Page 195 of 368 FirstFirst ... 95145185193194195196197205245295 ... LastLast
Results 2,911 to 2,925 of 5513

Thread: NBA

  1. #2911
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Casshern είσαι άσχετος και υπερβαρετός χρήστης γενικά.Φύγε από το θρεντ.
    Φίξερ εγώ δεν μούτζωσα αλλά γέλασα πολύ με το "διώχνω χάρντεν για να κρατήσω ibaka".Δηλαδή και με τη σύγκριση με westbrook γελάω λίγο αλλά δεν είναι της παρούσης.Mε το συγκεκριμένο trade βασικά οι okc καταδίκασαν μια υπερταλαντούχα και εντυπωσιακή ομάδα όπως η περσυνή να έχει ταβάνι τελικούς περιφέρειας.
    Επίσης ένα-ένα βλέπω ότι σπάνε τα ρεκόρ οι bulls.
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  2. #2912
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Quote Originally Posted by casshern View Post
    Νομίζω ότι το κάρλινγκ είναι λίγο υποτιμημένο σε αυτό εδώ το φόρουμ.
    Εσυ μπορει να κανεις την πλακα σου, αλλα εγω οποτε πετυχαινω κερλινγκ στην τηλεοραση κολλαω ασχημα. Υπεροχο αθλημα.

    Quote Originally Posted by mourning apocalypse View Post
    Casshern είσαι άσχετος και υπερβαρετός χρήστης γενικά.Φύγε από το θρεντ.
    Φίξερ εγώ δεν μούτζωσα αλλά γέλασα πολύ με το "διώχνω χάρντεν για να κρατήσω ibaka".Δηλαδή και με τη σύγκριση με westbrook γελάω λίγο αλλά δεν είναι της παρούσης.Mε το συγκεκριμένο trade βασικά οι okc καταδίκασαν μια υπερταλαντούχα και εντυπωσιακή ομάδα όπως η περσυνή να έχει ταβάνι τελικούς περιφέρειας.
    Επίσης ένα-ένα βλέπω ότι σπάνε τα ρεκόρ οι bulls.
    Η τελευταια σου προταση ειναι αληθεια και με στεναχωρει παρα πολυ. Γι αυτο μεσα μου ηλπιζα να αποκλειστουμε απο τους Νετς, ασχετα που πανηγυριζα στο εβδομο παιχνιδι προφανως.

    Για Χαρντεν προφανως δε με καταλαβες. Δεν εκανα καμια συγκριση της αξιας των παικτων. Απλα ο Ιμπακα παιζει σε αλλη θεση, στην οποια ειναι απο τους καλυτερους της λιγκας, και γενικα καπως μια μικρη πολυτελεια. Ο Χαρντεν ενω ειναι προφανως πολυτιμοτερος παικτης σε μια ομαδα, δυστυχως δεν χωραει στην πενταδα. Γι αυτο και εβγαλε ολη τη σεζον περυσι αλλα και προπερσι ως ο καλυτερος εκτος παικτης, και ξεκινησε σε ελαχιστα παιχνιδια. Βεβαια εγω προσωπικα δεν καταλαβα ποτε γιατι να μην παιζει στο 1 ο Ρασελ, στο 2 ο Χαρντεν, στο 3 ο Ντουραντ και ουτω καθεξης, αλλα εγω ειμαι και καζουαλ βγιουερ ειπαμε, οποτε απλα αναπαραγω αυτα που μου λενε για τις θεσεις και το σαλαρι καπ (!). Δε νομιζω πως θα παραμεινουν ετσι οι Οκλαχομα παντως, σιγουρα θα κρατησουν τον κορμο και θα δυναμωσουν, δε γινεται. Αυτο με τον Γουεστμπρουκ δεν το πιασα, οκ, μπορει εδω μεσα εσεις να τον θεωρειτε ασχετο ως πλεη μεηκερ (λολ), αλλα οπως και να χει, ειναι απο τους πολυτιμοτερους παικτες του πρωταθληματος και μαζι με Ντουραντ ειναι ενα διδυμο που εβαζε απο 50 εως αρκετα παραπανω ποντους σχεδον σε καθε ματς. Αν εσυ αυτο το θεωρεις αστειο, ε οκ. Και δηλαδη ασε αυτα που λεω, ενα ματς Οκλαχομα να δεις χωρις Γουεστμπρουκ, θα δεις οτι απλα ΔΕΝ τραβαει. Ειναι λιγο λυπηρο, μου θυμιζει Κληβλαν με Λεμπρον, που μου ηταν ακομα συμπαθης τοτε.

  3. #2913
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    2 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Δεν τον θεωρώ καθόλου άσχετο τον westbrook.Είναι ένας τρομερός σκόρερ,εκρηκτικότατος,εξαιρετικός αμυντικός όταν θέλει και game changer στην καλή του μέρα.
    ΌΜΩΣ αν είχα να επιλέξω μεταξύ αυτού και του fundamental παιχνιδιού του harden θα επέλεγα ασυζητητί τον μούσια για παρτενέρ του μεγαλύτερου σκόρερ που έβγαλε το μπάσκετ τα τελευταία 10 χρόνια.
    Ο harden πολύ σωστά ήταν πέρσυ έκτος παίκτης γιατί ακριβώς είχε τη δυνατότητα να κοντρολάρει το παιχνίδι των οkc και να ανεβάζει 3 επίπεδα πάνω το set παιχνίδι τους κάθε φορά που ο westbrook θόλωνε και έπαιρνε τα πρώτα 3 τραβηγμένα σουτ(σε κάθε παιχνίδι δηλαδή).Να υπενθυμίσω ότι χωρίς harden oι οkc δεν παίρναγαν ΠΟΤΕ και για κάνεναν λόγο τους spurs πέρσυ.


    (η πιο καυλωτική στιγμή της σεζόν 2011-1012)

    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  4. #2914
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Συμφωνω σε ολα, εκτος απο αυτο για τον Harden.
    Μεχρι πριν τραυματιστει ο Westbrook, μια χαρα ηταν η ομαδα.
    Ε λογω σαλαρι καπ, θα επρεπε να τον διωξουν φετος αν δεν τον εδιωχναν περυσι.
    Ειπαν να το κανουν μια ωρα νωριτερα, δεν ειναι εγκλημα θαρρω.
    Ποιον θα εδιωχναν εκ των Westbrook, Ibaka, Durant? Κανεναν.
    Εκτος αν αλλαζαν τη νοοτροπια της ομαδας εντελως.
    το εγκλημα με Χαρντεν ετσι οπως το βλεπω τωρα που περασε η χρονια ειναι οτι ενω ειχαν ετοιμη ομαδα (με Χαρντεν να παιζει στην τελευταια χρονια με το ρουκι συμβολαιο δηλ λιγα σχετικα λεφτα ) την χαλασαν για μια χρονια Κεβιν Μαρτιν και κατι ντραφτ
    του χρονου απλα θα επαιρνε ενα μαξ συμβολαιο και απο κει και περα θα το κοιτουσαν δεν θα εβρισακν λες ομαδα να τον ανταλλαξουν και να μην εβγαιναν οικονομικα;
    δεν καταλαβα την βιασυνη γιατι να το κανουν απο φετος
    υπαρχει και ο Περκινς που παιρνει γυρω στα 9 καπου κει για να σερνεται
    ακομα και με Γουεστμπρουκ δεν πιστευω να νικαγαν το Μιαμι ηταν χειροτερη απο περσι και ο Μαρτιν εχει ενα 3π (και αυτο οχι παντα) βολες και τπτ αλλο και φετος ληγει το συμβολαιο του καμια σχεση με οτι προσφερε ο χαρντεν

    και προπονητικα λεμε για Σποελστρα ο Μπρουκς ειδικα στο τελος ειναι παρε μπαλα Κεβιν και κανε τα δικα σου

    και δυστυχως β γυρος εχει πολλα ματσακια που πονανε ματια
    ιντιανα-ΝΥ του σαββατου η ' το χθεσινο Μπουλς-Χιτ γαματα που λενε

  5. #2915
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    Default

    Περίμενα περισσότερα από Knicks φέτος.

    Οι OKC αποφάσισαν να κρατήσουν Ibaka με τη σκέψη ότι έχουν ήδη δυο σκόρερς από το πάνω ράφι.
    Ο Perkins είναι 28 και ήδη το χειρότερο συμβόλαιο της ομάδας. Η λογική λέει να υπογράψουν ένα ψηλό που είναι μόνο 23 και ο πρώτος blocker της διοργάνωσης.
    Μέσα στη σεζόν παρουσίασε μια εξέλιξη όπως το midrange σουτάκι όπου τον άφηναν ελεύθερο όταν ήταν μακρία από κάρφωμα.
    Συμπαθώ πολύ Ibaka και είναι τέρας αλλά δεν έκανε το κατάλληλο step up στο σκοράρισμα τώρα που χρειάστηκε.

    Ο Harden είναι 3ος σε πόντους στη διοργάνωση τώρα που είναι το πρώτο βιολί. Όσο άμυνα και να παίζεις με Ibaka, οι πόντοι είναι αυτοί που κερδίζουν τα παιχνίδια.
    Το να έχεις τον Ibaka στην ομάδα μόνο αρνητικά δε πρόκειται να εξελιχθεί αλλά βλέποντας τα πράγματα μετά από τόσο καιρό ίσως να καθόταν καλά να κρατήσουν Harden αντί για αυτόν και να πάρουν ένα ψηλό με μοναδικό στόχο το rebounding και και την παρενόχληση στο ζωγραφιστό (κάτι σαν πιο τούμπανο Birdman).

    Πρέπει οπωσδήποτε να draftάρουν ψηλό για να φεύγει ο Perk.

    Το Houston εμένα μου αρέσει σαν ομάδα... με εξαίρεση δυο τρεις όλοι είναι κάτω των 25 ετών και ταλαντούχοι Harden, Lin, Asik, Parsons, Robinson, Beverley... ποτέ μην υποτιμάς μια ομάδα που μπορεί να τρέχει περισσότερο από εσένα
    Licenced to Chill.

  6. #2916
    Ryan Gosling zihuatanejo's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Islington.
    Posts
    1,665

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Έλα ρε, ας κρατούσαν Harden και μαζί με τον υπόλοιπο κορμό (πλην Perkins, τον οποίο θα άφηναν για να αποφύγουν το luxury tax), οι 30+ ψηλοί θα έκαναν κρα να πάνε στην Oklahoma.
    Δες το impact του Birdman στο Miami για παράδειγμα.


    Απίστευτα λάθος κίνηση του Presti πέρυσι το καλοκαίρι. Ειδικά τα draft picks που πήρε στο φετινό draft είναι δώρον άδωρον, δεν ξέρω πώς το είχε δει το όλο πράγμα.

  7. #2917
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    2 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default


  8. #2918
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

  9. #2919
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    2 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    2010: LA beat OKC, won Finals
    2011: Dallas beat OKC, won Finals
    2012: Miami beat OKC, won Finals
    2013: Memphis beat OKC, ...
    Licenced to Chill.

  10. #2920
    Ryan Gosling zihuatanejo's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Islington.
    Posts
    1,665

    4 στους 4 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by Om View Post
    2012: Miami beat OKC, won Finals
    Νo shit Sherlock!

  11. #2921
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    7 στους 7 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Αν χάσουν το πρωτάθλημα οι miami θα ετοιμάσω τεράστιο αφιέρωμα που θα εξηγεί γιατί ο κώστας τσαρτσαρής είναι ο πιο πλήρης ψηλός που εμφανίστηκε στα ευρωπαικά γήπεδα μετά τον σαμπόνις.
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  12. #2922
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    3 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default


  13. #2923
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    Default

    Miami - Indiana
    Memphis - San Antonio

    Ακούω προβλέψεις...
    Licenced to Chill.

  14. #2924
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    2/4 στις προβλεψεις σε ακριβες σκορ ειχα στον προηγουμενο γυρο, αλλα δυστυχως 0/4 σε προτιμησεις.
    Το ΝΒΑ τελειωσε φετος για μενα, γιατι δεν εχω ομαδα να υποστηριξω. Θα δω τους τελικους εννοειται, αλλα οχι με το ιδιο ενδιαφερον.
    Εντωμεταξυ η Νεα Υορκη το παλεψε σχεδον οσο μπορουσε, και χωρις να θελω να τα ριξω στη διαιτησια, τα φαουλ σε καποια φαση ηταν 31-15.
    Ειπαμε να παιζει εδρα, αλλα οχι κι ετσι.



    Βλεπω Σαν Αντονιο και Μαιαμι με 4-3 και οι δυο.

  15. #2925
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    Default

    Offensive / Defensive Efficiencies (2013 Regular Season)
    (source: http://espn.go.com/nba/hollinger/teamstats)

    Miami: 1st / 7th
    San Antonio: 7th / 3rd
    Indiana: 19th / 1st
    Memphis: 18th / 2nd

    Πολύ άμυνα έχει να πέσει πολύ ξύλο... ειδικά Grizzlies - Spurs.
    Licenced to Chill.

Similar Threads

  1. NBA Live 2003
    By StationEleven in forum PC & Games
    Replies: 3
    Last Post: 24-02-2012, 00:16
  2. NBA 2k9
    By Abruzzi in forum PC & Games
    Replies: 47
    Last Post: 21-10-2009, 21:09
  3. NBA Live 2008
    By Bullet in forum PC & Games
    Replies: 52
    Last Post: 17-12-2007, 15:35
  4. NBA Live 2007
    By Bullet in forum PC & Games
    Replies: 69
    Last Post: 06-09-2007, 05:05

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •