Results 1 to 15 of 112

Thread: Jesus loves you.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default Jesus loves you.

    http://www.jesuslovesyou.gr/

    Χίλια ευχαριστώ στην αδελφή ang69 που μου έδειξε το δρόμο.

    Όσοι από σας αισθάνεστε μπερδεμένοι με τη ζωή, τους ανθρώπους, τον έρωτα και πιστεύετε ότι έχει εισέλθει στην ψυχή σας ο Πειρασμός και έχετε απομακρυνθεί από το δρόμο του Ιησού, αυτό το εξαίσιο website θα βάλει τα πράγματα στη θέση τους.

    Ενδεικτικά :

    "Είμαι μια νέα και τον τελευταίο καιρό με απασχολεί πολύ ένα θέμα... Πάω χρόνια στην εκκλησία, τον τελευταίο χρόνο γνώρισα ένα παιδί από το σχολείο μου και είμαστε μαζί. Έχει έρθει στην εκκλησία, διαβάζουμε το λόγο του Θεού μερικές φορές μαζί, και μου έχει μιλήσει ο Θεός με προφητεία και μου έχει πει πως "ετοιμάζει καρδιές γύρω μου". Θεωρώ πως εννοεί εκείνον. Τον τελευταίο καιρό όμως μου ζητά να κάνουμε έρωτα. Θέλω να ξέρω εάν ο Θεός το επιθυμεί. Με τον άνθρωπο αυτό είμαστε πολύ δεμένοι και πραγματικά τον βλέπω σαν σύντροφό μου και, εάν το θέλει ο Θεός, μελλοντικό άντρα μου."

    Μη διστάσετε να έρθετε σε επαφή με αυτούς τους ανθρώπους, ακόμα και αν ο περίγυρος σας σας αποδοκιμάζει, να θυμάστε πάντα ότι οι φίλοι σας πολλές φορές είναι δαίμονες μεταμφιεσμένοι που σκοπό έχουν να δηλητηριάσουν τις ψυχές σας και την Εν Χριστώ ζωή σας.

    Αμήν.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  2. #2
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Ένα ζευγάρι ’γγλων περνούσε τις καλοκαιρινές του διακοπές στη Γερμανία, και κατά τη διάρκεια ενός περιπάτου παρατηρούν ένα χαριτωμένο σπιτάκι που τους φάνηκε κατάλληλο για τις επόμενες διακοπές τους. Αφού έψαξαν και βρήκαν τον ιδιοκτήτη του που ήταν ένας αγγλικανός πάστορας, έκλεισαν συμφωνία για τον επόμενο χρόνο.

    Γυρίζοντας όμως στο τόπο τους, ξαφνικά η κυρία θυμήθηκε ότι δεν είχε δει το W.C. Έγραψε λοιπόν το εξής γράμμα:

    "Αιδεσιμότατε πάτερ,

    Είμαι η κυρία που μερικές μέρες πριν κλείσαμε ένα συμβόλαιο για το σπιτάκι της εξοχής, αλλά δεν πρόσεξα το W.C. Θα ήθελα να με πληροφορήσετε καταλλήλως."

    Όταν πήρε το γράμμα ο πάστορας δε κατάλαβε τη σύντμηση W.C. και νομίζοντας πως πρόκειται για ένα εκκλησάκι των Αγγλικανών που ονομάζεται Wables Chappel της απαντά:

    "Αγαπητή κυρία,

    Εξετίμησα την ερώτησή σας και σας πληροφορώ ότι ο τόπος που σας ενδιαφέρει βρίσκεται σε απόσταση 12 χιλιομέτρων από το σπίτι, πράγμα που είναι λίγο δύσκολο για αυτούς που συνηθίζουν να πηγαίνουν συχνά. Όποιος δε, έχει τη συνήθεια να παραμένει για πολύ, καλό είναι να φέρει μαζί του και το φαγητό, ώστε να μπορεί να παραμένει όλη τη μέρα.

    Στη τοποθεσία μπορείς να φτάσεις με ποδήλατο ή με τα πόδια, αν πάλι βιάζεσαι πολύ, με το αυτοκίνητο. Είναι καλύτερα να πάτε εγκαίρως για να μη διαταράσσετε την ησυχία των άλλων που είναι μέσα. Στην αίθουσα έχει θέσεις για 40 καθιστούς και 100 όρθιους.

    Υπάρχει επίσης και κλιματισμός για να αποφεύγονται οι δυσάρεστες μυρωδιές. Συνιστάται να φθάσετε σύντομα για να βρείτε θέση να καθίσετε. Τα παιδιά κάθονται κοντά στους γονείς τους και όλοι μαζί τραγουδούν. Στην είσοδο, σας παραδίδεται ένα χαρτί και αν δε φτάσουν τα χαρτιά χρησιμοποιούνται ανά δύο. Τα φύλλα πρέπει να επιστρέφονται στην έξοδο εις τρόπον ώστε να μπορούν να χρησιμοποιηθούν για άλλη μια φορά.

    Υπάρχουν επίσης μεγάφωνα για τους ήχους έτσι ώστε να ακούγονται και από έξω. Αυτά δε που συλλέγονται μοιράζονται στους φτωχούς. Υπάρχουν επίσης φωτογράφοι που φωτογραφίζουν τις διάφορες φάσεις για να μπορούν όλοι να βλέπουν αυτά τα πρόσωπα σε μία τόσο ανθρώπινη πράξη.

    Εις το επανιδείν με το σύζυγό σας.

    Ο πάστορας."
    αυτό είναι καλό ρε
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  3. #3

    Default

    Καλό καλό!

  4. #4
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    bump γιατί γελάτε εσείς αλλά ο Ιησούς είναι εδώ!

    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  5. #5
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default

    Spoiler

  6. #6
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default


    Spoiler

Similar Threads

  1. Nightfall - I am Jesus
    By enitharmon in forum Albums
    Replies: 76
    Last Post: 27-11-2011, 07:47
  2. The Jesus Doll
    By distortionofperception in forum General Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 01-12-2005, 23:54
  3. jesus loves you
    By freak brother in forum General Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 14-11-2005, 10:45
  4. Jesus Saves
    By Lord Mov in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 4
    Last Post: 12-03-2005, 18:48

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •