View Poll Results: +

Voters
62. You may not vote on this poll
  • Φώτης Κουβέλης - Ανανεωτική Πτέρυγα

    14 22.58%
  • Αλέξης Τσίπρας - Αριστερό Ρεύμα

    48 77.42%
Page 15 of 17 FirstFirst ... 51314151617 LastLast
Results 211 to 225 of 247

Thread: ΣΥΝ ΠΟΛΛ.

  1. #211
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    χαχα καλα ρε ικονοκλαστ, ηρεμησε. γάμα γιατι χανομαστε.
    Και σε παρακαλω εξηγησε μου τους στιχους, αφου με ξερεις τοσο καλα ολα αυτα τα χρονια κ βλεπεις πως δεν μπορω να τους καταλαβω..
    φρικ ελπιζω να μην υποννοεις πως ειμαι εθνικι..
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  2. #212
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    με εχεις μπερδεψει ..
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #213
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    καλα ναι ειναι λιγο μπερδεμα, αλλα γιατι σωνει κ καλα πρεπει να ανηκει καποιος καπου ?

    Παντως, κ μεσα στο κατάλληλο θρεντ, μονο συνασπισμο εχω ψηφισει στην ζωη μου..
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  4. #214
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    χαχα καλα ρε ικονοκλαστ, ηρεμησε. γάμα γιατι χανομαστε.
    Και σε παρακαλω εξηγησε μου τους στιχους, αφου με ξερεις τοσο καλα ολα αυτα τα χρονια κ βλεπεις πως δεν μπορω να τους καταλαβω..
    φρικ ελπιζω να μην υποννοεις πως ειμαι εθνικι..
    Ε, φαντάζομαι ο στίχος που κράτησα παραπάνω λέει για τη δεύτερη ΔΙΕΘΝΗ το 1907, το λενιν, τη ρόζα που ταξίδευε σε όλη την ευρώπη να πείσει τους εργάτες απο όλες τις χώρες να συμμαχήσουν για να γαμήσουν τους αποπάνω και να σταματήσει ο πόλεμος. Για το ότι ο δίκός σου τότε δεν είχε πάρει πρέφα γι' αυτά, ακόμα κοιμισμένος με τα "εθνικά ιδανικά" του '21. Την αιτία του πολέμου δηλαδή. Για το ότι 60 χρόνια μετά, το '67, η ίδια ρόζα ισχύει ακόμα. Όταν οι -από την ίδια πάστα- χουντικοί στήναν σκατοχούντες.

    Εγώ αυτά καταλαβαίνω, τώρα "τεράστιοι" ή όχι είναι άλλη κουβέντα και πάνω κάτω στ' αρχίδια μου. Συνήθως εσείς τα φασιστάκια έχετε το άγχος να δώσετε βραβεία. Χαζά παιδιά, χαρά γεμάτα.

  5. #215
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    Στα της πρωτης παραγραφου, μέσα εισαι, δεν ειναι κ κατι δυσκολο να καταλαβει κανεις.
    Τις χουντες σου χω ξαναπει πως τις σιχαινομαι. Εσυ επιμενεις να με ξερεις καλυτερα απο μενα τον ιδιο..
    Δεν εχω προβλημα να πω αυτα που πιστευω παιχτη, κ απο οτι εχεις δει δεν με νοιαζουν κ οι αντιδρασεις..
    Αν δεις τα βινυλια μου απο Μανο Λοιζο, Θεοδωρακη, τα Πολιτικα Τραγουδια του Μικρουτσικου (ενας απο τους πιο αγαπημενους μου δισκους εβερ- το εχεις ακουσει?) κλπ κλπ, ολα τα αναρχικα βιβλια, την Ροζα που λεγαμε (και υπεραγαπω επισης) το μανιφεστο κλπ κλπ, θα επιμενεις να με αποκαλεις φασιστα?
    Ειλικρινα ρωταω.
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  6. #216
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    Αν δεις τα βινυλια μου απο Μανο Λοιζο, Θεοδωρακη, τα Πολιτικα Τραγουδια του Μικρουτσικου (ενας απο τους πιο αγαπημενους μου δισκους εβερ- το εχεις ακουσει?) κλπ κλπ, ολα τα αναρχικα βιβλια, την Ροζα που λεγαμε (και υπεραγαπω επισης) το μανιφεστο κλπ κλπ, θα επιμενεις να με αποκαλεις φασιστα?
    Ναι.

  7. #217
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    ο αντισημιτισμός πάντως αποτελεί φυλετικό ρατσισμό κι όπως κάθε είδος ρατσισμού εν γένει δεν αντικατοπτρίζει ελεύθερο πνεύμα επουδενί

  8. #218

    Default

    ο Τσίπρας μου αρέσει, αντίθετα ο Κουβέλης πιο πολύ για πασόκος μου κάνει, καλύτερα που έφυγε να πάει ένα κλικ πιο αριστερά το κόμμα.


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  9. #219
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    999

    Default

    σαιμπερνοτ, εκφράζεις θαυμασμό για το πλευρολιακοπουλέικο και στα καπάκια για αντίβαρο ποστάρεις φωτογραφίες των αντίφα αναγνωσμάτων σου, μιλάς για τον "μηδαμινό" εβραϊκό πολιτισμό και στα καπάκια για αντίβαρο ενημερώνεις για τους εβραίους μουσικούς και σκηνοθέτες που γουστάρεις, και τώρα, για να εξαφανιστεί και η τελευταία υποψία που αιωρείται στο χώρο, δηλώνεις πως ακούς λοϊζο, μικρούτσικο και τοναταλλο.

    ωραία όλα αυτά, και 'γω γουστάρω λοϊζο και μικρουτσικο και μαζί σου ρε παιδι μου, αλλά εδώ που τα λέμε και με μοϊκάνα και t-shirt crass να κυκλοφορείς επί καθημερινής βάσεως πάλι αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι η πλειοψηφία των λεγόμενών σου ανήκει στην ακροδεξία ρητορεία.
    Last edited by ubu; 19-10-2010 at 00:01.
    See that cockroach? Tomorrow morning we'll be dead and it'll be alive. It will have more contact with my wife and child than I will. I'll be nothing and it'll be alive.

  10. #220
    διασκεδάννυμ cancer's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    sta vouna.
    Posts
    5,572

    Default

    epikindyni auti i akrodeksia ritoreia.
    MAKRYA tis, eimaste anikanoi na krinoume auta pou leei, ta onomazoume ola la8os, ti bazoume se ena mpaoulo kai tin petame sti 8alassa.
    auto einai pragmatiki dimokratia, na krineis esi an mporei na krinei h na milisei o allos

  11. #221
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    999

    Default

    υπάρχει κριτήριο, και είναι όλα λάθος.
    See that cockroach? Tomorrow morning we'll be dead and it'll be alive. It will have more contact with my wife and child than I will. I'll be nothing and it'll be alive.

  12. #222
    διασκεδάννυμ cancer's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    sta vouna.
    Posts
    5,572

    Default

    auti einai apla h apopsi sou kai 8es na tin epivalleis
    fasista

  13. #223

    Default

    εαν η ακροδεξιά ρητορεία πηγάζει από το μίσος, το ρατσισμό και την ξενοφοβια τότε ναι πρέπει να πεταχτεί στα σκουπίδια.


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  14. #224
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    @ ubu
    Αυτο συμβαίνει διότι δεν ειμαι ταγμένος πουθενά, ψήγματα αλήθειας υπάρχουν παντού και αυτα ψάχνω.
    Και στον χριστιανισμό βλέπω σωστά πραγματα, αυτο δεν με κανει χριστιανό.
    Το γεγονος πως ειμαι ακρως πορωμενος με τους αρχαιους Έλληνες κ συμφωνώ σε αυτο το σημειο με Πλευρη
    και το οτι εκφραζω θαυμασμό για τις γνωσεις του δεν με κανει ακροδεξιό.

    Απλά δες το απο την αντιθετη πλευρα..

    Η μοϊκάνα και τα t-shirt crass δεν μου λενε πλεον τιποτα, ωρίμασα !
    Η πλειοψηφία των λεγόμενών μου ανήκει σε μένα κ μόνο.
    Πολιτικά, είμαι κατα βαση 'αριστερός' -με την οριτζιναλ εννοια- κ αυτο δεν αλλάζει, απλα δεν φοράω παρωπίδες !

    Quote Originally Posted by cancer View Post
    auto einai pragmatiki dimokratia, na krineis esi an mporei na krinei h na milisei o allos
    apo δω ακριβως ξεκινησε για μενα ολο αυτο, πριν κανα δυο χρονια, κ πήρα αναποδες στροφες.
    Όταν ο κωλοχοντρος ο παγκαλος (με ολο του το παρελθον, οικογενεικο και προσωπικο)
    αρνηθηκε τον διαλογο στον Πλευρη. Εχω ποσταρει το βιντεο νομιζω..
    Αν εισαι μαγκας παιξε στα ισα, οχι αρνουμενος τον διαλογο, δημοκρατη..
    Last edited by cybernaut; 19-10-2010 at 00:30.
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  15. #225

    Default

    Liking both Marvin Gaye and Art Garfunkel is like supporting both the Israelis and the Palestinians.

Similar Threads

  1. ΠΑΣΟΚ ΠΟΛΛ
    By ikonoklast in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 315
    Last Post: 09-12-2021, 17:11

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •