View Poll Results: +

Voters
64. You may not vote on this poll
  • benny

    33 51.56%
  • annoula

    17 26.56%
  • giorgaki

    14 21.88%
Page 2 of 22 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 316

Thread: ΠΑΣΟΚ ΠΟΛΛ

  1. #16
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Quote Originally Posted by House Of Low Culture
    @Ι.
    είσαι Σαλονικιός πασόκος, άρα ναι, μας ενδιαφέρει απίστευτα η άποψη της μειοψηφικής σοσιαλδημοκρατικής αριστεράς της Nύφης του Θερμαϊκού. Για πες μας και για το σάντουιτς με γύρο.
    Το ίδιο ακριβώς ενδιαφέρον έχω κι εγώ για την άποψη ενός ουρακοτάνγκου για μενα
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the docks.
    Posts
    7,354

    Default

    ουγκ ουγκ ουγκ!

  3. #18

    Default

    Εγώ πάντως γελάω με τις ΠΑΣΟΚικές εφημερίδες (ή μάλλον τα έντυπα των μεγαλοεκδοτών που για δικά τους συμφέροντα στηρίζουν το ΠΑΣΟΚ), οι οποίες μέσα σε ένα 24ωρο ανακάλυψαν ξαφνικά ότι για όλα φταίει ο Γιωργάκης, φτάνοντας στο σημείο μέχρι και να του υποδεικνύουν να παραιτηθεί!

    Ο Τζουμάκας τα είπε χύμα και μπράβο του, αλλά περιμένω από αυτόν (και τους υπόλοιπους λογικούς που έχουν απομείνει σ' αυτό το κόμμα) να αποχωρήσει αν εκλεγεί ο Βενιζέλος. Δεν νοείται συνύπαρξη αυτών των ανθρώπων, που δείχνουν ότι τουλάχιστον έχουν κάποιες αξίες, να συνυπάρξουν με το νέο καθεστώς που πάει να δημιουργηθεί.

    Στην πραγματικότητα, το χάλι αυτό υπάρχει ήδη και κακώς είχαν όλοι αυτοί αποδεχθεί να συνυπάρξουν τόσο καιρό με αυτούς που είχαν μεταλλάξει το ΠΑΣΟΚ σε ένα καθαρό δεξιό κόμμα. Και όσοι απλοί ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ θέλουν τον Βενιζέλο (τον οποίο εκτιμούσα για την μόρφωσή του και τον λόγο του, αλλά συμπεριφέρεται εντελώς ανήθικα από τη στιγμή που έγινε γνωστό το αποτέλεσμα των εκλογών) μάλλον αντιμετωπίζουν την πολιτική με ποδοσφαιρική λογική και δεν τους ενδιαφέρει η ουσία.

    Ο σημερινός (χθεσινός πια) "Ναυτίλος" του Στάθη τα λέει καλύτερα και εκφράζει, πιστεύω, τις απόψεις όλων των απογοητευμένων πρώην ψηφοφόρων του ΠΑΣΟΚ (κάν'τε τον κόπο και διαβάστε το κείμενο).

    Υ.Γ. Ο Σημίτης εξελίσσεται στον μεγάλο "εφιάλτη" του ΠΑΣΟΚ.
    Deep in the night
    underneath the darkest skies
    searching for a sign or some distant light
    Screaming yet unheard
    repeating every line
    and every final word

    They remain, they remain
    you still remain
    All these words and memories
    and everything you were to me
    they remain, they remain
    you still remain

  4. #19
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Quote Originally Posted by eleventh guardian
    Υ.Γ. Ο Σημίτης εξελίσσεται στον μεγάλο "εφιάλτη" του ΠΑΣΟΚ.
    Ήταν εμφανές ήδη απο την δεύτερη τετραετία διακυβέρνησης του.

  5. #20

    Default

    Καλά, δεν τίθεται θέμα ότι οι συνέπειες της 2ης τετραετίας του Σημίτη είναι ο κύριος λόγος για την απαξίωση του ΠΑΣΟΚ στη μεγάλη μάζα του λαού. Οπως και για το γεγονός ότι έχει εξελιχθεί σε ένα δεξιό κόμμα.

    Το χειρότερο είναι ότι από τότε που αποχώρησε από την προεδρία υπονόμευε συστηματικά τον Γιωργάκη (του οποίου τις δυνατότητες, για να μην παρεξηγηθώ, δεν έχω καθόλου σε εκτίμηση, ασχέτως αν για συναισθηματικούς λόγους τον προτιμώ χίλιες φορές από τους εκσυγχρονιστές) και θα φτάσει στο αποκορύφωμα τώρα, που τον βλέπουμε να στηρίζει υπογείως τον Βενιζέλο.

    ΥΓ: Βλέπω τώρα στο βίντεο μια εκπομπή της ΝΕΤ (είδατε τι βίτσια μπορεί να έχει ένας άνθρωπος;) όπου δημοσιογράφοι των μεγαλοεκδοτών έχουν βάλει στη μέση τους Τζουμάκα-Πετσάλνικο (υποστηρικτές του Παπανδρέου) και δεν αντέχω να μην το φωνάξω και εδώ: ΠΟΣΟ ΕΛΕΕΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΛΑΜΨΙΑΣ; ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
    Deep in the night
    underneath the darkest skies
    searching for a sign or some distant light
    Screaming yet unheard
    repeating every line
    and every final word

    They remain, they remain
    you still remain
    All these words and memories
    and everything you were to me
    they remain, they remain
    you still remain

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default Re: ΠΑΣΟΚ ΠΟΛΛ


  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the docks.
    Posts
    7,354

    Default

    ψηφίζω μόνο μέσα.

  8. #23
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    ο γιατρός πάντως ψήφισε όλο μέσα.

  9. #24
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    ολοφάνερα η άποψη του καθενός διαμορφώνεται από τα ΜΜΕ.

    Πρωτα πρώτα ο γιωργάκης απλώς δεν έχει ίματζ δυναμικού ηγέτη, αλλά πολύ ήπιων τόνων και αυτό έχει διαμορφώσει μια έρπουσα παραφιλολογία και κουτσομπολιά ότι είναι καθυστερημένος και "μογγολάκι". Με τέτοια καραγκιοζλίκια, όπως με τους οικολόγους που δήθεν αφήνουν φίδια και δεινόσαυρους στην ελληνική ύπαιθρο, δύσκολα κερδίζεις την εμπιστοσύνη του κόσμου, ο οποίος στην διαμόρφωση άποψης είναι βαθειά χειραγωγημένος από τα ΜΜΕ.

    Τον Μπέννυ τον ξέρετε όλοι μόνο από τα ΜΜΕ, εγώ γνωρίζω προσωπικά πάρα πολλά άτομα που ήρθαν σε επαφή μαζί του ή τον ξέρουν από κοντά και ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ δεν μου είπε έναν καλό λόγο. Χαρακτηριστικό είναι αυτό που άκουσα από σημαντικό στέλεχος του ΠΑΣΟΚ από την γραμματεία νέας γενιάς: "Ο Βενιζέλος είναι ό,τι χειρότερο έχει βγάλει η σύγχρονη ελληνική πολιτική σκηνή" και τίναζε το πέτο του.

    Εγώ ψήφισα Διαμαντοπούλου για να πει και μια γυναίκα αρχηγός μεγάλου κόμματος στη χώρα μας, αν και προσωπικά δεν ξέρω τίποτε για αυτήν. Αμα είναι σκύλα σαν την Βάσω πάει χαμένη η ψήφος μου
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  10. #25
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru
    Εγώ ψήφισα Διαμαντοπούλου για να πει και μια γυναίκα αρχηγός μεγάλου κόμματος στη χώρα μας, αν και προσωπικά δεν ξέρω τίποτε για αυτήν. Αμα είναι σκύλα σαν την Βάσω πάει χαμένη η ψήφος μου
    Έλα ρε μλκ, η Διαμαντοπούλου είναι ο ορισμός της έννοιας μικροκομματισμός...
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru
    Χαρακτηριστικό είναι αυτό που άκουσα από σημαντικό στέλεχος του ΠΑΣΟΚ από την γραμματεία νέας γενιάς: "Ο Βενιζέλος είναι ό,τι χειρότερο έχει βγάλει η σύγχρονη ελληνική πολιτική σκηνή" και τίναζε το πέτο του, αλλά μετά έπρεπε να φύγει, γιατί τους είχε καλέσει σε δείπνο ο Λαλιώτης.

  12. #27
    Oljeselger Zoonchild's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    On a Desperate Moon
    Posts
    2,107

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru
    ολοφάνερα η άποψη του καθενός διαμορφώνεται από τα ΜΜΕ.
    . Με τέτοια καραγκιοζλίκια, όπως με τους οικολόγους που δήθεν αφήνουν φίδια και δεινόσαυρους στην ελληνική ύπαιθρο, δύσκολα κερδίζεις την εμπιστοσύνη του κόσμου, ο οποίος στην διαμόρφωση άποψης είναι βαθειά χειραγωγημένος από τα ΜΜΕ.
    χεχ! οφ τοπικ αλλα τωρα θυμηθηκα για την καϊντλυ που μου ελεγε για τους εργατες που εχει στην ανασκαφη, και ειναι απο κατι χωρια της ασπροβαλτας πως ειπαν κατα λεξη: "οι οικολογοι? αυτοι που αφηνουν στα χωραφια φιδια+λυκους και μας καταστρεφουν"

    οποτε εχει ποϊντ ο καντιρος. Συνεχιστε
    ΑΕΛ τρακτερ και Love is in the air /

  13. #28
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Quote Originally Posted by carheart
    Quote Originally Posted by Candiru
    Χαρακτηριστικό είναι αυτό που άκουσα από σημαντικό στέλεχος του ΠΑΣΟΚ από την γραμματεία νέας γενιάς: "Ο Βενιζέλος είναι ό,τι χειρότερο έχει βγάλει η σύγχρονη ελληνική πολιτική σκηνή" και τίναζε το πέτο του, αλλά μετά έπρεπε να φύγει, γιατί τους είχε καλέσει σε δείπνο ο Λαλιώτης.
    ο συγκεκριμένος έχει πλέον πολύ χαλαρές σχέσεις με το ΠΑΣΟΚ και ασχολείται με εμάς. Και ο Λαλιώτης μεγάλη λούγκρα και αυτός.
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  14. #29
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    vasika re boys oriste

    http://evenizelos.blogspot.com/

    Grafei kai apantaei arketa taktika.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  15. #30
    σκληρόκαρδος χρυσοκούκης Kingdom Gone's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Lebanon Hangover
    Posts
    5,546

    Default

    όχι ότι δε τα ξέραμε, αλλά τα πε ο τζουμάκας χύμα και οι άλλοι κάναν τους κινέζους:
    http://www.skai.gr/master_avod.php?id=60060
    After the Triumph of Your Birth.

Similar Threads

  1. ΣΥΝ ΠΟΛΛ.
    By ikonoklast in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 246
    Last Post: 23-10-2010, 02:54
  2. ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ 17 ΝΟΕΜΒΡΗ.
    By attila in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 3
    Last Post: 14-11-2007, 22:23
  3. Η ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ
    By The Good Son in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 2
    Last Post: 31-08-2007, 10:12
  4. ΠΑΣΟΚ
    By Odonian in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 4
    Last Post: 08-08-2007, 00:57
  5. ΠΑΣΟΚ - Η ΚΑΤΑΡΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΘΝΟΥΣ
    By Angrafan in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 47
    Last Post: 30-11-2006, 13:32

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •