Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 112

Thread: Jesus loves you.

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default Jesus loves you.

    http://www.jesuslovesyou.gr/

    Χίλια ευχαριστώ στην αδελφή ang69 που μου έδειξε το δρόμο.

    Όσοι από σας αισθάνεστε μπερδεμένοι με τη ζωή, τους ανθρώπους, τον έρωτα και πιστεύετε ότι έχει εισέλθει στην ψυχή σας ο Πειρασμός και έχετε απομακρυνθεί από το δρόμο του Ιησού, αυτό το εξαίσιο website θα βάλει τα πράγματα στη θέση τους.

    Ενδεικτικά :

    "Είμαι μια νέα και τον τελευταίο καιρό με απασχολεί πολύ ένα θέμα... Πάω χρόνια στην εκκλησία, τον τελευταίο χρόνο γνώρισα ένα παιδί από το σχολείο μου και είμαστε μαζί. Έχει έρθει στην εκκλησία, διαβάζουμε το λόγο του Θεού μερικές φορές μαζί, και μου έχει μιλήσει ο Θεός με προφητεία και μου έχει πει πως "ετοιμάζει καρδιές γύρω μου". Θεωρώ πως εννοεί εκείνον. Τον τελευταίο καιρό όμως μου ζητά να κάνουμε έρωτα. Θέλω να ξέρω εάν ο Θεός το επιθυμεί. Με τον άνθρωπο αυτό είμαστε πολύ δεμένοι και πραγματικά τον βλέπω σαν σύντροφό μου και, εάν το θέλει ο Θεός, μελλοντικό άντρα μου."

    Μη διστάσετε να έρθετε σε επαφή με αυτούς τους ανθρώπους, ακόμα και αν ο περίγυρος σας σας αποδοκιμάζει, να θυμάστε πάντα ότι οι φίλοι σας πολλές φορές είναι δαίμονες μεταμφιεσμένοι που σκοπό έχουν να δηλητηριάσουν τις ψυχές σας και την Εν Χριστώ ζωή σας.

    Αμήν.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  2. #2
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    http://www.jesuslovesyou.gr/Fun_Humor/Humor/Cat5.htm



    Κι εδω εχει ανεκδοτα καντιρου.

    το γεγονος οτι το λινκ καταληγει στη λεξη cat, το αγνοω. Η μαλλον λεει πολλα.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  3. #3
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    ανέκδοτα πιξις είναι όχι δικά μου
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  4. #4
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Έχεις τη δύναμη να αντισταθείς, επειδή η δύναμη της θέλησής μας που μας έχει χαρίσει ο Θεός είναι πολύ μεγάλη. Ας υποθέσουμε το εξής: Αν τη στιγμή που εσύ είσαι έτοιμος να ενδώσεις στον πειρασμό της αυτοϊκανοποίησης, εμφανιστεί μπροστά σου ένας άντρας με ένα πιστόλι στο χέρι και σου πει: Αν ενδώσεις στον πειρασμό αυτό θα σου τινάξω τα μυαλά στον αέρα, τι λες; Θα βρεις ή όχι τη δύναμη να μην υποκύψεις στον πειρασμό;

  5. #5
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    χαχαχα κι εγω αυτο διαβαζα..
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  6. #6
    Senior Member Vic's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Hrakleio, Krhth
    Posts
    1,001

    Default

    Χριστιανοί μάρκα Τζίζους Καμπ, τώρα και στην Ελλάδα. Και στοίχημα χωρίς να δω το σάιτ. Πεντηκοστιανοί ή Αντβεντιστές της Έβδομης Μέρας. Ή μπαστάρδεμα των 2.

    Με τους Ολυμπιακούς ήρθανε. Να μας σώσουν.
    42

  7. #7
    Forever Failure geologiko_karoto's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Toundra
    Posts
    4,474

    Default

    Quote Originally Posted by Vic
    Με τους Ολυμπιακούς ήρθανε. Να μας σώσουν.
    πισω απο καθε μαλακια κρυβεται ενας γαυρος

  8. #8
    Senior Member Vic's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Hrakleio, Krhth
    Posts
    1,001

    Default

    Άντε βρε κομπλεξικέ!
    42

  9. #9
    Forever Failure geologiko_karoto's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Toundra
    Posts
    4,474

    Default

    δεν ειμαι βαζελος ρε κουβαδακι

  10. #10
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by Vic
    Πεντηκοστιανοί ή Αντβεντιστές της Έβδομης Μέρας. Ή μπαστάρδεμα των 2.
    Dunno and don't care, αλλά δεν παρατήρησα πουθενά στο site κάτι που να ξεφεύγει της ορθόδοξης πίστης και των επικρατέστερων ορθόδοξων απόψεων σε κοινωνικά θέματα.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  11. #11
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Εγώ πάντως που το 'ψαξα μου φάνηκε οτι οι τύποι δεν ανήκουν κάπου και απλώς προτείνουν να αναζητήσουμε την αλή8εια στο δρόμο του Χριστού και του Ευαγγελίου.

    Τώρα έβαλα κι ακούω αυτά:
    http://www.jesuslovesyou.gr/Audio/dbr.htm

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default


  13. #13
    Ημικρανία ang69's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Howondaland
    Posts
    2,782

    Default

    http://www.jesuslovesyou.gr/Prayer/PrayerRoom.htm

    Ημερομηνία: Παρασκευή 24/11/2006
    Όνομα: Δημήτριος
    Email: altzer99@otenet.gr

    Περιοχή: Αγρίνιο

    Θέμα: ’λλο

    Προσευχή: Να προφυλαχτώ απ' τα μάγια.
    Επίσης είναι και μια Λίτσα η οποία κάθε δυο μήνες ζητάει βοήθεια για να σταματήσει ο αδερφός της τα ναρκωτικά.

  14. #14
    Senior Member Vic's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Hrakleio, Krhth
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by Deggial
    Quote Originally Posted by Vic
    Πεντηκοστιανοί ή Αντβεντιστές της Έβδομης Μέρας. Ή μπαστάρδεμα των 2.
    Dunno and don't care, αλλά δεν παρατήρησα πουθενά στο site κάτι που να ξεφεύγει της ορθόδοξης πίστης και των επικρατέστερων ορθόδοξων απόψεων σε κοινωνικά θέματα.
    Φυσικά αν εσύ πιστεύεις ότι το ζουμί του Χριστιανισμού είναι η οργάνωση της κοινωνίας και ξέρω γω η κοινωνική συμπεριφορά του ατόμου, τότε ναι, στα λόγια μοιάζουν όλοι πολύ. Να αγαπάμε, να μην κλέβουμε, να μην πηδάμε άλλον πλην της γυναίκας μας κλπ. Το ζουμί είναι το γιατί και το πώς και το ποιος.

    Μιας και δεν ενδιαφέρεσαι, λέω να ρίξεις μια ματιά στα εσχατολογικά μπας και παρατηρήσεις καμιά διαφορά. Τα εσχατολογικά για να το ξέρετε και οι υποδέλοιποι, είναι ο κράχτης της μάρκας χριστιανισμού για την Δύση.

    Και φυσικά σαν μεγάλος μπαλαδόρος που προέβλεψα, είναι κλασικοί εβαντζέλικαλς Αμερικλάνοι που πιστεύουν ότι μια μέρα πριν αρχίσουν τα αποκαλυπτικά, αυτοί όλοι θα αρπαγούν, θα τους πάρει ο θεούλης μέσα στα σύννεφα, αλλά εμείς οι νεκροί πιστοί δεν θα το δούμε γιατί θα γίνει πολύ γρήγορα και θα είναι σαν να εξαφανίζονται μπρος στα μάτια μας, αλά Σταρ Τρεκ! Και αυτό το πιστεύει η πλειοψηφία των Αμερικανών μπάι δε γουέι (το'χει και στο zeitgeist που πόσταρε ο λόκαστ προσφάτως).

    Αυτοί ικονοκλαστη δε θα σου πουν πού ανήκουν γιατί δεν αναγνωρίζουν εκκλησίες και τέτοια, αυτά τα έκανε ο πάπας που είναι του διαβόλου, οπότε πρέπει να λένε αυτοί τα αντίθετα. Αυτοί έχουν μόνο τον Κύριο, δεν ακούνε τους "ανθρώπους", μόνο την Αγία Γραφή, την οποία τους την εξηγεί το Άγιο Πνεύμα πριβέ, χωρίς μιντλ μαν. Οι μισοί βέβαια νομίζουν ότι Αγία Γραφή και Χριστός είναι το ίδιο πράγμα (διότι αγγλιστί το "εν αρχή ην ο Λόγος" γίνεται "in the beginning was the Word" - Word of God- γκετ ιτ;) και άρα λατρεύουν ένα βιβλίο βασικά.

    Αυτοί εκλέγουνε τον Μπους και υποστηρίζουν το Ισραήλ στην κοινή γνώμη διότι το Ισραήλ και καλά εκπληρώνει προφητείες και γρήγορα θα πάνε για σύννεφα. Οπότε γελάμε γελάμε με τα χαζοσάιτ τους αλλά εγώ προσωπικά δε γουστάρω να βλέπω τις πίπες τους και εδώ. Πολιτικά μιλώντας, διότι θρησκευτικά τα άτομα είναι αστεία.

    Αυτά καλό είναι να τα ξέρουμε διότι όλη η δυτική ιστορία του χριστιανισμού, έπαιξε και παίζει μεγάλο ρόλο στα ιστορικά και πολιτικά δρώμενα. Ριλίτζιον ιζ α μέιτζορ φάκτορ οφ χίστορι κλπ, κλπ.

    Τώρα για τα μάγια και τα τέτοια, θάνατος στις τραγουδίστριες των Νάιτγουις. Αυτές τα φταίνε όλα.
    42

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Υπάρχουν και θρησκευτικά σοβαροί άνθρωποι δηλαδή;

Similar Threads

  1. Nightfall - I am Jesus
    By enitharmon in forum Albums
    Replies: 76
    Last Post: 27-11-2011, 07:47
  2. The Jesus Doll
    By distortionofperception in forum General Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 01-12-2005, 23:54
  3. jesus loves you
    By freak brother in forum General Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 14-11-2005, 10:45
  4. Jesus Saves
    By Lord Mov in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 4
    Last Post: 12-03-2005, 18:48

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •