Page 23 of 116 FirstFirst ... 1321222324253373 ... LastLast
Results 331 to 345 of 1733

Thread: A1 Basket 2007-2008

  1. #331
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Οldpeopletown
    Posts
    1,470

    Default

    Quote Originally Posted by .
    Δικαιολογήστε με επιχειρήματα την επιλογή του Τσακάλοφ για ενίσχυση του ρόστερ του Ολυμπιακού και κερδίστε μια Σόνυ Μπράβια 42"

    Τα πλέον πεταμένα λεφτά στην ιστορία του παγκοσμίου μπάσκετ.
    εντάξει ρε παιδιά, να τον δείρουμε δηλαδής... Έλεος, νωρίς είναι ακόμα. Επίσης: Τεόντοσιτς...
    The future teaches you to be alone
    The present to be afraid and cold
    So if I can shoot rabbits
    Then I can shoot fascists

    Bullets for your brain today
    But we'll forget it all again
    Monuments put from pen to paper
    Turns me into a gutless wonder

  2. #332
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default

    Quote Originally Posted by Odonian
    Εγώ έχω να πω απλά ότι η ομάδα είναι πολύ κάτω από το μάξιμουμ και όπως κάθε χρόνο φορμάρεται την άνοιξη. Η διαφορά των δυο ομάδων θα φανεί τότε, ιμο.
    Ναι αλλά τότε θα είστε κουρασμένοι από την Ευρωλίγκα
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  3. #333
    A1DDJZZ Magellan's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    at work
    Posts
    5,491

    Default

    σονυ μπραβια 42 εχω

    αμα μου δωσεις μια καλυτερη θα σου πω
    I swear on tomorrow, if you take this chance
    Our lives are this moment, the music - the dance
    And here in this labyrinth of lost mysteries
    I close my eyes on this night and you're all that I see

  4. #334
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Οldpeopletown
    Posts
    1,470

    Default

    Quote Originally Posted by Odonian
    Εγώ έχω να πω απλά ότι η ομάδα είναι πολύ κάτω από το μάξιμουμ και όπως κάθε χρόνο φορμάρεται την άνοιξη. Η διαφορά των δυο ομάδων θα φανεί τότε, ιμο.
    ενώ εμείς είμαστε σε τεράστια φόρμα, ε?

    τουλάχιστον εσείς είστε πιο δεμένοι ως ομάδα.
    The future teaches you to be alone
    The present to be afraid and cold
    So if I can shoot rabbits
    Then I can shoot fascists

    Bullets for your brain today
    But we'll forget it all again
    Monuments put from pen to paper
    Turns me into a gutless wonder

  5. #335
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default

    Quote Originally Posted by Scarbaf
    Quote Originally Posted by .
    Δικαιολογήστε με επιχειρήματα την επιλογή του Τσακάλοφ για ενίσχυση του ρόστερ του Ολυμπιακού και κερδίστε μια Σόνυ Μπράβια 42"

    Τα πλέον πεταμένα λεφτά στην ιστορία του παγκοσμίου μπάσκετ.
    εντάξει ρε παιδιά, να τον δείρουμε δηλαδής... Έλεος, νωρίς είναι ακόμα. Επίσης: Τεόντοσιτς...
    Ο Τεόντοστιτς είναι πιτσιρικάς και δικαιολογείται εν μέρει. Το άλλο το γομάρι μου αρέσει που θα έφερνε και την εμπειρία του απ'το ΝΒΑ. Αφού φαίνεται ότι είναι άμπαλος.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  6. #336

    Default

    Μιτς, πως ακριβώς υπερτερείτε σε όλες τις θέσεις πλην του άσσου; Δεν έχει καμία λογική αυτό.

    Ο Ολυμπιακός αν και ανέτοιμος έπαιξε σοβαρότατα, σε κάποιο σημείο μετά το ημίχρονο τα έφτυσε και δεν είχε λύσεις, ο γρηρ έβαλε 3 τρίποντα σε ένα λεπτό και προσπάθησε μόνος του να το γυρίσει, ο jackson αν και συμπαθέστατος είναι αργός για να κοντράρει στα ίσα ένα Μπατίστ, ο Τσακαλίδης ανύπαρκτος και αστείος, ο Μάτζε είναι αγάπη και τον αγαπάμε και έπαιξε ωραία, ο Μπουρούσης υψηλού επιπέδου μα καθόλου έξυπνα φάουλ. Γενικώς τακτική υπήρξε, εξυπνάδα υπήρξε, αλλά ο λόγος που ο Ολυμπιακός έχασε, είναι πως ναι, δεν κοντράρει ακόμα τον Παναθηναϊκό. Ο Παναθηναϊκός πάλι, με έναν κακο Γιασικεβίτσιους, έναν καθημερινό Διαμαντίδη, έναν ΠΑΝΕΞΥΠΝΟ Winston, έναν ηγετικό Σπανούλη, έναν χρήσιμο μα όχι σε ιδιαίτερα κέφια Μπατίστ, για μένα καθάρισε το παιχνίδι από την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και μετά. Συγκεκριμένα έκανε τα λιγότερα δυνατά που μπορούσε για να πάρει το παιχνίδι. Αμφισβητούμενες φάσεις υπήρξαν μερικές, μα όποιος λέει πως το παιχνίδι κρίθηκε από αυτές είναι τουλάχιστον στόκος.

    Και κάτι άλλο : ο τρόπος που ο Γκέρσον χρησιμοποιεί τους παίχτες δεν είναι τακτική της ομάδος; Ο Ολυμπιακός είναι "χειρότερος" και λόγω αυτού λοιπόν. Το να λες δηλαδή Μιτς πως "με άλλον προπονητή το χαμε στο τσεπάκι", είναι σαν να λέω εγώ "Αν είχαμε τον Τζινόμπιλι αντί του ξερωγώ, θα παίρναμε και Champions League". Τουλάχιστον ηλίθιο επιχείρημα, αυτός είναι ο Ολυμπιακός, αυτός ο Παναθηναϊκός. Αυτά τα δεδομένα έχουμε, αυτά και τα αποτελέσματα, τέλος.

  7. #337

    Default

    Quote Originally Posted by .
    Quote Originally Posted by Odonian
    Εγώ έχω να πω απλά ότι η ομάδα είναι πολύ κάτω από το μάξιμουμ και όπως κάθε χρόνο φορμάρεται την άνοιξη. Η διαφορά των δυο ομάδων θα φανεί τότε, ιμο.
    Ναι αλλά τότε θα είστε κουρασμένοι από την Ευρωλίγκα
    Ντάξει βλακείες. Λες και δεν έχει σημασία ο κορεσμός, εσύ έχεις το ίδιο κέφι συνέχεια να κάνεις τη δουλειά σου.

    @ Σκαρμπαφ: Όχι δεν είστε σε καλή φόρμα, αλλά εκτός από το ότι πιστεύω ότι έχουμε καλύτερο υλικό έτσι κι αλλιώς, το φορμάρισμα (γενικά και ειδικά στο σωστό χρόνο) είναι θέμα προπονητή και εμείς έχουμε Ομπράντοβιτς. Θα κάνει τους παίκτες καλύτερους και την ομάδα το ίδιο. Εσείς σε τι ποντάρετε;
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  8. #338

    Default

    Quote Originally Posted by carheart
    Μιτς, πως ακριβώς υπερτερείτε σε όλες τις θέσεις πλην του άσσου; Δεν έχει καμία λογική αυτό.

    Ο Ολυμπιακός αν και ανέτοιμος έπαιξε σοβαρότατα, σε κάποιο σημείο μετά το ημίχρονο τα έφτυσε και δεν είχε λύσεις, ο γρηρ έβαλε 3 τρίποντα σε ένα λεπτό και προσπάθησε μόνος του να το γυρίσει, ο jackson αν και συμπαθέστατος είναι αργός για να κοντράρει στα ίσα ένα Μπατίστ, ο Τσακαλίδης ανύπαρκτος και αστείος, ο Μάτζε είναι αγάπη και τον αγαπάμε και έπαιξε ωραία, ο Μπουρούσης υψηλού επιπέδου μα καθόλου έξυπνα φάουλ. Γενικώς τακτική υπήρξε, εξυπνάδα υπήρξε, αλλά ο λόγος που ο Ολυμπιακός έχασε, είναι πως ναι, δεν κοντράρει ακόμα τον Παναθηναϊκό. Ο Παναθηναϊκός πάλι, με έναν κακο Γιασικεβίτσιους, έναν καθημερινό Διαμαντίδη, έναν ΠΑΝΕΞΥΠΝΟ Winston, έναν ηγετικό Σπανούλη, έναν χρήσιμο μα όχι σε ιδιαίτερα κέφια Μπατίστ, για μένα καθάρισε το παιχνίδι από την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και μετά. Συγκεκριμένα έκανε τα λιγότερα δυνατά που μπορούσε για να πάρει το παιχνίδι. Αμφισβητούμενες φάσεις υπήρξαν μερικές, μα όποιος λέει πως το παιχνίδι κρίθηκε από αυτές είναι τουλάχιστον στόκος.

    Και κάτι άλλο : ο τρόπος που ο Γκέρσον χρησιμοποιεί τους παίχτες δεν είναι τακτική της ομάδος; Ο Ολυμπιακός είναι "χειρότερος" και λόγω αυτού λοιπόν. Το να λες δηλαδή Μιτς πως "με άλλον προπονητή το χαμε στο τσεπάκι", είναι σαν να λέω εγώ "Αν είχαμε τον Τζινόμπιλι αντί του ξερωγώ, θα παίρναμε και Champions League". Τουλάχιστον ηλίθιο επιχείρημα, αυτός είναι ο Ολυμπιακός, αυτός ο Παναθηναϊκός. Αυτά τα δεδομένα έχουμε, αυτά και τα αποτελέσματα, τέλος.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  9. #339
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default

    Quote Originally Posted by Odonian
    Quote Originally Posted by .
    Quote Originally Posted by Odonian
    Εγώ έχω να πω απλά ότι η ομάδα είναι πολύ κάτω από το μάξιμουμ και όπως κάθε χρόνο φορμάρεται την άνοιξη. Η διαφορά των δυο ομάδων θα φανεί τότε, ιμο.
    Ναι αλλά τότε θα είστε κουρασμένοι από την Ευρωλίγκα
    Ντάξει βλακείες. Λες και δεν έχει σημασία ο κορεσμός, εσύ έχεις το ίδιο κέφι συνέχεια να κάνεις τη δουλειά σου.

    @ Σκαρμπαφ: Όχι δεν είστε σε καλή φόρμα, αλλά εκτός από το ότι πιστεύω ότι έχουμε καλύτερο υλικό έτσι κι αλλιώς, το φορμάρισμα (γενικά και ειδικά στο σωστό χρόνο) είναι θέμα προπονητή και εμείς έχουμε Ομπράντοβιτς. Θα κάνει τους παίκτες καλύτερους και την ομάδα το ίδιο. Εσείς σε τι ποντάρετε;
    Στο να κάνει πρόταση στο Γκέρσον η βουλγαρικη Ομοσπονδία.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  10. #340
    Νοικοκυραίος Moonspellheim's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Thousand Lakes
    Posts
    2,712

    Default

    giati re apo panw den kontrarei ton pao?to epixeirhma sou einai auto pou eipe o teleias?oti dhladh "o osfp ksekwliastike,o pao itan kakos kai pali kerdise"?

    edit:to "apo panw" pigaine ston carheart
    Remembrance of Things Past

    I swarm deserted away, like glass...
    Warm, and as fevers,
    I am as flame.
    I am death...
    For I, I weave our blasphemies...

    Wicthes painted me,
    Like the mysteries created me...
    Like where the poets breathe,
    I were woven into blasphemies.

  11. #341
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Καρχαρτ, ηταν φανερο οτι εννοουσα "αυτη την εποχη κι αυτο το ημιχρονο".


    επισης, ναι ηταν λαθος η φραση με "αλλο προπονητη" θα κερδιζαμε. Η σωστη ηταν "με εναν προπονητη θα κερδιζαμε". Σημερα. Αποψε. Οχι μετα απο μηνες. Σημερα.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  12. #342
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default

    Άσχετο, από βδομάδα θα έχουμε μάλλον και Γουντς στο πρωτάθλημα, ας ελπίσουμε να ξεβαρεθεί το ζώο.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  13. #343
    small time napoleon hvilelos?'s Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Τhe Ιnalienable Dreamless
    Posts
    1,809

    Default

    Οι 4 ποντοι ειναι μια ικανοποιητικη διαφορα για τη ρεβανζ
    Touch my beloved's thought while her world's affluence crumbles at my feet

  14. #344

    Default

    Moonspelheim, κανείς δεν έδωσε τον καλύτερο εαυτό του. Και οι δύο έδωσαν έναν μέτριο, και νίκησε ο Παναθηναϊκός. Πέρσι στους τελικούς είχε συμβεί αυτό που λες.

    Μιτς, ήταν φανερό, αλλά αυτό δεν αλλάζει την επιχειρηματολογία, εκτός αν καταλογίζεις μια μέτρια εμφάνιση (και όχι προφανώς τη σιγουριά της νίκης) στον ανύπαρκτο Γκέρσον. Αν λοιπόν είσαι στο στάδιο να κάνεις κριτική στην ομάδα σου επειδή έχασε, είναι εποικοδομητικό. Αλλά τα τσεπάκια και τα τοιαύτα, καλό είναι να αποφεύγονται και ως σχόλια ακόμα και για ημίχρονα, διότι κακό το ψέμα, σε μερικούς μήνες από τώρα, συνεχίζετε με Γκέρσον, συνεχίζουμε με Ομπράντοβιτς, τα παιχνίδια θα είναι party.

    Αν ο Ολυμπιακός πάρει προπονητάρα, και δώσει ευκαιρίες σε Βασιλόπουλο, Μπουρούση, πάρει 2-3 σοβαρούς ξένους και φτιάξει σύνολο, καλώς να μας νικήσει.

    Τώρα όμως όχι, ακόμα και στην τύχη να συνέβαινε (γρηρ), θα ήταν άδικο.

  15. #345
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default

    Όσον αφορά στο ρόστερ των ομάδων, νομίζω ότι πλην του άσου μια χαρά μπορούν να συγκριθούν οι δυο ομάδες. Δε νομίζω ότι υπάρχουν τρελές διαφορές. Αυτο που έχετε και που δεν έχουμε εμείς είναι το δέσιμο, το οποίο δυστυχώς είναι τραγικά σημαντικό. Αν αυτή η ομάδα (του Ολυμπιακού ε) δε διαλυθεί το καλοκαίρι ως είθισται, θα γίνει γαμάτη.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

Similar Threads

  1. A1 Basket 2008-2009
    By Odonian in forum Athletics
    Replies: 1160
    Last Post: 26-06-2009, 16:03
  2. Volley 2007-2008
    By Abruzzi in forum Athletics
    Replies: 77
    Last Post: 21-06-2008, 19:33
  3. ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2007-2008
    By jack the ripper in forum Athletics
    Replies: 3618
    Last Post: 22-05-2008, 01:37
  4. A1 Basket 2006-2007
    By Bullet in forum Athletics
    Replies: 1334
    Last Post: 25-09-2007, 17:59
  5. ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2007-2008
    By FIXXXER in forum Athletics
    Replies: 26
    Last Post: 28-06-2007, 18:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •