Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 97

Thread: εκκλησία και δεξιά

  1. #76
    Defunct Economist
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Skåne Θρησκεία Ανεξαρτησία
    Posts
    6,135

    Default

    frikmpro kala ta les alla giati ekanes lock to polla yposxomeno topic tou attila?
    Practical men, who believe themselves to be quite exempt from any intellectual influences, are usually the slaves of some defunct economist.
    J. M. Keynes.

  2. #77
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    ασε τον ξερουμε και αυτον τι βρωμοπασοκος ειναι

  3. #78
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    FaithFails κάτσε λίγο όμως ρε, επειδή δεν έχει γίνει σαφές, οι 8εσμοί είναι εκ φύσεως απορριπτέοι για σένα;

  4. #79
    Senior Member FaithFails's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    athens
    Posts
    1,944

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother
    ti les mwre? tote giati kaname apo to dhmotiko ews to lykeio ton stavro mas kai thhrhskeftika sto sxoleio? ama den mas epivlhthhke?

    Γιατί σου το επέβαλε το κράτος και το εκπαιδευτικό σύστημα (θεσμοί)

    ikonoklast οι θεσμοί με αυτό τον στόχο ναι, είναι απορριπτέοι για μένα.
    Once I was trapped, but now I am free

  5. #80
    Senior Member FaithFails's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    athens
    Posts
    1,944

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect
    Α, εγώ δεν ξέρω από τα πολιτισμένα και τέτοια. Εγώ είμαι εδώ για να βρίζω και να ξεδίνω

    Δεν λέει Βικ το νικ. Πάει αυτός ο μαλάκας.

    πφφφ
    σε καταφέρανε
    Once I was trapped, but now I am free

  6. #81
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    το συστημα διδασκαλιας ειναι διδασκαλια του συστηματος

  7. #82
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by FaithFails
    ikonoklast οι θεσμοί με αυτό τον στόχο ναι, είναι απορριπτέοι για μένα.
    Σίγουρα ε; Μη γίνει κάνα λά8ος ρωτάω.

  8. #83
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Να το πω απλά γιατί δυσκολεύεται το φόρουμ βραδιάτικα.

    ΑΛΛΟ πράγμα είναι να λέμε ότι εκεί που έχει μόνο μουσουλμάνους λογικό είναι οι επόμενες γενιές να βγουν μουσουλμάνοι

    και

    ΑΛΛΟ να λέμε ότι *αυτός* είναι ορθόδοξος *πρωτίστως* (όρσε κατώριμε) γιατί τέτοιοι ήταν και οι γονείς του, ε, και το πράμα φαινότανε ότι πάει εκεί.

    Το πρώτο είναι απλό, σαφές και αθώο και βέβαια παντελώς άχρηστο στην παρούσα κουβέντα.
    Το δεύτερο είναι ΙΣΟΠΕΔΩΣΗ του κερατά, μια εικασία του κώλου που όχι μόνο είναι άχρηστο στην κουβέντα, είναι παντελώς λάθος επιχείρημα (περί επιβλητικής καταπιεστικής συντηρικοτέτοιας φύσης της οικογένειας και της ιδιοκτησίας ο λόγος) και επίσης προσβλητικό στην προσωπικότητά μου και εξανίσταμαι και άντε γαμήσου ρε μαλάκα που θα μου πεις: "Τι επιλογή είχε ο Βικ...".

    Ό,τι μπινελίκι έφαγες, το έφαγες γι'αυτό. Και φυσικά για ό,τι συνεπάγεται αυτή η θέση σου. ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΝΟΗΜΑ. Τι εικασίες και μαλακίες; Εσύ λες στην ψύχρα ότι ήμουν καταδικασμένος να βγω χριστιανόπουλο. (ε, όχι και καταδικασμένος, το πιο πιθανό!!)

    Εδώ που ζούμε δεν είμαστε σε γυάλα. Ο Φρικ καταπιέστηκε μικρούλης να κάνει το σταυρό του αλλά τώρα δεν τον κάνει (ποιο 98% ρε, πλάκα μας κάνεις; Επειδή γουστάρουν νυφικά και κουφέτα αντί για δημαρχείο ή επειδή φώναζε το σόι να βαφτίσουν τον μικρό; Βιβλίο γεωγραφίας γράφουμε ή κάνουμε κουβέντα;)

    Εδώ που ζούμε δεν είμαστε σε καθεστώς που θα σε λιθοβολήσει αν δεν παραδεχτείς τον προφήτη. Οπότε οι θεωρίες περί επιβολής πάνε στο διάολο όταν κοιτάξεις την πραγματικότητα και αντιληφθείς ότι όλος ο κόσμος επιλέγει την ζωή που θα κάνει. Αν καταλήγουν να κάνουν ό,τι κάνανε οι προηγούμενοί τους, αυτό δεν δίνει το δικαίωμα σε κανέναν τυχάρπαστο μαλάκα Ψ να τους πει ότι δεν το επέλεξαν.

    Επειδή εσύ (ο τυχάρπαστος μαλάκας που αναγνωρίζει τον εαυτό του) δεν γουστάρεις που όλοι αυτοί είναι έτσι, το ρίχνεις το φταίξιμο στον εγκλωβισμό του κοινωνικού περίγυρου, του κωλοκατεστημένου (γιατί μόνο εσύ ο μαλάκας απεγκλωβίστηκες, οι άλλοι δεν ξέρανε να την πιούνε).

    Εννοείται βέβαια, πως μόλις το καλοσκεφτεί θα αναφωνήσει:
    Μα βέβαια το επέλεξαν! Να βολευτούνε επέλεξαν τα σκατοπρόβατα του μικροαστισμού!!

    Κλασικές πίπες. Απλώς όταν δεν μιλάς σαν άνθρωπος που εννοεί τις λέξεις που χρησιμοποιεί θα σου την λένε ότι οι προτάσεις που φτιάχνεις αν τις δεις συνολικά λένε μαλακιάρες. Μετά αρχίζει το τρομπάρισμα "μα εγώ εννοούσα κάτι άλλο αθώο, πώς κάνεις έτσι;".

    Επιλογή, επιβολή, καταπίεση, ελευθερία, στις λέξεις θα κολλήσουμε τώρα οι μυγιάγγιχτοι;

    Άντε γαμώ το βάζελό σας μέσα.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  9. #84
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Quote Originally Posted by FaithFails
    Quote Originally Posted by Ford Prefect
    Α, εγώ δεν ξέρω από τα πολιτισμένα και τέτοια. Εγώ είμαι εδώ για να βρίζω και να ξεδίνω

    Δεν λέει Βικ το νικ. Πάει αυτός ο μαλάκας.

    πφφφ
    σε καταφέρανε
    Λύγισα μπροστά στην βαρβαρότητα. Μου επιβληθήκανε!

    Ίσως και να συμπέρανα βέβαια ότι ένα "άντε γαμήσου ρε μαλάκα" συνοψίζει πιο καλά τις σκέψεις μου στο ΕΡ από κάτι σεντόνια που έγραφα πριν.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  10. #85
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Άντε γαμήσου ρε μαλάκα.


  11. #86
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    ρε πούστη. Να και ένας που με νιώθει.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  12. #87
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    "otan hmoun 1 xronou epiasa ton patera mou apo ta mallia kai tou pa , h tha me pas sthn kolympithra kai tha me matheis na kanw ton stavro mou h shkwnomai kai fevgw apto spiti"

    "ma egw paidi mou den pistevw ston theo pistevw sthn patrida kai ston gklixmpourgk"


    "vre ante gamhsou re neo dhmokrath fasista , paw sto monasthri"


    vic den se katapiezei kaneis re sthn ellhnikh koinwnia re den tha se lithovolisoun , apla tha vgei o prwthypourgos ths xwras kai tha pei egw eimai yper ths anagrafhs tou thrhskevmatos gia na parei tous pshfous twn 3.000.000 kathysterhmenwn pou pshfisan gia thn anagrafh tou thrhskevmatos.

    epishs kane ena peirama re

    phgaine sthn mana sou kai pes ths.. xereis mama ... fetos den tha shkwsw ton epitafeio... egina atheos.

    kai trava to me kamera kai anevase to sto youtube
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  13. #88
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast
    Άντε γαμήσου ρε μαλάκα.

    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    980

    Default

    δεν μιλάτε όμορφα...........

  15. #90
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    νταξ εμενα σταματησαν να μου πρηζουν τα παπαρια ωστε να πηγαινω στην εκκλησια-ειδικα το δεκαπενταυγουστο που γιορταζει το μισο σοι ειναι απιστευτα ηδονικο να ακους με κλειστα ματια ολους στο σπιτι να ετοιμαζονται απο τις 7 το πρωι και εσυ να ξερεις οτι θα κοιμασαι μεχρι τις 2 το μεσημερι και μολις σηκωθεις να σε περιμενει ετοιμο το αρνι στη σουβλα.
    το πασχα πηγαινω μονο το παρασκευοσαββατο 1 γιατι ειναι νυχτα 2 γιατι δεν εχω τιποτα αλλο να κανω 3 γιατι παμε και πινουμε τη μαυροδαφνη που εχει ο τραγος στο ιερο και 4 βρισκω τα λοιπα μανιαουρια του χωριου και κανουμε αλητειες με αυτοσχεδιους εκρηκτικους μηχανισμους και οχι μονο.

Similar Threads

  1. Replies: 143
    Last Post: 26-04-2013, 15:40
  2. εκκλησία και φιλανθρωπία
    By Raven Lord in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 25
    Last Post: 25-01-2008, 09:26
  3. Replies: 26
    Last Post: 16-07-2007, 21:21
  4. Τι ποιεί η δεξιά του Κυρίου;
    By Candiru in forum General Discussion
    Replies: 14
    Last Post: 14-05-2006, 22:06
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-02-2005, 04:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •