέσα στην υπερκυρίλα.
    Μια διευθύντρια καταστήματος τράπεζας δεν δέχτηκε φοιτητή των ΤΕΙ για πρακτική επειδή ήρθε με φαρδύ τζιν παντελόνι απ'αυτά που πέφτουν και φαίνεται το βρακί και μακρύ μαλλί και πίρσινγκ και τον πήρε όταν επανήλθε κουρεμένος και ντυμένος πουκάμισο-παντελόνι και χωρίς τα πίρσινγκ. Αλλά υποψιάζομαι ότι το παντελονόβρακο ήταν το κυρίως πρόβλημα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default

    Κοίτα έχουμε τύπο στην εταιρεία που κυκλοφορεί μονίμως με δερμάτινο και μπλουζάκι hell's angels και κοπέλα που το καλοκαίρι με τα ξώπλατα φαινόταν τατουάζ στην μισή ωμοπλάτη και δεν έχει κανένας πρόβλημα. Από την άλλη αν πήγαινες έτσι για πόστο για το οποίο χρειάζεται να έρχεσαι σε άμεση επαφή με πελάτες δεν νομίζω να σε παίρνανε αν δεν ερχόσουν κάπως ταχτοποιημένος. Από την άλλη στο παράδειγμα για το τατουάζ στο σβέρκο ξερωγω, εύκολα "κρύβεται" σε μια συνέντευξη ή δεν είναι ιδιαιτέρως ορατό στη δουλειά.
    and light it up forever, and never go to sleep

  13. #13
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    και γω θα χα προβλημα με τον παντελονισωβρακοφανελα.δεν μ αρεσει.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  14. #14
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Όταν έβαλα το σκουλαρίκι (μετά απο 6 μήνες που ήμουν ήδη εκεί) δεν μου είπαν τίποτα. Το παρατήρησαν μεν, αλλά δεν είπαν κάτι. Κατά καιρούς έχω αλλάξει και λούκ (μαλλία μούσια-χωρίς μαλλία-χωρίς μούσια) αλλά και πάλι στο πόστο που είμαι είναι σχετικά χαλαρά. Και η εταιρία έχει ντρές κόουντ. Αλλά πάλι απαγορεύεται το κάπνισμα, πλήν συγκεκριμένων χώρων. Φωνάχτε κάποιος και το Κουού να μας πεί διάφορα.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  15. #15
    inactive X's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,809

    Default

    Emena pantws mou'xoun arnhthei theseis otan eixa skoulariki sto xeilos k malista mou eixan pei pws h to vgazw h klanomai. Tote epeleksa na klastw.. Twra pali pou psaxnw gia douleia ki oute kan tipota to tromero, kamia grammateia se frontistirio, pali klanomai. Exw skoulariki sto frudi k phgainw me tzin k kamia mplouza k fovamai pws ftaiei pou phgainw etsi ki oxi vammenh k me toualeta gamw to theo tous mesa..

    edit: on topic, SIGOYRA to tattoo tha'nai provlhma an thes douleia se kapoia etairia-uphresia ktl.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •