Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Γκάζι.

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default Γκάζι.

    χθες που λέτε πήγα στο γκάζι για ένα ποτό βρε αδερφέ και αν και είχα ξαναπάει ψιλοπρόσφατα, ήμουν κομμάτια και δεν είχα προσέξει πόσο άθλιο είναι.

    και αναφέρομαι κυρίως στα μαγαζιά τα οποία σερβίρουν είτε στο δρόμο είτε στα πεζουλάκια του μετρό. δλδ ήμαρτον, πόσο πιο χαμηλά;

    μου φάνηκε εντελώς φρικαλέο το όλο κόνσεπτ του να είσαι στη μέση του δρόμου και να πίνεις ποτό από το μπαρ, χρεωμένο μάλιστα ακριβά.

    δλδ τι ακριβώς πληρώνεις όταν δίνεις 7-8 ευρώ για ένα ποτό; το χώρο; τη μουσική που ακούγεται από μέσα; το πεζουλάκι της πλατείας που κοστίζει στον ιδιοκτήτη του μπαρ; τον Δήμο Αθηναίων και την Αττικό Μετρό;

    όλοι αυτοί που δίνουν τα λεφτά τους εκεί πέρα γιατί δεν παίρνουν μπύρες από το περίπτερο αφού έτσι κι αλλιώς σε δημόσιο χώρο κάθονται; όχι ότι μου πέφτει και λόγος, απλά προσπαθώ να καταλάβω την όλη λογική.

    βοηθείστε με, δε θα μπορέσω να κοιμηθώ το βράδυ.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Στη σπηλια του Μαμ Ρα
    Posts
    300

    Default Re: Γκάζι.

    Quote Originally Posted by .
    χθες που λέτε πήγα στο γκάζι για ένα ποτό βρε αδερφέ και αν και είχα ξαναπάει ψιλοπρόσφατα, ήμουν κομμάτια και δεν είχα προσέξει πόσο άθλιο είναι.

    και αναφέρομαι κυρίως στα μαγαζιά τα οποία σερβίρουν είτε στο δρόμο είτε στα πεζουλάκια του μετρό. δλδ ήμαρτον, πόσο πιο χαμηλά;

    μου φάνηκε εντελώς φρικαλέο το όλο κόνσεπτ του να είσαι στη μέση του δρόμου και να πίνεις ποτό από το μπαρ, χρεωμένο μάλιστα ακριβά.

    δλδ τι ακριβώς πληρώνεις όταν δίνεις 7-8 ευρώ για ένα ποτό; το χώρο; τη μουσική που ακούγεται από μέσα; το πεζουλάκι της πλατείας που κοστίζει στον ιδιοκτήτη του μπαρ; τον Δήμο Αθηναίων και την Αττικό Μετρό;

    όλοι αυτοί που δίνουν τα λεφτά τους εκεί πέρα γιατί δεν παίρνουν μπύρες από το περίπτερο αφού έτσι κι αλλιώς σε δημόσιο χώρο κάθονται; όχι ότι μου πέφτει και λόγος, απλά προσπαθώ να καταλάβω την όλη λογική.

    βοηθείστε με, δε θα μπορέσω να κοιμηθώ το βράδυ.
    καλα εισαι. παρομοιο μπαρ φαση ειναι στη σολωνος κοντα. εχουν βαλει κατι ψευτομαξιλαρια διπλα σε κατι φυτα απεναντι απο το μαγαζι.

    βασικα δεν προβληματιζομαι τοσο για τον χωρο οσο για το επιπεδο των ατομων που οχι μονο πληρωνουν, αλλα γουσταρουν κατι τετοιο. δηλαδη ελεος. νταξ, αν εχεις την βλαμμενη διμετρη γκομενα που θες ρε αδερφε να κουτουπωσεις, κατανοητο να πιεις το ποτο σου εκει. αλλιως δε βλεπω λογο πραγματικα.

    εντελος γτπ κατασταση. συμφωνω 100%
    "Don't Regret The Rules I Broke, When I Die Bury Me In Smoke"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    the morgue
    Posts
    2,840

    Default

    πλατεια μαβιλη
    Πονος Μυαλου!

  4. #4
    sober Ragozin irreligious's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    lucky
    Posts
    4,857

    Default

    μια χαρά είναι,αν ξενερώνεις μην πηγαίνεις βρε αδερφέ
    από τη άλλη,πληρώνεις κ τη μουσική του μαγαζιού κ την εξυπηρέτηση(αρχίδια αλλά τέσπα),αν κ επιμένω:

    μια χαρά είναι,αν ξενερώνεις μην πηγαίνεις βρε αδερφέ
    i need feminime venoms in order to function with the system.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Στη σπηλια του Μαμ Ρα
    Posts
    300

    Default

    Quote Originally Posted by irreligious
    μια χαρά είναι,αν ξενερώνεις μην πηγαίνεις βρε αδερφέ
    από τη άλλη,πληρώνεις κ τη μουσική του μαγαζιού κ την εξυπηρέτηση(αρχίδια αλλά τέσπα),αν κ επιμένω:

    μια χαρά είναι,αν ξενερώνεις μην πηγαίνεις βρε αδερφέ
    εεε..τι μουσικη και εξυπηρετηση εχεις στο πεζουλι; τεσπα ισως εχουμε διαφορετικα στανταρντς. απλα καποιοι μαγαζατορες τη λαμογια την βαφτιζουν εξυπηρετηση.
    "Don't Regret The Rules I Broke, When I Die Bury Me In Smoke"

  6. #6
    sober Ragozin irreligious's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    lucky
    Posts
    4,857

    Default

    με ανοίχτες πόρτες μια χαρά την παλέυεις,από μουσική εννοάω...βασικά μπορεί να σας λέω και μαλακίες τόση ώρα κ να μου αρέσει επείδη παίζουν κορίτσα,άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου χρυσό μου
    i need feminime venoms in order to function with the system.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Στη σπηλια του Μαμ Ρα
    Posts
    300

    Default

    Quote Originally Posted by irreligious
    βασικά μπορεί να σας λέω και μαλακίες τόση ώρα κ να μου αρέσει επείδη παίζουν κορίτσα,άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου χρυσό μου
    βασικα το νοημα ειναι το ιδιο. απλα το ειπα διαφορετικα.

    Quote Originally Posted by Angmar
    νταξ, αν εχεις την βλαμμενη διμετρη γκομενα που θες ρε αδερφε να κουτουπωσεις, κατανοητο να πιεις το ποτο σου εκει. αλλιως δε βλεπω λογο πραγματικα.
    κατι τετοιο τελοσπαντων
    "Don't Regret The Rules I Broke, When I Die Bury Me In Smoke"

  8. #8
    sober Ragozin irreligious's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    lucky
    Posts
    4,857

    Default

    i need feminime venoms in order to function with the system.

  9. #9
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Καλά να πάθετε αφού πηγαίνετε σε τέτοια μέρη.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  10. #10
    Winterborn pitchfork's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Mountains of madness
    Posts
    8,342

    Default

    Το χειρότερο για μένα είναι που δεν μπορώ να παρκάρω γτ τα ζώα περπατάνε στη μέση του δρόμου και αναγκάζομαι να κορνάρω και να βρίζω μάνες για να κάνουν στην άκρη λες και πρέπει να περιμένουμε τους σκατοπεζούς να περάσουν πρώτοι μη πάθουν τπτ γαμώ το σπίτι τους.
    Το να κάθεσαι στα μέρη αυτά είναι αξιοσημείωτη ηλιθιότητα εκτός αν είσαι σίγουρος ότι θα σπρώξεις οπότε εντάξει (αν και τις κατίνες που πάνε εκεί θα πρέπει να είσαι πολύ απελπισμένος για να τις σπρώξεις αλλά λέμε τώρα)
    Blood for all tears shed
    And Fire for hate
    Death for what shall become
    All false ones fate

  11. #11
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default Re: Γκάζι.

    Quote Originally Posted by .

    και αναφέρομαι κυρίως στα μαγαζιά τα οποία σερβίρουν είτε στο δρόμο είτε στα πεζουλάκια του μετρό. δλδ ήμαρτον, πόσο πιο χαμηλά;

    μου φάνηκε εντελώς φρικαλέο το όλο κόνσεπτ του να είσαι στη μέση του δρόμου και να πίνεις ποτό από το μπαρ, χρεωμένο μάλιστα ακριβά.

    δλδ τι ακριβώς πληρώνεις όταν δίνεις 7-8 ευρώ για ένα ποτό; το χώρο; τη μουσική που ακούγεται από μέσα; το πεζουλάκι της πλατείας που κοστίζει στον ιδιοκτήτη του μπαρ; τον Δήμο Αθηναίων και την Αττικό Μετρό;

    όλοι αυτοί που δίνουν τα λεφτά τους εκεί πέρα γιατί δεν παίρνουν μπύρες από το περίπτερο αφού έτσι κι αλλιώς σε δημόσιο χώρο κάθονται; όχι ότι μου πέφτει και λόγος, απλά προσπαθώ να καταλάβω την όλη λογική.

    βοηθείστε με, δε θα μπορέσω να κοιμηθώ το βράδυ.
    να πας απο σερρες καμια βολτα, ειδικα το χειμωνα δεν προκειται να δεις και πολλους μεσα στα μαγαζια, οι πιο πολλοι απεξω ειναι και το παιζουνε γαματοι με τα ποτα στα χερια
    [/URL]

  12. #12
    Winterborn pitchfork's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Mountains of madness
    Posts
    8,342

    Default

    Τα 'ίδια και στα νησιά.


    Όμως THIS IS ATHINAAAA
    Blood for all tears shed
    And Fire for hate
    Death for what shall become
    All false ones fate

  13. #13
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Αν το γκαζι είναι ο κεραμεικός, εκεί εθεάθησαν μεταλλάδες ηαρ γιούζερς την παρασκευή.

  14. #14
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    re de pa na les oti thes. to mono pou metraei einai to gamistero sou avatar
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  15. #15
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    μπυρες απτο περιπτερο ειναι Μαστ σολα αυτα τα μαγαζια.. και τον χειμωνα μικρο κονιακ κρυμμενο στο μπουφαν
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 18-05-2008, 15:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •