Page 358 of 368 FirstFirst ... 258308348356357358359360 ... LastLast
Results 5,356 to 5,370 of 5513

Thread: NBA

  1. #5356
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Today 01:52 <OniBocho> λοιπόν, ετέλεψα το Detroit. Σοκαριστικό παιχνίδι, το λιγότερο



    Ειδα αυτο στο chat, το οποιο το εγραψε στα καπακια μετα απο κουβεντα για ΝΒΑ, και απλως νομιζα οτι ειδε στο περιπτερο το Pistons - Knicks 84-96 παπαρας, και για καποιον λογο το βρηκε αξιο αναφορας..... ενιωσα απλα χαζος
    The rest is just

  2. #5357
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Είπαμε να αγαπάμε το ΝΒΑ, αλλά
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  3. #5358
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    Αν κάποιος παίζει 2k20 στο ps4 και ψήνει να παίξουμε διαδικτυακά ματσάκια πμ.
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  4. #5359
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by mourning apocalypse View Post
    Αν κάποιος παίζει 2k20 στο ps4 και ψήνει να παίξουμε διαδικτυακά ματσάκια πμ.
    Π Μ Α Μ Ε Σ Α
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  5. #5360
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    fifa κανείς?
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  6. #5361
    AWhatUp hater?! BlackiE's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Westside
    Posts
    3,840

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Class of 2020.







    Ω να σου γαμήσω.


  7. #5362
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default



    ΑΡΡΩΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

    Τεράστιος παίχτης, σίγουρα ο κορυφαίος TrailBlazers, εννοείται πάνω από Walton και Drexler. Ο μόνος point guard αυτής της περιόδου που θα μπορούσε να παίξει και στην εποχή του κορυφαίου μπάσκετ που παίχτηκε στον πλανήτη, στα 90ς. Man on a mission, απίστευτος.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  8. #5363
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Καλά τα λέει ο από πάνω. Βέβαια ο Ντρεξλερ ήταν η λατρεία μου τότε, και εκείνο το "ο μόνος" δεν πολύ στέκει.
    Κάτι τέτοια βλέπω και το παίξιμο του Γιάννη δε με ενθουσιάζει όσους πόντους και να βάλει. Επίσης αυτό που δε μου αρέσει, είναι το ότι αντί να δώσει μια ευρωπαϊκή νότα στο παίξιμό του, έχει γίνει αμερικανακι, με τα καραγκιοζιλίκια στον πάγκο, τη ποζεριά μετά από κάθε κάρφωμα στη μάπα του άλλου και με αποκορύφωμα την μαγκιά στην κουτουλιά. Επισης να του πει κάποιος να σταματήσει τα τρίποντα.
    Αυτά όσον αφορά το πόσο μου αρέσει να τον βλέπω να παίζει και όχι ως προς την προσφορά του. Προτιμώ λιλαρντ ντοντσιτς και μούσια δηλαδή.
    Last edited by Λασπόνερα; 12-08-2020 at 22:02.

  9. #5364
    AWhatUp hater?! BlackiE's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Westside
    Posts
    3,840

    Default

    Onibocho πιστεύω και ο CP3 έπαιζε εύκολα τότε.
    Εγώ έχω καβλώσει με το πουλέν μου τον Booker


  10. #5365
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Blackie, ίσως έχεις δίκιο. Μπορώ να σου πω όμως ότι δε θυμάμαι σχεδόν καθόλου το πρώτο στάδιο της καριέρας του, στα early 00's. Θες οι τραυματισμοί, θες η ομάδα στην οποία έπαιζε που δε βλεπόταν για πολλά χρόνια; Το ότι το ΝΒΑ είχε χτυπήσει πάτο δημοτικότητας εκείνη την περίοδο; Όλα αυτά συμβάλουν στο να θυμάμαι την Clippers - Houston περίοδό του, με τη δεύτερη να είναι κατ' εμέ πολύ κακή και την ανάστασή του στην Oklahoma, που όμως μου είναι ανυπόφορη για 1002 λόγους. Ναι, μάλλον έχει τόσο το παιχνίδι, όσο και το στόμα, δεν ξέρω αν είχε την αντοχή να παίξει τότε.

    Ο Booker είναι από άλλο πλανήτη, ίσως το πιο pure SG αυτή τη στιγμή στο παιχνίδι, απόντος του Klay. Αν και πιστέυω πως μπορεί να τον ξεπεράσει, άνετα. Το Phoenix κάνει μαγικά πράγματα στο Bubble κι αν είχε έναν backup PG της προκοπής κι όχι τον απαράδεκτο Cameron Payne, θα μπορούσε να προχωρήσει και στα playoff.

    Λασπόνερα, μίλησα για PG και πραγματικά δεν βλέπω άλλον που θα μπορούσε να παίξει στα 90ς, να μαζέψει το ξύλο της εποχής και να κατέχει τόσο court vision, shot και drive. Δεν είπα ότι είναι ο μόνος παίχτης που θα μπορούσε να παίξει τότε, αν και μεταξύ μας, δεν είναι πολλοί αυτοί που θα άντεχαν. Σκέψου να μπαίνουν αυτοί οι σημερινοί ψηλοί, να παίζουν με θηρία όπως Barkley, Rodman, Malone, Shaq, Hakeem, Robinson, Ewing κτλ κτλ, θα έφευγαν με κλάματα και ματωμένες πάνες. Ακόμα κι ένα κτήνος σαν τον Embiid δε θα άντεχε 10 παιχνίδια, με τον τρόπο που παίζουν σήμερα. Χωρίς handchecking, με ελάχιστη επιτρεπτή επαφή κτλ κτλ.

    Ο Drexler ήταν παιχταράς, τεράστιο μέγεθος αν και πολύ φελλός σαν άνθρωπος, όπως αποδεικνύεται κι απ' τα μετέπειτα χρόνια του ως σχολιαστής, αλλά νομίζω ότι ο Dame τον έχει ξεπεράσει ως franchise player του Portland. Για τον Αντετοκούνμπο αυτό που λες δεν ξέρω πως προκύπτει. Καλά κάνει και σουτάρει, για πολλούς λόγους. Αφενός γιατί τώρα είναι 25 και δεν μπορεί να συνεχίσει να παίζει σε αυτούς τους ρυθμούς και μ' αυτόν τον τρόπο μέχρι το τέλος της καριέρας του, αφετέρου γιατί αν αρχίσει να τα παστελώνει, θα είναι πραγματικά ασταμάτητος. Επίσης, δεν ξέρω πως γίνεται κάποιος να προτιμάει τον απαράδεκτο Harden απ' τον Γιάννη, τη στιγμή που το efficiency του δεύτερου είναι ΙΣΤΟΡΙΚΑ υψηλό και αν μη τι άλλο, δεν αποτελεί μαύρη τρύπα στην άμυνα. Ο Αντετοκούνμπο φέτος έχει καλύτερα νούμερα σε όλες τις κατηγορίες σε σχέση με την περσινή MVP σεζόν του, σε πολύ μικρότερο χρόνο συμμετοχής. Απίστευτα πράγματα.

    Ο Doncic είναι άλλο κεφάλαιο. Το παλικάρι στο δεύτερο χρόνο του έχει γίνει τόσο dominant, που πραγματικά φοβάμαι τι θα μπορεί να κάνει σε 3-4 χρόνια, στα 25 - 26 του δηλαδή, όπου θα έχει και 10 χρόνια επαγγελματικού μπάσκετ στα πόδια του.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  11. #5366
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Ο μόνος point guard αυτής της περιόδου που θα μπορούσε να παίξει και στην εποχή του κορυφαίου μπάσκετ που παίχτηκε στον πλανήτη, στα 90ς. Man on a mission, απίστευτος.
    Λατρευω εννοειται Damian Lillard. Υπερτιμιος και που εχει μεινει στο Portland. Θα μπορουσε καλλιστα να εχει τιτλους.

    Απο κει και περα, αυτο ειναι τραγικη υπερβολη. Προφανως και θα μπορουσαν ανετα να εχουν παιξει στα 90ς οι Chris Paul, Steph Curry, Kyrie Irving και πιθανοτατα και κανα 2 ακομα που ξεχναω αυτην την στιγμη.
    The rest is just

  12. #5367
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ο Curry ρε συ είναι πολύ soft για να παίξει τότε. Δηλαδή, αν σκεφτείς τι κόσμο θα είχε να αντιμετωπίσει, νομίζω πως θα έσπαγε. Που είναι απίστευτος παίχτης, αλλά δε θα μπορούσε με τίποτα να σουλατσάρει ανενόχλητος μέσα στη ρακέτα, στοιχείο που τον κάνει τόσο άπιαστο.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  13. #5368
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Ο Curry ρε συ είναι πολύ soft για να παίξει τότε. Δηλαδή, αν σκεφτείς τι κόσμο θα είχε να αντιμετωπίσει, νομίζω πως θα έσπαγε. Που είναι απίστευτος παίχτης, αλλά δε θα μπορούσε με τίποτα να σουλατσάρει ανενόχλητος μέσα στη ρακέτα, στοιχείο που τον κάνει τόσο άπιαστο.
    Η παρελθοντολαγνεια σου για τα 1990ς ειναι μονο μερικως δικαιολογημενη. Γενικα ειναι αστειο να λεμε οτι "ο ταδε παικτης θα ηταν δευτεροτριτος στα 90ς" γιατι παιζοταν αλλο μπασκετ τοτε. Με την ιδια λογικη, ολοι οι τεραστιοι παικτες των 90ς, Τζορνταν συμπεριλαμβανομενου, θα τα ειχαν βρει πολυ σκουρα χωρις να εχουν υψηλο ποσοστο στα σουτ τριων ποντων στο σημερινο ΝΒΑ (και για αλλους λογους). Οσον αφορα τον Καρι συγκεκριμενα, τον εχουν μαρκαρει παικτες οπως Μπεβερλι, Καουι Λεναρντ και πολλοι αλλοι, και τους εχει ξεφτιλισει ολους εναν προς εναν πολλακις, οποτε δε θα ειχε κανενα προβλημα. Αστειο να τον θεωρεις soft παικτη εντωμεταξυ, με τοσο ξυλο που τρωει λογω σωματικης του διαπλασης σε καθε ματς ολα αυτα τα χρονια.
    The rest is just

  14. #5369
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Γεγονός είναι ότι αυτές οι συζητήσεις δεν τελειώνουν ποτέ, κυρίως γιατί είναι μόνο υποθετικές, ενέχουν μπόλικο προσωπικό συναίσθημα και υποκειμενική κρίση και εν πάσει περιπτώσει, δεν πρόκειται ποτέ είτε να επιβεβαιωθούν ή να διαψευστούν!

    Είμαι της άποψης ότι λίγοι παίχτες του σημερινού ΝΒΑ θα άντεχαν στα 90ς (δεν το συζητώ για τα 80ς) κυρίως λόγω της διαφορετικής νοοτροπίας. Δεν ξέρω αν βλέπεις παιχνίδια τώρα, αλλά με το κοινό να λείπει και τις φωνές των παιχτών να ακούγονται πολύ, πολλές φορές γελάω με τις διαμαρτυρίες τους, αλλά και με το ότι πριν καλά καλά ολοκληρώσουν την ενέργειά τους, είναι με την κραυγή "πόνου" στο στόμα.

    Να 'χαμε να λέγαμε είναι η κατάσταση, μια χαρά μας βγήκε το mundial NBA, καλοκαιράκι, pizza + μπύρες και BOOM SHAKALAKA.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #5370
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    MIL-ORL 4-0
    IND-MIA 2-4
    BOS-PHI 4-1
    TOR-BRO 4-1

    LAL-POR 4-2
    HOU-OKC 2-4
    DEN-UTA 4-2
    LAC-DAL 4-1

Similar Threads

  1. NBA Live 2003
    By StationEleven in forum PC & Games
    Replies: 3
    Last Post: 24-02-2012, 01:16
  2. NBA 2k9
    By Abruzzi in forum PC & Games
    Replies: 47
    Last Post: 21-10-2009, 22:09
  3. NBA Live 2008
    By Bullet in forum PC & Games
    Replies: 52
    Last Post: 17-12-2007, 16:35
  4. NBA Live 2007
    By Bullet in forum PC & Games
    Replies: 69
    Last Post: 06-09-2007, 06:05

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •