Κοίτα katwrime για να τελειώνουμε, δεν είπα ποτέ ότι είμαι διαφορετική ή ανώτερη από κανέναν ή κατώτερη ή ο,τιδήποτε. Αυτό το λες εσύ. Αλλά δεν ισχύει. Δεν το παίζω τίποτα και δε θεωρώ σε καμία περίπτωση ότι τα ξέρω όλα. Αντιθέτως! Μια ζωή μαθαίνω. Ξεκόλλα επιτέλους από το ότι νομίζω ότι είμαι ανώτερη ή ξεχωριστή γιατί είναι γελοίο να νιώθεις έτσι τη στιγμή που εγώ δε νιώθω έτσι. Η μόνη περίπτωση που είμαι διαφορετική είναι ότι εγώ δε θα απευθυνόμουν ποτέ σε σένα ή άλλον με αυτό τον τρόπο που γίνεται εδώ.




Περί ΠΑΣΟΚ
Αυτά που ανέφερα είναι γεγονότα και δεν είπα ότι τα ξέρω μόνο εγώ(δικό σου άκυρο συμπέρασμα κι αυτό) αλλά και πολλοί άλλοι. Επίσης δεν είναι θεωρία συνωμοσίας ή συμπέρασμα δικό μου ή του φίλου μου ή κανενός, είναι πραγματικές συνομιλίες - γεγονότα. Δικαίωμά σου βέβαια να μην τα πιστεύεις και να αποκαλείς δικές μου μαλακίες αληθινά γεγονότα.


Δεν μίλησα για το πόσο σούπερ είναι κανένα λογισμικό, αλλά για την ατάκα του προσωπάρχη: "θέλουμε κάτι ανοιχτό, με χαμηλή ασφάλεια" και για μαρτυρίες των τεχνικών υποστηρικτών κατά τη διάρκεια των εκλογών. Καμία δική μου υπόθεση. Εσύ το παίρνεις έτσι.


Περί εμού:
δεν ανέφερα όνομα γιατί εμπλέκονται άτομα που δε μπορώ να εκθέσω σε σένα γιατί δεν σε εμπιστεύομαι. Τα περί μεγαλείου είναι επιπλέον άκυρα συμπεράσματα του παντογνώστη katwrimou που διαθέτει και ψυχιατρικές γνώσεις. Τα περί αυτοδημιουργήματος τα παρεξήγησες αν νομίζεις ότι το είπα για να διαχωριστώ από τους άλλους. Κοινώς όλα τα παίρνεις ως προσπάθειά μου να φανώ κάπως, χωρίς να καταλαβαίνεις ότι δεν ισχύει παρά μόνο στο δικό σου μυαλό (και μερικών άλλων). Δεν ξέρω γιατί. Αλλά δε με νοιάζει.


Περί δημοσκοπήσεων: δεν είπα ποτέ ότι οι μέτοχοι των εταιρειών είναι Πασόκοι ή ΝΔ. Είναι όμως οι ίδιοι σε όλες τις περιπτώσεις που ανέφερα. Ψάξτο. Δεν το ήξερα ούτε εγώ, το μάθαμε από το ίδιο στέλεχος που είπα πριν. Επίσης δεν είπα ποτέ ότι ο Μπένι δεν τα ήξερε όλα. Αυτά και πολλά άλλα τα παρανόησες. Βγάζεις υποθέσεις συνεχώς. Αδικείσαι στα ναυτιλιακά. Φιλοσοφία θα έπρεπε να σπουδάζεις.


Περί εσού:
δε με αφορά τι κάνεις στη ζωή σου. Τα περί ψωνίσματος, ελιτισμού και υποτίμησης σε αφορούν όμως άμεσα αφού κρίνεις τους πάντες και τα πάντα ως ανώτερος όλων και συμπεριφέρεσαι άσχημα με βάση δικά σου συμπεράσματα και υποθέσεις.