Page 3 of 72 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 31 to 45 of 1077

Thread: Προτάσεις δίσκων

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bourbo(n)s
    Posts
    2,447

    Default


    Electro Quarterstaff - Gretzky (εχουν ονομασει κ το επ κ το σιντι μετα παιχτων του χοκευ)

    Το λοιπον το ειχα ανεβασει ενα φεγγαρι,αλλα πολυ κακως δεν του ειχε δοθει σημασια.Καναδεζοι ινστραμενταλ ντεθαδες που παιζουν προγκρεσιβ θρασ με σλατζ περασματα (ναρκομανεις παντως σιγουρα!!) 3 κιθαρες,ντραμς,χωρις μπασο(προσφατα απεκτησαν παντως κ απ αυτο),απειρα ριφ,ανελεητα μπλαστμπιτς,σολο,ριφ,σολο,σολο,ριφ,ριφ,σολο,απερ κικ,μπλαστμπιτ,δικασες κ παει λεγοντας.Χαος.ΚΟΠΑΝΗΜΑ,μπολικος αχταρμας απο επιρροες(παραθετονται πιο κατω)και ριφ.

    Influences
    Metallica ('83-'88 ) Gorguts Ripping Corpse Dim Mak Lethargy Human Remains Death Atheist Watchtower Spastic Ink Necrophagist Coroner Demilich VoiVod Suffocation Believer Exhorder Martyr Thin Lizzy Trouble Black Sabbath King Crimson Mahavishnu Orchestra Gentle Giant Queen Kyuss Fatso Jetson Bartok Penderecki Neurosis Entombed Monstrosity Bela Fleck Wishbone Ash Blue Oyster Cult Breadwinner Confessor Loincloth Carcass(the Amott years) Forbidden Morbid Angel

    Σαμπλ εδω
    και
    http://www.myspace.com/electroquarterstaff

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    a land you've never been
    Posts
    162

    Default

    σε αυτό το σημείο που φτάσαμε μετά από τόσα thread,ένα αθόρυβο rapidshare link κάτω από κάθε πρόταση ας πούμε θα ενοχλούσε πολύ;

    ον τόπικ τώρα,αυτόν τον δίσκο θέλω να τον μοιραστώ με (ή μάλλον να τον προτίνω σε) φίλους και γνωστούς γιατί είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό.

    Ulcerate - of Fracture and Failure


    Τεχνικό brutal death από Νέα Ζηλανδία.Άλλη μια μπάντα που επιβεβαιώνει το μεγαλείο της Neurotic στην Ευρώπη.Επιρροές από Καναδά κυρίως.

    edit:πάρτε και myspace http://www.myspace.com/ulcerate

  3. #33
    *aquarius sabotage* shora's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,355

    Default

    Quote Originally Posted by MastodontoideaPliokenous

    Electro Quarterstaff - Gretzky (εχουν ονομασει κ το επ κ το σιντι μετα παιχτων του χοκευ)

    Το λοιπον το ειχα ανεβασει ενα φεγγαρι,αλλα πολυ κακως δεν του ειχε δοθει σημασια.Καναδεζοι ινστραμενταλ ντεθαδες που παιζουν προγκρεσιβ θρασ με σλατζ περασματα (ναρκομανεις παντως σιγουρα!!) 3 κιθαρες,ντραμς,χωρις μπασο(προσφατα απεκτησαν παντως κ απ αυτο),απειρα ριφ,ανελεητα μπλαστμπιτς,σολο,ριφ,σολο,σολο,ριφ,ριφ,σολο,απερ κικ,μπλαστμπιτ,δικασες κ παει λεγοντας.Χαος.ΚΟΠΑΝΗΜΑ,μπολικος αχταρμας απο επιρροες(παραθετονται πιο κατω)και ριφ.

    Influences
    Metallica ('83-'88 ) Gorguts Ripping Corpse Dim Mak Lethargy Human Remains Death Atheist Watchtower Spastic Ink Necrophagist Coroner Demilich VoiVod Suffocation Believer Exhorder Martyr Thin Lizzy Trouble Black Sabbath King Crimson Mahavishnu Orchestra Gentle Giant Queen Kyuss Fatso Jetson Bartok Penderecki Neurosis Entombed Monstrosity Bela Fleck Wishbone Ash Blue Oyster Cult Breadwinner Confessor Loincloth Carcass(the Amott years) Forbidden Morbid Angel

    Σαμπλ εδω
    και
    http://www.myspace.com/electroquarterstaff
    πολυ ωραιο αλμπουμ!
    Expect poison from the standing water

  4. #34
    High on Life VirusXI's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    /// on an island.
    Posts
    11,129

    Default

    αυτούς νομίζω τους είχα ποστάρει κιεγώ στις αρχές του μαισπέη θρεντ. καλή φάση, πολλά ναρκωτικά, ωραίο νταπαντούπα, αχταρμάς με τη γκαλή έννοια, ιντίντ.




    ■■

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default



    A Bad Diana - The Lights Are On But No-One's Home

    Δεν ξέρω πόσοι γνωρίζετε την κυρία Diana Robertson (εγώ δεν είχα ιδέα) αλλά όπως λένε οι πηγές εκτός από σεβαστή αβανγκαρντκατι μουσικός είναι και η κυρία Stapleton. Αυτό εδώ είναι το album που κυκλοφόρησε φέτος, στο οποίο φυσικά και συμμετέχει ο φίλτατος Steven και είναι αρκετά εντυπωσιακό. Με μπόλικες αναφορές στα κραουτς, που έτσι και αλλιω΄ς αγαπάει ο Στιβεν, με αρκετά nwwικά στοιχεία για τους φανς και με μια γενικότερη καθηλωτική ατμόσφαιρα.
    and light it up forever, and never go to sleep

  6. #36

    Default

    Isengrind - Golestan



    Δεν ξέρω πόσοι θυμάστε τους γάλλους "post-rockers" Natural Snow Buildings (post-folk θα έλεγα εγώ προσωπικά, λες και υπάρχουν και πολλά ροκ στοιχεία σε τέτοιες μπάντες ας πούμε). Αυτοί για να υπενθυμίσουμε είναι ένα ζευγαράκι που ηχογραφεί στο σπίτι του καταπληκτική ψυχεδελική αμπιεντική ακουστική φολκ - και όχι μόνο, βγάζοντας κάθε κυκλοφορία σε το πολύ 30-50 cd-r κόπιες φτιαγμένες με τα χεράκια τους - πραγματικά έργα τέχνης. Μετά το φοβερό διπλό cd "Τhe Dance of the Moon and the Sun" το ζευγαράκι λοιπόν είπε να χωριστεί για λίγο για να ηχογραφήσουν ξεχωριστές δουλείες - ο Mehdi έβγαλε δύο πιο ποστ, παραδοσιακά NSB άλμπουμ σαν Twinsistermoon, και η Solange έβγαλε τούτο δω το φολκ-ritual-drone-ποστ αριστουργηματάκι. Είτε παίζοντας παραδοσιακά η ηλεκτρικά όργανα, είτε πειράζοντας τους ήχους είτε ηχογραφώντας ακουστικά, είτε απλώς χρησιμοποιώντας τη φωνή της, η τύπισσα βγάζει ένα τρομερό αποτέλεσμα με πολύ ανώτερη ηχητική ποιότητα από τους NSB δίσκους, μεγάλη ποικιλία οργάνων-ενορχηστρώσεων-κομματιών, χώνοντας όλους τους γερμαναράδες οπαδούς Death in June με τις ακουστικές κιθάρες στον Kαιάδα. Γενικά είτε αν είστε των Current 93 είτε των Dead Can Dance είτε των Godspeed κτλ κτλ δώστε βάση σ' αυτό τον δίσκο επειδή το υπεραξίζει.

    Και γενικά μην αφήνετε το θρεντ αυτό να πεθάνει (χάιλ βικότνικ!!), γαμώ το οφφ τόπικ και τα εξωφυλλάκια σας!11
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  7. #37
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Ε, βάλε και το link, κρίμα είναι

  8. #38

    Default

    λολ, δεν νομίζω ότι το κάνουμε αυτό πλέον, είναι παράνομο έτσι κι αλλιώς δεν το ξέρεις!?? αλλά άκουσα ότι αυτό είναι ένα ωραίο site!! http://www.shareminer.com/
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  9. #39
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Γελάω.

    Σπαμ, ίσως σε βοη8ήσει κι αυτό:
    http://www.sendspace.com/file/33d56k

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default



    Ai Aso - Chamomile Pool

    Φετινό album από συμπαθέστατη γιαπωνεζούλα που φροντίζει να θυμίζει ότι τα acid/psych folk/rock/pop παρακλάδια στο νησί της παραμένουν πηγή πανέμορφων δίσκων. Guest appearance από τον Michio Kurihara των Ghost στις κιθάρες. Η δε φωνή της πραγματικά εκπληκτική. Σημείωση αν δεν το χω ακούσει, η δεσποσύνη έχει βγάλει και ένα split με την Wata των Boris, στο οποιο διασκευάζει το Islands των King Crimson.
    and light it up forever, and never go to sleep

  11. #41

    Default



    Loipon edw exoume enan apo autous tous diskous pou oi obscurades ton latrevoun les kai einai kalliteros apo Fates Warning kai Queensryche kai Iron Maiden mazi. H gnomh mou einai oti einai kaloi, alla se epipedo oramatws deuterh katigoria se sxesh me tetia onomata. Merika tragoudia spernoun, merika einai mia stalia ksexasima. Sthn klimaka obscure US power genika einai xamilotera apo tous Exxplorer tou Symphonies of Steel px, kai konta as poume stous Cities. Auto pantws sigoura einai apo ta kallitera second-tier US power tragoudia pou exw akousei pote. Gia kati tetia cuts ta psaxnoume ta paliatzidika.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    χμ, νομίζω τους προτιμώ κι από τους cities και από τους exxplorer... έχουν ωραία αίσθηση της μελωδίας.

  13. #43

    Default

    oi Cities exoun perissotero consistency (diladi den exei moufes kommatia to album) kai oi Exxplorer einai isws diko mou kollima, alla mou akougontai ola toso 'swsta' se autous, an ksereis ti lew, pou anagkastika tous vazw pio psila apo Gargoyle.

    A kai mia pou s'exw edw, gia protine mou ekeinon ton disko pou sizitagame pou les einai texnikokatastash kai thelei na tou kanei o pitsadoros nomizw? past perfect kai perimenoume na mpei to 2008 gia na ginei Cath.. catharsis h kati tetio?

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    μάλλον το "Pathways to Wholeness " εννοείς, αν και δεν κατάλαβα πού κολλάει ο πίτσαμαν



    όπως λες για τους cities, λοιπόν, ότι όλα σού φαίνονται σωστά πάνω τους, κάτι τέτοιο συμβαίνει με μένα κι αυτούς τους τύπους. Αμερικάνοι, από το san diego συγκεκριμένα, το 93 έβγαλαν ένα ντέμο και το 95 τον παραπάνω δίσκο από τη Nordic Metal. Μάλλον αγαπούσαν πολύ το πρώτο psychotic waltz οι τύποι και είπαν να βγάλουν το δικό τους social grace. Δυστυχώς, όμως, δεν έβγαλαν Into the Everflow, Mosquito & Bleeding, αφού διαλύθηκαν μετά από αυτό

    θυμίζει, λοιπόν, την πρώτη περίοδο των waltz... στο πιο τεχνικό. τρομερό παίξιμο από όλους, κάθε τόσο κολάς με ένα κιθαριστικό, με το μουρμουριστό μπάσο ή με τις καίλες του μικρού τυμπανιστή (που πέρασε αργότερα από τους cage), ενώ έχουν και χαπάκια τραγουσιτή. ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ τραγουδιστή. από αυτούς τους σαλεμένους θεούς πυ σε κάνουν να αγαπάς το αμερικάνικο μέταλ. μπαντιλακίζει κι αυτός. βέβαια, εκτός από τεχνική, χώνουν και κάτι απίστευτες μελωδιάρες που σε στέλνουν τελείως. γενικά, όλες αυτές οι obsurίλες δεν ξέρω αν σου δημιουργούν κι εσένα αυτό το πολύ ιδιαίτερο συναίσθημα που είναι σαν να χάνεσαι από το γκόσμο κατά την ακρόαση, απορροφάσαι απόλυτα από αυτό που ακούς, κάτι παρόμοιο με την ατμόσφαιρα ορισμένων b-movies δηλαδή... αυτοί είναι από τις μπάντες που με κάνουν να νιώθω έτσι σε πολύ μεγάλο βαθμό. ακούω τον δίσκο και νομίζω ότι έχω τηλεμεταφέρθει σε κάποια άδεια γκρίζα πόλη στα mid-90s. μου φαίνεται παράξενο που δεν τους έχεις ακούσει, καθώς νομίζω είναι κοντά σ' αυτά που αγαπάς και θα κωλογουστάρεις. αν δεν το βρεις, πες με να σε βολέψω.

  15. #45

    Default

    mporei na thimamai lathos gia pitsadoro

    θυμίζει, λοιπόν, την πρώτη περίοδο των waltz... στο πιο τεχνικό.
    otan katalagiasei h stish mou tha to psaksw sta internets diakaws. Merci.

    edit: o logos gia ton opoion den ixa tsekarei Catharsis ws twra:


Similar Threads

  1. Προτάσεις για adsl..
    By Deniz in forum PC & Games
    Replies: 18
    Last Post: 16-11-2005, 17:26
  2. Προτάσεις
    By Kuolema in forum Self-Promotion
    Replies: 15
    Last Post: 06-10-2005, 23:25
  3. Προτάσεις
    By The_Painless in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 15
    Last Post: 09-03-2004, 12:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •