Page 210 of 368 FirstFirst ... 110160200208209210211212220260310 ... LastLast
Results 3,136 to 3,150 of 5513

Thread: NBA

  1. #3136
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    αν και πολύ άσχετος σε σχέση με εσάς εδώ, αν είναι να μη συμπληρώνεται η οχτάδα είμαι μέσα.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  2. #3137
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    και γω μεσα αλλα δεν εχω ξαναπαιξει δεν ξερω να το στηνω/τι επιλογες πρεπει να βαλω κλπ

    για ντραφτ λογικα αυριο βραδυ θα μπορω και ολη δευτερα

  3. #3138
    re oust R & R's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    philly
    Posts
    2,311

    2 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default



    tribute to.....

    Last edited by R & R; 26-10-2013 at 19:11.
    Poverty, depression, power and despair Conditioned inside and out to the point of no return by a world not crafted by hands of our own yet still we march in step to the cadence of its irregular beatThe damage has been done- irreparable and all-encompassingNature is as archaic word that could never explain this mess Worlds become obsolete like ideas and they won’t have to burn the booksWHEN NOONE READS THEM ANYWAY!

  4. #3139
    sex drugs n' pick n' roll wino's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Carnival Bizarre
    Posts
    3,094

    Default

    mesa kai egw
    Vicariously I live while the whole world dies
    Much better you than I

  5. #3140
    re oust R & R's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    philly
    Posts
    2,311

    Default

    κιεγω το ψήνω
    Poverty, depression, power and despair Conditioned inside and out to the point of no return by a world not crafted by hands of our own yet still we march in step to the cadence of its irregular beatThe damage has been done- irreparable and all-encompassingNature is as archaic word that could never explain this mess Worlds become obsolete like ideas and they won’t have to burn the booksWHEN NOONE READS THEM ANYWAY!

  6. #3141
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default

    Λοιπόν, λίγα πράγματα:

    α. Το fantasy
    Θα παίξουμε στο ESPN, κεντρική σελίδα εδώ: http://games.espn.go.com/frontpage/basketball . Γενικά η έννοια του fantasy σε ΝΒΑ (και NFL) δεν έχει μεγάλη σχέση με αυτή του φάντασυ στην πρέμιερ. Υπάρχουν αρκετά συστήματα βαθμολόγησης, εμείς πχ μπορούμε να παίξουμε roto. Σε αυτό, υπάρχουν 9 κατηγορίες στις οποίες βαθμολογούνται οι ομάδες που συμμετέχουν, οι οποίες είναι: points, free throw %, field goal %, rebounds, assists, blocks, steals, 3 pointers made, turnovers. Ο καθένας μαζεύει έναν αριθμό σε αυτές τις κατηγορίες. Για παράδειγμα είμαστε 8 ομάδες και η ομάδα μου ήταν πρώτη σε rebounds => παίρνω 8π. Επίσης ήταν 6η σε blocks => παίρνω 3π. Μαζεύεται ένα άθροισμα και έτσι γίνεται το ranking. Υπάρχει και αναλυτικό FAQ στο site.

    β. To draft
    Η μεγαλύτερη διαφορά με τα ποδοσφαιρικά fantasy, είναι ότι δεν γίνεται 2 ομάδες να έχουν τον ίδιο παίκτη. Γι' αυτό γίνεται το draft, στο οποίο δεν υπάρχουν μόνο rookies, αλλά όλοι οι παίκτες του NBA. Μετά από κλήρωση βγαίνει η σειρά και πρώτα επιλέγει ο 1ος κλπ. Για να είναι πιο δίκαιο, αυτός που επέλεξε τελευταίος στον 1ο γύρο, επιλέγει πρώτος στον 2ο γύρο κ.ο.κ (σύστημα snake). Το draft διαρκεί συνολικά 14 γύρους και χρονικά θα πάρει περίπου 1, μαξ 1:30 ώρα, αν είμαστε 8 με 10 άτομα. Όπως και στο ποδοσφαιρικό φάντασυ υπάρχουν κανόνες για το στήσιμο της ομάδας (δεν μπορείς πχ να χεις 11 επιθετικούς), έτσι κι εδώ: πρέπει να έχεις έναν σε κάθε θέση, και επιπλέον ένα guard (pg/sg), ένα forward(sf/pf) και 3 ό,τι θες. Επίσης 4 παίκτες για πάγκο, και πάλι ό,τι θέση να 'ναι. Ο καθένας ουσιαστικά σε κάθε γύρο θα έχει ένα μικρό χρονικό διάστημα για να επιλέξει (~90 δευτερόλεπτα) και ουσιαστικά πρέπει να βρούμε μια ώρα που θα 'μαστε όσο δυνατόν περισσότεροι online για να το κάνουμε (αν κάποιος είναι οφφ, δεν χάθηκε ο κόσμος, εξηγώ πιο κάτω τι γίνεται). Μια ιδέα είναι Δευτέρα που είναι κι αργία, στις 6 το απόγευμα, αν κάποιος δεν μπορεί ας πει.

    γ. Διαδικαστικά
    Αυτή τη στιγμή είμαστε: Kelldorain, Max Payne, Mourning Apocalypse, Esteban, Fixxxer, Wino, Ypersyntelikos, R&R (8 άτομα). Αν κάποιος άλλος ψήνεται ας πει μέχρι αύριο μεσημέρι. Όσοι είστε να συμμετάσχετε φτιάχτε ένα account στο site του ESPN και στείλτε μου ένα πμ με κάποιο mail σας (μέχρι αύριο απόγευμα), ώστε να σας κάνω invite στο league -λογικά αύριο απόγευμα-. Αφού μπείτε και βάλετε κάποιο όνομα στην ομάδα, Δευτέρα πρωί θα γίνει η κλήρωση για την σειρά στο draft και το απόγευμα/βράδυ θα κάνουμε το draft.

    Ορισμένα χρήσιμα λινκς:
    ranking των παικτών βάσει του πως προβλέπουν οι ειδικοί του ESPN ότι θα πάνε φέτος. (πιο αναλυτικά εδώ)
    ένα mock draft


    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    αν και πολύ άσχετος σε σχέση με εσάς εδώ, αν είναι να μη συμπληρώνεται η οχτάδα είμαι μέσα.
    Quote Originally Posted by MaX Payne View Post
    και γω μεσα αλλα δεν εχω ξαναπαιξει δεν ξερω να το στηνω/τι επιλογες πρεπει να βαλω κλπ
    Γενικά ούτε εγώ ξέρω πολλά πράγματα, δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο, γιατί και την ώρα του draft, σου εμφανίζει τους πάικτες με σειρά ανάλογα το πως περιμένουν να πάνε φέτος. Τώρα οκ, αν κάποιος το 'χει λιώσει ας πούμε και θεωρεί ότι πχ ο Parsons θα κάνει breakout year και τον επιλέξει αρκετά νωρίς, ναι, μπορεί να βοηθηθεί, αλλά κάποιος που απλά επιλέγει την καλύτερη -βάσει των projections- δυνατή επιλογή που υπάρχει σε κάθε pick του, έχει κανονικές πιθανότητες να κερδίσει το πρωτάθλημα.
    Επίσης, ας κάποιος δεν είναι online την ώρα του draft, αυτό που γίνεται είναι ότι όταν έρχεται σε κάθε γύρο η σειρά του, το σύστημα του βάζει αυτόματα τον καλύτερο δυνατό παικτη -σύμφωνα με τα projections- που έχει μείνει, οπότε αν κάποιος χάσει το draft δεν σημαίνει ότι καταστράφηκε, απλά παίζει γερά να μην έχει ισορροπία η ομάδα του.

  7. #3142
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Προτεινω αυτην ακριβως την ωρα κι εγω για το draft γιατι με τη διαφορα της ωρας μετα πρεπει να παω για δουλεια (!)
    Για χαρη σας θα ξυπνησω 11 το πρωι (θα σκοτωθω παλι δηλαδη). Αφηστε κατω τον Rose μη σας γαμησω ε (ωπα μωρη ντουζιερα)


  8. #3143
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    εστειλα πμ με το μαιλ
    account espn εχω
    λογικα ειμαι οκ με δευτερα 6

  9. #3144
    re oust R & R's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    philly
    Posts
    2,311

    Default

    δεν κάνουμε σήμερα το draft?
    Poverty, depression, power and despair Conditioned inside and out to the point of no return by a world not crafted by hands of our own yet still we march in step to the cadence of its irregular beatThe damage has been done- irreparable and all-encompassingNature is as archaic word that could never explain this mess Worlds become obsolete like ideas and they won’t have to burn the booksWHEN NOONE READS THEM ANYWAY!

  10. #3145
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Εγω ειμαι μεσα για σημερα. Επισης πληροφορηθηκα οτι αλλαξε η ωρα στην Ελλαδα, οποτε δε μπορω να το κανω στις 6, θα πρεπει να ειναι στις 5, εκτος αν γινει στις 9:30 το βραδυ που εχω διαλειμμα μετα

  11. #3146
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    2 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Δεν έχουν μπει όλες οι ομάδες ακόμα.
    Αύριο 5 δεν γίνεται για 2-3 απ'όσο ξέρω, 9:30 ειναι καλή ιδέα, πείτε αν κάποιος έχει πρόβλημα.

  12. #3147
    re oust R & R's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    philly
    Posts
    2,311

    2 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    δεν ξέρω αν έχετε μπανίσει την εκπομπή open court...αλλα γαμάει

    Poverty, depression, power and despair Conditioned inside and out to the point of no return by a world not crafted by hands of our own yet still we march in step to the cadence of its irregular beatThe damage has been done- irreparable and all-encompassingNature is as archaic word that could never explain this mess Worlds become obsolete like ideas and they won’t have to burn the booksWHEN NOONE READS THEM ANYWAY!

  13. #3148
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    θέλω να κάνω πολύ άσχημα πράγματα στο πρόσωπο του kerr

    edit:αύριο 9.30 είμαι οκ
    Last edited by mourning apocalypse; 27-10-2013 at 23:22.
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  14. #3149
    グリーンマシーン green_machine's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    376

    Default

    πειτε αν χωραω για το ντραφτ η συμπληρωσατε

  15. #3150
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    9.30 το βράδυ δευτέρας με βολεύει ακόμα περισσότερο. είμαι οκ

    btw, το 2κ14 σπέρνει
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


Similar Threads

  1. NBA Live 2003
    By StationEleven in forum PC & Games
    Replies: 3
    Last Post: 24-02-2012, 00:16
  2. NBA 2k9
    By Abruzzi in forum PC & Games
    Replies: 47
    Last Post: 21-10-2009, 21:09
  3. NBA Live 2008
    By Bullet in forum PC & Games
    Replies: 52
    Last Post: 17-12-2007, 15:35
  4. NBA Live 2007
    By Bullet in forum PC & Games
    Replies: 69
    Last Post: 06-09-2007, 05:05

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •