Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Muse terravibe.

  1. #1
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default Muse terravibe.

    wraioi htan , epagkelmaties klp klp paixan ola ta souxedakia , mpolika komatia apo to kainourgio album , eixan kai videakia , ekane kai pozeries o tragoudiarhs , eixe wraies gkomenes , pio poly kosmo apo tous tool , alla den yphrxe katholou palmos . Ena epagkelmatika xenerwto live.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Horrorizon
    Posts
    855

    Default

    στους Placebo πηγες?

    Fall, fall, fall to the bottom of hell. Pool of blood, sea of fire and needle mountains.
    Fall man to hell, fall fall, demons of hell are calling you. Pool of blood, sea of fire and needle mountains.
    Can't you hear the groan of the dead? Fall, fall, the darkness of hell is boundless.
    It is the lullaby of hell.

  3. #3
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    oxi alla tous exw dei 2-3 fores
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  4. #4
    _UnHoLyMaRtYr_
    Guest

    Default

    Έρχονται τα Μιουζ Ελλάδα και τα σνομπάρουμε κιόλας. Μάιστα.

  5. #5

    Default

    εγώ πάντως άκουσα τα καλύτερα γι'αυτή τη συναυλία από διάφορους, πρέπει να ήταν πολύ ωραία. αν κρίνω δηλαδή και από τη φορά που τους είχα δει επί absolution και είχα μείνει με ανοιχτό το στόμα με την καλή έννοια, δίνουν ωραίο σόου και είναι και γαμώ ρε ναι ρε.
    με πήραν και τηλέφωνο ν'ακούσω το σταρλαιτ και συγκινήθηκα!!!
    τι σε ξενέρωσε ακριβώς φρικ; το ότι ήταν επαγγελματικό; το ότι ήταν 'τέλειο' απ'όλες τις απόψεις; το καταλαβαίνω αυτό, γιατί για τον ίδιο λόγο δε μου άρεσε αρκετά η συναυλία του ουότερς, αλλά αυτός είναι γλοιώδης και μαλάκας, ενώ οι μιουζ συμπαθέστατοι και γλυκούληδες. ντονο. τεσπα πρέπει κάπως να ξανάρθουν οι τζειμς κάντε κάτι
    a monkey in silk is a monkey no less

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by morphine
    γιατί για τον ίδιο λόγο δε μου άρεσε αρκετά η συναυλία του ουότερς, αλλά αυτός είναι γλοιώδης και μαλάκας, ενώ οι μιουζ συμπαθέστατοι και γλυκούληδες.
    Χμ. Το φέρνω από δω, το κοιτώ από κει, αλλά οι muse μου φαίνονται γλοιώδεις και ο Waters αιώνιος συμπαθής (στα πλαίσια του μουσικού του ταλέντου πάντα).

  7. #7
    _UnHoLyMaRtYr_
    Guest

    Default

    Τέλος πάντων, αυτό που χει σημασία είναι ότι έσκασε ελλάντα μια υπερμπάντα -τουλάχιστον από πλευράς σόου για όσους δεν την βρίσκουν με την πάρτη τους- με όλα της τα σκηνικά και τα κολπάκια και με 25 ευρώ εισητήριο, και εκεί που γκρινιάζαμε γιατί βλέπαμε μόνο τουίστεντ σίστερ με 60 ευρά, μάλλον τους ξαναζητάμε. Παράνοια.

    Ο φανμπόης.

    Πς. 3 μέρες ακόμα για να τους δούμε κι από δω

  8. #8
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Hm.. apofasisa telika teleytaia stigmh na pao na tous do. Mphka terravibe _akrivos_ th stigmh pou evgainan sth skhnh.

    Ena tha po. Muse > tool.
    Life begins at 45°.

  9. #9

    Default

    Βασικά το λάιβ ήταν καταπληκτικό αντικειμενικά, αλλά επειδή δεν είμαι και κανάς τρελός φαν δε θα μείνει στη μνήμη μου ως καλύτερη συναυλιακή εμπειρία κι έτσι. Φρηκ, γελάω με το "eixan kai videakia", όταν μιλάμε για το καλύτερο light show στην Ελλάδα. Ο ήχος δε ήταν εξωπραγματικά υπέροχος όπως και το ποζεράδικο σακάκι του τραγουδιάρη.
    Πάντως όντως δεν υπήρχε παλμός, αλλά δεν περίμενα κάτι καλύτερο από το κοινό των Muse.

  10. #10
    Senior Member Mostos's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Νυκτερινός Περίπατος
    Posts
    2,514

    Default

    Quote Originally Posted by morphine
    εγώ πάντως άκουσα τα καλύτερα γι'αυτή τη συναυλία από διάφορους, πρέπει να ήταν πολύ ωραία.
    αν οι διάφοροι είναι ο στέφανος give me a break.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Mostos
    Quote Originally Posted by morphine
    εγώ πάντως άκουσα τα καλύτερα γι'αυτή τη συναυλία από διάφορους, πρέπει να ήταν πολύ ωραία.
    αν οι διάφοροι είναι ο στέφανος give me a break.
    αχαχα, και από άλλους ντε. Από τον αδερφό μου δηλαδή. Που είναι κι αυτός φανμπόης. Τέλος πάντων. Όλοι το λένε!!

    Quote Originally Posted by carheart
    Χμ. Το φέρνω από δω, το κοιτώ από κει, αλλά οι muse μου φαίνονται γλοιώδεις και ο Waters αιώνιος συμπαθής (στα πλαίσια του μουσικού του ταλέντου πάντα).
    δε νομίζω ότι μιλάμε στο πλαίσιο μουσικού ταλέντου (αν και πάλι θα ήμουν ιερόσυλη και θα προτιμούσα μπέλλαμυ δαγκωτό). Δε θα βγω οφφτόπικ να αναλύσω την περίπτωση του ουότερς, αλλά η γνώμη μου γι'αυτόν δεν είναι και η καλύτερη. Αυτά. Και γενικά ο ανχόλις έχει δίκιο κι εγώ έχω διάβασμα
    a monkey in silk is a monkey no less

  12. #12
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Λοιπον. Η συναυλια ηταν καλη. Οχι τιποτα το εξωπραγματικο ομως.
    Στα ηρεμα κομματια τους back to back δε, επεφτε και ενα ψιλοχασμουρητο.
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  13. #13
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by Boom!
    Στα ηρεμα κομματια τους back to back δε, επεφτε και ενα ψιλοχασμουρητο.
    To setlist tha mporouse na einai kalytero omologoumenos. Epishs den eimai fan, ta misa kommatia den ta iksera kan, parolayta den eklapsa ta 40e. Opote htan mia xara. Antikeimenika.
    Life begins at 45°.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by _UnHoLyMaRtYr_
    και εκεί που γκρινιάζαμε γιατί βλέπαμε μόνο τουίστεντ σίστερ με 60 ευρά, μάλλον τους ξαναζητάμε. Παράνοια.
    Εχμ, συγγνώμη πού παρεμβαίνω αλλά οι Σιστερ είχαν 45 ευρω το 2005 μαζί με DIO, Anthrax, Katatonia και 39 περισυ μαζί με Celtic Frost, Crimson Glory, Moonspell.

  15. #15
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    e vasika den eimai kai fan , ta video den htan asxhma daxei apla meta ta video twn tool den mou legan kai polla . epishs ta xalara komatia htan ypnos.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

Similar Threads

  1. Muse vs Radiohead
    By silencerius in forum Music Discussion
    Replies: 137
    Last Post: 29-04-2009, 11:59
  2. Loreena McKennitt - An Ancient Muse
    By enitharmon in forum Albums
    Replies: 0
    Last Post: 05-05-2007, 21:24
  3. Amneziak!! Muse.....
    By morphine in forum Live Reports
    Replies: 12
    Last Post: 16-12-2003, 13:01
  4. Muse - Absolution
    By daydreamer in forum Music Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 11-11-2003, 23:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •