Page 263 of 368 FirstFirst ... 163213253261262263264265273313363 ... LastLast
Results 3,931 to 3,945 of 5513

Thread: NBA

  1. #3931
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Δεν ειναι κολλημα οταν πρωτον, συμφωνεις κι εσυ, και δευτερον, το γραφουν περιπου 3 εκατομμυρια ανθρωποι σε ολα τα social media.
    Ασε με εμενα και τη φαση με τον Taj Gibson. Ο ανθρωπος εβγαλε knock out τον Korver, και πηρε πουστικη αποβολη απο ποιον, απο τον AL HORFORD ρε συ.
    Ειναι εκπληκτικο το πως δεν εχει τραυματιστει ακομα κανενας των Warriors με αυτα που γινονται στο παρκε απο τον βλακα.

    Δεν ειμαι τυφλωμενος btw, του αναγνωριζω το παθος, την υπερπροσπαθεια και την υπερβαση που εχει κανει, αλλα αυτα περνανε σε δευτερη μοιρα για μενα. Ενας φαν των Καβς, προφανως και θα εστιασει σε αυτα.

  2. #3932
    Ryan Gosling zihuatanejo's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Islington.
    Posts
    1,665

    Default

    Εγώ σαν dubs fan, σαν κάποιος που μέχρι πριν 1 μήνα μου ήταν εντελώς αδιάφορος ο (τότε) ογδοοένατος παίκτης των Cavs - και γιατί να μη μου είναι αδιάφορος στην τελική, δεν έκανε τίποτα άξιο αναφοράς, του αναγνωρίζω τα πάντα. Έχει μικρότερο wingspan από εμένα και παίζει σαν πιτμπουλ κόντρα στον καλύτερο σουτέρ της ιστορίας. Και βγαίνει νικητής ως τώρα στη μεταξύ τους σύγκριση. Κάτι που αν στο έλεγα 10 μέρες πριν, θα γελούσαμε όλοι μαζι.
    Τι να κάνεις, αν είχε καλύτερα παικτικά στοιχεία, δε θα έκανε όλα τα unfair που κάνει για να εξισορροπήσει τις αδυναμίες του. Τι διαφορά έχει με τον Bowen πχ; Ή τον Battier των Rox. Ουσιαστικά καμία.

    Έχει ένα συμπαθές τρίποντο, ανύπαρκτα handling skills, σχεδοv μηδενικό court vision και τίποτα άλλο. Και είναι ο δεύτερος καλύτερος παίκτης των Cavs αυτή τη στιγμή.
    Θα μπορούσα να είμαι εγώ στη θέση του, ή εσύ. Έτσι μου φαίνεται εμένα. Μη σου πω ότι πιστεύω πως ξέρω καλύτερο μπάσκετ (όχι, εντάξει). Αλλά δες τι γίνεται.


    Δεν είμαι φαν των Cavs, είμαι φαν του μπάσκετ. Ο Delly δεν έχει μεγάλη σχέση με το μπάσκετ, αλλά με αυτά που κάνει με κερδίζει.
    Άλλο που θέλω να μπει ο Steph απόψε και να του ρίξει 8/13 τρίποντα στα μούτρα. Άλλη κουβέντα αυτή.

  3. #3933
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Α δεν εννοουσα πως εισαι φαν των Cavs btw. Απλα επειδη μου ειπες για τις φωνες στο γηπεδο. Οκ, και τον Artest επεφημουσαν οι οπαδοι των Lakers, αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να τον συμπαθησουμε κιολας. Και φυσικα δε θα σου πω τι να κανεις και πως να το δεις εσυ το θεμα. Απλα ετσι ακριβως οπως τον παρουσιαζεις, ετσι τον βλεπω κι εγω. Απλα αυτο που σε κερδιζει εσενα, εμενα με ξενερωνει (εως και αηδιαζει ενιοτε).

    Επισης οσο και να γουσταρετε εσεις να εχουν οι τελικοι ΝΒΑ "ενδιαφερον" και να γινεται ενα σχετικο ντερμπυ, εγω για τον ιδιο λογο που δε μπορουσα να δω Cavaliers και στην κανονικη σεζον, δε νιωθω καμια ορεξη να δω και τελικους ΝΒΑ φετος, ειδικα με αυτο το θεαμα που παρουσιαζουν. Καλες οι παρατασεις και ολα αυτα, αλλα εμενα το συνολο μου ειναι ακρως αντιαισθητικο και εντελως ασυναισθητα και αβιαστα, με κανει να σκεφτομαι μηπως να κανω κατι καλυτερο με το βραδυ μου σημερα.

    Να στο θεσω κι ετσι. Χιλιες φορες να εβλεπα το small ball των Heat (κατα το οποιο εκραζα - μερικως αδικα - τον Σποελστρα) των προηγουμενων χρονων, παρα αυτο το πραγμα. Μπορει περυσι και προπερσι να στηριζα Spurs με παθος, αλλα τουλαχιστον μπορουσα να ευχαριστηθω ολα τα ματς. Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

  4. #3934
    Ryan Gosling zihuatanejo's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Islington.
    Posts
    1,665

    Default

    Ε οκ, το usage του LBJ είναι σε αστρονομικό επίπεδο, 40+, την ώρα που ο Kobe στο peak του ball hogging του είχε φτάσει 35 or smth.
    Το θέαμα πάει λίγο περίπατο. Θέαμα θα είχαμε αν Love/Irving ήταν υγιείς και οι dubs ήταν σε normal mode, μιας και δε θα είχαν τέτοιες άμυνες απέναντί τους.

    Αλλά από άποψη ενδιαφέροντος, αν βγάλεις τους τελικούς του 2013 οι οποίοι είναι ό,τι καλύτερο έχουμε ζήσει, πρέπει να πάμε πολύ πίσω για να βρούμε κάτι αντίστοιχο.

  5. #3935
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by zihuatanejo View Post
    Αλλά από άποψη ενδιαφέροντος, αν βγάλεις τους τελικούς του 2013 οι οποίοι είναι ό,τι καλύτερο έχουμε ζήσει, πρέπει να πάμε πολύ πίσω για να βρούμε κάτι αντίστοιχο.
    Χμ οκ, ειπα και πριν, περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

    2008 - Ζησαμε τελικους Lakers - Celtics και επιστροφη στο θρονο για τους δευτερους μετα απο 22 χρονια
    2010 - Ξανα τελικοι Lakers - Celtics μινι rivalry (θα χαμε και το 2009 αν δεν ειχε τραυματιστει ο Γκαρνετ), μπορει να μην ειμαι φαν καμιας απο τις δυο ομαδες, αλλα σιγουρα τους τελικους τους απολαυσα
    2011 - Χρειαζεται να το αναφερω? Πρωταθλημα Dirk, LeChoke και η αποκαθηλωση των Heat ενα χρονο μετα το Decision και τα not one, not two... not seven.
    2013 - Spurs - Heat.
    2014 - Spurs - Heat.

    Τελος παντων. Ηρθε σημερα το πολυποθητο 2-2 και οι Warriors επαιξαν σαν Warriors για πρωτη φορα σε αυτην τη σειρα. Βοηθησε και το οτι ο Dirtyvromova και ο J.R.Smith κινηθηκαν στα φυσιολογικα τους επιπεδα φυσικα, αλλα επαιξε ρολο και η πολυ πιο δυνατη αμυνα των Warriors σε σχεση με τα πρωτα τρια ματς. Θα γινει χαμος στα επομενα 2 ματς.

  6. #3936
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    πως σκατα ποσταρουμε vine στο forum?

    http://www.sbnation.com/nba/2015/6/1...motherf-game-4

  7. #3937
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Καλο και εντυπωσιακο το 40/14/11 αλλα αν ερχεται με 34 σουτ και 9 βολες.... αστο, προτιμω το 37/7/4 με 11 σουτ λιγοτερα και 5 βολες λιγοτερες.

    Πρεπει να αυτοκτονησουν οι GSW για να χασουν αυτο το πρωταθλημα.

  8. #3938
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    0 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Εντυπωσιακό όταν έχεις 92% της κατοχής όλης της "ομάδας";

    Μακάρι να το σηκώσουν μέσα στο Q κι ο Green να σπάσει τα μούτρα του Delavilanova
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #3939
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    3 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Α επισης:







  10. #3940
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    0 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Ήθελα να γράψω πόσο γελοίο μου φάνηκε αυτό, αλλά δεν υπήρχε λόγος να εκνευριστείς πρωινιάτικα! Πάλι καλά που δεν ήταν ο Ass Ulrich να το πεθάνουν εντελώς το θέμα!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  11. #3941
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    2 στους 4 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Γιατι να εκνευριστω με χιουμορ απο 12χρονο που προσπαθει να ειναι αστειος το 1997?

  12. #3942
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    0 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    λωλ, βασικά πριν το '90 του το είχαν "βγάλει" οι Venom. Ρώτα τον Ραπαράγια, θα το ξέρει, στανταράκι!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  13. #3943
    Ryan Gosling zihuatanejo's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Islington.
    Posts
    1,665

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Καλο και εντυπωσιακο το 40/14/11 αλλα αν ερχεται με 34 σουτ και 9 βολες.... αστο, προτιμω το 37/7/4 με 11 σουτ λιγοτερα και 5 βολες λιγοτερες.
    Ο Lebron των τελικών κάνει, τηρουμένων των αναλογιών, ίσως τις καλύτερες ατομικές επιδόσεις έβερ σε τελικούς. Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα. Eδώ τα stats του MJ για να μην ψάχνετε.

    Ο μόνος που έχει πάρει το finals MVP χωρίς να το έχει πάρει η ομάδα του είναι ο Jerry West. Δεν ξέρω τι θα γίνει στο game 6, αλλά μιας και δεν υπάρχει κάποιος που να κάνει τόσο τρομερές εμφανίσεις από τους dubs, δε θα είχα πρόβλημα να το έπαιρνε ο Lebron φέτος.

  14. #3944
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Kαι πιθανοτατα να το παρει, και μαλλον θα το αξιζει, εκτος αν ο Στεφ Καρι εχει μια αποδοση ακομα σαν την χθεσινη.

    Το θεμα ειναι πως αυτα που κανει δεν ειναι υπερανθρωπα. Ο J J Barea ας πουμε (τυχαιο παραδειγμα) θα τελειωνε ΚΑΘΕ ματς με 50 ποντους αν επαιρνε 35 ή 38 σουτ ανα αγωνα. Ξαναλεω, καλα κανει ο Λεμπρον και τα παιρνει αυτα τα σουτ. Αφου η ομαδα του ειναι ανυπαρκτη, τι αλλο μπορει να κανει. Δεν εντυπωσιαζομαι, σορρυ. Οχι επειδη ειναι ο Λεμπρον και "δεν τον παω". Αλλα επειδη μου φαινονται απολυτα λογικα τα νουμερα του, βασει συνθηκων.




    Εντωμεταξυ εβαλες τα νουμερα του Τζορνταν και δεν ειμαι τοσο σιγουρος οτι αποδεικνυεις αυτο που λες Θενκς για το λινκ παντως, και αναρωτιομουν αν μπορω να βρω ΑΚΡΙΒΩΣ τετοιους μεσους ορους (οχι μονο για Τζορνταν βεβαια)

    1992-93 Suns 6 45.7 .508 .400 .694 2.5 6.0 8.5 6.3 1.7 0.67 2.7 3.3 41.0

    41 - 8.5 - 6.3 σε ποντους, ρημπαουντ, ασιστ με 51% στα εντος παιδιας και 40% στα τριποντα? Ε σορρυ, αλλα θα το προτιμησω απο τα 20 χαμενα σουτ ανα αγωνα.

  15. #3945
    グリーンマシーン green_machine's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    376

    Default

    ε καλα χθες ο james ειχε 15/34 fg (44%) με 3/8 τριποντα (37%), 7/9 βολες, 14 ριμπαουντς και 11 ασσιστς με 2 λαθη. ουτε εγω τον γουσταρω, αλλα δεν μπορω να πω πως ο τζορνταν ειχε ανωτερα στατιστικα..

    αν με ενοχλει κατι πολυ στον τζειμς ειναι πως πολλες φορες μου φαινεται πως παιζει για τα στατιστικα (δεν ξερω αν μονο εμενα μου φανηκε, αλλα ηθελε μια ασσιστ για τριπλ νταμπλ και χαλασε 3 επιθεσεις ψαχνοντας πασα αντι να παρει την επιθεση πανω του και να ποσταρει οποιονδηποτε αλλον περαν του ιγκυ)

Similar Threads

  1. NBA Live 2003
    By StationEleven in forum PC & Games
    Replies: 3
    Last Post: 24-02-2012, 00:16
  2. NBA 2k9
    By Abruzzi in forum PC & Games
    Replies: 47
    Last Post: 21-10-2009, 21:09
  3. NBA Live 2008
    By Bullet in forum PC & Games
    Replies: 52
    Last Post: 17-12-2007, 15:35
  4. NBA Live 2007
    By Bullet in forum PC & Games
    Replies: 69
    Last Post: 06-09-2007, 05:05

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •