Page 234 of 368 FirstFirst ... 134184224232233234235236244284334 ... LastLast
Results 3,496 to 3,510 of 5513

Thread: NBA

  1. #3496
    Ryan Gosling zihuatanejo's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Islington.
    Posts
    1,665

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Ο Nelson ήταν καλύτερος από: Turkoglu? Howard? Lewis?
    Ήταν και τραυματίας πόσο καιρό. Ακόμα κι ο Pietrus είχε καλύτερη post season από τον κοντό.
    Στην πρώτη σειρά μου παρέθεσες τρία ιερά τέρατα του μπάσκετ; Για να κάταλάβω δηλαδή τη σύγκριση με τον Jameer.
    Είπα δεύτερος. Όπως λέμε ο Howard ήταν ο καλύτερος παίκτης της ομάδας και ο Jameer ήταν ο καλύτερος παίκτης όλων των υπολοίπων.

    Χάνεις το νόημα. Για τον SVG ήταν το point, όχι για το Nelson.



    Χαχ, τώρα διάβασα παρακάτω που λες για το footwork του Lebron.
    Και ότι έμαθε πέρυσι(!) να παίζει iso. Να ξέρεις ότι επαγωγικά, βάσει της λογικής σου, η επόμενη ερώτηση που πρέπει να σου κάνει κανείς είναι για τις βολές του Shaq. 'Η για τα τρίποντά του.
    Γιατί ο Shaq δεν έμαθε να σουτάρει σωστά τρίποντα;

  2. #3497
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Ποιους θεωρεις καλυτερους προπονητες απο τον Σποελστρα δηλαδη εσυ?
    Ή μαλλον συγγνωμη, ποια ειναι η πραγματικοτητα που εγω και αλλοι θνητοι δεν γνωριζουμε?

    Εγω ειπα για 5-6, οριστε θα τους γραψω κιολας...

    Popovich
    Thibodeau
    Doc Rivers
    Mark Jackson
    Rick Carlisle
    και θα βαλω και τον SVN αν και δεν συμφωνω, αλλα μιας και μου τον δινεις...




    ΥΓ. Δεν καταλαβαινω την εμμονη σου εναντιον του Τιμποντο, δεδομενου οτι για πρωτους δυο θεωρεις σιγουρα Καρλαηλ και Ποπο... ο ανθρωπος με το ροστερ και τις δυσκολιες που εχει αντιμετωπισει εχει κανει αθλο με το να φτανει το Σικαγο σε συνεχομενες πρωτιες στην Ανατολη ή φετος σε ανελπιστη 4η θεση απο το πουθενα.

  3. #3498
    Ryan Gosling zihuatanejo's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Islington.
    Posts
    1,665

    Default

    Δεν είπα ότι δεν είναι καλός προπονητής, αυτό έλειπε. Μια χαρά άμυνα παίζουν οι ομάδες του, και εμένα μου αρέσει το πάθος που βγάζουν, ενώ ζεύγος παίκτη προπονητή αντίστοιχο του Thibs-Noah είναι ιδιαίτερα δυσεύρετο.
    Από εκεί και πέρα όμως, τα υπόλοιπα είναι εναντίον του. Έχει το ελαφρυντικό ότι αποδεκατίζεται η ομάδα του, αλλά ως πότε; Επιθετικό παιχνίδι δεν υπάρχει ουσιαστικά. Είναι τώρα σοβαρό πράγμα το να είναι ο Taj πρώτος σκόρερ; (και ας έπρεπε να βγει καλύτερος έκτος παίκτης αντί του crawford)
    Τι άλλο έχει κάνει δηλαδή στις 3-4 σεζόν του για να θεωρηθεί τοπ; Όπως λες και εσύ παίζει στην τσεκουρωμένη Ανατολή.
    Έφτασε μία φορά σε τελικούς περιφέρειας και τέλος. Δεν ξέρουμε τι θα γινόταν αν δεν τραυματιζόταν ο Rose με Philly, συμφωνώ. Αλλά δεν μπορώ να τον κρίνω με υποθετικά σενάρια.
    Δώσε μου κάτι ρε Thibs και εγώ δεν έχω πρόβλημα, θα σε υποστηρίξω. Θες να μου πεις ότι το να περνάει στα playoff είναι επίτευγμα; Δεν το δέχομαι, σόρι.


    Η λίστα μου είναι κάπως έτσι:
    Pop
    (στους 5 καλύτερους εβερ)


    Carlisle
    (οι 2 πάνω είναι οι ελίτ)

    Doc/Spoelstra (όλοι με δαχτυλίδια ως εδώ)/SVG
    (ίδιο επίπεδο κατά τη γνώμη μου αυτοί οι τρεις)

    Thibs

    Από εδώ και κάτω είναι συγκεχυμένα τα πράγματα. Θέλω να δω Hornacek, Joerger, Stotts και Budenholzer λίγο ακόμα για να κρίνω.

  4. #3499
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    ξεχνατε Scott Brooks

    zihuatanejo τι περισσοτερο θα μπορουσε επιθετικα να κανει με αυτο το ροστερ
    χανει τον Rose 3 χρονια, φετος χανει και Deng(και περσι με Νετς) και καθε χρονο επειδη ειναι τσιπης ο προεδρας του αλλαζει το ροστερ
    με τι εργαλεια να χτισει επιθεση

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Ποιους θεωρεις καλυτερους προπονητες απο τον Σποελστρα δηλαδη εσυ?
    Ή μαλλον συγγνωμη, ποια ειναι η πραγματικοτητα που εγω και αλλοι θνητοι δεν γνωριζουμε?

    Εγω ειπα για 5-6, οριστε θα τους γραψω κιολας...

    Popovich
    Thibodeau
    Doc Rivers
    Mark Jackson
    Rick Carlisle
    και θα βαλω και τον SVN αν και δεν συμφωνω, αλλα μιας και μου τον δινεις...
    o Mark Jackson πως τρυπωσε;

    .

    τσοντα το χθεσινο
    και οι Παισερς θελουν παγκο και επιθεση να βρουν κατι παραπανω δυσκολοι στο γκολ
    πολυ αμπνταλης αυτος ο Χιμπερτ
    Last edited by MaX Payne; 01-06-2014 at 02:22.

  5. #3500
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    2 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    ΞΎΠΝΗΣΑ (κατά λάθος) ΚΑΙ ΕΊΔΑ NBA!!!

    Tα τελευταία 5 λεπτά της κανονικής και την παράτα...
    Ο Τζινόμπιλης έκανε τόσες μαλακίες στο τέλος που αν δεν έβαζε το τρίποντο θα έλεγα ότι είναι ύποπτος (αργεντινή, κακή οικονομία, κλπ)
    Τεράστιο ρισπεχτ στον Tim Duncan , που όταν τον είδα να παίζει νόμιζα ότι έβλεπα κάποιο "κλασσικό" παιχνίδι από τα παλιά σε κονσέρβα ... και μετά συνειδητοποίησα ότι παίζει ακόμα , και μάλιστα πρωταγωνιστικά.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  6. #3501
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Δεν καταλαβαινω γιατι τα δαχτυλιδια ειναι σωνει και καλα πειστηριο οτι καποιος προπονητης ειναι στην ελιτ.
    Τουλαχιστον οχι για καποιον που τα πηρε με Λεμπρον, Γουεηντ, Κρισμπος και Ρεη Αλλεν, ελεος.
    Ο Μαρκ Τζαξον μπηκε στη λιστα γιατι εχει κανει τους Γουοριορς αξιομαχη ομαδα.
    Επισης στη λιστα πανω απο Σποελστρα μπαινει ΑΝΕΤΑ ο Τερρυ Στοτς των Μπλεηζερς φυσικα.


    Σε αλλα νεα, οι Σπερς καθαρισαν και εχουμε ρηπητ περσινων τελικων. Φανατικα Σαν Αντονιο λοιπον, κι ας λεει ο Ονιμποτσο οτι θελει.

    Game 1 - Thu, June 5, Miami at San Antonio, 9 p.m. ET, ABC
    Game 2 - Sun, June 8, Miami at San Antonio, 8 p.m. ET, ABC
    Game 3 - Tue, June 10, San Antonio at Miami, 9 p.m. ET, ABC
    Game 4 - Thu, June 12, San Antonio at Miami, 9 p.m. ET, ABC
    Game 5 * Sun, June 15, Miami at San Antonio, 8 p.m. ET, ABC
    Game 6 * Tue, June 17, San Antonio at Miami, 9 p.m. ET, ABC
    Game 7 * Fri, June 20, Miami at San Antonio, 9 p.m. ET, ABC


    Κοιλια, δες τελικους, θα ειναι επικοι λογικα φετος.

  7. #3502
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    0 στους 6 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Φιξξξερ, είσαι γιδι που υποννοείς ότι μπορεί να υποστηριξω έστω και στο ελάχιστο τους Super Best Friends. Από Οκλα-χωμα και Σαν Αντόνιο όμως, ήθελα τους πρώτους. Κακό είναι;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  8. #3503
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Εγω απλα ειπα οτι ολα πρεπει να τα περιμενουμε απο σενα XD
    Επισης, ειναι αρκετα αστειο να με αποκαλεις με ενα νικνεημ που χρησιμοποιουσα πριν 7 χρονια ξερω γω

  9. #3504
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    9 στους 9 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Το σωστό tiki taka:




    Spoiler
    Last edited by Kelldorain; 01-06-2014 at 13:54.

  10. #3505
    Ryan Gosling zihuatanejo's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Islington.
    Posts
    1,665

    Default

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Δεν καταλαβαινω γιατι τα δαχτυλιδια ειναι σωνει και καλα πειστηριο οτι καποιος προπονητης ειναι στην ελιτ.
    Τουλαχιστον οχι για καποιον που τα πηρε με Λεμπρον, Γουεηντ, Κρισμπος και Ρεη Αλλεν, ελεος.
    Δεν είναι κριτήριο τα δαχτυλίδια; Τι είναι κριτήριο τότε;
    Ο Phil τα πήρε με MJ, Pippen, Grant, Rodman και Κobe, Shaq, Pau.
    Ο Riley με Magic, KAJ, Worthy.
    Ο Spo γιατί κρίνεται διαφορετικά;

    Δεν ανήκουν στην ελίτ (αν και μόνο οι 2 που ανέφερα από τους τρέχοντες είναι πραγματικά προπονητικά στην ελιτ, οι άλλοι είναι "απλά" πολύ καλοί προπονητές) επειδή πήραν δαχτυλίδια, το αντίστροφο ισχύει.


    Για τον Stotts πώς έβγαλες τέτοιο ασφαλές συμπέρασμα; Από μία καλή σεζόν μόνο, ή επειδή κέρδισε τον McHale στον πρώτο γύρο;

  11. #3506
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    2 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    ασέλγησε πάνω τους ο ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟΣ πάλι

    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  12. #3507
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    4 στους 5 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Επίσης onibocho στη σελίδα 233 του παρόντος θρεντ μέτρησα 6 ποστ σου στα οποία λες μόνο μαλακίες.
    Δεν έχουμε δημιουργήσει με σταθερά βήματα τόσα χρόνια τώρα το καλύτερο θρεντ στην ιστορία του αθλέτικς για να έρχεσαι εσύ να μας σπας τ αρχίδια.Προσπάθησε όσο γίνεται να συγκεντρώνεις τον κυκεώνα τον σκέψεων σου σε ένα(1) ποστ κάθε φορά.
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  13. #3508
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    0 στους 7 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Ασέλγησε πάνω μου ο ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟΣ πόστερ όλων. (Λωλ)

    Τα περί μαλακίων στα επιστρέφω. Ξέρεις τι λένε για τις απόψεις και τις κωλοτρυπίδες. Τώρα, αν εσύ θεωρείς ότι την έχεις πιο μεγάλη, να το κοιτάξεις.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  14. #3509
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    Quote Originally Posted by zihuatanejo View Post
    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Δεν καταλαβαινω γιατι τα δαχτυλιδια ειναι σωνει και καλα πειστηριο οτι καποιος προπονητης ειναι στην ελιτ.
    Τουλαχιστον οχι για καποιον που τα πηρε με Λεμπρον, Γουεηντ, Κρισμπος και Ρεη Αλλεν, ελεος.
    Δεν είναι κριτήριο τα δαχτυλίδια; Τι είναι κριτήριο τότε;
    Ο Phil τα πήρε με MJ, Pippen, Grant, Rodman και Κobe, Shaq, Pau.
    Ο Riley με Magic, KAJ, Worthy.
    Ο Spo γιατί κρίνεται διαφορετικά;
    πιατευω η διαρκεια παιζει ρολο
    και τι κανεις με χειροτερο ροστερ π.χ αυτο που κανει ο Carlisle με Νταλας
    και το περσινο αυτοκτονησε το ΣΑ θαχε 1/3

  15. #3510
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    3 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by zihuatanejo View Post
    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Δεν καταλαβαινω γιατι τα δαχτυλιδια ειναι σωνει και καλα πειστηριο οτι καποιος προπονητης ειναι στην ελιτ.
    Τουλαχιστον οχι για καποιον που τα πηρε με Λεμπρον, Γουεηντ, Κρισμπος και Ρεη Αλλεν, ελεος.
    Δεν είναι κριτήριο τα δαχτυλίδια; Τι είναι κριτήριο τότε;
    Ο Phil τα πήρε με MJ, Pippen, Grant, Rodman και Κobe, Shaq, Pau.
    Ο Riley με Magic, KAJ, Worthy.
    Ο Spo γιατί κρίνεται διαφορετικά;
    Miami 2008-09 - ρεκορ 43-39 (0.524), αποκλεισμος στον πρωτο γυρο απο Ατλαντα με 4-3
    Miami 2009-10 - ρεκορ 47-35 (0.573), αποκλεισμος στον πρωτο γυρο απο Βοστωνη με 4-1

    Miami τις επομενες τρεις χρονιες, NBA Finals με πολλαπλα σερι νικων και οσα εχουμε δει απο τοτε που ηρθε ο Λεμπρον. Βρες τον κοινο παραγοντα και μετα πες μου γιατι να πιστεψω οτι ο Σποελστρα αν δεν ειχε παει ο Λεμπρον στην ομαδα του θα καταφερνε κατι καλυτερο απο οτι ο Τζορτζ Καρλ με τους Ναγκετς επι 9 χρονια για παραδειγμα. Γι αυτο κρινεται διαφορετικα ο Σποελστρα, κι οχι γιατι ειναι κακος προπονητης. Η ιστορια εγραψε οτι πηρε δαχτυλιδια. Θα τα ειχε παρει χωρις Λεμπρον? Πολυ αμφιβολο. Εγω προσωπικα πιστευω οτι δε θα ειχε φτασει καν τελικους περιφερειας στην Ανατολη. Ο Φιλ Τζαξον νομιζω ειχε πολυ μεγαλυτερο ανταγωνισμο στα 90'ς και σε Ανατολη, αλλα και σε Δυση στους τελικους. Μιλαμε για μια δεκαετια στην οποια κερδισε ΕΞΙ ΦΟΡΕΣ το πρωταθλημα ενω ειχε να αντιμετωπισει Χακημ Δε Ντρημ, Μπαρκλει, Κεμπ-Πεητον-Σρεμπφ, Στοκτον-Μαλοουν, Ρετζι Μιλλερ και δε συμμαζευεται. Φυσικα και παιζει ρολο το οτι ειχε Τζορνταν και Πιπεν, αλλα δε νομιζω πως τα πραγματα ηταν τοσο μονοπλευρα εκεινα τα χρονια οπως ειναι τωρα στην Ανατολη εδω και 3 χρονια. Η μονη μας ελπιδα για ανταγωνισμο ηταν το Σικαγο, και αυτο εχει καταστραφει οσο δεν παει.

Similar Threads

  1. NBA Live 2003
    By StationEleven in forum PC & Games
    Replies: 3
    Last Post: 24-02-2012, 00:16
  2. NBA 2k9
    By Abruzzi in forum PC & Games
    Replies: 47
    Last Post: 21-10-2009, 21:09
  3. NBA Live 2008
    By Bullet in forum PC & Games
    Replies: 52
    Last Post: 17-12-2007, 15:35
  4. NBA Live 2007
    By Bullet in forum PC & Games
    Replies: 69
    Last Post: 06-09-2007, 05:05

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •