Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 94 of 94

Thread: UEFA Champions League 2007-2008

  1. #91
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Quote Originally Posted by regularpaul
    Παντως με αυτες τις αποψεις που εκφραζετε καποιοι [δεν το λεω αποκλειστικα για τον up the hammers, ούτε και μόνο για τους gayρους που μια τάση προς την μαλακία την έχουν, εξ επιλογής], δειχνετε οτι ναι μεν παρακολουθειτε ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο, ναι μεν αγαπάτε την ομάδα σας, ναι μεν παίζετε καλό φμ, ναι μεν πιάνετε κανένα στοίχημα, αλλά με τον αθλητισμό σαν έννοια δεν την πολυπαλεύετε.

    Δηλ. αντί να χαιρόμαστε το χτεσινό ματς, που οι ΑΕΚτζήδες στις εξέδρες κατάφεραν σχεδόν να κλέψουν την παράσταση από την απίστευτη ομάδα που έβλεπαν, στέκεστε σε όλες τις μικρότητες και τις μαλακίες του παρελθόντος.

    Να έβγαζαν γέλιο όλα αυτά, να πω ας πάει στο διάολο, χαβαλέ κάνουμε.
    Μα εσείς φαινεστε να τα γράφετε σοβαρά

    Χωρις πλακα και ουτε ορεξη για κοροιδιες, εγω το χαρηκα το ματς χτες. Αλλα εγω δεν ειμαι ΑΕΚ. Και η Λυων στο Καραισκακη επαιξε απολυταρχικο ποδοσφαιρο (...) για κανα μισαωρο και μα την πιστη μου δε μου φανηκε καθολου χαρουμενη εμπειρια. Το μισο γηπεδο χειροκροτησε τοτε στο τελος τους Γαλλους αλλα καθε αλλο παρα χοροπηδαγαν στις κερκιδες. Εγω δεν λεω να μη κανουν οπως νιωθουν. Το θεμα ειναι οτι το ολο θεμα ξεφυγε και μονο νταουλια δεν κατεβασαν την ωρα που η Σεβιλλη εμφανως εδειχνε στο γηπεδο οτι ΑΝ ηθελε 8 γκολ για να περασει θα εβαζε 9. Ασε που κατα την αποψη μου και κοντρα στις περιγραφες των ματς, για μενα η Σεβιλλη το πρωτο 20λεπτο εκατσε συνειδητα πιο πισω "ζυγιζοντας" τον αντιπαλο και οταν καταλαβε με τι ειχε να κανει εγινε του Αγ Βαρθολομαιου στο χορτο. Και στην τελικη δε γινεται ας πουμε ο Ολυμπιακος να ξεφτιλιζει την ελλαδα μας, τα βουνα και τους καμπους μας και την γαλανη μας τη σημαια και οι αλλοι χτες να εχουν κατεβει για παρτυ. Και ποιος ειχε το ρολο του κλοουν?
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Οldpeopletown
    Posts
    1,470

    Default

    δε νομίζω οτι οι περισσότεροι εδώ μέσα κριτίκαραν τη στάση των Αεκτζήδων που έκαναν πάρτυ. Καλά κάναν τα παιδιά και μακάρι να έκαναν το ίδιο όταν τρώνε τις 4αρες και από μας. Και για να πώ την αλήθεια, δε θα με χάλαγε όταν χάνει η ομάδα μου, αντί για μπινελίκια να ακούω συνθηματάκια.

    Αυτό που είχε πλάκα είναι, όμως, όλοι αυτοί που βγαίναν (σε τηλεοράσεις, ραδιόφωνο μέχρι και στο ER) και έλεγαν: "μπράβο στην ΑΕΚ που το πάλεψε και δεν κλείστηκε πίσω κλπ". Κ άλλοι έχουν γίνει διεθνώς ρεζίλι, αλλά δεν πήραν κανένα μπράβο επειδή ανοίχτηκαν και άφησαν τους άλλους να τους ξεκωλιάσουν. Τεσπά, όπως το βλέπει κανείς, εμένα πάντως μου φαίνεται λίγο ηλίθια αυτή η αντιμετώπιση.
    The future teaches you to be alone
    The present to be afraid and cold
    So if I can shoot rabbits
    Then I can shoot fascists

    Bullets for your brain today
    But we'll forget it all again
    Monuments put from pen to paper
    Turns me into a gutless wonder

  3. #93
    Senior Member Eulogy's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    mesa sto nao..
    Posts
    2,256

    Default

    oute ntaoulia oute tpt file mits ,den kserw ti fanike stin tileorasi kai an edeixnei to petalo pou einai monimos etsi kai kala kanoun. sto telos xeiroktrotisame tin sevilli pou einai mia megali omada. panygiria eixe mono sto gkol pou ta pio polla itan eirwnika kai synodeyontan apo polla alla. apla trellonomai pou merikoi kseroun kalytera apo aytous pou itan mesa
    before i pine away

  4. #94
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Ενταξει μεν, ξερεις καλυτερα, αλλα πρεπει να ακουσεις και περιγραφη απο Μεγκα και τι αποψη προσπαθησε να περασει.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

Similar Threads

  1. Champions League 2008-2009
    By Raven Lord in forum Athletics
    Replies: 1171
    Last Post: 29-05-2009, 02:11
  2. Champions League 2007-2008
    By House Of Low Culture in forum Athletics
    Replies: 1219
    Last Post: 04-06-2008, 12:27
  3. Champions League 2008-2009
    By Nemesisofnikos in forum Athletics
    Replies: 4
    Last Post: 30-11-2007, 20:31
  4. Champions League 2006/07
    By Tonosalata in forum Athletics
    Replies: 1366
    Last Post: 15-08-2007, 22:48
  5. UEFA Champions League 2004-2005
    By _UnHoLyMaRtYr_ in forum Athletics
    Replies: 410
    Last Post: 10-06-2005, 14:54

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •